Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nyers húst adnak a...

Akik nyers húst adnak a kutyájuknak! Lenne pár kérdésem!?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy kipróbálnánk mi is ezt a nyers hússal való etetést,mert mintha unnák a tápot,meg nem olyan szépek tőle..


2 kistestű kutyáról van szó egy 11 éves és egy 2 évesről..


Hogyan kéne elkezdeni ezt? egyből nyers farhát vagy hogy legyen?



nem akarok teljesen rá állni erre,hanem inkább 2 hét tápozás 2 hét nyers hús,rizs(főve) répa vagy vmi egyéb zöldség..


Olvastam a BARF étrendről,de nem akarok arra átállni..


Bármilyen segítségnek örülök ezzel kapcsolatban..


2013. márc. 5. 14:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Merre laksz egyébként?
2013. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszi Alexandra a segítséget..


a rizst csak azért gondoltam,hogy adok,mert a sárgarépán kivül más nem esznek meg és hogy ne csak húst egyenek gondoltam vmivel még "kipótolom"..

2013. márc. 5. 14:53
 13/31 A kérdező kommentje:
Gödöllő
2013. márc. 5. 14:54
 14/31 anonim ***** válasza:

Nem, a farhát az csontos husinak számít.

Nyesedék v színhús kell nekik.

De az sem vészes, ha azt veszed, h 20dkg a napi adag kajájá 1-1 kutyusodnak, ennek is a 30%-át kell venni színhúsnak, ami kemény 6 dkg, két kutyánál 12 dkg naponta. Javíts ki, ha rosszul gondolom, de ennyit még csirkemellből is kibír a pénztárcátok naponta, nemde? :)

2013. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
nem lenne sok természetesen,csak még a szüleim fizetik a kutyák kajáját, én nyártól fogok dolgozni,nem akarom őket leterhelni,meg most nem is úgy állunk, a farhátat esetleg nyakat még jó áron tudunk venni,de csirke mell az már jóval drágább,nyártól megtudom oldani,hogy én fizetem,de addig nem..
2013. márc. 5. 14:58
 16/31 anonim ***** válasza:

semmiképpen sem ajánlanám ezt a váltogatást! a kutyáknak nem szokott jót tenni a takarmányváltás, pláne nem ennyiszer és ilyen élesen. még két különböző kutyatápot is úgy szoktunk felváltani, hogy fokozatosan, 3-4 nap alatt térünk át teljesen az újra. ezt ugyan így kell tenni akkor is, ha tápról váltunk húsra és vice versa.


a farhátat úgy amúgy nem ajánlom, sok hús nincs rajta, többet érsz a nyesedékkel és a belsőséggel, és akkor az sem számít, hogy a 11 éves kutyának esetleg már gyengébbek a fogai. én szénhidrátot egyáltalán nem etetek, az energiát a zsírból nyerik, teljesen jól elvannak így, még aktív munka idején is, de tudom, hogy sokan adnak tésztát meg rizst. kiegészítőnek maximum télen szoktam etetni immunovetet (vitamin komplex) és luposant (ízületvédő), illetve keményebb fizikai igénybevétel esetén, de ezekből is rengeteg félét lehet már beszerezni, van köztük olcsó (kefír, joghurt) és húzósabb árú is.

lehet már a neten is rendelni fagyasztott kutyaeledelt (meg nem mondom melyik táprendelős oldalon láttam, de láttam már), két kicsi kutyánál nem hinném, hogy anyagilag olyan húzós lenne, legalábbis a tápnál biztosan olcsóbbra jössz ki (hasonló minőségben persze). a kérdés van-e jó fagyasztód?


ajánlom még Dr. Fodor Kinga Mit egyen a kutyám? c. könyvét, nagyon sok hasznos dolog van benne.

2013. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

csirke mellet még mi se eszünk sűrűn :D


nyártól már megoldom :)

2013. márc. 5. 15:00
 18/31 anonim ***** válasza:

Oks :)

Csak azért írtam, mert bár nem tudom milyen tápot esznek, de 1-1 jobb tápnál még akár csirkemell etetésével is olcsóbbra lehet kijönni :)

2013. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

emberi fogyasztásra szánt csirkemellet kissé túlzás a kutyával etetni :)


vannak jó kis nyesedékek, nálunk lehet venni szívet, májat is (280ft/kg), de a zúza is teljesen jó neki, vagy ha tudsz venni csirke-pulyka darabokat az szintén. van ismerősöm aki nyulat etet, azt is lehet nyersen adni, a lényeg, hogy nézd meg a hús tényleg hús-e és nem zsíros cafat, vagy csupa csont. (azt is lehet persze adni neki, de ne tekintsd fehérjeforrásnak)

2013. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

anyagi okok miatt most Aldi Romeo tápot kapnak tudom,hogy nem a legjobb...


eddig Acanát kapott az egyik a másik meg Pro Plant de már 3-4 hónapja csak a Romeo-t tudjuk megvenni,most jobb lesz mert anyumnak lett állása :)


123-130 környékén van 1 kg farhát az elég sokáig jó nekik szóval tuti olcsóbban jönnénk ki pluszba sokkal jobb ,hogy ezt eszik mint a tápot..komolyan lelkifurdalásom van,hogy rossz tápot kapnak,de hát hiába akarja az ember a legjobbat nem mindig jön össze..


Köszönöm a segítséget!!

2013. márc. 5. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!