Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ma összebalhézott...

A kutyám ma összebalhézott egy másik kutyával. Mit kell ilyenkor csinálni? Hogy viselkedjek, hogy érezze hogy máskor ilyet nem csinálhat?

Figyelt kérdés
Kiléptünk az ajtón, és nagyon közel ott volt egy másik kutya szabadon póráz nélkül. Mindenki nagyon meglepődött, és valahogy kiszabadult a kezemből a póráz, és megkapta a másik kutyust. Nagyon kellemetlen volt. Az állatorvosi költségeket kifizettem, a gazdával rendeztük a dolgot, szerencsére megértő volt. De többet ilyet nem csinálhat a kutyám, hogy ilyen hirtelen neki ront valakinek, mert váratlanul éri egy helyzet. Mit csináljak hogy érezze hogy rosszat csinált, és hogy máskor ilyet nem szabad? Tudom hogy nekem kell még jobban oda figyelnem, nem a kutyát akarom hibáztatni. De még soha nem fordult elő ilyen, engem is váratlanul ért a helyzet, és nagyon sajnálom a másik kutyust is. Szerencsére csak egy kis seb lett a lábán, és lábon jött haza az orvostól.

2012. dec. 18. 21:44
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Na látod, így mindjárt más.
2012. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
nem az életedről kéne beszámolni, de ha felteszel egy ilyen kérdést, akkor csak illene minden részletről beszámolni
2012. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Volt értelmes hozzászólás is, nekem az nem tetszik, hogy ahelyett hogy a kérdésemre választ kapnék, itt kell veled ezen az egy percen lovagolni. Nem az volt a kérdés hogy időben megbüntettem-e a kutyát, hanem az, hogy mi legyen a továbbiakban, ha még nem tűnt volna fel.
2012. dec. 18. 23:20
 34/55 anonim ***** válasza:
Már elmondtam. Már megbüntetted. Azt mondod, látszott rajta, hogy felfogja, miért kapja, akkor ennyi. Nem kell tovább büntetni.
2012. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

Most már semmit nem tehetsz, a rossz viselkedést annak pillanatában kell korrigálni - és nem büntetni. Azzal, hogy hazavitted, és a te szavaiddal élve: jól elagyabugyáltad, semmi mást nem értél el, csak azt, hogy gyönyörűen nekiláttál lerombolni a bizalmi kapcsolatotokat és a falkavezéri pozíciódat - már ha volt ilyen, feltételezem volt.

Nem igazán értem, hogy miért olyan nehéz számodra felfogni, hogy a kutyák a jelen pillanatban élnek. Azzal, hogy otthon megfenyítetted - ami véleményem szerint a legnagyobb ostobaság a világon, elvégre a kutya nem ember, egy gyereknek még megmondhatod, hogy azért lesz a 7végén szobafogságban, mert kettest kapott - semmit nem értél el. A kutya csak azt fogta fel, hogy elmentetek sétálni, kiléptetek a kapun, találkoztatok ezzel a másik ebecskével, és mivel a falkavezére úgymond meglepődött, és tanácstalanná vált - ami a természetben egy falkában nem fordulhat elő a vezérrel - ő átvette tőle eme megtisztelő pozíciót és megvédte a falkát, majd, visszatértetek haza, és fogalma sincs hogy milyen megfontolásból, fenyíteni kezdted. Ebből neki annyi jött le, hogy a falkavezére labilis, és hogy a gazdi akiben megbízott, olyan dolgokat művel vele, amelyek semmivel nem köthetők össze.

Javasolnám egyébként, hogy ha sétálni mentek, te lépj ki először az ajtón, és ne a kutya, így jóval kisebb az esélye arra, hogy rá tud támadni akármire is, és ezzel is erősítheted a vezéri pozíciót.

Ha legközelebb antiszockodik a kutyád, kapd el ott helyben a grabancát, és nyomd le a földre - domináld le. Ezzel érezteted, hogy nem tűröd az agressziót.

2012. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

már fölösleges büntetni. egy kutyát akkor és ott kell nevelni amikor és ahol szükséges (jutalmazni is és megszidni is!).

ez nem ember, hogy órákkal később is tudja, hogy épp miért van büntetve. már nyugodtan viselkedhetsz vele úgy, mintha semmi nem történt volna. attól, hogy valaki úgy neveli a kis pics*nyalóját mintha a saját idióta kölyke lenne és ezért az a dög idegbeteg lesz és neveletlen, még nem kell mindenkinek így tennie :)

2012. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
48%
Na akkor most nézd meg a százalékokat, értsd meg, hogy nem egy ember kötekedik veled, hanem többen mondjuk ugyanazt. Utána szólj, ha lehet neked segíteni, vagy csak értetlenkedsz.
2012. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
nem értetlenkedek. Egyszerűen nem tudom éthetőbben leírni, hogy nem tudtunk ott maradni a helyszínen, mert a két kutya szét tépte volna egymást. Ott nem volt alkalom megfeddni. A lépcsőház volt a menekülési bázis, oda kellett bemenekülnünk, és onnan már egyből bejöttünk a lakásba. Ezt akarom megértetni, de nem sikerül. Egyébként az elejétől fogva értem, hogy ott a helyszínen kellene büntetni, csak itt nem volt rá alkalom.
2012. dec. 18. 23:36
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha a kutyám nekimegy (nem csinál ilyet, de mégis tegyük fel) egy másiknak és még meg is harapja azt, akkor nem elrángatom egy percen keresztül, majd utána elkezdem büntetgetni, hanem azonnal ráordítok (2 másodperc), oda lépek (legyen 4 másodperc), elkapom, elhajítom (4 másodperc, ez eddig összesen 10 másodperc) és addig hajtom amíg fülét-farkát behúzva el nem takarodik jó messzire. És ott is hagyom egy darabig, mielőtt kioldanám. Közben lehet beszélgetni a másik gazdival, hogy mi volt ez és hogyan tudnám jóvátenni, de a kutya akkor már tölti a büntetését.

Mivel a tiéd rehab. alatt áll és nem ismerjük őt meg a viszonyotokat, ezért ezt a módszert nem ajánlom. Viszont ott van az oktatód, aki ismer téged és a kutyát is és ő el tudja mondani, hogy ez esetben mit kellett volna tenned. Nem szégyen, hogy nem tudtad lereagálni a helyzetet, majd menni fog ez, ha már rutinosabb kutyás leszel. Ha viszont nem tudtad lereagálni a helyzetet, akkor vedd tudomásul, hogy ezt besz*ptad és utólag már ne büntesd azt a szerencsétlen kutyát, mert nincs értelme!

2012. dec. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%
Röviden tömören, ahogy én már a példámban is leírtam: adott pillanatban bünti, felfogja miért, lehiggad és vége a büntetésnek. Ennyi nem kell egy ilyenért órákat büntetni.
2012. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!