Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg megérte bevezetni a...

Tényleg megérte bevezetni a kötelező chipet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem kötekedni akarok, csak azért kérdezem mert ma és tegnap is láttam a híradóba hogy megteltek a menhelyek, és hogy kutyákat ölnek meg, akasztanak fel, dobnak élve dög kútba. Ez borzalmas és elítélendő. Sokan vannak akiknek nincs pénze rá, és ennek az a szegény kutyus issza meg a levét. Nekem ilyenkor meg mindig sírnom kell, mert annyira sajnálom őket. Ráadásul még azokat is elaltatják akikben nincs chip. Pedig lehet hogy a törvény előtt meg volt mindenük, kaptak enni inni játszottak velük, megkapták az oltást. Most meg az utcára kerülnek, vagy még rosszabb. Én be chipeltetem a kutyát, a fiam kutyája. Nem tudtám megtenni hogy kidobom vagy megölöm, mi se vagyunk gazdagok, de valahogy megoldom. De mi van azokkal akik nem így tesznek? Szegény kutyusok. Biztos hogy ez az ő érdeküket szolgálja?
2013. jan. 9. 21:23
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
32%
Az ivartalanítást is kötelezővé kell tenni, az biztos. Más országokban biztosan van már ilyenre példa, mi is szépen lassan haladunk ebbe az irányba. A mai világban a kutya nem riasztó, olcsóbban lehet már mozgásérzékelő riasztót venni, mint egy kutyát fenntartani, akár a maradékon való táplálás, az is étel, hosszú távon sok riasztó árát kiteszi.
2013. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Én is láttam ma reggel a híradóban, hogy mi van a menhelyeken. :(

Ha egy 3 500 Ft.-os chip miatt ennyi kutyától szabadultak meg és ekkora felháborodást keltett, képzeljétek mi lenne a kötelező ivartalanításnál... Ráadásul ez sok ember hülye elveivel is ellenkezik.

Én természetesen ivartalanítás párti vagyok, főleg hogy a kutyusom egy mentett kutyus, aki egy szaporítótól lett elkobozva, ahol szörnyű körülmények között tartották, így nagyon elítélem őket!

2013. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Először én is kaakadtam mikor megtudtam ezt a chipes dolgot, két kutyánk van és mi se állunk valami jól anyagilag. Mint a legtöbb ember mi is minimál bérből meg a családiból gyesből élünk. Nem is akartam vele foglalkozni, pénzkidobásnak tartottam az egészet. Aztán alaposan átgondoltam és rájöttem hogy ez nem a világ egyszer ki lehet bírni, úgy is lassan itt a kötelező oltás ideje. Így jövő héten kapja az egyik kutyus a chipet a következő hónapban meg a másik, mert így sikerült össze hozni. Nagyobb butaságra is költöttünk már el pénzt, most nem ez fog tönkre tenni, legfeljebb szűkebbre húzzuk a nadrág szíjat.
2013. jan. 10. 11:50
 34/45 anonim ***** válasza:

Én is teljesen támogatom a chipezést. ez egy nagyon jó döntés volt, hiába is, hogy most sok a menhelyi kutya, de remélhetőleg ők ezek után egy normális gazdához kerülnek.

Képzeljétek, pont a tegnap beszélgettem egy ismerőssel, neki 2 kutyája van. azok sose láttak állatorvost, holott az egyik 10 éven felül van. ez az ismerős mondta, hogy természetes szelekció, ha nem bírja, akkor nincs értelme, hogy éljen.

(nem egyszer vesztünk már össze ezen, most is épp mosolyszünet van)

és hát, tegnap amikor találkoztunk, elkezdtünk beszélgetni, és ráterelődött a téma a chipre, és mondta, hogy ő nem fogja chipelni őket, mert ez is csak lehúzás, meg most még csak a kutyát, aztán majd a haszonállatokat is, és hogyha pl tehenet van, akkor a tejből le kell majd adni x százalékot, ha disznód, akkor ha levágod, akkor abból a húsának egy x százalékát, és emiatt beléjük is kerülni fog chip (nem értem és tegnap sem értettem a gondolatmenetét...)

Illetve, hogy miután az állatok letudva, akkor majd az emberekbe is fognak rakni chipet, hogy tudják, hogy ki hol és merre van, hogy mit csinál meg stb...

ez nem csak, hogy üldözési mánia, de 1 orbitális hülyeség is.

És, ez a személy egy diplomás ember, aki tanárként dolgozik...

szóval az emberi értetlenség és hülyeség hihetetlenül határtalan...úgyhogy igazság szerint már meg se lepődök azon, hogy sokan kidobják az utcára emiatt a szerencsétlen kutyájukat.

2013. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
hopp, kihagytam, a tehenes disznós résznél, hogy x %-át le kell majd adni adó formában vagy mit mondott...igazából annyira nem voltam képben, mert a monológ felénél elvesztettem a fonalat...:S:D
2013. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Nah azért ne gondold hogy van olyan ország ahol kötelező az ivartalanítás, ne essünk már át a ló túloldalára.

Aztán meg majd kitalálják az anti-ürítés meg anti-ugatás és anti-harapás elleni műtéteket míg végül megszűnik kutyának lenni.

Azt hiszem benne van a törvényben valahol hogy pl. ivartalanított kutya után nem is kell adót fizetni, ami szerintem éppen elég.

Amúgy ez azért is marhaság, mert ezzel már nagyon belenyúlna az állam a magánszférába.

Arról nem is beszélve hogy ilyen alapon bizonyos embertípust is kasztrálni kéne, mert azoknak tényleg nem szabadna szaporodniuk, mert 1 egyed is károsabb mint 1000 kóbor kutya...

De kitalálhattok akármit, ha az emberek fejében nincs meg az igény a normák iránt, ugyanúgy nem fog semmi sem változni, mert Józsi bá kerítése ugyanúgy foghíjas lesz, a kisöreg meg dettó önsétáltat (és ők aztán se nem olvasnak GYIKet, se nem érdekli őket a csip és egyebek)


Legolcsóbb megoldás az lenne ha pár millióból csinálnának egy népnevelő sorozatot, amit főműsoridőben leadnának rtl, vagy tv2-n.

De ez nem fog megtörténni egyenlőre, mert mint észrevehettétek nem érdek hogy ebben az országban felelősségteljes öntudatos emberek legyenek, ezért tartunk itt, és minden erre vezethető vissza.

2013. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Azt hiszem benne van a törvényben valahol hogy pl. ivartalanított kutya után nem is kell adót fizetni, ami szerintem éppen elég.


Ez is jó ötlet!

A tv-s dologgal is egyet értek.

2013. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:
Ne a 3500 ft-on lovagoljatok! Nem annyiba kerül ugyanis a legtöbb helyen a chippeltetés.. Nálunk is pl 5000 és halottam sok helyen ennél több. És igenis ez sok, még annak is aki szereti a kutyáját. Nekem kettő van, nehezen de kifizetem a 10.000-t. De akinek még nálam is kevesebb pénze van?? Pl egyedül élő nyugdíjas, vagy többgyerekes? Én nem altatnám el soha a kutyáim, de sajnos nagyon sok embernek már ezt is nehézkes kifizetni inkább szabadon engedi. Pláne ha nem egy kutyáról van szó.. Szerintem senki nem számolt ilyen plusz költségekkel pl 5-10 éve amikor a kutyáját magához vette.. most meg hirtelen kutyaadó, chip.. meg kitudja még mi.. Szerintem ott baszták el a dolgokat, hogy egyszerre akarnak mindent "helyrehozni". Nem a már meglévő kutyákra kellett volna ezt kitalálni, hanem az ezután megszülető kutyusokra és azok leendő gazdiaira.. Mert így legalább az új gazdiknak meg lenne az esélye arra hogy átgondolják, tudják e így is vállalni.. és szép lassan de biztosan (5-10 év alatt) átállnánk erre.. talán több kutya maradna életben..mert így sajnos most rengeteg fog elpusztulni.. mert kiteszik az utcára őket.. a gyepmesteri telepen meg ugye elaltatható lesz minden indok nélkül a chip nélküli kutya.. Ez NEM az állatok védelmére kitalált dolog!! Ez simán pénzbeszedés..
2013. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

38: Akkor téged nagyon átvernek, a törvény ugyanis úgy szól, hogy a chip, beültetéssel, és regisztrációval együtt nem kerülhet többe 3500 forintnál.

Ahogy azt már korábban is leírtam, a törvény akkor működik jól, ha annak hatálya mindenkire egyaránt vonatkozik, aki érintett a témában. Így mindenki, akinek kutyája van, köteles chipet tetetni a kutyájába. Nem hiszem, hogy sokan inkább fizetnék a 4-5-6000 forintos ebadót évente, ahelyett, hogy egyszer betetesse a kutyába egy chipet 3500(!) forintért.

Az meg, én úgy gondolom, senkinek nem okozhat problémát, hogy egyetlen egyszer a kutya életében összekaparjon ennyi pénzt, nem beszélve arról, hogy ez a dolog nem most pattant ki a törvényszolgák agyából, hanem még tavaly év közepén, így mindenkinek vastag fél éve volt rá, hogy időben felkészüljön.

Ja, hogy akkor épp senkit nem érdekelt? Hát ezért igazán nem a kutyát kéne kirakni, meg menhelyre cipelni.

Gondolkodjatok, Béláim...

2013. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Nálunk is elmaradt a chipelés (egyenlőre). Be volt tervezve, de aztán a férjem megkapta a fizetését amiből 10 ezer forintot le vontak a múlt havi utalványok miatt. Így annyi pénzünk maradt hogy a szükséges dolgokat ki tudtuk fizetni, illetve hogy a gyerekemnek megvegyem amire szüksége van. Nálunk 4500 egy chip 2 kutyánk van és így nem tudtam 9000 forintot kiszakítani. Az meg hogy volt idő felkészülni nem teljesen igaz, mert mi például karácsony előtt nem sokkal értesültünk a dologról.
2013. jan. 11. 17:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!