Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem a kutyámat...

Hogyan büntessem a kutyámat ha megtagadta a behívást? Husky. Sürgős!

Figyelt kérdés
Minden nap megyünk ki póráz nélkül jutifalattal, de ma úgy elment, hogy negyed óra múlva jött haza. Nem szóltam hozzá egész nap, most kaja idő van ...., mit csináljak?
2012. dec. 17. 16:06
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Szilvi ezen ne aggódj. Mikor én maghajtottam a kutyámat, ő is alig mert utánam jönni, azt hitte, hogy ott kell maradnia, mikor kioldottam utána is le-leült, mert nem volt biztos, hogy jöhet-e. Direkt rákérdeztem a suliban, hogy valamit rosszul csinálok-e, és azt mondták, hogy ez nem gond, csak nyilván ne a legédesebb hangodon csalogasd magad után, hanem egy 'na gyere már' megteszi. És tényleg hatásos volt a büntetés, jó ideig tökéletes volt a behívás. Mostanában én is következetlen voltam, úgyhogy lazul megint a dolog.
2012. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Sőt sokszor mikor póráz nélkül sétálunk, akkor is van hogy fordulok, ő meg leül, azt hiszi, hogy nem jöhet. Én a padkáról való lelépés tiltásában látom a 'hibát'. Tehát biztosra megy.
2012. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Juj, ilyen nekem is volt, hogy miután meghajtottam, otthagytam elmentem más kutyásokkal beszélgetni és a kutyájukkal játszani, utána 20 perc múlva kioldottam az enyémet és elindultunk haza. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nincs ott a kutyám. Hátra néztem és jó 100 méterre mögöttem állt és nézett. Akkor odaszóltam, hogy "gyere", rohant, majd pár perc séta után megint lemerevedett. Ezek szerint más is járt már így meghajtás után.
2012. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Na, én pont ebből a jelenségből hoztam össze véletlenül ezt a mögöttem kullogást :) Aztán elkezdtem direkt felállítani szabályként. Nem igazi meghajtás ez ilyenkor, csak emlékeztetem rá, hogy van olyan is és az milyen rossz. Inkább mondjuk megzavarásnak? Tök mindegy, tudom, hogy egy nagykönyvi példa, nekem abból lett, hogy egyszer tényleg meghajtottam és tudtam, hogy hagyni kéne még magában, de muszáj mennem. Az én kutyám elég könnyen oldódik, kioldani nem akartam, de ott hagyni se, így húztam magam köré egy 5 méteres szabályt.
2012. dec. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ha nem volt időm, nem büntettem, inkább ráhagytam, aztán a következőnél duplán kapott. Bár ehhez az is hozzátartozik, hogy az én kutyámnál nem könnyű elérni a megadás állapotát. Színlelni nagyon tud, még hozzá sem értem, de már nyüszít, de valódi megadáshoz van, hogy fél óra- háromnegyed óra is kell.
2012. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, szerintem sem szabad büntetgetni, de szerintem azért vannak helyzetek, mikor az élet felülírja a "tankönyvi anyagot". Én nem ragoszkodom a Tükör módszer összes szabályához, mert én őszintén hiszem, hogy a tükörmódszer ez a mondat írja le leginkább:

„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és értsük meg őt, hogy mi miért történik.”


Egyelőre működik a kapcsolatunk úgy is, hogy a saját kényelmem érdekében csomó mindent másképp csinálok így 2 évvel a tanfolyam után, ha meg mégis megcsúszik, akkor azt is tudom, hogy mit hogyan változtassak, mert azért emlékszem még, hogy a nagy könyv szerint mit hogy kell csinálni.

2012. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Látom akkor ez tipikus mellékhatása a meghajtásnak és a járda dolognak :)

Argos is járdán alapból megáll (vagy nem :D ). Sokszor van, hogy megyünk városban és egyszer csak kutyám megfagy és ledermed a járda közepén, mikor én már haladtam akár 50 métert is...az ok: egy repedés a járdán...vagy egy autóbeállónál ferde a járda :D máskor persze akkor sem áll meg, amikor kéne...mondjuk ebben is elég következetlen vagyok mostanában...nem akarom büntetni és konfliktusba hozni, mert pl a kapunkkal szembeni úttestnél mindig megtorpan, és hívásra is úgy jön, mint akit épp agyonvertek :(

Néha inkább más módszert keresek a szabályok betartásához...tehát nem simán szabályként, elvárásként alkalmazom ezeket, ahogy a Nagy könyv írja...hanem pl ráerősítek klikkerrel és kajával...akár az úttest előtt való megállásra, akár arra, hogy ha kutya jön szemben, akkor hívásra visszajön láb mellé...ez beválik, mert nincs konfliktusban a kutya, nem törik össze...ettől még nem csökken a falkavezéri szerepem...többet ésszel, mint erővel :D

2012. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a nagy könyv miatt csinálom, hanem mert ismerem a kutyámat, és emlékszem a büntetgetés időszakára (nem tudtam letiltani a földön falásról, napi szinten megrángattam őt, oszt' csókolom). Elég volt egyszer meghajtani sz-rfalásért. Inkább megcsinálom egyszer jól, mint büntetgetni kelljen hatástalanul. De minden kutya más, van olyan, hogy nincs is szükség ilyen komoly büntetésre.
2012. dec. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!