Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megdőlt: Az ember nem falkavez...

Ratata kérdése:

Megdőlt: Az ember nem falkavezére a kutyának Mi a véleményetek az alábbi videóról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 3. 23:09
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/177 anonim ***** válasza:
25%
Csak más a rossz viselkedés a kutyánál és más a gyereknél. Máshogy "büntetsz" egy kutyát mint egy gyereket.
2013. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/177 anonim ***** válasza:
100%
Egy közös van a kutya és a gyereknevelésben és az a következettség..
2013. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/177 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon el vagy tévedve egy normál pásztor és kutya közti kapcsolatról. Előbb olvass utána, majd meglátod, mennyire szarnak rájuk.
2013. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/177 anonim ***** válasza:
100%
Igen azt nem szabad a pásztoroknál elfelejteni hogy ha a kutya nem viselkedett jól vagyis nem alkalmazkodott megfelelően akkor simán agyoncsapták és hoztak másikat.. Manapság meg minden kutyát meg akarunk javítani(ahogy embert is)
2013. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/177 anonim ***** válasza:
26%

ma 13:28


Látod, ez a különbség. Te minden tudást könyvekből szerzel én pedig beszélgettem pásztorokkal és meg is néztem nyáj mellett dolgozó kutyákat. Ha egy pásztorkutya nem azt csinálja, amit kell és nem engedelmeskedik a pásztornak, annak este már nem kell vacsorát adni.

Ahol pedig juhászkutyák vannak, ott gyakorlatilag egy-egy csettintésből, mozdulatból tudja a kutya, hogy mit akar tőle a juhász és úgy terel. Teljes mértékben alárendelve magát az akaratának.

2013. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/177 anonim ***** válasza:
54%
A farkasfalkában az alfahím ugyanezt teszi. Ha nem hódol be az alárendelt, akkor megtépi. Ha továbbra sem, akkor megöli. A falkákból rendszeresen száműznek egyedeket, amelyek később máshol új falkákat alakítanak.
2013. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/177 anonim ***** válasza:
35%

Na persze, és a kutya majd tudja, hogy "hm azért éhezek mert tegnap 5:34:12-kor nem engedelmeskedtem a pásztornak...

Amúgy én is járok kísérletekre a etológusokhoz, és a legtöbbnek a kutyája elég szabadon van hagyva, legfeljebb terpáiás kutyák, de pl egyik sem érne fel egy versenykutyához engedelmességben. Bocs, engem az érdekel, tehát nálam az a mérce. Lehet, hogy ők segítenek kiképezni kutyákat. De mások kutyáit, és a képzést is mások csinálják, ők csak a tanácsot adják hozzá de hogy sajátjukkal meg tudnák-e tenni abban nem vagyok biztos. Arról nem is beszélve, hogy előttük is volt élet a földön.

Te meg másik 75%-os, térj vissza a gyógyszereidre és nyugodjál le. :)

2013. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/177 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Szerintem a Fritz-ék csak egy vitaoldalt akarnak nyitni, hogy jobban menjen az oldal és legyen elég nézettség.


Én erről Kovács Györgyöt is megkérdezném aki szintén etológus és kynológus és ő Dunakeszin az oktató tanár ebben a témakörben.


Biztosan nem értene vele együtt.

2013. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/177 anonim ***** válasza:
71%

Hát elképesztő, mekkora szaktekintélyek fordulnak meg itt GYK-n...

És mindenki olyan jól ismeri az etológusokat, meg a kutyáikat és legfőképp ezek kapcsolatát... basszus. miért vagytok ilyen önzők, miért nem világosítjátok fel őket?

Hiszen ott volttok egy teszten!


Nem bíznál rá egy goldennél keményebb kutyát?...

Nem tudom, szerintem aki farkasokkal is elbír, az lehet, kicsit "keményebb" kutyákkal is tud bánni...


Már akkor elárultad, mennyire nem ismered az etológusainkat, amikor öltönyös firkászoknak próbáltad beállítani őket. Nevetséges.


Egyébként tévedsz abban is, hogy ők csak tanácsokat adnak. A nagy b.dös frászt.

Konkrétan ők személy szerint készítik fel a segítő kutyákat. A Kutyával az emberért például mond neked valamit?...


Egyébként megnézném azért, te milyen legendás viszonyban lehetsz a kutyáiddal, ha ennyire nagy megmondóember vagy.

Etológusokat lef.kázni, ahhoz kell pofa.



Egyébként már rég adtak itt olyan válaszokat, hogy nem értem, mit kell még erősködni?

Elképesztő.


Az etológus ismerőssel meg kb. 2 mondatot beszélhettél, és azt is félreértetted.

De meg is nevezhetnéd, ki ez az ismerősöd.

2013. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/177 anonim ***** válasza:
57%

ma 15:28

Gyuri már jó ideje nincs Dunakeszin. Viszont a falkaelméletet ő is elveti.

2013. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!