Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/163 anonim ***** válasza:
21%
Lenne, lehetne... Ez már nem feltételes mód! Van egy törvény és az lesz! Eddig emberi módszerekkel próbálták rávenni a homo sapiens sapiens faj magyar egyedeit az emberi kutyatartásra. Aki méltó a homo sapiens sapiens megnevezésre, az már megfelelően tartja a kutyáit és be is chipeztette, az összes többi egyed meg most kénytelen lesz chipezni. Végre!
2012. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/163 anonim ***** válasza:
36%

Értem, tehát aki még nem chipeltette be, az nem ember szerinted. Oké. Írhatnék én is csúnyákat, nem teszem, inkább lépjünk tovább. Tehát, amit írtam, hogy ellenőrizzék az x dátum után születetteket, nem történt meg rendesen, nem szervezték meg, tehát nem feltételes mód, hogy mit lehetne, hanem kijelentő módban: lehetséges. Csak valamiért nem akarják. A járulákos kár (sok-sok áldozat) szóbajöttekor továbbra is mindenki homokba dugja a fejét.


Ez úgy szokott lenni, hogy ha hoznak egy szabályt, pl hogy ezentúl a sajtos stangli kétszer annyiba fog kerülni, akkor ez az "ezentúl" szó azt jelenti, hogy ha valakinek nincs rá pénze, hogy több sajtos stanglit vegyen, akkor nem vesz. De nem szabad visszamenőlegesen is megfizettetni azt az árat, hiszen amit öt éve vett, arra az öt évvel ezelőtti szabályok (árak) kell, hogy vonatkozzanak! Így van döntése az embernek, így fair.

2012. dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/163 anonim ***** válasza:
39%

Most komolyan 3500 forint az amiből ez a hihetetlen dráma kialakult? Ezt egyetlen alkalommal kell megfizetni és nem kerül annyiba mint egy zsák táp vagy kéthavi spot on...

Értem én, hogy sok ember él létminimum alatt ebben az országban de kutyát tartani nem kötelező...

2012. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/163 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes. Az, hogy évről évre csökken a fizetésünk és nem csak reálértéken hanem sokaknak nominálisan is, éves szinten akár százezres nagyságrendben, az senkit nem zavar. Egyszeri 3500 Ft az meg már a világvége! Engem nem az ilyen egyszeri (és kivételesen értelmes) kiadások zavarnak, hanem a folyamatosan és értelmetlenül elvett egyre több pénz.
2012. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/163 Szilvi & Argos ***** válasza:
64%

Aki fél év alatt nem tudott összespórolni 3500 Ft-ot, de akár 5-6 ezret a plusz vizsgálati díj miatt, az hogy tartja, miből eteti a kutyáját???

Igen, rövid távon áldozatokkal jár... de ennyi kutyát nem tud eltartani az ország? Több tízezer kutya szenved gyepiken, éhezik utcákon, vegetál menhelyeken gazda nélkül. Nincs annyi FELELŐS gazda, ahány kutya!

A chip által nyomon lehet követni a kutyájukat elvesztő-elhagyó embereket, a kutyák hamar hazakerülhetnek, a gazdik felelősségre vonhatóak lesznek...ez a lényeg.

Az igaz, hogy itt is lesznek kibúvók...nem hiszem, hogy minden hátsó kertbe, disznó ólba, lakásba bemennek ellenőrizni...márpedig sok-sok kutyát nem is oltatnak...de ha a kutyák nagyobb része regisztrált lesz, már nagy lépéssel előrébb fogunk járni!

2012. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/163 anonim ***** válasza:
80%
3190 ft-ért chipezték, regisztrálták, és vizsgálták a kutyámat. mire hazaértem, már fentvolt petveten. puszi, budapest.
2012. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/163 anonim ***** válasza:
24%
Ugyanazt szajkózzátok, olyanokat írtok, amire már 100x válaszoltak nektek, és tisztázva lett, hogy miért nem állja meg a helyét. De amiket írtam, arra nincs reakció. Falra hányt borsó. Itt nem 1x3500 Ft-ról van szó, de ez is le lett már írva ezerszer, aki eddig nem értette, az nem tudom, valaha meg fogja-e. Ez egy sokkal bonyolultabb téma, mint hiszitek, de aki csak a felszínt kapargássza, azzal könnyű elhitetni bármit. De mindegy is, mint már mondtam: falra hányt borsó. Értelem és szeretet - ez a kettő, ami rohamosan fogy ki az emberből, dehát biztos ennek így kell lennie valamiért.
2012. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/163 anonim ***** válasza:
100%
72-es hsz-t is lepontozták, holott semmi hiba nincs benne. Magyarázat?
2012. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/163 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk legyen a kidobott kutyák száma 3 év alatt N, ha az általad javasolt hosszú kifutási idejű, "csak az új kutyákat chipeltessük" verziót számoljuk, akkor mire minden kutya chipes lesz, az 12 év, azaz 4N. Ha most "hirtelen" vezetik be a chipet, akkor a kidobott kutyák száma rövid idő alatt eléri az N-et, de utána lecsökken és a hátra lévő 12 évben összesen már jóval kevesebb, mondjuk mégegyszer N kutyát dobnak ki. Ez összesen 2N, szemben a fokozatos bevezetéssel, ahol 4N a kidobott kutyák száma. Ez csak egy hasraütésszerű okoskodás, de végülis senki se tudja, hogy valójában hogyan fognak alakulni a számok. Majd az idő igazolja a chipet. Vagy nem. Ha nem igazolja, akkor sem volt hiábavaló, mert legalább az elveszett kutyák hazatalálhatnak.
2012. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/163 anonim ***** válasza:
75%
Statisztika szerint a chip jogosultsága lesz igazolva, ezt előre megmondom. Azt adnak le nyilvánosan, és olyan számok szerepelnek a papírokon, amit az érdekek kívánnak.
2012. dec. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!