Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy védenétek meg a kutyátoka...

Hogy védenétek meg a kutyátokat ilyenkor?

Figyelt kérdés
meglehetősen nyugodt természetű kutyát szeretnék. ami egyáltalán nem házőrzésre való. ebből következik hogy mindenkivel kedves barátságos. ha sétáltatom az utcán és velünk szembe jön egy kutya, ő nem védi meg magát, senkit sem harapna meg. akkor mit tennétek? csak mert az utcámban elég sok a kutya, és egy háznál van 2 német juhász is, ha 2 lábra állnak a hasukig ér a kerítés. szal futásból simán átugorják. hogyan védjem meg vagy mit kell ilyenkor csinálni?
2013. febr. 26. 22:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%
Kedves utolsó! Hihetetlen, hogy ennyire nem veszed figyelembe más emberek érzéseit. Csomó ember emiatt rettegve mehet el a kertetek mellett, mert ha nyitva a kapu és ott ugat nagyban egy kutya, nagyon nehéz abban bízni, hogy nem jön ki. Ilyenkor sok embert elönt a pánik. Én gyerekkoromban pont egy ilyen ház és kutya miatt rettegtem betegesen a kutyáktól. Gondolj már másra is! Amúgy nálunk is van két ilyen roti a derekukig érő kerítéssel, mindig ugatnak, elvileg nem jönnek ki, de gyűlölök elmenni arrafelé. A kérdezőnek én is más útvonalat vagy autós sétát javasolnék, vagy hogy sétáltass együtt olyan baráttal, akinek valami keményebb kutyája van.
2013. febr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
34%

És a keményebb kutya mire is jó ? :D attól még a verekedés ténye nem lesz jobb.


A nyitott kapus történethez meg annyit fűznék hozzá, hogy ha nem tetszik akkor ki lehet kerülni a kaput.. Valamelyik nap amúgy nekem kellet szólni anyukának 3gyerekkel hogy ugyan várja már meg amíg becsukódik a kapu vagy az autóm mögött menjen el mert kint vannak a kutyák mint mindig.. Nem mintha kijönnének ,de csak 2 40kilós kutya van ott. Hozzáteszem hogy ezt a kis család heti rendszerességgel játszotta el.. és látom hogy félnek meg vágja a fejeket hogy a kertbe vannak a kutyák.. Mindegy az embereke fogyatékosok.


Kedves kérdező olyan aranyos vagy :D.. azért mert te nyugodt kutyát szeretnél aki mindekivel kedves aranyos még nem feltétlenül jelenti majd azt hogy olyan is lesz a kutya. Nem védi meg magát? a pincsim valamelyik nap elkergette az ambullomat mert azt oda szagolt a kajájához :D. Nah mindegy ezt csak meg akartam jegyezni.


Mindenképpen vagy elkerülném azt a kerítést vagy ha az nem kivitelezhető, akkor legalább át mennék az út másik oldalára.

2013. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
55%
Ez olyan érdekes, hogy a nagykutyások/kemény kutyások mindig tudják szidni a kiskutyásokat, de ha picit is empatikusnak kellene lenni, akkor abba már bele se tudtok gondolni. Ez azért gáz.
2013. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
jewel79.Nekem is nagytestű kutyám van,domináns más kanokkal,de nem idegbeteg módjára,Ha a másik nem provokálja,elfogadja a semleges helyzetet,persze amíg nincs tét.Próbáltam én már sok kis termetű kutyával a barátkozást,egy másik kérdésnél le is írtam.De mindig az lett,hogy miután összeszagoltak,a kis termetű odakapott.Persze fegyelmezni csak nekem kellett a kutyámat,mert hát"a kicsike fél.." Na,mostanában nem nézem,hogy kicsi vagy nagytestű kutyás.Ha nem tud viselkedni,sőt,provokál,odakap nagyobb kutyának,akkor magára vessen.S hogy félreértés ne legyen:kan argentin dog-pitbull keverék a legjobb barátja,játszanak.Kuvasszal nem játszik,de nem is verekednek,olyan semleges.Egy kistestű barátja van,egy nénié,valami keverék.Múltkor is sétálunk az erdőben,a húgommal és a kutyákkal(húgomnak egy boxer szukája van).Látom,hogy jön nagy vitézül egy olyan foxi méretű kutya.A gazdája vagy 1OO méterre.Kiáltom,hogy hívja vissza a kutyát,az enyém is kan.Kiabál,fütyül,a kutya meg se parittyázza.Elengedem az enyémet is,összeszagolnak,még semmi gond,habár a kicsi már ugrana a hátára az enyémnek.Aztán egyet gondol,oda a szukához,arra is ugrana Gondolom ez már a pofátlanság tetőpontja volt a kutyám számára,mert a másodperc töredéke alatt ott volt.Nyívógás,hörgés,én meg ráordítok az enyémre.A törpe ott van az enyém alatt,felfordítva,lenyomva,reszketve.Az enyém meg vérbe forgó szemmel nézi,majd ordításom hatására leszáll róla,Igaz,olyan alaposan,időzítve.Látom,hogy most már szalad a gazda is.Egy pár megválasztott szó után közlöm vele,hogy következőleg,ha a kutyája szabadon van,odajön,és még legénykedik is,akkor hagyom,hogy a két kutya ,mind kan és kan,elintézzék a rangsort.Elmenet közben azért még megjegyzi,hogy milyen agresszív a kutyám...Érdekes a helyzet meglátása .Ha annyira agresszív lett volna,az a kutya már nem lenne,vagy komoly sérülésekkel kezelnék.Nem értette,hogy mi a különbség az agresszív és a domináns között....
2013. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
70%
Félreértesz. Nem azt akartam mondani, hogy a kutya fél, hanem hogy a gazdája fél! Aminek sokszor következménye, hogy a kiskutya is fél vagy agresszív lesz. Sokszor csak a kutyát és annak a viselkedését nézitek, pedig a leglényegesebb, hogy a gazdi, aki szembe jön veled, fél-e a te kutyádtól. És akkor elsősorban nem a kiskutya viselkedését kell nézni, hanem az ember félelmét illene (szerintem) respektálni.
2013. febr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Te értettél valamit félre.Az enyém mellettem volt(és van mindig,ha valami,valaki közeledik,vagy olyan helyen megyünk,ahol nem lehet eleget előrelátni,pl. erdő).Kölyökkorában is kistestű kutya harapta meg(gondolom ilyenkor is félt a gazdi??),kilyukasztva a fülét,egy másik pedig a pofiját.Mégsem haragszik a kistestű kutyákra(nagyokra sem),csak ha provokálják,vagy nem ismerik el a fölényét.Akkor megpróbálja elintézni a rangsort,domináns viselkedéssel.Volt,hogy harapott is meg nagytestű kan kutyát(Németországban,a Balti Tenger partján).Érdekes,mégis a másik gazda kérte az elnézést,mivel az övé harapott először, tehát az enyém csak ugyanazzal a fegyverrel válaszolt,sikeresebben.
2013. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszokat nem olvastam, így írom a véleményemet.


Kedves kérdező!

Attól, hogy egy kutya nagy, még nem fogja bántani a te jámbor kutyádat. Valószínűleg egész életében csak néhányszor lesz szüksége rá, hogy megvédje magát, és attól, hogy ő barátságos, ezt meg is fogja tenni.


Kérlek ne ess abba a hibába, hogy halálra félted a kutyusod, ez a legrosszabb amit tehetsz. Hiszen ezt ő is meg fogja érezni, és az lesz a vége, hogy agresszív lesz más kutyákkal szemben. Nem kell elrángatnod más kutyáktól, nem kell felkapkodnod a földről, mindegy mekkorák. Ők is csak ugyan olyan játékos kedves állatok, mint amilyet te szeretnél.

Ha mágis előfordul olyan, hogy egy nála sokkal erősebb kutya megtámadja, akkor pedig a másik gazdával együtt kell szétszednetek őket. Bár ezt nem tartom valószínűnek, hiszen agresszív kutyákat nem szokás elengedni, és ha te megfelelően neveled majd a kutyád, akkor ő sem akar majd konfliktusba keveredni.

Nekem egy törpe uszkárom van, többek között játszott már staffiva, argentín doggal, boxerrel és farkas kutyával is. Soha nem volt gond.

2013. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
Mikor normális kutyák között a játék? Akkor, ha a szerepek folyamatosan cserélődnek a játék során, ha először az egyik kutya kergeti a másikat, aztán fordítva. Ha egyszer az egyik van felül, aztán a másik... Az a normális. Ha egy kutya nem tűri el, hogy felugorva megszagolja, játékba hívja a másik, az a nem normális. Csomó domináns kutya akkor "játszik" csak a másik kutyával, ha az a másik kutya abszulut megadó, és játék közben sem kérdőjelezi meg soha a másik dominanciáját. Miért ezt tartjátok a természetesnek?
2013. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
jewel79.Elmesélek még valamit.Húgom szuka boxere egy borzasztó domináns kislánykutya.A bandéba ő a domináns szuka,ha valaki új jön,rögtön megy rangsort eldönteni.DE,a múltkor bejött egy ugyancsak domináns Cane Corso szuka a csapatba.Na,ahhoz tisztelettel közeledett(valahogy megérzik,lássák egymás testtartásából a másik határozottságát-persze normálisan szocializált kutya)nem is próbálták egymást ledominálni.Ezt mi gazdik is észrevettük,és úgy alakítottuk a továbbiakban,hogy amikor mind a két kutya ott van,ne legyen ilyen labda hajkurászás,húzogatós játék,semmi provokativ.Szent a béke,nem is szeretik,nem is haragszanak egymásra.Persze,tudom,hogy felügyelet nélkül más lenne a helyzet,de a boxer annyira intelligens,hogy tudja,érzi,hogy a másik erősebb,nagyobb,inkább elkerülné a balhét,egyszóval behódolna.Ez sajnos a legtöbb kistestűről nem mondható el....A másik dolog,hogy ha egy kutya a másik hátára lépik,az nem játékra hívás.Még ha nekünk embereknek úgy is tűnik...Főleg nem akkor,amikor két ismeretlen felnőtt kutya találkozik.Ezért is reagál legtöbbször a lelépett kutya(főleg,ha egy domináns egyedről van szó),haragosan,esetleg agresszíven.
2013. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Értem. Csak ilyenkor Pl eszembe jut a Cesar Millan kutyája, a Junior. Az is direkt úgy van nevelve, hogy nincs balhé, még az újonnan jött problémás kutyával sem! Írja is a könyveiben, hogy a kutyaterápiás központban is, ahol 20-25 kutyából álló falka él együtt, az egyik fő szabály, hogy nincs balhé egymással! Szóval egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy egy kis kutya nem tud balhézni, hanem hogy szerintem elérhető és kívánatos, hogy egy kutya puszta dominancia miatt ne akarja már pl megharapni a másikat. Persze ha konkrétan nekitámad egy másik kutya, védje meg magát, de egy ilyen ráugrálásnál egy finom odamordulás és odébb sétálás bőven elég ahelyett, hogy morogva-vicsorogva álljon a kutya a ledominákt kutya felett... Szerintem ilyenkor túlzásba esik a domináns kutya és a gazda dolga, hogy ezt ne engedje, és megmondja a kutyájábak. Emberként se csapod le baltával annak a fejét, aki rálép a lábadra a metrón.
2013. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!