Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy védenétek meg a kutyátoka...

Hogy védenétek meg a kutyátokat ilyenkor?

Figyelt kérdés
meglehetősen nyugodt természetű kutyát szeretnék. ami egyáltalán nem házőrzésre való. ebből következik hogy mindenkivel kedves barátságos. ha sétáltatom az utcán és velünk szembe jön egy kutya, ő nem védi meg magát, senkit sem harapna meg. akkor mit tennétek? csak mert az utcámban elég sok a kutya, és egy háznál van 2 német juhász is, ha 2 lábra állnak a hasukig ér a kerítés. szal futásból simán átugorják. hogyan védjem meg vagy mit kell ilyenkor csinálni?
2013. febr. 26. 22:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nem csapom le,ha véletlenül a lábamra lépik.De ha félrelök,mondjuk a székből,mert ő keményebbnek érzi magát,akkor,ha én úgy látom,hogy meg tudom védeni a helyem a széken,akkor megvédem.Ha meg látom,hogy a másik erősebb,nagyobb,akkor felállok,s mondom,hogy pont jó hogy jött,mert úgy megnyomtam magam ülés közben :)) De ez extrém példa így ,ne hasonlítsuk a kutyák viselkedését,világát az emberhez.Akkor én is mondhatnám,ha egy idegen ember megszagolja a feneked,nemi tájékod egy utcai találkozáskor,megharagszol?? :)
2013. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
32%

jewel!


az a baj hogy borzasztóan nagy butaságot írsz láthatóan ahelyett hogy értenéd is mi miért és hogyan történik. tökéletesen írta az a bizonyos vlaszoló, hogy az fölöttébb nem normális ha a kutya a msik hátára próbál csimpaszkodni. azt ő már leírta véleményem szerint kristály tisztán érthetően. én kiegészíteném a cesar által felhozott butaságod megválaszolásával. javaslom hogy alaposabban figyeld meg a videóit, ugyanis szó nincsen arról hogy az ő kutyáinak el kellene viselniük olyat ha pl. egy domináns kan mindenkit megprobál ledominálni. sőt, normális esetben az antiszoc kutya azonnal veszi a lapot (eleve hogy a többiek többen vannak) és úgy meghúzza magát mint egy kisegér. ugyanakkor ha valamelyik esetleg túl nagy csipával rendelkezik a helyzethez mérten vagy be sem engedi addig a kutyát a kutyái közé, vagy eleve cesar millan nem hagyja az új domináns kutyának hogy olyan jeleket árasszon ami nem tanácsos egy már meglévő falkában. cesar csak akkor "legyinti" meg pl. juniort ha az ok nélkül elkezd ráhangolódni valamelyik dominanciájára. értsd ezt úgy hogy a kutya domináns testartásban közlekedik, de lényegében senkivel nem foglalkozik és junior vagy esetek többségében a többi pitbull elkezd "rászállni" a kutyára, követik. szóval ezzel azt akarom mondani hogy az teljes mértékben normálatlan elvárás hogy a domináns kutya minden féle jött mentnek hagyja hogy azt csinálja amit akar (bízom benne hogy ezt te sem gondoltad komolyan), mint ahogy (de ezzel a domináns kutyák gazdijának többsége tökéletesen tisztában is van) az sem normális hogy csak azért mert domináns a kutya azt tehet amit akar. tökéletes példája ennek az a válaszoló akivel némi vitába bonyolódtál. nem helyette dönt a kutyája, és minden esetben irányítható, de azért ez kérem szépen még cesar millannak sem azt jelenti hogy egy másik legyen olyan pofátlan amilyen csak akar legyen az kisméretű vagy közepes akármekkora. ugyanígy vannak nevelve cesar kutyái is. sőt tökéletes példa volt a boxer is amelyik azonnal visszább vett mikor egy nálánál dominánsabb egyed került a csapatba, de a gazdik nem is állították olyan helyzetbe a két kutyát ahol úgymond valamiért meg kellett mérettetni. végezetül pedig én nem mást kérek tőled mint mutass kérlek cesar kutyájáról egy olyan videót ahol egy antiszoc kutya rajta ugrál, ledominálja és ezt mind cesar és mind a kutya tűri. ugy gondolom nem fog menni hogy ilyet találj és remélem mostanra megérted azt is hogy miért.

2013. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Nem elfogadható, ha valaki nyitva hagyja a kapuját miközben a kutyája szabadon van a kertben. Itt most konkrétan arra gondolok, mikor hosszú ideig van nyitva a kapu, NEM arra mikor valaki kiáll a kocsival.


Tényleg az ilyen ember senkire nincs tekintettel. Lehet, hogy ő ismeri a kutyáját, de az arra járók tényleg félhetnek. Kutyások is.

2013. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem is mondtam hogy elfogadható, bár nem is gondoltam hogy folyamat nyitva lenne a kapuja annak aki ezt írta :/


De én is csináltam direkt olyat hogy nyitva hagytam a kaput, amíg füvetnyírtam kint pl. Mondjuk tegyük hozzá hogy az enyémek nem örjöngenek csak békésen fekszenek ilyenkor a kapu vonalán.


Egyébként nagyon eltértünk a kérdéstől.. Mindenképpen kerülő útvonalat kéne keresni. Mivel azt a két németjuhászt nem ismerjük nem tudunk okosabbat mondani.

2013. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%
jah, és ezen felül még azt is hozzátenném hogy cesar millan eleve nem is domináns kutyaként vette magához juniort, hanem pont hogy egy megadó típusú kutyát keresett a megadó típusú daddy-je mellé. (ha annyira olvastad a könyveit ezt tudnod kéne) . sőt ivartalanítja is rendszeresen a kutyáit hogy minden dominanciával kapcsolatos dolgot a lehető legnagyobb mértékben elkerülhessen, ilyen pl. hogy a nem ivartalanított kanok bizonyos szag anyagot bocsátanak magukból, így is felhívva magukra a figyelmet... de még ettől függetlenül is kétlem hogy te tudnál találni a megadó típusú juniorról olyan videót ahol egy msik dominns egyed azt csináljon amit akar, vagy egyáltalán hogy junior adja meg magát valamilyen kutyának. egyébiránt pedig pontosan hogy cesar véleménye az hogy nem szabad hagyni az ilyesmit függetlenül attól hogy domináns e a kutyánk vagy sem hogy egy kutya oda menjen janiskodni. igaz az esetek többségében megoldja ő maga, de tényleg nagyot néznék ha valami oknál fogva nem tud elzavarni egy pofátlankodót és hirtelen azt akarná elvárni a kutyájától hogy az vágja hanyatt magát mert a másik kutya de édi hogy ilyen kis harcias. sőt cesar még azt is írja a könyvében hogy amikor junior kicsi volt kapott egy két "maflást" daddy-től amibe ő nem szólt bele, mert ez a természet rendje, és a kölyöknek igenis tiszteletet kell mutatnia a nagy iránt. szóval ha ezt veszem alapul akkor valószínű te ebben a helyzetben meg azt mondanád hogy meg kell védeni a picit, meg a nagyot kell helyre rakni mert hát kölyök kutya meg tudom is én. hát sajnos nem. cesar millan pedig nem ezt az igét hirdeti amit te írtál, hogy minden nagytestű, ne adj isten harci kutya akár domináns akár nem adja meg magát mindennek és mindenkinek, mert a szomszéd antiszoc kistestű kutyája cukorból lenne és jaj de normális az ha megpróbálja a másik kutyát ledominálni.
2013. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
valóban eltértünk a témától de ez sajnos kikívánkozott belőlem. viszont én megmondom őszintén hogy lehet a szóban forgó két német juhász semmit nem is csinál csak lesnek ki a fejükből, míg a kérdező meg azt gondolja hogy majd biztos megvacsorázza őket a kutyájával. én tényleg nem akarok senkit se megsérteni sőt hozzáteszem hogy az teljesen normális ha az ember nyugodtabb típusú kutyát keres, de hogy öszinte legyek elég csak a szöveget elolvasni és mris látszik hogy egy tutyimutyi tapasztalatlan gazdival állunk szemben. attól mert a kutyája tök cuki lesz lehet totál domináns egyed lesz. és attól mert két német juhász felcsimpaszkodik és a hasukig ér a kerités nem biztos hogy domináns őrült egyedek. őszintén szólva az elméletfuttatáson kívül semmit nem írt le a kérdező mint pl. "már többször is kiugrottak" vagy "a másik szomszéd kutyáit is megtámadták már" vagy "megették a szomszéd nénit is". vagy "esténként kisgyermekekre vadásznak". semmit. csak azt hogy úristen mit csináljak mert felemelni nem fogom tudni! azt hiszem ez önmagáért beszél, a kérdező az a tipikus ember aki felé ha barátságosan közelít egy kutya már azt hiszi meg akarja enni őt meg a kutyáját. inkább a kutyák testbeszédével kellene alaposan megismerkednie mielőtt kutyát vesz magához.
2013. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Igazad van. Viszont nem kell egy kutyának dominánsnak lennie ahhoz, hogy kitámadjon. Bőven elég ha nem sétáltatják és fárasztják le és ettől tök frusztráltak. és ha tényleg kicsi a kerítés akkor lehet jogos a félelme. Viszont azért mert a kérdező nem ért a kutyákhoz még nem feltétlen kell bántani érte :D egyszer mindanyian elkezdtük.
2013. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Hogy kérdésedre is próbáljak válaszolni,Kedves Kérdező.Olyan helyzetben,amikor te egy jól nevelt,jól szocializált,behódoló típusú kutyával sétálsz és megtámad egy antiszociális,nagytestű,agresszív kutya,amelyik nem ismeri a kutyák beszédét vagy idegileg labilis,na sajnos olyankor nem sokat tudsz csinálni.Ha szerencséd van és esetleg az emberektől fél,esetleg bátor fellépéssel és magatartással meg tudod állítani és egy bizonyos távolságon tartani,feltéve,hogy a tied bízik benned és nem szalad el mellőled.Ilyenkor van esély megúszni egy ilyen támadást komoly következmények nélkül.Ha valaki tud valami jó módszert,engem is érdekelne...Nem domináns,szocializált kutya ellen,hanem amilyent leírtam,na olyan ellen.
2013. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
66%

gratulálok, nem mintha álmatlan éjszakákat fog okozni de én jó alaposan le lettem pontozva, csak azt nem tudom miért? mert esetleg én is eltértem a témától? érdekes a többit aki eltért a témától nem lett lepontozva... vagy azért mert esetleg (én is) felvilágosítottam az egyik válaszolót miszerint kissé tévesen gondolkodik a dominanciáról? vagy azért mert "bántottam" a kérdezőt? egyáltalán nem bántásnak szántam hanem tényként, véleményem szerint a kérdező eltúlozza, ugyanis ha az a kettő német juhász olyan agyment volna már leírta volna azokat is, de nem csak elméletet gyárt ami lehet hogy igenis butaság.

egyépként érdekes, ugy látszik az sem jogos hogy a kérdező, főleg ha ennyire fél jobb ha megtanulja a kutyák testbeszédét. épp most értünk mi is vissza a sétánkról ahol egy kóbor kutyával találkoztunk. le volt merevedve, farok maga al húzva a fejtartását már nem tudom szóban leírni. pár méterre a kutyától úgy szóltam rá a páromra hogy álljon meg és ne is lessen a szemébe, viselkedjen természetesen mert a kutya fél, és félelemből támadni is fog, ennek egyértelmű jelei voltak. kb. 5 perc múlva a kutya feloldódott de még így is lassú mozdulatokkal került ki minket, mert egyértelműen látható volt hogy míg a kutyánkban bízik, bennünk már nem annyira. szóval ez a kutya jobbra mi meg balra anélkül hogy bármi történt volna. az aki nem ismeri a kutyák testbeszédét könnyen bajba is jutott volna, mert a kutyának nem voltak olyan agresszív viselkedései ahogy az a nagykönyvben meg van írva, ennek ellenére ha "behatoltunk volna a saját terébe" egész biztos támadott volna (azt most nem pötyizem le pontosan mik voltak ezek a jelek) . írtam azt is hogy az utcánkban van egy kissé antiszoc nem túl sokat sétáló kutya ami folyamatosan ugat mert valami oknál fogva azt hiszi övé az utca. annak is és többségében a kutyáknak csak a területükön belül nagy a szája. igaz mint már írtam, ismerni kell a kutyák testbeszédét. ez miért akkora baj hogy ajánlottam a kérdezőnek? ha valaki egy kicsit is ért ehhez nagyon is jól tudja hogy valójában kevés az a kutya amelyik látszólag agresszív és valóban az is , míg lehet hogy egy csendes kutyáról azt hisszük nem harapna miközben meg pont hogy az harap előbb félelemből. lehet most is lepontozni csak a vicc kedvéért!

2013. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Atya ég,nem csak az okos kutyámat de engem is hülyének néznek.-Ha kirohangálna az agresszív,harapós kutyám az utcára,akkor nyitva merném -e hagyni a kiskaput? Annyi időre van nyitva,míg egy bevásárlásból be pakolok,vagy takarítom az autót....Egyébként általában azok reklamálnak az ilyesmiért akinek a gyereke csukott kapunál dobálja,hergeli a kutyát,vagy felnőttek aki petárdát dobtak rá...Jelzem a kutya megismeri őket,de nyitott kapunál rájuk se megy ki vérengzeni.-Vajon miért?

(Ha pórázon sétál a kutya nem kell megvédeni,lehet bármilyen jellemű.)

2013. febr. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!