Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ma összebalhézott...

A kutyám ma összebalhézott egy másik kutyával. Mit kell ilyenkor csinálni? Hogy viselkedjek, hogy érezze hogy máskor ilyet nem csinálhat?

Figyelt kérdés
Kiléptünk az ajtón, és nagyon közel ott volt egy másik kutya szabadon póráz nélkül. Mindenki nagyon meglepődött, és valahogy kiszabadult a kezemből a póráz, és megkapta a másik kutyust. Nagyon kellemetlen volt. Az állatorvosi költségeket kifizettem, a gazdával rendeztük a dolgot, szerencsére megértő volt. De többet ilyet nem csinálhat a kutyám, hogy ilyen hirtelen neki ront valakinek, mert váratlanul éri egy helyzet. Mit csináljak hogy érezze hogy rosszat csinált, és hogy máskor ilyet nem szabad? Tudom hogy nekem kell még jobban oda figyelnem, nem a kutyát akarom hibáztatni. De még soha nem fordult elő ilyen, engem is váratlanul ért a helyzet, és nagyon sajnálom a másik kutyust is. Szerencsére csak egy kis seb lett a lábán, és lábon jött haza az orvostól.

2012. dec. 18. 21:44
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

dehát én egy percig sem állítottam, hogy jól csináltam a helyzetet, nem értem mi a f*szt kell támadni.


egyébként 69%-os a %-okon meg semmit nem látni, a szájkosár, és a rehabos válasz lett lepontozva.

2012. dec. 18. 23:42
 42/55 A kérdező kommentje:
de a lényeg, hogy végre 4. oldalon megtudtam, hogy nincs értelme tovább büntetni. köszi.
2012. dec. 18. 23:43
 43/55 anonim ***** válasza:
Pedig én már a második oldalon leírtam neked a példámban, ha a kutya megnyugszik vége a büntetésnek :)
2012. dec. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
jó igen, de nagyobb hangsúly volt fektetve végig arra, hogy a helyszínen, ami nekem ott abban a helyzetben akár tetszik akár nem, nem sikerült. Örültem, hogy megfogom. Ordítottam, rángattam, de mit sem ért. A kutyával ezért járunk szocializációra. De mostmár ne ezt tárgyaljuk, hogy helyszín nem helyszín, megértettem, és ha módomban áll, legközelebb úgy fogom intézni, hogy a helyszínnel össze tudja kötni az eseményt is. Azért merült fel bennem az hogy mi legyen a továbbiakban, mert ilyen viselkedésnél szokták ajánlani a ridegtartást, vagy kizárást. De ha jól gondolom ez is vita tárgyát képezné köztetek. Mielőtt nekem támadtok, jelzem, hogy én ez ügyben sem vagyok szakértő, csak próbálok a kutyámból normális kutyát nevelni, és próbálok szűrni azokból az információkból amit kapok. Ennél a kutyánál régen volt ridegtartás kiadva, és akkor sokat változott, és azért gondoltam, hogy ez az eset után újra kéne folytatni. Erről még az oktatóval nem állt módomban beszélni, hogy folytassuk vagy ne. Nyilván azért vagyok ennyire körültekintő, mert tisztában vagyok vele, hogy nagyon óvatosan kell ezeket a helyzeteket kezelni.
2012. dec. 19. 00:03
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Én a kizárást csak nagyon szélsőséges esetben szoktam csinálni, pontosabban egyszer csináltam, viszont így látatlanban nem lehet megmondani, majd az oktatód megmondja, hogy a következő ilyen esetnél alkalmazd-e, de szerintem nem kell. Nem kell ezen ennyit rágódni, elrontottad ennyi, majd megy ez jobban is, mert aki azt mondja, hogy ő mindig mindent tökéletesen csinált az hazudik. Legközelebb már tudod, hogy mikor, hogyan és meddig büntesd. Fordul ám elő mással is olyan, hogy elhibázza. Én múltkor rossz időben korrigáltam, és látszott is a kutyán, hogy mire a javítás hozzá ért már jól csinálta a feladatot és nem értette, hogy mi van, pedig nem is percekről, hanem másodpercekről volt szó. Előfordul.
2012. dec. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

" úgy fogom intézni, hogy a helyszínnel össze tudja kötni az eseményt is."


Ááááááá!!!!!

Nem a helyszínnel kell összekötnie ez eseményt, hanem a helytelen viselkedéssel kell összekötnie a büntetést! Ezért kell elkezdeni a büntetést akkor, amikor produkálja a nemkívánt viselkedést.


A ridegtartás alatt mit értessz? Mert én azt, amikor napi 24 órában kint vannak az állatok a szabad ég alatt.

2012. dec. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

lehet kötekedni a fogalmazáson, én ezzel már nem foglalkozom.


ha nem tudod mi az a ridegtartás, akkor használd a google-t, vagy a gyakorin tegyél fel egy kérdést.


86% köszönöm a kedves, kimerítő válaszod, te legalább normálisan tudsz válaszolni.

2012. dec. 19. 08:44
 48/55 MrHard ***** válasza:
27%

Sztem ne foglalkozz a sok kötekedő pöccsel!!! Valóban jó lett volna rögtön megdorgálni, de hidd el, nem hibáztál akkorát, mint amilyennek a többiek leírják! Az vesse rád az első követ, aki még sohasem nyúlt mellé a dolgoknak!

A "lelki terrort" sztem lassan megszüntetheted, hiszen örökké nem haragudhat az ember a kutyájára:D Úgy gondolom, hogy a kutyus megvédett Téged és megvédte saját magát is, úgyhogy igazából nem cselekedett annyira rosszat! Egy ejnye-bejnye és egy kis grabancrázás elég lett volna ott a helyszínen és ennyi... Majd legközelebb:D

Jah, és én sem fizettem volna semmit sem ki, ugyanis, a másik gazdi volt a hibás, így vállalja is a felelősséget! Nem szabad ennyire jóindulatúnak lenni, mert visszaélnek vele az emberek... Sajnos:(

2012. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Képzeld, használtam a google-t, de amit az a ridegtartásról ír (főként lovakra és haszonállatokra vonatkoztatva) az nem tudom hogyan segítene egy viselkedési problémán, de látom, hogy nem is áll szándékodban elmagyarázni. Fogalmazni meg azért érdemes érthetően és egyértelműen, hogy ne beszéljünk el egymás mellett. Mivel nem vagyunk gondolatolvasók, így csak abból tudunk kiindulni, amit leírsz.
2012. dec. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, aztán lehet, hogy rosszul, hogy a rideg tartás kutyáknál azt jelenti, hogy nincs dicséret, simogatás stb... Jól tudom?
2012. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!