Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg megérte bevezetni a...

Tényleg megérte bevezetni a kötelező chipet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem kötekedni akarok, csak azért kérdezem mert ma és tegnap is láttam a híradóba hogy megteltek a menhelyek, és hogy kutyákat ölnek meg, akasztanak fel, dobnak élve dög kútba. Ez borzalmas és elítélendő. Sokan vannak akiknek nincs pénze rá, és ennek az a szegény kutyus issza meg a levét. Nekem ilyenkor meg mindig sírnom kell, mert annyira sajnálom őket. Ráadásul még azokat is elaltatják akikben nincs chip. Pedig lehet hogy a törvény előtt meg volt mindenük, kaptak enni inni játszottak velük, megkapták az oltást. Most meg az utcára kerülnek, vagy még rosszabb. Én be chipeltetem a kutyát, a fiam kutyája. Nem tudtám megtenni hogy kidobom vagy megölöm, mi se vagyunk gazdagok, de valahogy megoldom. De mi van azokkal akik nem így tesznek? Szegény kutyusok. Biztos hogy ez az ő érdeküket szolgálja?
2013. jan. 9. 21:23
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Az lenne a tuti, ha Magyarországon is lenne olyan állatrendőrség, mint külföldön, amit az Animel Planeten szoktak sugározni. Ez munkát is adna az embereknek és az állattartás minőségét is javítaná. Minden megyében lehetne egy ilyen intézmény és telefonhívásra kimennének terepszemlézni és intézkedni. Ezen belül alkalmazhatnának embereket, akik akár a kisebb falvakat is ellenőrzik, hogy hogy van tartva a kutya, oltásait ellenőrizni, sőt, akár a csaló állatorvosokat is ki lehetne szűrni (akik pl többet kérnek el, mint 3500 ft). Menhelyről vinnének egy kutyát oltásra, civilnek adnák ki magukat, aztán amikor valami nem stimmel, hoppá elő a jelvény és bírságolás. Persze tudom, hogy ilyesfajta előrelépésre nem nagyon lehet számítani, de azért jó lenne :)
2013. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
No offense, bőven volt ideje mindenkinek ezt elintézni, mert nem karácsony előtt találták ki, hanem ugye még tavaly év közepén. Még agyon is volt reklámozva, tévében tolták, neten minden kutyás fórum ezzel volt tele, hírportálok cikkeztek róla, szóval tényleg, időben szóltak mindenkinek. És továbbra sem értem, miért nem szóltok, ha nem a törvényileg meghatározott 3500 forintot kérik el érte, mert mondhat bármit az állatorvos, a chip ennyibe kerül.
2013. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Az, hogy te nem értesültél róla, nem ment fel a törvény alól. Bp 3.kerületében asszem 2011 óta volt kötelező a chip, akkor még az se volt meghatározva hol mennyi, én akkor fizettem 7ezret, aztán rá fél évre megint 7ezret a másikért, és a legkisebb is még a tervezet előtt jött hozzánk, úgyhogy senki ne panaszkodjon, volt bőven idő a dologra, kutyás társaságba kéne járni, ha már rádiót meg újságot nem olvasunk, és minden ilyenről tudnátok......
2013. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem minden megoldódik, a kutyák sorsa pedig minél előbb rendeződik. A véleményen pedig továbbra is az hogy ez a döntés nem az állatok védelmét szolgálja.
2013. jan. 11. 21:06
 45/45 anonim ***** válasza:
A 11. kerben is már 2011 év eleje óta kötelező a chip. Pontosabban csak ha sétáltatod közterületen, de nyilván sétáltatod. :)
2013. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!