Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy védenétek meg a kutyátoka...

Hogy védenétek meg a kutyátokat ilyenkor?

Figyelt kérdés
meglehetősen nyugodt természetű kutyát szeretnék. ami egyáltalán nem házőrzésre való. ebből következik hogy mindenkivel kedves barátságos. ha sétáltatom az utcán és velünk szembe jön egy kutya, ő nem védi meg magát, senkit sem harapna meg. akkor mit tennétek? csak mert az utcámban elég sok a kutya, és egy háznál van 2 német juhász is, ha 2 lábra állnak a hasukig ér a kerítés. szal futásból simán átugorják. hogyan védjem meg vagy mit kell ilyenkor csinálni?
2013. febr. 26. 22:52
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
jah közepes termetű kutya, 25 kg és itt nem lehet az h felemelem és így védem meg.
2013. febr. 26. 22:53
 2/33 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz ügy, nekem is ilyen kutyáim vannak, de hidd el, bármilyen nyugodt és barátságos legyen is egy kutya meg fogja magát védeni. Na de nem 25 kilósan elmebeteg német juhászok ellen. Mindenképp találni kell valami kerülő útvonalat, vagy kocsival elmenni egy darabon, mert nem teheted ki a kutyát egy esetleges támadásnak.
2013. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%
mi az hogy elmebeteg német juhászok ellen ? csak remélni tudom hogy nincs kutyás
2013. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
ha bottal viszem sétálni, és támadás lesz megütöm vele a másik kutyát akkor az nekem fog támadni, szal vagy nekem vagy a kutyusomnak.
2013. febr. 26. 23:03
 5/33 anonim ***** válasza:
31%
ja vigyél botot az ütögesd :D sok eszed van ember , ezzel csak felhergeled :DD de csináld legalább jót kajálnak a kutyák :)
2013. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Félre értés elkerülése végett írnám, nem gondolom, hogy minden német juhász elmebeteg lenne, de ezek az "egy háznál van 2 német juhász, ahol hasukig ér a kerítés" általában az az eset. Nyilván ha barátságos,jól nevelt kutyák lennének a kérdező nem aggódna azon, hogy vajon szétszedik-e a kutyáját...
2013. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
nah valami tipp?
2013. febr. 26. 23:14
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogyha azért akarsz eleve cuki "tutyimutyi kutyát, mert magad is az vagy akkor valóban a kerülő út a megoldás. ha az én kutyámra szaladna kettő akár németh juhász akkor én az enyémet mögém utasítanám, felszívnám magam mint egy kétajtós állat (dinnyék a hónom alatt) és akkorát ordítanék a közeledő kutyák képébe mint egy anyafarkas az is tuti (47 kilós nő vagyok), miközben a félelem egy percig se jutna eszembe hanem az hogy ha hozzá mernek nyúlni az enyémhez annak nem lesz jó vége! a mi utcánkban is van egy nagytestű kutya aki mindig elkezd pattogni ha bárki arra jár mert valami oknál fogva azt hiszi övé az utca, én ilyenkor mikor "beszól" mindig visszafordulok és úgy hogy a kutyára lesek a fent említett testartásban egyenesen a kutya felé megyek. mindgyárt elhallgat az antiszociális fejével. ha neked ehhez nincsen merszed akkor sajnos nemigen tudok mit mondani mint hogy szerezz be valami sprét (asszem létezik valami kutyariasztó vagy paprikaspré tudom is én) és azzal lefújod a közeledő kutyát, persze szintén a tiedet előtte magad mögé utasítva.


egyépként véleményem szerint téves az az elmélet hogy egy olyan alacsony kerítés mögött kettő agyament kutya legyen. ugyanis ha valóban olyanok lennének már egy csomó baj lett volna abból hogy azok állandóan kiugrálnak.

2013. febr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Valletta ***** válasza:
100%
Ha az elkerülés, rászólás, kézzel fenyegetés nem működik, esetleg valóban támadnak, akkor rájuk kell üvölteni és határozottan feléjük lépni párat. Ha már összemarakodtak, és nincs a másik kutyán nyakörv, aminél fogva szét tudnád őket választani, akkor meg már nem gondolkodik az ember, csak üti-rúgja, ahol éri...
2013. febr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
45%
Normális,képzett őrző-védő fajták,nem ugrálnak ki még kisebb kerítésen sem.Nekünk munka vonalú boxer kutyánk van és nem díjazza az idegen kanokat,-de ki lehet nyitva a kapunk sarokra,ő pontosan tudja,hogy nem léphet az utcára póráz nélkül,így lett tanítva-,ott" turbózza" magát-ugatja a másik arra haladó kutyát de nem megy ki. Séta közben ,én előre szólok a barátkozni vágyó kutyás gazdiknak,hogy sajnos nem haverkodunk,-volt aki nem vette komolyan és odaengedte a játékos kutyusát-persze akkor sem vérengző vadállat módjára ment neki a másiknak,csak a földhöz szorítva jelezte,ezt az ugri-bugrit nem díjazza.-A következő parancsszóra szépen elengedte. Vannak olyan kutyák amelyek dominánsak és a nyugodt kutyának is meg lehet tanítani,hogy ne szaladgáljon oda "barátkozni" minden más kutyához. (Ha még is ki jön a kutya az utcára, azt jelenteni kell az illetékesek felé.)
2013. febr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!