Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg megérte bevezetni a...

Tényleg megérte bevezetni a kötelező chipet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem kötekedni akarok, csak azért kérdezem mert ma és tegnap is láttam a híradóba hogy megteltek a menhelyek, és hogy kutyákat ölnek meg, akasztanak fel, dobnak élve dög kútba. Ez borzalmas és elítélendő. Sokan vannak akiknek nincs pénze rá, és ennek az a szegény kutyus issza meg a levét. Nekem ilyenkor meg mindig sírnom kell, mert annyira sajnálom őket. Ráadásul még azokat is elaltatják akikben nincs chip. Pedig lehet hogy a törvény előtt meg volt mindenük, kaptak enni inni játszottak velük, megkapták az oltást. Most meg az utcára kerülnek, vagy még rosszabb. Én be chipeltetem a kutyát, a fiam kutyája. Nem tudtám megtenni hogy kidobom vagy megölöm, mi se vagyunk gazdagok, de valahogy megoldom. De mi van azokkal akik nem így tesznek? Szegény kutyusok. Biztos hogy ez az ő érdeküket szolgálja?
2013. jan. 9. 21:23
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Nem őket sajnálom a kutyákat. Ívartalanítás hmm na igen. A sarki szomszédnak legalább 5 kutyája van, nem lehet arra menni mert megtámadnak. Az egyik egyszer kiszakította a nadrágomat.
2013. jan. 9. 21:53
 12/45 anonim ***** válasza:
84%
Még ha maradékot is eszik is a kutya, még akkor is megéri az ivartalanítás, ennyi kutyával, hogy lehet meglenni, persze úgy, hogy le se sz@rja és teljesen elvadulnak.
2013. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
89%

Had tegyek fel egy nagyon-nagyon egyszerű kérdést!

A kutya az olyan, hogy önmagától nagyon ritkán kerül a házba. Tehát feltételezhetjük, hogy akinek kutyája van, az kutyát akart. A kutya pedig felelősséggel jár. Ahogy a gyerek is, az sem csak úgy materializálódik az etetőszékben, hanem - jobb esetben - apa, és anya vállalták őt, és a vele járó összes költséget.

Namármost. Ha nem akarjuk, hogy a gyerek influenzás legyen, akkor bizony beadatjuk neki az oltást, pénzért, hiszen szeretjük a gyereket, összekaparjuk rá a pénzt. És az ugye nem 3500 pénz.

Na most akkor a kutyát nem szeretjük, hogy kifizessük neki a chipelést, különben elaltatják? Vagy hogy van ez?

És mielőtt: tudom, egy gyereket, és egy kutyát nem lehet összehasonlítani, nem is próbáltam. De ugyanolyan felelősségvállalás mindkettő. Egy önmagát ellátni nem képes élőlényről akarunk gondoskodni.

Hát az meg ezzel jár, csókolom.

2013. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
67%
6os vagyok megint. Én nem tudom, nekünk 3 van, ebből kettő beagle, a kicsi tavasszal lesz ivartalanítva, a másik kettő már ivartalanított, mindhárom szuka, de még egy kutyát már én se bírnék, főleg, hogy jelenleg panelban vagyunk, bár március környékén úgy néz ki változni fog, 5 kutyától már megbolondulnék:)))))
2013. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
88%

Akinek tényleg sok pénze van, ideje, helye, annak lehet 5 kutyája, de egy "szegény" családnak, az érthetetlen.

Annyi legyen, amennyit rendesen el tud látni.

2013. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
88%

Senki nem gazdagodik meg ebből! Nem szokásom dicsérni drága kormányunkat, de ebből az egészből legfeljebb a kötelező adót kapják meg. Minden pénz az orvosoknak megy. Eleve az állatvédő szervezetek követelték nagyon helyesen a chipeztetést.

Egyébként ha egy általános ellenőrzés lenne, hogy betartják-e a gazdák azt a minimális állatvédelmi törvényeket, még százszor több kutya kerülne utcára vagy ölnének meg házilag.

2013. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
38%

Aki azt mondja hogy kertben van (és feltételezzük hogy jó a kerítés) az még nem feltétlen nem sétáltatja a kutyát, de még ha nem is teszi, egyik esetben sem tud a kutya elszökni, ezért értem meg őket.


Jól gondolod kérdező, ezen valakinek haszna van, máskülönben nem lenne, ebben az országban csak akkor történik valami ha valakinek haszna van rajta.

Aki eddig felelőtlen volt, az ezután is az lesz, pláne aki ilyenért kirakja a kutyát az meg sem érdemli.

Az önsétáltató is ugyan úgy kint lesz az utcán, jobb esetben majd lesz benne csip.

Már csak azokat nem értem akik nyíltan vállalják az önsétát, és nem vették észre idáig hogy a többség itt elítéli ezt.

Nálunk az utcában az alkesz kisöreget hiába próbálom lebeszélni az önsétáról (bár ő legalább ha nincs beállva elviszi sétálni).

A Józsi bá keverék kanja meg ezután is portyázni fog az utcában( neki kerítése se sincs...).

Pont ezeket kéne rendbe tenni és nem lenne gond, ehelyett azokat terhelik akik amúgy is rendben vannak, ebben az országban ez a másik nagy gond, annak a vérét szívják akit megtudnak fogni.

2013. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
na igen.. Ma is láttam itt a környéken egy kutyát kb 1méteres láncra kötve a kertben..legalább kutyaháza volt..
2013. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
41%
De az önsétáltatót hazaviszik a közteresek remélhetőleg, és kérdőre vonják a gazdáit. Ha meg mégegyszer előfordul remélem lesz valami jó kis következménye...
2013. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
79%

Tizenhetes: persze, sokkal egyszerűbb lenne csak azokat megtalálni ezzel, akiknek önsétáltató kutyája van, vagy foghíjas deszkakerítése, amin át elmászkál a kutya, de egyrészt nincs emberi kapacitás arra, hogy megtalálják az összeset, és egyesével felelősségre vonják, másrészt semmi értelme nem lenne, hiszen előbb-utóbb újratermelődnének, és lehetne menni máshová, megint.

Sokkal egyszerűbb, és még ésszerűbb is, ha mindenkire egyaránt vonatkozik a törvény, így elejét vehetik annak, hogy egyáltalán eszébe jusson valakinek önsétáltató kutyát tartani.

Azt egyébként nem hiszem, hogy ebből valaki marha jól járna, hiszen ha megnézzük a chipezésre vonatkozó összköltséget, talán ha 3-400 forint marad meg kutyánként, és nincs annyi kutya az országban, hogy ebből folyamatos hasznot lehessen generálni.

2013. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!