Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem a kutyámat...

Hogyan büntessem a kutyámat ha megtagadta a behívást? Husky. Sürgős!

Figyelt kérdés
Minden nap megyünk ki póráz nélkül jutifalattal, de ma úgy elment, hogy negyed óra múlva jött haza. Nem szóltam hozzá egész nap, most kaja idő van ...., mit csináljak?
2012. dec. 17. 16:06
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Szintén huskym van, úgyhogy maximálisan együtt érzek veled. Én megelégeltem az utóbbi időben a szépségem hangulatváltozásait, úgyhogy 'kegyetlen gazda' lettem, és nem kap kaját csak behívásra vagy feladatra. Nem jön oda? Nincs kaja. Mióta csináljuk ezt, nem volt egy szökése sem, sikerült lehívnom őt egy madárrajról 20 méterről, és talán kétszer volt olyan, hogy csak harmadjára jött oda. Büntetni nem érdemes, hanem baromi erős kötődést kell kialakítani.
2012. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 sippara ***** válasza:
Én is kevésbé közkedvelt módszerrel szoktattam pontos behívásra, előnye, hogy egyszer kellett megcsinálni, azóta nem próbálkozott meglépéssel, hátránya, hogy nem épp széles körben elfogadott (egyébként szintén husky, egy éves kan). Viszont úgy jön, mint a kisangyal :)
2012. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

kispalikee, akkor te tudod miről beszélek. Borzalmasan makacs jószág és ha el akar, akkor el is megy. A kötődést kellene erősíteni azzal a módszerrel amit te írtál, szerintem ez lesz a megoldás. Mi már nagyon régóta "küszködünk" vele, jártunk suliba is. Néha olyan mint egy kezesbárány, és mikor már azt hiszem, hogy megtörtem a husky "mítoszt", akkor szokta bemakacsolni magát. Nálunk az a baj, hogy későn kezdtük a tanítását, az elején utyuli-mutyuli volt, akkor még nagyon tapasztalatlanok voltunk sajnos ... De azt mondják sosem késő. :)

Mindent elkapna és szaladna utána ami él és mozog, ezt némiképp kordában tudjuk tartani, egy erős NEM-el és olyankor leblokkol. De ez sem mindig működik, szóval hullámzó a teljesítménye, mikor milyenje van, vagy nem tudom mitől függ, én mindig ugyanúgy csinálok mindent, de állandóan feszegeti a határait. Tény és való, hogy nem fél tőlünk, sosem volt igazán keményen véve, nem vertük, stb., de azt hiszem a huskyknál nem is eredményes a durva módszer. Szóval nem tudom, tény, hogy ki tud borítani rendesen. Mai nap előnye, hogy végre megtanulta a pacsit. :))

2012. dec. 17. 19:07
 14/38 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha nem akarod ide leírni, írhatod privátba, hogy milyen módszerrel sikerült elérni. Van egy sejtésem. :) Ha az akkor inkább ide ne írd ki, mert mostanában divat itt a gyakorin a csőlátás. Régen sokkal színvonalasabb volt ez az oldal. Akkor még jártak ide idősebb, tapasztaltabb gazdik, most tele van tinédzserekkel.... Bocs, az off-ért.
2012. dec. 17. 19:12
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Óhh az én gyönyörűségem úgy került hozzám egy évesen, hogy előtte egy évig elszökött több napra is az előző gazdájától. Szóval a szokást is meg kellett törnöm. És bizony, nekünk is az van, hogy mikor azt hiszem, hogy vére jó kutya, akkor követ el valami disznóságot. Mi kijártuk vele a középfokot is, de nem a kutyasuli, hanem a logikájának a megismerése segített sokat.
2012. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A helyedben ma tényleg nem adnék enni a kutyának, nem beszélnék hozzá, nem néznék rá, nem simogatnám, sőt, a simi-kunyerálós dörgölőzést se elzavarással oldanám meg, mert az is KOMMUNIKÁCIÓ a kutya felé, ergó a kizárásnak annyi :D Ilyenkor egyszerűen faképnél hagynám, ha tolakodó magatartást tanúsít.

A behívásra a sok szabály szigorú betartatása és a minden helyzetben való vezéri szerep a megoldás.

Ismét rátenném a hosszú pórázt...ha így 100%-os a behívása ELSŐ szóra, akkor mehet ismét póráz nélkül sok-sok próbabehívással.

2012. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
51%

"Én sem értettem mi köze a japánvacsorának a behíváshoz, az maximum azt erősíti, hogy én vagyok a falkavezér. "


Akkor tulajdonképp mit nem értessz? Merthogy a behívás semmi másról nem szól, mint arról, hogy ki a falkavezér. Ha megtagadja a behívást, akkor ott abban a szituációban nem te vagy a falkavezér, tehát van mit erősíteni a pozíciódon.

2012. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Hát persze! Nem tisztel, mert tudja, hogy semmi következménye nem lesz. Éppen ezért kérdeztem, hogyan adjáram tudtára, hogy rosszat tett?? De hagyjatok a japán vacsorával, kérlek!
2012. dec. 17. 22:36
 19/38 A kérdező kommentje:

Megint kezdődik a szokásos unalmas sablon szöveg. " nem te vagy a falkavezér! És bizonyos esetekben igen? Illetve szinte bármiben engedelmeskedi. Nem nyúl az ételhez engedély nélkül, nem megy ki a nyitoot kapun engedély nélkül, elvehetem a kaját előle, stb.

Konkrét tanácsokat adjatok, ha lehet, ne rontsuk az oldal oktató jellegű színvonalát! :)

2012. dec. 17. 22:41
 20/38 anonim ***** válasza:
74%
Szépítheted bárhogy, a behívás megtagadása a legnagyobb bűn és tisztán jelzi, hogy konkrétan sz@rik a fejedre.
2012. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!