Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e ez a korai ivartalanítá...

Igaz-e ez a korai ivartalanítással kapcsolatban, kan kutyáknál?

Figyelt kérdés
Ha ivarérés előtt ivartalaníttatnak, akkor a kanok nem fejlődnek ki úgy, nem lesz olyan szép kanos kiállásuk? küllemre lesz-e valami, ami más lesz a heregolyókat leszámítva?
2013. febr. 16. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
90%

Remélem nem sértettelek meg Alexandra az előző kommentemmel, nem ez volt a cél, a kutyád nagyon szép, látszik, hogy szeretve van és sokat foglalkoztok vele. Ettől függetlenül én sem tartom jó ötletnek az ivarérés előtti ivartalanítást kanok esetében, mert a herék olyan hormonokat termelnek, amelyekre szüksége van a kutyának az optimális fejlődéshez.

Erre még reagálnék: " a hererák megelőzésének a legoptimálisabb időpontja volt a cél" Miért, ha 8 évesen veszik ki a heréket, akkor valószínűbb a hererák? :D

2013. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom a többség véleményét miszerint érdemes megvárni míg kifejlődik a kutya és csak az után ivartalaníttatni. Egyébként én nem bánnám ha erről is csinálnak egy hivatalos tanulmányt hogy milyen következményei lesznek a korai ivartalanításnak (pozitív és negatív hatásokról is), és nem csak a szaporulat és a rák megelőzését hoznák fel állandóan pozitívumként.


"...mivel a hererák megelőzésének a legoptimálisabb időpontja volt a cél." Ezt a részét meg nem értem a mondatnak, milyen esélyeken javít vagy ront az, hogy 6 hónaposan vagy 2 évesen ivartalanítod a kutyádat ha ígyis-úgyis megszabadítod a heréitől? Ha nincs here nincs hererák sem így teljesen mindegy hogy megvárod-e a kifejlődést vagy sem.

2013. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm, mindenképp megvárom, míg kifejlődik.
2013. febr. 17. 13:28
 44/78 anonim ***** válasza:
0%

Nem sértettél meg :)


Itt a magyarázat:


[link]

2013. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 38-as...

Tessék, egy másik kép a "trükkösen" fotózott, 61 cm margasságú labiról...

[link]

Egyébként nem hinném, hogy bárkinek érdekében állna ebben a kérdésben valótlant állítani a saját kutyájáról...

Én örülök, hogy 7 hónaposan túlestünk rajta, az meg, hogy milyen lett a felépítése, a legkevésbé sem érdekel, amíg a kutyám egészséges!

2013. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
81%
De azt nem értem: minek korán ivartalaníttatni? Miért nem vártok? Nekem eszembe nem jutott volna a kan kutyámat ivartalaníttatni, csak sajnos egy tüzelő szuka került hozzánk egy kis lakásba, így elszeparálni sem tudtuk őket. Azt érzem, hogy sok esetben a nevelést akarják az ivartalanítással kiváltani.
2013. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
0%

Megoszlanak ugyan a vélemények, ahogy itt is.

Én egészségügyi szempontból a legoptimálisabb időpontot szerettem volna, ezért döntöttünk így.

2013. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
68%
De ez miért optimálisabb egészségügyi szempontból? Akkor a tenyészkanok egészségtelenebbek lesznek? És honnan tudtad, hogy Joey-tól nem szeretnél esetleg kiskutyákat? Nem kötekedés, hanem tényleg érdekel a dolog.
2013. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
35%

Az előző linken össze van foglalva :)

Hobbi célra vettük Joeyt, nem voltak vele tenyésztési célok, kb. 3 hónapos lehetett, amikor egy bullmaci tenyésztő meglátta az utcán, nagyon megdicsérte. Ismerte a szüleit is, mondta, h ő elvinné a helyünkben egy kiállításra, de végül úgy döntöttünk, h marad az eredeti terv :)

2013. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
Értem, köszi, elolvasom a linket.
2013. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!