Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/163 anonim ***** válasza:
75%

Látom paranoia van....


Mielőtt elkezded h majd az emberekbe is lesz chip című mondókát: nem kell, anélkül is tökéletesen nyomon tudnak követni. Olvass sok-sok konteós oldalt és rájössz, h ehhez nem kell chip.

2012. dec. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/163 anonim ***** válasza:
41%
A 72es válaszolónak üzenem hogy a kutya kajának az ára se az ami 5éve volt.. Pedig az ő elmélete alapján úgy kéne lennie...
2012. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/163 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Köszike a lepontozást :)


Egy kérdés a regisztrált chip ellenzőinek. Tegyük fel, hogy elutaztok a kutyával kocsival, tömegközivel, tök mindegy egy távolabbi helyre...akár azért, mert az öreg kutyát, amibe ugye szerintetek kár a chip, komoly betegség miatt a messzi kórházba kell szállítani...de út közben véletlenül eltűnik, mert megijed egy nem ismert hangtól pl.

Chip nélkül hogy akarjátok megtalálni? Becsületes megtaláló első teendője, hogy dokihoz viszi a talált kutyát, chip leolvasás és mehet is haza!

Most ne gyertek azzal, hogy ha a megtaláló nem viszi dokihoz, akkor a chip sem ér semmit...

2012. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/163 anonim ***** válasza:
77%
Schneider Kinga nem pont az az ember, akinek bármit a szájába lehet adni. És nem hiszem, hogy jogos személyeskedni, és olyan emberek kompetenciát kétségbe vonni, akik bármelyikünknél többet tettek.
2012. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/163 anonim ***** válasza:
67%
A törzskönyves kutyákba már régóta divat a chip, előtte meg a tetoválás volt az. Ők sem sírtak érte, pedig nekik akkor többe került mint most! Nekem sincs sok pénzem minimálbérből élek, de nekem ér 3500 + vizsgálati díjat az, hogy ha elveszik a kutyám, vagy megijed, és elkóborol akkor igenis megtaláljam. Lehet sírni, hogy nincs pénz, de ha az ember belegondol havonta többet költ hülyeségre, meg felesleges dolgokra, mint egy chip ára. Főleg mikor már lassan 1000 Ft egy doboz cigi, és van aki minden nap elpöfékel egy dobozzal.
2012. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/163 anonim ***** válasza:
75%

Szilvi:

Ezt a kérdést már túltárgyaltuk, rengeteg topic van, ami erről szól, ott minden le van írva, kár lenne elölről kezdeni. Azért annyi, hogy nyilván nem arra alapozza az ember az életét, hogy hátha speciális műtétre lesz szükség + hátha a kórházba menet autóbaleset történik + hátha eközben megszökik a kutya + háta közben leesik a nyakából a biléta. Kicsit sok lenne a véletlen egybeesés.


85-ös:

"Schneider!" kisasszonynak, aki sajtóreferens(!) amúgy bevallása szerint civilben közgazdász(!) és egy gyógyszerkereskedelmi(!) cég alkalmazottja, az állásából adódóan van meg az álláspontja a témában. A műsorvezetőket és egyéb celebeket pedig, akik a chipet reklámozzák, egyértelműen lefizetik.


86-os:

Lehet, hogy te havonta többet költesz hülyeségekre, de ezt ne vonatkoztasd mindenkire! Vannak emberek, akik nem telefonálnak állandóan, nem dohányoznak, nem vesznek chipset, csokit, üdítőket, nem olvasnak bulvármagazinokat, és még sorolhatnám. Nincs már miből lecsippenteni. (Ha lenne, akkor se vennék ilyen szutykokat.) Ha a kutyának mégis valami komoly kezelésre lenne szüksége (amire hál istennek nem sok az esély, és az ember nem erre készül), de szóval ha ez mégis bekövetkezne, akkor nyilván összekaparná rá a pénz, kölcsönkérne stb. Mert az vészhelyzet. De még úgy is nehéz lenne, hát még így, hogy pluszban zsarolnak ki pénzt a gazdától. Lehet itt szépíteni a dolgokat, de igenis erkölcsi felelősség nyomja egyesek vállát, amit nem akarnak beismerni.

2012. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/163 anonim ***** válasza:
44%
Ezt honnan veszed, hogy Kinga gyógyszercégnél dolgozik? Mert én úgy tudom, hogy azon kevesek közé tartozik, aki főállású állatvédő
2012. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/163 anonim ***** válasza:
35%
Ő maga nyilatkozta, amikor a KOSMODISKET REKLÁMOZTA A TV-BEN!!!
2012. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/163 A kérdező kommentje:

"tök mindegy egy távolabbi helyre...akár azért, mert az öreg kutyát, amibe ugye szerintetek kár a chip, komoly betegség miatt a messzi kórházba kell szállítani...de út közben véletlenül eltűnik, mert megijed egy nem ismert hangtól pl. "


Ezen esetek elkerülésére van kitalálva a PÓRÁZ!

Ha kerítésünkön kívülre viszem a kutyát, akkor pórázt teszek rá, ami nem szakadhat el, olyat, és odafigyelek rá, hogy el se engedjem... hülye nem vagyok, hogy csak úgy hagyjam elszökni...

2012. dec. 4. 21:19
 90/163 anonim ***** válasza:
86%

Látom, ez a kosmodisk jó kis hideg zuhany volt. Nekem is. :( Dehát ez nyilvános, nem bántottam vele senkit.


Diesel:

"A 72es válaszolónak üzenem hogy a kutya kajának az ára se az ami 5éve volt.. Pedig az ő elmélete alapján úgy kéne lennie..."

A kutyakajának az ára csak annyira emelkedik, mint a többi élelmiszeré, erre lehet számítani, ezt tudtuk 10 évvel ezelőtt is. A sajtos stangli példámban viszont egy hirtelen, drasztikus, extrém változtatásról volt szó, ami egészen más tészta.


Little Red:

Két hozzászólásomban is leírtam az igazságot a 37. hsz-ben belinkelt riportban szereplőkről, és mindkét hsz-t kitöröltették!

MOST NEM ÍROM LE ÚJBÓL, TEHÁT NEM KELL EZT A HOZZÁSZÓLÁSOMAT IS TÖRÖLTETNI, MERT NEM LESZ BENNE SEMMI SÉRTŐ.

Csak azt a kifejezést biggyeszteném még ide, hogy "morális fertő", amiben élünk, és hogy aki igazat mond, azt mindig megpróbálják elhallgattatni. És hogy aki tisztességes, az próbálja meg magát távol tartani a fertőtől, és nem táplálni azt, ez nagyon fontos lenne! Ezt általánosságban írom, nem személyeskedve, úgyhogy nem kell törölni, a gyk szabályzatának megfelel ez a hsz!!

2012. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!