Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megdőlt: Az ember nem falkavez...

Ratata kérdése:

Megdőlt: Az ember nem falkavezére a kutyának Mi a véleményetek az alábbi videóról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 3. 23:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/177 A kérdező kommentje:
elégedetten látom, hogy komoly emberek írtak ide és érdekes véleményeket fogalmaztak meg vannak akik igen szakszerűen is köszönöm ui:engem már több helyen lepontoztak mert néha egy kicsit nyersen fogalmazok de nem sértegetek senkit és nem trágárkodok.próbálok majd még érdekes témákat felvetni bár lehet páran provokatívnak fogják érezni célom nem a provokáció pusztán csak kíváncsiság de sajnos nem mindenki képes értő olvasásra tényleg kösz a válaszokat
2013. jan. 4. 01:04
 32/177 anonim ***** válasza:
64%

Mi az, hogy betették egy falkába? Farkasok közé? Én nem csodálkozom azon, hogy nem bírta. A kutya nem farkas. Ilyen egyszerű. Ez nem azt jelenti, hogy saját falkája nincs neki másik kutyákkal és emberekkel. Nem mondom, nyugodtan nézzenek műveletlennek. De igenis kifacsarás az, hogy azon veszekszünk mit hogy hívnak, engem csak az érdekel, hogy a kutyámmal együtt tudjak élni, megtegye amit mondok és hogy ő is jólérezze magát. Ez működik, a kutatásokat meg elméletgyártást csinálja akinek kedve van hozzá. Olyan emberen meg főleg nem fogok sokat agyalni akinek neveletlen a kutyája. Nekem a való élet fontosabb mint egy újabb elmélet amit a laboratóriumban teszteltek.

Kérdező, az hogy te nem tudsz valamit megtenni a kutyáddal, nem azt jelenti, hogy kegyetlenség, hanem azt hogy te vagy gyenge. Ez a te dolgod, de attól a nevelés erősségét nem minősítheted csak azért mert te nem bírod. Én pl soha nem éreztem semmit csak mert a kutya szépen nézett rám evés közben. Pedig szerintem nem vagyok szociopata.

00:30 miről beszélsz? Teljesen egyértelmű, hogy először megtanítom a kutyának a nyomkövetést jutalomfalattal, klikkerrel vagy akármivel. Sosem gondoltam hogy a kutya valami önzetlen szent. De miután megtanulta, azután bizony igrnis azt csinálja amit én mondok és kész. Ha meg nem akkor nem neveltem elég jól.

Érdekes amúgy, nekem több kutyám nőtt fel egymás mellett (mondhatni hasonlóbb a farkashoz mint amikor mindenféle korú kutyák jönnek mennek a családban váratlan időpontokban), és amióta az első öreg, azóta a másik kettő sokkal agresszívabb vele. Na nem tépik szét mert nem farkasok és mert neveltek, csupán apró jelekből látni. De szerintem ez természetes. Megint mondom, a kutya nem farkas. A farkas viselkedését lehet támpontnak használni, de az milyen butaság már, hogy a farkashoz hasonlítjuk és ha nem azt pontosan produlkálja akkor máris megtalálni véljük minden elmélet megdöntését?

2013. jan. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/177 anonim ***** válasza:
29%
Ja és amikor olyan gyönyörűen néz akkor egyszerűen csak akar valamit. Kaját, figyelmet stb. Na persze szeret is téged amellett. Én mindenek felett imádom a kutyákat, de nézzünk már rájuk reálisan.
2013. jan. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/177 A kérdező kommentje:
nem vagyok gyenge meg tudom fegyelmezni ha kell csak szerintem túl van lihegve a dolog és úgy látom a többség szerint is a túlzott szigorúság sem jó
2013. jan. 4. 01:13
 35/177 anonim ***** válasza:
94%

Az jutott eszembe fentiek alapján hogy a kutyánál pont annyival eltérőbb/lazább ez a falka dolog mint amennyire különbözik/eltávolodott a farkastól.

Tehát bizonyos szinten mind két oldalnak igaza van.

Nagyjából megvan benne a falka emléke régről, de a háziasítás átalakította valami mássá ezt aminek azt hiszem talán a kutya-gazda viszonyt hívhatnánk, pontosan azért hogy a kutya inkább az embertől várja az irányítást és ne maga szervezzen mint a farkas.

Egy kutya jelez ha kell neki valami segítség, míg a farkas inkább hagyja az egészet ha nem megy magától.

A farkas falka minőségét kéne megfelezni és nagyjából megkapjuk azt ami az ember és a kutya között van.

2013. jan. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/177 anonim ***** válasza:
85%

én a 32sel nagyon is egyet értek. a rendőr kutyák is, sőt még a vakvezető kutyák is be vannak tanítva, tehát a feladatukat akkor végzik amikor azt a gazda mondja. és azért végzik mert azt a gazda mondja. ki látott már olyan nyomkereső rendőr kutyát amelyik akkor tevékenykedett mikor kedve szottyan? szépen is néznénk ki. néhány személyes tapasztalattal is kiegészíteném a gyengeség témáját. a nyáron egy régen látott barátnőmnél vendégeskedtem, volt egy kis növésű kb egy éves kutyája. kaja mindig volt előtte, akkor evett amikor akart azt csinált tulajdonképpen amit akart. mondhatnám ugy is a barátnőm kicsi fia volt, szóval el tudjátok képzelni. nos nézzük mindezért cserébe mit is adott a kutya? mivel kan volt a jelölgetés bőszen fojt az egész lakásban, sőt még az én bőröndöm sem maradt ki a szórásból. iszonyatosan húzott sétakor és bizony elengedni teljességgel lehetetlen volt, mert soha nem hallgatott a gazdájára csakis akkor lehetett megkötni ha már kifáradt vagy valami csoda folytán mégis sikerült elkapni. volt hogy egy parkban elengedte az meg egyenest vette az irányt egy boxerhez legénykedni, itt megjegyezném a boxer nyugodt állat volt igy az nem igen vette fel a hepciáskodást. az erkélyen soha nem lehetett lelőni a kutyát úgy ugatott. én talán hibáztam de nemigen akartam beleszólni mert igen erős véleménye volt a kedves gazdának arról hogy ő mivel kicsi nem kell nevelni, mit tegyünk hát fiú kutya persze hogy jelölget stb stb. egyszer aztán a barátnőmnek el kellett mennie és beadta hozzám a kutyát (mert hát ugye a kis cukit nem szabad egyedül hagyni szegény) hát mikor aludtam arra keltem hogy iszonyúan ugat az erkélyen. kimentem szóltam, semmi no ezt megelégelve odamentem hozzá felkaptam és kipenderítettem a szobából (nah persze nem erőssen) ment is az ajtókaparászás meg anyüszítés de én tudomást sem vettem róla. amikor elcsendesedett egy párc perc mulva beengedtem onnantól kezdve evvel nem is volt többé gondom. ez csak egy apróság a sok közül de ez pl. a falkából való kizárás esete. tény hogy nem volt agresszív típusú kutya de abban már nemigen vagyok biztos hogy később sem válik e majd azzá hogy az alatta levőeket jól rendre utasítsa. azt hozzáteszem hogy a más kutyájával aki idegeire megy az embernek valóban könnyebb az állandó szigor.

a saját esetemben is tapasztalom a gyengeséget. érezhető a kulönbség aközött amikor a kutyám jön oda hozzám és én mert jajj épp de cuki vagy ezt hagyom aközött amikor én hívom oda. az elsőnél a lábát már teszi is felfele és mászna az ágyra. csodás érzékkel megérzi amikor cukinak tartom olyankor nem is igen tudom a helyére küldeni addig amíg magamban félre nem rakom ezt az érzés és szigorra stuffolom magam, nah amikor érzi hogy mostmár tényleg nincsen kecmec akkor hagy fel a próbálkozással. de amíg egy kicsit is el vagyok gyengülve mert milyen cuki az tuti hogy el nem tágít mert lehet nyerni fog lehet nem. megintcsak jó példa amikor eszünk, nah ott nálam nincs gyengülés, tilos még csak bepróbálkoznia is, régen ha megtette ezt súlyos véteknek fogtam fel, a párom már nem ilyen következetes, volt hogy ledobott neki valamit onnantól kezdve állandóan kunyerált, de nem ám tisztes távolságból, egyenesen rámászott a páromra. no akkor a párom mérgében jól le is hülyézte a kutyát én meg közöltem vele hogy a gondja pontosan azért van mert ő hibázott és a kutya csodás inteligenciával rájött hogy ez az ember befolyásolható, azt tehet amit akar. felhívtam a figyelmét arra is hogy velemsoha de soha nem próbálkozik a kutya. azok után már nem gyengült el a párom de őszintén szólva azért még mai napig is próbálkozna vele a kutya ha én nem tiltanám meg neki. ezek csak kirántott dolgok a sok közül. itt megjegyezném azt is hogy attól mert valakinek szerencséje van és mondjuk egy mulyább kutyát fog ki az még nem azt jelenti hogy (nevezzük így) a falkavezérség szerepe nem létezik vagy hülyeség volna. vagy lehet hogy nem mulya csak szelídebb okosabb eszközökkel nyeri meg a gazdát. a barátnőm kutyája is alapvetően szeretetre méltó volt, tehát nem harapott meg senkit de ez még nem azt jelenti hogy ne ő lett volna abban a lakásban a vezér aminek ugye nyilvánvaló jelei voltak.

tulajdonképpen magam sem gondolom hogy olyan szintű lenne ez mint a farkasoknál de ha le kellene tennem a voksomat még akkor is inkább eme elmélet felé hajlanék. hiszen a az alomban a kölykök is valójában hatalmi harcot vívnak amire mi azt hisszük de cukin játszanak. vagy ahogy azt a kedves válaszoló írta hogy az öreget elkezdték rendre utasítani hiszen ő már csak a kora miatt is csak követő lehet már ezt vagy elfogadja vagy ha nem akkor bizony megy a fizikai ráhatás és ilyenkor kell a gazdinak közbeavatkoznia. lényegében minden kutyának vezetőre van szüksége. teljesen mindegy hogy ezt a tényt falkavezérnek vagy gazdának nevezzük.

én személy szerint elképedve nézem ahogyan az emberek így viselkednek a kutyájukkal mint ahogyan azt a barátnőm tette, kissé képzavarba kerültek az emberek a kutyatartás fogalmával ugy gondolom.

2013. jan. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/177 anonim ***** válasza:
100%
a videórol pedig csak annyit hogy bár valósnak tartom az állításokat ennek ellenére legyintek rá. pontosan amiatt az elmélet miatt hogy a kutyák rugalmasabbak mint a farkasok. ha nem így lenne akkor az oktatók sem tudnák kezükbe venni az írányítást mert hát a vezető az mindig vezető marad életre halálra. komolytalanságot félre téve. ha fedezem az állatomat tök lényegtelen hogy engedéllyel vagy anélkül végzi az ösztönös feladatát, az is lényegtelen hogy arra a pár percre amíg ösztönös dolgát kielégíti ő kerül a vezér kiváltságos helyzetébe. de utánna már megintcsak én vagyok. ha ez nem így lenne akkor bizony szegény tenyésztőknek igen nehéz életük lenne ha a fedezéstől már rögtön a kutya lesz a világ pontosabban a család ura. ezenkívül pedig a kutyáktól könnyedén el lehet venni a vezérségre való jogot, ha nem így lenne a kutyasulik fabatkát sem érnének.
2013. jan. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/177 anonim ***** válasza:
76%
az a baj ezzel a falkavezéri mizériával, hogy nagyon sokan annyira komolyan veszik, hogy 2-3 hónapos kiskutyáknál komoly szankciókat alkalmaznak. Túl van ez lihegve, ennek következtében sokkal több elrontott, félrenevelt kutya van.
2013. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/177 anonim ***** válasza:
62%
Ez ismét hatalmas ostobaság ettől az embertől. Már több fajtáról is teljesen téves dolgokat mondott el, most ismét tetézte egy orbitális baromsággal a repertoárt.
2013. jan. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/177 anonim ***** válasza:
29%
Igen, ez már régen megdőlt, csak sokan nem hajlandóak elfogadni. Hogy is nézne ki a falka? Fater hazajön, anyukának lekeves egy pofont, mert hideg a leves, gyereket elmorogja az asztaltól, a kutyát meg odébbhajítja, mert üdvözölte őt. De a trükk a dologban, hogy ez is csak olyan falkáknál van, akik bezárva élnek. Neves farkaskutató, aki 5
2013. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!