Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ma összebalhézott...

A kutyám ma összebalhézott egy másik kutyával. Mit kell ilyenkor csinálni? Hogy viselkedjek, hogy érezze hogy máskor ilyet nem csinálhat?

Figyelt kérdés
Kiléptünk az ajtón, és nagyon közel ott volt egy másik kutya szabadon póráz nélkül. Mindenki nagyon meglepődött, és valahogy kiszabadult a kezemből a póráz, és megkapta a másik kutyust. Nagyon kellemetlen volt. Az állatorvosi költségeket kifizettem, a gazdával rendeztük a dolgot, szerencsére megértő volt. De többet ilyet nem csinálhat a kutyám, hogy ilyen hirtelen neki ront valakinek, mert váratlanul éri egy helyzet. Mit csináljak hogy érezze hogy rosszat csinált, és hogy máskor ilyet nem szabad? Tudom hogy nekem kell még jobban oda figyelnem, nem a kutyát akarom hibáztatni. De még soha nem fordult elő ilyen, engem is váratlanul ért a helyzet, és nagyon sajnálom a másik kutyust is. Szerencsére csak egy kis seb lett a lábán, és lábon jött haza az orvostól.

2012. dec. 18. 21:44
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
... kifizettem, majd hazakísértem.
2012. dec. 18. 23:03
 22/55 anonim ***** válasza:
55%
Istenem, most add vissza azt a szegény kutyát. NEM ÉRTED MEG, HOGY EGY PERC AZ RENGETEG? KÉSŐN BÜNTETTED! K É S Ő N
2012. dec. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
hát, ha csak ennyi lett volna, ment volna nekem is. Alig bírtam visszarángatni a lépcsőházba, a nő meg a másik irányba rángatta a sajátját. De nyilván, ha én is egy szakavatott kutyakiképző lennék, nekem is ilyen egyszerű lenne, és nem próbálnék tanácsot kérni itt. Nem gondolod, hogy nem véletlenül kérdezek? Az ember segítséget szeretne kapni, és csak lecseszést, kioktatást, kötekedést, észosztást kap. Ilyenkor csak azt tudom gondolni, hogy nagyon sz*r ez az ország, hogy ilyen az általános morál itt. köszi a sok segítséget.
2012. dec. 18. 23:08
 24/55 anonim ***** válasza:
55%
Leírtuk szépen is, de nem sikerült felfogni, hogy rosszul büntetted. Ne kérj tanácsot, segítséget, ha utána így reagálod le.
2012. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
te meg azt nem bírod megérteni, hogy az az egy perc kellett arra, hogy a kutyákat eltávolítsuk egymástól.
2012. dec. 18. 23:11
 26/55 anonim ***** válasza:
Azt kérdezed, hogy meddig tartson még ez a helyzet, mikor eleve rossz a megközelítés. Nem gondolod, hogy majd azt fogjuk neked mondani, hogy "holnap 4-ig tartson", és nem világosítunk fel, hogy eleve rosszul csináltad.
2012. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
az előbb még az 1 perc a hazaéréshez kellett
2012. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
továbbra is az lenne a kérdésem, (és eredetileg is az volt) hogy szerintem miután a lehető legkorábbi időpontban megfenyítettem, és a kutya viselkedésén látszott szerintem hogy igenis tudja hogy miért kapott (de nem ezen kéne már lovagolni) hogy ezután mennyi ideig érdemes éreztetni vele, hogy rosszat csinált. De ezentúl csak értelmes hozzászólásokat várnék ha lehet.
2012. dec. 18. 23:14
 29/55 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy te nem fogadod el, attól még értelmesek a válaszok.

Amúgy nem olyan dolgot csinált, amiért 5 mondatnál, meg 3 nyakörv rángatásnál tovább kéne büntetni.

2012. dec. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
most komolyan be kell számolnom neked életemben történt egy perc lefolyásáról? B+ abban az egy percben szétszedtük a kutyákat, én húztam vissza ahogy lehet, és mivel a földszinten lakunk, máris bent voltunk a lakásban!
2012. dec. 18. 23:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!