Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e ez a korai ivartalanítá...

Igaz-e ez a korai ivartalanítással kapcsolatban, kan kutyáknál?

Figyelt kérdés
Ha ivarérés előtt ivartalaníttatnak, akkor a kanok nem fejlődnek ki úgy, nem lesz olyan szép kanos kiállásuk? küllemre lesz-e valami, ami más lesz a heregolyókat leszámítva?
2013. febr. 16. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
26%

Theia, a bullmacik 2-3 éves korukig fejlődnek, az enyém alig múlt 1,5 éves! Ráadásul direkt vékonyan lett tartva 1 éves koráig, azóta is csak izmot szed magára.

Tény, h valamivel magasabb az átlagnál, de most kezd el igazán szélesedni!

2013. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többséggel, nyúlánkabb lesz, nem lesz olyan szépen fejlett, én is ezt látom ismerősi körökben. Sajnos nekem is ivartalaníttatni kellett a kisméretű kan kutyámat, nem is lett egy erőscsontú kutya, sőt. Ellenben a jellemével semmi gond, olyan zsákmányösztöne van, hogy csak na.
2013. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
77%
A dominanciáját mint mondtam szerintem nem befolyásolja, hogy ivartalaníttatod-e. Én is többek között dominancia problémák miatt vittem el kiheréltetni a kiskutyámat (konkrétan 7 hónaposan minden útjába kerülő kutyát meg akart hágni, hiába volt a kutya 5x akkora, mint ő). Nem az ivartalanítás segített, hanem a határozott nevelés. Szóval a legjobb lenne talán elvinned őt egy megfelelő kutyasuliba, így a problémádra megoldást találhatnál.
2013. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:

ma 22:21

Vagy ráfekszel a kutya nevelésére, vagy ivartalanítod még ivarérés előtt. Attól még , ha van vele született ösztöne, védeni fogja a házadat.

2013. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 A kérdező kommentje:
Kutyaoviba már most is járunk. Viszont mivel többen ezt mondjátok, hát akkor várok. És kb mikor lesz az az időpont, amikor már nem lesz tőle nyúlányka??? Mert én tényleg nem szeretném, ha máshogy nézne ki az ivartalanítástól. Mondjuk ha már 1 éves és a magasságra már nem nő, akkor már nyugodtan? Vagy várjak 2 éves koráig? Huhh....
2013. febr. 16. 22:35
 16/78 anonim ***** válasza:
100%

az ivartalanítás nem agymosás... ha már most problémás, akkor ezen az ivartalanítás sem fog varázsütésre változtatni. ha azt szeretnéd, hogy tényleg, teljesen kifejlődjön testileg, akkor várd meg, míg ez megtörténik, és utána műttesd meg.

addig pedig fegyelmezés, és ha minden kötél szakad, a necces helyzetek teljes elkerülése a megoldás - illetve nem csak addig, hanem ivartalanítás után is.

2013. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:

ez attól is függ, hogy milyen méretű. egy kaukázusi pl. 3 éves korára éri el a végleges méretét, de némelyik példány még 4-5 éves koráig is erősödik.

jellemzően a kisebb testű kutyák hamarabb érnek, de ez sem törvényszerű.

2013. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 A kérdező kommentje:
Nem problémás, hanem domináns. Tulajdonképpen hallgat rám. Csak hát azért a kanok jobban szeretnek kekeckedni. De mondjuk szerintem az ivartalanítot kanok is simán összeverekedhetnek, nem?
2013. febr. 16. 22:45
 19/78 anonim ***** válasza:
72%

Az ivarérés annyit jelent hogy a nemi hormonok termelése felfokozódik. Ez a csöves csontok növekedését leállítja. Ha egy kan kutyának eltávolítják a heréit, akkor magasabb lesz és - mivel a tesztoszteron felelős a másodlagos nemi jelleg kialakulásáért, ami a kanoknál az erőteljes felépítés és az agresszivitás - kevésbé izmos, hajlamosabb lesz a hízásra és nem lesz annyira agresszív. Lásd az előbb betett agárszerű bullma, ami egyébként mint kutya nem csúnya, de úgy hogy tudom hogy bullma, hát bleee...


Haszonállatoknál többek között pont emiatt herélik ki a fiatal hímeket, hogy könnyebben lehessen őket együtt tartani és hamarabb lehessen őket vágni.

2013. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként megkérdezhetem, milyen fajta kutyáról van szó? Mert ahogy Nagazi is írta, nem mindegy, hogy egy csivaváról vagy egy kaukázusiról van szó.
2013. febr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!