Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkezdődött a tűzijátékozás,...

Megkezdődött a tűzijátékozás, petárdázás. Hogy bírja a kutyátok?

Figyelt kérdés

Hogyan nyugtatjátok őket? (már ha kell őket nyugtatni)

Kinti, vagy benti kutya?


2012. dec. 31. 18:45
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
53%

Bár nekem nincs (még) kutyám, de van 2 cicám, ők kintiek, a kisebbik félénkebb, ő a helyén van most is, a nagyobbik nagy csavargó, ő most sincs itthon, de remélem, nem ijedeznek nagyon. Tavaly szerencsére nem volt semmi gond velük.

Viszont nagyon egyetértek: ennek a házi tüzijátékozásnak, petárdázásnak semmi értelme azon kívül, hogy az előbb is itt durrantott sorozatot valami idióta és az ember úgy érzi, mintha visszajöttek volna az szovjetek.. Pláne, hogy nagy nehezen sikerült elaltatni a 2 éves gyereket, aki ki tudja, mikor riad fel a csatazajra.:(

2012. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
21%
jó, azért ennyire nem kéne besavanyodni, emberek! nálunk van kis 3 éves leányzó is, meg kutya is, nyilván nehezebb lesz az éjszaka, de attól a tüzijáték még gyönyörű, és pár éve még mi is csapattuk, amikor kertesházban laktunk. petárda tényleg nevetséges, de a tüzijáték jó, nem kell ellene lázadni.
2012. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
69%
Nem besavanyodás kérdése, mert pl. az augusztus 20-ai tüzijáték szép, azt mi is szivesen megnézzük, de az, hogy kinézek az ablakon vagy netán ki is megyek, hogy akkor lássam, hogy mi is az az éktelen hangos izé, amit itt lőnek fel a kerítés előtt majdnem, és nem látok semmit, csak a nagy robajt hallom.. hát az minden, csak nem élmény. Főleg nem az állatoknak.
2012. dec. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

macskáim elbújnak az ágy alatt, de egyikük kiül az ablakba és tátott szájjal nézi.

a kutyát nem nagyon zavarja a tüzijáték, de a petárdától kiborul. ilyenkor szüleim megengedik hogy behozzam a verandára, különben elszökne.

2012. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

Mi most értünk haza sétából. A kutyus konkrétan le se sz...ta. Pedig Bp-n lakom a 11-ben, itt aztán durrogtatnak rendesen. ugyan úgy farokcsóválva boldogan sétálgatott mint szokott. :)

Legszívesebben el is engedtem volna a pórázról, de azért azt nem mertem megtenni. Bármikor durranhatott volna mellettünk egy petárda, akkor biztos nagyon megijedt volna.


Nővérem egyik kutyája viszont ilyenkor a konyhapult alatt reszketi át az éjszakát. Nagyon sajnálom őt. :(

2012. dec. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Hát igen, ahol kis gyerek van, az sem lehet egy könnyű dolog.. Bár ha elég idős már hozzá, akkor nekik el lehet mondani, hogy semmi baj nincsen, ez csak tűzijáték.

Ezt sajnos egy állattal nem lehet megtenni

őszintén irigylem azokat, akiknek a kutyájuk magasról tesz a tűzijátékra.. :)

2012. dec. 31. 21:13
 27/52 Hovarju ***** válasza:

Én nemrég értem haza az esti sétából. Az én kutyám szerencsére nem fél. A XI.ker-ben lakom én is. Rengeteg durrogás volt, de csak felnézett rám és várta a labdát,hogy játszunk.

(persze azért flexin volt, nem engedtem szabadon)

2012. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől származó kutyák kiváló idegrendszerrel játszanak, néha ugatják a durrogást, mentett keverékek szintén kiváló idegrendszerrel alszanak, de ők már idősebbek a fiatalok játszanak :)
2012. dec. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
magyar vizslám van, 2 éves, májusban került ide tenyésztőtől, tiszta ideg, elvileg kinti-benti kutya, most a fürdőszbában fekszik, mert ott érzi biztonságban magát
2012. dec. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
69%

közelben már 1 órája durrogtatják a petárdát. sose unják meg?

a kutyám most már kész ideg, be is jött a szobába, itt fekszik az íróasztalom alatt, reszket, nyüszít.

a kinti szomszéd kutyák már nem bírják a petárdát, vonyítanak, nyüszítenek, ők is a házba menekülnek.

hihetetlen, hogy nem gondolnak az állatokra az ilyen emberek! mindig hallani petárdától elszökött és elcsapott kutyákról és macskákról. lovak is kivannak ám tőle! legszívesebben én is lerohannék a dm.be füldugóért. a tüzijáték oké, szép színes és nem olyan hangos, de ha valaki 1 órán át durrogtatja a nem látszó robbanós petárdáit...

már igazán be kéne tiltani!

2012. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!