Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem a kutyámat...

Hogyan büntessem a kutyámat ha megtagadta a behívást? Husky. Sürgős!

Figyelt kérdés
Minden nap megyünk ki póráz nélkül jutifalattal, de ma úgy elment, hogy negyed óra múlva jött haza. Nem szóltam hozzá egész nap, most kaja idő van ...., mit csináljak?
2012. dec. 17. 16:06
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Én mondtam, hogy nem így van? Nyilván, hogy "sz@rt" (hogy a te szavaddal éljek) a fejemre. Tanács??? Az viszont elmaradt! Ez az amiért írtam, nem kell az észosztás, a jó magyar szokás ....


Egyébként minden kutya más, akiknél egyik módszer beválik az nem biztos, hogy jó a másiknak.


Szilvi & Argos köszi!

2012. dec. 18. 07:42
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Módszer lehet sokféle, de a végcél ugyanaz: Szerezz akkora tekintélyt, hogy visszamenjen, ha hívod! Erre való a viszonyrendezés. Ezért javasolta Diesel23 a japán vacsorát.

Távolból büntetni nem nagyon tudod. Egyszer szólsz, ha azonnal nem jön, elkezdessz futni az ellenkező irányba. Így a behíváshoz az társul benne, hogy "ha nem megyek azonnal, akkor a gazdi eltűnik, egyedül maradok, magamra hagy a falka, ez rossz." Egy falkaállatnak ez a legnagyobb büntetés. Ráadásul azt kommunikálod felé, hogy "én irányítok, arra megyünk amerre én mondom, aki nem engedelmeskedik, az magára marad".


Lehet, hogy neked ez a módszer nem tetszik, akkor nem alkalmazod és kész. De legalább ne állítsd, hogy nem válaszoltuk a kérdésedre, mert válaszoltunk, csak te más fajta választ vártál.


"nem te vagy a falkavezér! És bizonyos esetekben igen?"


Ez sajnos így van. Van olyan amiben aláveti magát az akaratodnak, rád bízza a döntést és engedelmeskedik, de vannak esetek, amikor felülbírálja a döntésedet. A "falkavezérség" nem egy statikus dolog, főleg akkor nem, ha ilyen kicsi a távolság köztetek. Ha te vagy az egyes, ő meg a kettes, akkor ez gyakran előfordulhat. Ha te csak 4-es lennél, ő viszont huszas, akkor soha nem fordulhatna elő. Nem az számít, hogy ki a falkavezér, hanem az, hogy ki van előrébb a rangsorban és ami nagyon fontos, hogy mennyivel van előrébb, tehát mekkora a rangsorbeli távolság köztetek. Ezen kell dolgozni, mert ez oldja meg a behívás problémáját nem a büntetgetés. Igazából egy jól irányzott kellő erejű büntetés is nagyot tud a dobni a távolságon, de ezt nehéz jól kivitelezni, főleg távolról. Ha meg csak büntetgetsz, akkor azzal hozzászoktatod a büntetéshez és előbb-utóbb hatástalan lesz. Kicsit egyszerűbb a viszonyrendezésen dolgozni.

2012. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
48%

Itt valóban a kapcsolattal van a probléma.

Ha nem volna gond, akkor a kutyád jutalom falat nélkül is ezerrel száguldana hozzád behíváskor.


Egy a vezényszó és egy a végrehajtás.

Az, hogy te duzzogsz a kutyát nem fogja érdekelni.

Lehet duzzogni megsértődni. Az emberek közt ez hatásos kutyáknál nem.

Próbáld a behívást gyakorolni jutalom falat nélkül. Csak miattad menjen be és ne a kajáért. Ha beért hozzád, nagyon és látványosan örülj neki. Utána szaladj vele egyet.

A behívást ne sűrűn ismételgesd mert a kutya elunja és nem fog betérni egy idő után.

2012. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
48%

Kérdező, bármennyire is fájhat az igazság, a 22-esnek igaza van :)

Mostanában az én kutyám se jön elsőre, ha hívom...következetlen voltam

2012. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Ugyan már! Egy szóval sem állítottam, hogy fáj az igazság és még csak nem is duzzogtam. Engem az bosszant, hogy minden egyes kérdésre azt írják, hogy "nem te vagy a falkavezér", de tanácsok elmaradnak. Aki meg adott annak köszönöm!


Nyilvánvaló, hogy nem szaladok a kutya után ha már elment, egyértelmű, hogy ellenkező irányba megyek ... Ezeket tudom, én igazából husky gazdik válaszait vártam, várom, mert a husky egyik legmakacsabb kutyafajta. Nyilván vannak kivételek, de többsége nagyon makacs és jobban szeretik a szabadságot bárminél.


Ez egy speciális eset, néha több hónapig semmi baj nincs, aztán egyszer csak bogarak mennek a fejébe a kutyulimnak és kiröhög. :) De dolgozunk rajta!

2012. dec. 18. 11:34
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ilyen bárkivel előfordul, hogy semmi gond, aztán egyszercsak van egy ilyen eset. Ilyenkor tudjuk, hogy valamit menet közben rosszul csináltunk, lazítottunk a gyeplőn, jobban oda kell figyelni. A husky valóban nehéz eset, de ugyan ezt mondják az agarasok is (áááá, egy agarat nem lehet behívni, ha vadászni akar...) Németjuhásznál is előfordulhat, keverékek közt is vannak makacsabb kutyák. A kutya az kutya, ha nem megy a behívás az ok ugyan az, a kezelése is ugyan az. A nehézségi fok az már változó.
2012. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem husky-ma van, de makacs a kutyám. Ha megcsúszik, mondjuk behívással, akkor nálam gyakorlatilag egyenes következménye egy meghajtás. Nyilván nem hajtom félórákig, de egy 10 percig biztos. Onnantól pedig felállítom a szabályt, hogy nem jöhet a közelembe. Mögöttem, legalább 5 méterrel lemaradva kulloghat velem hazáig, onnnantól néhány napig nem tárgyalok vele egyáltalán. A közelemben nem jöhet, séta pórázon zajlik, és a kommunikáció abban nyilvánul csak meg, hogy irányt váltok, ha valamerre menni akarna. Ilyenkor nálam kaja sincs. Aztán ha már látom, hogy megviseli a dolog, akkor elkezdek vele minimális szinten kommunikálni. Tehát elengedni, de nagyon sűrű behívásokkal, lábnál követésekkel, ültetéssel magam mellett tartani. Ha dolgozik, megy a kaja, de nincs örömködés, csak vezényszavak. Ha valamit nem csinál elsőre póráz vissza és szó nélkül megyünk haza.
2012. dec. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Meghajtás csak akkor érdemes, ha már baromi erős a kötődés, csak éppen kicsit sokat képzel magáról a kutya. Itt nem ez a helyzet, ezért javasoltam korábbi válaszomban a kötődési tréninget. Kicsit ciki, ha elkezded hajtani, majd a kutya 2 perc után maga leválik, és esetleg még könyörögheted vissza. Meg amúgy is a meghajtás elég összetett dolog, nem szabad 'csak úgy' alkalmazni, meg kell tanulni, hogy kell csinálni. Szóval ezért írtam, hogy büntetésnek itt helye nincs.
2012. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
kispalikee egyetértek! A kötődést kell erősítenünk. Köszi minden hasznos válaszolónak! Kellemes Ünnepeket! :)
2012. dec. 18. 16:45
 30/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ez bármelyik kutyánál előfordulhat, ha a gazdi lazított a gyeplőn, igen :)

Például roti-nj keverékem NAGYON engedelmes és fegyelmezett, ha következetes vagyok. Ha kicsit lazítok, mert úgy kényelmesebb, lassan, de biztosan kicsusszan a kezeim közül. Például ugye ismerőssel sétálva ha szembe jön kutya és szólok Argos-nak, hogy "gyere ide", de nem állok meg és várom el, hogy ő jöjjön láb mellé, hanem elindul ugyan felém, de én is haladok felé és vhol találkozunk, ebből alakul ki, hogy ilyenkor megáll és bevár engem, tehát én alkalmazkodom hozzá :D és az a gáz, hogy ez nem a kutya hibája, hanem az enyém :) És mostanában ismét ez a szitu. Ilyenkor többféle verzió lehetséges. Leüvöltöm a fejét és ha bejön, nagy dicséret, kaja. Nem szólok semmit, csak hátrálok vagy ellenkező irányba megyek, akkor szó nélkül bejön láb mellé, dicséret és haladunk az eredeti irányba tovább.

Ilyen esetekben persze az alap behívhatósága is romlik vmennyire...és tényleg ilyen apróságokon múlik a dolog!


Ha lazul a fegyelem, akkor lehet, hogy a séták nagy részében láb melletti pórázos séta van aktív tempóban, közben mondjuk 10 percenként adsz neki pár perc időt dolga végzéséhez és szimatolásához, elengedésnél meg ismét hosszú póráz, behíváskor nagy dicséret és kaja, vagy póráz rántás, attól függően, hogy jön-e vagy sem.


Vmelyik válaszoló írta a 10 perces meghajtás kapcsán, hogy a kutya pár méter távolságból kullog utána. Ezt én egyszerűen nem tudom megcsinálni????? :O

Ugyanis ha leszidom vagy elzavarom, meghajtom Argos-t, akkor ő tuti biztos benne, hogy ott kell maradnia, ahol hagytam, tehát ilyen helyben maradás feelingje van...ami logikus, mert mondjuk balhé utáni meghajtáskor kiraktam a placc szélére, amíg a kutyásokkal dumáltam...nem engedtem közelebb, tehát gyakorlatilag helyben hagytam. Ebből leszűrte, hogy csak hívásra közeledhet...viszont ugye híváskor elvárom, hogy hozzám jöjjön, ne pár méteres körzetbe csupán: ördögi kör :D Múltkor leszobrozott a lakótelepen, mert nem arra mentem, mint ő. Elmentem a látóteréből...mikor több perc elteltével még mindig ott várt, nem tudtam mást tenni, behívtam. Örömmel rohant utánam :D Tehát itt is azt hitte, hogy ha eddig nem jött, én meg nem hívtam, akkor ott kell maradnia...

Erre ötletek?

2012. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!