Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e ez a korai ivartalanítá...

Igaz-e ez a korai ivartalanítással kapcsolatban, kan kutyáknál?

Figyelt kérdés
Ha ivarérés előtt ivartalaníttatnak, akkor a kanok nem fejlődnek ki úgy, nem lesz olyan szép kanos kiállásuk? küllemre lesz-e valami, ami más lesz a heregolyókat leszámítva?
2013. febr. 16. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
68%

Ez a labi kövér. Lehet pont az ivartalanítás miatt.


Az állatorvosi statisztikáról meg annyit hogy statisztikával be lehet bizonyítani mindent és annak ellenkezőjét is, még azt is hogy jobb rákosnak lenni mint milliomosnak mert a rákosoknak a 80% -a hal meg, a milliomosoknak meg a 100%-a. Kis hazugság, nagy hazugság, statisztika.


De ezzel az erővel hogy rákmegelőzés akár a pajzsmirigyét is ki lehet operáltatni a kutyának, hogy ne rákosodjon el neki meg fel lehetne varratni a gyomrát hogy ne csavarodjon meg, érdekes ezek mellett miért nem kampányol senki? Utóbbinak még lenne is értelme...


Én azt mondom hogy aki ivarérés előtt töketleníttet, abba legyen már gerinc és vállalja be, hogy igen, azért csináltatta meg hogy ne érdekeljék a tüzelő szukák, hogy ne szökjön el kufircolni, hogy kevesebbet kelljen vesződni a nevelésével, tehát szimplán kényelmi szempontból és ne jöjjön mondvacsinált egészségügyi problémákkal mert a végén még oda jutunk hogy a kutya egészségmegőrzésének az egyetlen módja az ivartalanítás.


Szögezzük le, ha mindenki felelős állattartó lenne, akkor ivartalanítás csak egészségügyi - itt valódi egészségügyi problémát értek mint pl. méhgyulladás, rejtett here - okokból lenne szükséges mert mindenki megnevelné a kutyáját, lenne jó kerítése, el tudná zárni ha tüzel és nem vállalna almot just for fun.

2013. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
39%

Ki vagy te, hogy meghazudtolj???


Azt gondolsz, amit akarsz, én leírtam mit-miért csináltam és innentől kezdve, ha nem hiszed el, a te dolgod.

Számomra az ivartalanítás a felelős állattartás része, legyen szó bármilyen kedvencként tartott állatról. Van egy nyulam is, ő is ivartalanított.

Egyébként megnézném azt a dokit, aki egy gennyes méhgyulladásnál (ami a szuka életébe is kerülhet) hogy fogja ivartalanítani. A válasz: sehogy, megvárják, amíg lemegy a gyulladás. Aztán vagy belehal a kutya addig vagy túléli és mákja van a gazdájának.

Egyébiránt azoknál a szerveknél, amiket nem használ a kutya, jóval nagyobb eséllyel alakul ki daganat, mint máshol. Márpedig a heréit nem használja.

2013. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
39%

Egyébiránt a labradorok amúgy is hajlamosabbak a hízásra.

Amit pedig írsz, h lehet, h az ivartalanítás miatt hízott el, nevetséges. Köztudott, h ivartalanítás után kevesebbet kell nekik enni adni, úh nem egyenesen következik, h ivartalanítás után a kutya meghízik. Max. akkor, ha a gazdi többet ad neki enni, mint kéne.

2013. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig amiket írtak, de röviden itt a mi "esetünk":

mi ivarérés után vittük kigolyózni (15 hónaposan) most 19 hónapos. Kanokkal szemben ugyanolyan domináns ha engednénk neki akkor agresszívvá is elfajulna. Idegenekkel szemben ugyanolyan védelmező, és ha telken kint vagyunk, akkor a portát is elég keményen védi.

A fajtájához képest nem egy nagy darab, de arányos, és szép az izomzata is. (Lehet csak elfogult vagyok :) )

2013. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
46%

Hogy kérdésedre válaszoljak, én egy nálad jóval tapasztaltabb és okosabb kutyás vagyok és ezeket a tapasztalatokat szívesen megosztom veled.


A heréjét használja a kutya, ahogy minden herével rendelkező hím emlős is használja, mivel nap mint nap spermasejtek százezreit és egy csomó hormont termel vele. Ennek semmi köze a közösüléshez. Olyanról se igazán hallani hogy a katolikus papoknál nagyságrendekkel gyakoribb a here és a prosztatarák előfordulásának aránya. Amúgy a te logikáddal az ivartalanított szukának miért nem távolítja el az állatorvos az emlőit? Mert így az emlőrák aránya is fokozottan fennáll, hisz egy ivartalan szuka az emlőit soha a büdös életben nem fogja használni.


De ez a nagyonelővigyázatos állatorvos nem ajánlotta a kutyád gyomrának felvarratását megelőzési okokból? Mint nagytestű fajta fokozottan hajlamos a gyomorcsavarodásra.


A méhgyuláról meg annyit hogy vannak a gyulladt méhnek olyan stádiumai valóban amikor nem nyisszantanak hanem először leviszik a gyulladást, de ha a kutya műthető akkor megműtik. Annyit még róla hogy nem törvényszerű az előfordulása, babesia meg a gyomorcsavar jóval több szukánál okoz gondot mint a méhgyula.


A labi elhízásához se azt írtam hogy egyenes következménye az ivartalanításnak, azt írtam hogy lehetséges következménye. A teendő ezzel kapcsolatban hogy többet kell azt a kutyát mozgatni és kevesebb kaját adni neki akkor lefogy.

2013. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, amit akartam, azt megtudtam, de az öntelt okoskodásokra már nem vagyok kíváncsi és a dedós veszekedésekre sem, nem mérgezem magam ilyenekkel. Így ki is x-elem ezt a kérdést, mert nem fogom tovább olvasni. Sziasztok.
2013. febr. 17. 21:04
 57/78 anonim ***** válasza:
39%
Van igazság abban, amit írsz, de azt hiszem ez egy végeláthatatlan vita lenne közöttünk és miután bőven átment személyeskedésbe a dolog, részemről nem folytatom tovább.
2013. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez úgy hülyeség ahogy van. Nekem három kan kutyám van, ebből egy nagy testű (Bullmasztiff) két kistestű (francia bulldog,mopsz) A bullma és a francia ivarérés előtt lett ivartalanítva, a mopsz utána. Nos, a bullma is és a francia is gyönyörű izmos kifejlett kutya lett. A Bullma most 25 hónapos. A Francia 27 hós. A mopszikám 16 hónapos és egy magas, hosszúlábú, kisebb fejű mopi lett. Ergo, az ivartalanításnak szerintem semmi köze a növekedéshez, meg ahhoz, hogy milyen géneket örököl egy kutya a őseitől. Én személyesen ismerem Joeyt, és tény, hogy élőben máshogy néz ki, mint a képeken. Gyönyörű nagy Bullmaci, vékonyabb csontozattal. Viszont nagyon nagyon jó természettel, vagy inkább úgy mondom jólelkű kutya. Semmi rossz indulat nincs benne, és ez ritka kan kutyáknál. Ez is betudható egyaránt a hozott génjeinek is és a korai ivartalanításnak is. Kutyaotthonban dolgozom napi szinten, így asszem értek hozzá, van tapasztalatom. :)

Egy szó, mint száz, én csak is ivarérés előtt ivartalanítanék kutyát. A szukának is így egészségesebb, és a kannak is. Nem írok ódákat, hogy miért, akit érdekel, olvasson utána, informálódjon kicsit.

Végezetül pedig itt a most 25 hós bullmacimról egy kép:

[link]

2013. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:

az, hogy az ivarérés előtt ivartalanított kan kutya nem fogja elérni azt a méretet, amit ivarosan elért volna fejlődése végén nem hit kérdése, hanem tény.

azt viszont valóban nem tudhatjuk, hogy pontosan milyen lett volna akkor, ha nem végzik el rajta ezt a beavatkozást... lehet, hogy Alexandra kutyája ivaros kanként is egy vékonyabb csontozatú kutyává fejlődött volna, míg az utolsó válaszadóé kifejezetten széles típusúvá. így viszont mindkettő vékonyabb, atletikusabb maradt, mint amilyen lehetett volna, és sosem fogja elérni genetikája maximumát.


én azt mondom, ha már mindenképp ivarérés előtt akar valaki ivartalanítani, akkor azt tegye meg egészen hamar, 3, max 4 hónapos korban, mielőtt a kutya legintenzívebb növekedési szakasza elkezdődne. vagy inkább ivarérés után, mikor már kifejlődött rendesen (ez pedig már fajtától függ, hogy milyen időszakra esik).

2013. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:

Uccsó kép nem látszik.


Mellesleg én is ismerek ivarérés előtt töketlenített fhanszia bulldogot, mindenki boston terriernek nézi.


Természetre meg egy köcsög a kutya, ezen márnem tudni mennyit változtatott a herélés...

2013. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!