Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg megérte bevezetni a...

Tényleg megérte bevezetni a kötelező chipet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem kötekedni akarok, csak azért kérdezem mert ma és tegnap is láttam a híradóba hogy megteltek a menhelyek, és hogy kutyákat ölnek meg, akasztanak fel, dobnak élve dög kútba. Ez borzalmas és elítélendő. Sokan vannak akiknek nincs pénze rá, és ennek az a szegény kutyus issza meg a levét. Nekem ilyenkor meg mindig sírnom kell, mert annyira sajnálom őket. Ráadásul még azokat is elaltatják akikben nincs chip. Pedig lehet hogy a törvény előtt meg volt mindenük, kaptak enni inni játszottak velük, megkapták az oltást. Most meg az utcára kerülnek, vagy még rosszabb. Én be chipeltetem a kutyát, a fiam kutyája. Nem tudtám megtenni hogy kidobom vagy megölöm, mi se vagyunk gazdagok, de valahogy megoldom. De mi van azokkal akik nem így tesznek? Szegény kutyusok. Biztos hogy ez az ő érdeküket szolgálja?
2013. jan. 9. 21:23
1 2 3 4 5
 21/45 DogSportsTimi ***** válasza:
91%
A chip csak egy ürügy. Aki képes ennyi miatt megválni a kutyájától, az előbb utóbb más miatt is megvállt volna... Hosszú távon a chip megoldást jelnthet majd számos problémára. Sajnos a kezdetek nehezek, sok kidobott kutya van és lesz is, és rengeteg áldozat is lesz akiket már nem tudunk megmenteni. De hangsúlyozom, előbb utóbb ezek az emberek ugyanúgy kidobták volna, mert nem azon a 3500-5000 forinton múlik. Csak most jó erre fogni...
2013. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

15-sre válaszolva, ha jól megfigyeled a szegényebbek mindig tele vannak állatokkal, nekem is feltűnt már jó pár ilyen embernél megfordulva hogy nem elég hogy sok gyerek van romos házban rossz körülmények között, hanem még megfejelik madárral, hörcsöggel meg 2 kutyával aki méteres láncon van lesoványodva.

És hiába említed meg neki hogy minek már annyi minden amikor rendesen el sem tudja látni még a gyerekét sem, sajnos annyira egyszerűek hogy azt hiszi hogy az rendben van, mert nem szólalt még meg a kutya hogy nem tetszik neki...

Evvel is csak azt akartam mondani hogy a fejekben kéne rendet tenni először, mert ezeknek az embereknek gyereket sem szabadna tartani nem hogy kutyát.

2013. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem a kötelező chip miatt teltek meg a menhelyek, hanem szimplán a szilveszter miatt.

Biztosan akadnak persze áldozatok, de nem fogják őket rögtön elaltatni. Kis szerencsével jobb gazdájuk lesz mint eddig volt. Aki meg ennyit sem tud megtenni, legalább nem vesz magához többé felelőtlenül állatot.

2013. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
74%

22: a fejekben való rendbetétel az általános iskolában kezdődik, csak hát ahhoz ugye ott is kéne lenni...

Egyébként a chip pont alkalmas arra, hogy kicsit helyretegyen mindenkit, aki azt gondolja, nem baj, ha 5 kutyája van. Ezért van ugye az új törvényben négyzetméterre meghatározva, hogy hány kutyát tarthatsz otthon.

A baj ott van, hogy nem reklámozzák a törvényt, az állatorvosok nem minden esetben tájékoztatják megfelelően az állattartót, ahogy a menhelyen sem, meg úgy általánosságban sehol, így aki nem ismeri a törvényt - bár ugye a törvény nem ismerete nem mentesít annak hatálya alól - teljesen jogosan védekezik azzal, hogy neki senki nem szólt, de most meg már megvannak a kutyák, had ne dobja már ki őket, hiszen szereti.

Kell ennek a dolognak egypár év, mire teljesen rendbe jönnek a hazai állapotok, de jó kilátások már most vannak, dacára ugye az év eleji "hajtásnak"...

2013. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Aki azt írja, hogy mindent csak a haszon miatt találnak ki, akkor az ivartalanításnak sincs értelme, az orvos csak a pénzért csinálja?

Ezt állatvédők harcolták ki és igazuk van.

2013. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Ezekkel az emberekkel, akikről szó volt, sajnos nem biztos, hogy a fejükben egyszer is rendet lehet tenni, de legalább állatot ne tartsanak és ez majd elrettenti őket és még egyéb intézkedések, az állatvédőknek biztosan vannak további tervek is az állatok érdekében.
2013. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
92%

Azért szerencsére vannak szervezetek, akik a kidobott kutyusokon segítenek szerencsére. Én is sajnálom azokat akiket a "gazdájuk" házilag vagy egyéb úton intéz el, de talán jobb is annak a kutyának az örök vadászmezőkön, mint láncra verve moslékon élni, 0 foglalkozással.


Öreg fát sajnos már nem igazán lehet átültetni, így hiába magyarázza az ember Józsi bácsinak és társainak a dolgokat. De reménykedek abban, hogy a következő generáció már továbblép ezen a szinten. Az iskolákban is egyre többet beszélnek a felelős állattartásról szerencsére, jó lenne ha a Való Világ, Csillag születik és az egyéb értelmetlen műsorok helyett legalább egy 30 perces műsort adnának felvilágosításként vagy ilyesmi.


Azt az ötletet, hogy a következő lépés a törzskönyv nélküli kutyák ivartalanítása legyen, azt én is támogatnám, nem azért mert fú de milliomos vagyok hogy erre is pénz akarnék áldozni, de hosszútávon bizony jó lenne, akkor biztos nem venne senki pénzhajszár szaporítótól kölyköt.

2013. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
87%
Az ivartalanítást viszont úgy kötném időhöz, hogy mittudomén max 1 éves koráig, vagy valami hasonló, és akkor van ideje összeszedni a pénzt. még így is inkább legyen az, hogy egy tüzelése van a kutyának, és 10kutyából 2nek becsúszik egy alom, mert akkor van egy éve összegyűjteni a mittudomén 20-25 ezer forintot, ha nem akciós ivartalanításra megy. és havonta csináltatnék állatvédő szervezetekkel ivartalanítási akciót, vagy valami hasonló..
2013. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
mert az a baj, hogy a menhelyek is kötik a szerződéseket, amiben benne van h ivartalanítani kell, nem ellenőrzik......
2013. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
67%
Valahol el kel kezdeni ,szar a helyzet de így van esély jobbra.
2013. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!