Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » PITBULL gazdik, lenne egy pár...

PITBULL gazdik, lenne egy pár kérdésem válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Szóval 2 éve kaptam az akkori barátomtól egy pitet ( minden vágyam az volt, de ez az embertelen szakításunk után elvitte tőlünk mikor nem tartózkodtunk itthon és eladta. :( a rendőrség nem sok mindent tett az ügy érdekében nem találták meg) Visszatérve kiheverve lassan újra belevágok. Senki ne beszéljen le a fajtáról csak ez kell nem más fajta, félreértés ne essék nem vagánykodásból akarom másrészt lány is vagyok csak ez a fajta áll közel hozzám. Újra kezdbe már semmit nem akarok elrontani. Az előző kutyámat rendszeresen hordtam sétáltatni aminek meglett az eredménye hogy a helyi romák ellopták ami sikeresen visszakerült. Ez még a szakítás előtt történt. Ezt is megváltoztatom nem viszem olyan helyre ahol sokan látják az útcám környékére,rétre,mezőre. Nem akarom elrontani a nevelését, és azt sem akarom,hogy erőszakos kutyus legyen. Ti hogyan tanítottátok meg arra,hogy mit szabad és mit nem? Mennyire származhat abból bajom,hogy nagyon babusgatom kiskorába az ölembe alszik,minden időmet vele fogom tölteni. Már így is alig várom,hogy megszülessenek és pár hétre rá hazahozzam. Édesanyám fél,hogy agresszív lesz, az előző kutyám az volt kissé de őt nem jól neveltem. Sok mindent rá hagytam mert nem volt szivem ráütni ha rosszat csinált. Kérlek titeket amiben csak tudtok segítsetek :) Köszönöm! 18/L

2013. márc. 13. 15:20
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Én sem gondolom, hogy a pit annyira kemény kutya lenne. Semmivel sem keményebb, mint bármelyik másik. Emberre meg nagyon ritkán támad.

DE természetesen egy béna gazda kezében elszabadulhat a pokol. Én is ismerek olyan fiatalokat, akik még be sem töltötték a 18-at, de már egy elég komoly kutyaiskolában segédek és oktatók - nem is akármilyenek... Egy vékony lánynak (törzskönyves - igen, tenyésztő adta neki) apbt-je van. Az a kutya egy tündér, viszont a lány nem ma kezdte a kutyázást, és meg is van hozzá minden adottsága, hogy kontrollálni tudja a kutyáját.

Ugyanakkor rengeteg gazda jön hozzánk, akik többnyire felnőttek, és egy goldennel, vizslával, mopsszal, boxerrel, mudival, westie-vel stb. sem bírnak... (nyilván itt az életmód hiánya is sokat nyom a latba, de jobbára viszonyrendezési gondokkal jönnek a sulira.)


Arról már nem is beszélve, hogy fajtán belül is nagyon különböznek a kölykök, ha megnézel egy pár napos almot, már ott élesen kivehető, hogy melyik pici milyen "csomaggal" érkezett.

ÉS ha ehhez hozzáadod a gazdát, akkor lehet, hogy az önállóbb, dominanciára hajlamosabb kölyök kifog egy kiegyensúlyozott, tudatos gazdát, és remek páros lesznek, míg simán benne van a pakliban, hogy az egyébként alárendeltebb kölyök egy határozatlan, felkészületlen, bizonytalan gazdához kerül és bizony ott lesznek bajok rendesen. Rossz ez a gazdának, mert igen kellemetlen, amikor a család agyára megy a kutyád, mert elszökik, kukát pakol, kertet ás, bepisil, falat/ajtót/bútort bont, szőnyeget/mást szed szét... és ahogy írták, nem kizárt, hogy - bár a fajta alapjában véve nagyon emberszerető - a te következetlen, zavaros kommunikációd (ami borítékolható) következtében akár családtagra, de adott esetben rád is támadhat.

Aztán iszonyú kellemetlen a környezetednek is... Egy agresszív, töketlen gazdáját védelmező pit nem játék. Rohadtul nem.

Soha ne találkozzak össze egy olyan gazdával, akinek bepöccen a pitje. (Más kutya is veszélyes lehet természetesen, azért messze nem a pit a legveszélyesebb kutya, de hogy az én kutyám veszélyben lenne, az elég valószínű. És mivel nem kevés izom tud megtapadni a csontjaikon, ne hidd, hogy pórázon visszatarthatod, ha menni akar és sz.rik rád - sz.rni fog.)


És természetesen - bár sokaknak nem magától értetődő - a kutyával is jól kics.szel.

A kutya vezetőt keres, akkor érzi jól magát, akkor tud önfeledt, boldog kutyaéletet élni, ha talál magának egy ilyen stabil pontot az életében.

Ellenkező esetben ezt a terhet magának kell a vállára venni, amivel elképesztő stressznek teszed ki és durván megrövidíted az életét, sőt jó eséllyel ha hiszed, ha nem, a te nagy majomszereteted miatt lesz valamilyen szervi baja, ami leggyakrabban daganat.



Abban tudunk segíteni, hogy MOST lebeszélünk a kutyázásról. Nem csak a pitekről, úgy általában minden kutyáról.

VAGY menj egy menhelyre, esetleg fajtamentőkhöz. Azonnal látni fogják, hogy milyen bizonytalan vagy, és ha adnak kutyát, akkor legalább olyat, aki gyakorlatilag bárkit elfogad vezetőként.


Vannak olyan kutyák, akikre soha nem kell ráütni. Ezek általában nem pitek... sőt... egyáltalán... nem terrierek.


Ja, és még valami.

Egy pitnek iszonyú energiái vannak,amiket nem egy sz.ros sétával fogsz levezetni.

Nem is két sétával.

Ott bizony kell a fárasztás, leginkább a súlyhúzást szeretik, de agyilag is fárasztanod kell.


De mellesleg ha már az előző pited is agresszív volt, semmi jóra ne számíts, ha ne adj' isten magadhoz veszel egy újabbat. Gondolkozz el azon, hogy nem lehet véletlen, hogy egy válasz sem volt támogató jellegű... ez nem lehet véletlen. Inkább hűtsd le magad még egy kicsit, kutyák még elég sokáig lesznek a világon, neked is rengeteg éved van még.

Olvass sokat (de ne azt a b.zi Cesart lehetőleg), tájékozódj, tervezd meg, milyen lefárasztásokat tudnál biztosítani, mennyi időd lenne az elkövetkező 15-20 évben rá, akarsz-e egyetemre menni, ha igen, hová, ha az ország más pontjára, mi lenne a kutyával, stb... És persze legyen pénzed félrerakva, mert ha nem törzskönyves kutyát veszel, simán vehetsz egy diszpláziás kölyköt, és akkor 150-200.000 forintot fizethetsz LÁBANKÉNT a műtétjére. Például. (Vagy nézheted ahogy szenved...)

2013. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Kedves neger!


tény hogy valetta velősen és egyértelműen fogalmazott. sőt, valljuk be, mégcsak nem is alaptalanul bántotta meg a kérdezőt, ha egyáltalán a száraz tény közlése megbántásnak minősül. ugyanis beidézte kérdező egy mondatát ami egyrészt önmagáért beszél, másrészt pedig megírta hogy ha így gondolkozik akkor valóban KÖTELEZŐ alsó hangon a kutyasuli. megértem a te álláspontodat is de valluk be egy pit nagyon nem gyerekjáték és bizony sokkal jobb egyértelműen leírni a lényeget mint kerülgetni a forró kását. ez lehet bántó, de ha a kérdező nem tudja biztosítani minimum a kutyasulit akkor inkább bántódjon meg és ne akarjon ilyen kutyát, mint később esetleg ez a kutya védelmezés miatt és a vezéri szerep betöltése miatt esetleg megharapja a kérdező családtagait akik "hívatlanul", tehát a kutya engedélye nélkül közelítenek a kérdezőhöz. van egy barátnőm neki van egy kistestű kutyája, úgy el lett kényeztetve hogy a kutya tényleg szabályosan nem engedi hogy bárki a barátnőmhöz nyúljon egy újjal is. és itt most olyanokra gondolok mint puszi, kézfogás, akármi. amikor legelőször "bátorkodtam" közelíteni feléjük az a kis testű kutya szabályosan felugrott és a csípőmbe harapott. nah jó nem volt nagy harapás de azért nem is volt kellemes. szóval akkor gondoljuk el ugyanezt egy pitbullal.


Kedves utolsó!


tudom hogy az írásom egész erőssen beskatulyázta a fiatalokat, de bátorkodtam remélni hogy "akinek nem inge nem veszi magára" értelemszerűen. szerintem azt te is tudod nagyon jól hogy az általad megemlített tizenéveseknek szó szerint ez lett az életük amiben nem kis idő és munka van. de ezek a fiatalok nem is fognak olyan alap dolgokat nem tudni mint pl. hogyan tiltsad le a kutyát illetve hogy nem volt szívük megnevelni a kutyát. ugyanis mind tudjuk hogy ez nem sajnálat kérdése. nagyon jól írtad azt is hogy néha már már egyszerűen "jön belülről a tudás", ami azért van mert nem áll meg ott a dolog hogy van egy kutyám mert ezt a fatát imádom, vagy mert csak akarom és kész. sőt, tudjátok azt is hogy a nevelés és nevelés között is különbség van hiszen az még nem minden hogy egy kutya megtanult az ül szóra leülni. nos, azok a tizenévesek akiket pl. te is írtál nem hiszem hogy tegnap lettek hirtelen ilyen ügyesek. ehhez kellett az akarás (valljuk be némi érzék is a dologhoz) és sok sok tanulni való, ami rengeteg időt és szabadidőt foglal magába és máris következik ebből hogy ezek a tinédzserek egész biztos hogy csak elvétve kapcsolódtak ki, mint pl. bulizás, hiszen egy jól átmulatott éjszaka után nem nagyon megy a korai felkelés, vagy egyáltalán az hogy a kutyussal 100% tudjanak foglalkozni. az sem mindegy hogy ezek a tinik amelett hogy ebben megtalálták a "hivatásukat", megtalálták a barátaikat is akikkel egyazon "hobbijuk" van. tehát ez az életük, mondhatnám. a kérdező sajnos borzasztóan tapasztalatlan (annak ellenére hogy nem ez lenne az első kutyája) a kutyatartás terén és hogy őszinte legyek sajnos több ponton is érezhető az írásából hogy nem egy érett gondolkodású 18 évesről van szó. magad is bevalottad hogy fontos a kutyák ismerete, nos a kérdező annak ellenére hogy még a legalapvetőbb legminimálisabb tudással sem rendelkezik, kijelenti hogy senki ne beszélje le erről a fajtáról mert neki ez kell! persze kellhet neki, ezzel nincs is baj, csak előbb bőségesen le kellene tenni az asztalra némi tudást és tapasztalatot mert egy ilyen kutya nem tapasztalatlan gyerek kezébe való! (persze ezt sok más kutyáról is el lehet mondani.) egész biztos vagyok haq az ltalad említett fiatalok ezt a kérdést meglátnák ők is a fejüket fognák hogy egy ilyen tapasztalatlan gazdijelölt akar egy pitet. egyszer láttam egy videót, egy pit ment be egy ház udvarába és nekiesett a macskának , kb. ilyen korú gyerek meg csak nagy szerencsétlenül próbálta kihívni a kutyát, aki viszont tekintély híján elég szépen tojt bele a gazdiba. lehet látni mit össze szerencsétlenkedik a gyerek, mire jön az apa de még az is nehezen tudja megemberelni a pitet, igaz ő már haza tudja zavarni. http://www.youtube.com/watch?v=znUBNtHrJnY

az ilyen és ehhez hasonló gazdijelöltek miatt mint a kérdező van olyan rossz híre a pitnek. :(

2013. márc. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
bocsánat az utolsó előttinek szántam, az utolsóval pedig maximálisan egyet értek.
2013. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

kedves utolsó. Teljes mértékben igazad van, amit nem is cáfoltam meg, csak azért tettem szóvá a fiatalok beskatulyázását, mert én például személyesen is tapasztalom az "öreg" kutyásoktól, hogy csúnyán mondva sokan lenéznek, nem vesznek komolyan, és ez nagyon sokszor rosszul esik, mert nekem is annyi munkám van a kutyámban(és még mennyi lesz) hogy néha már számomra is hihetetlen. de, én ezt élvezem, és hát az én választottam sem épp egy könnyen kezelhető fajta( egy huskyról van szó), és sok hasonló fajtás gazdi azt mondja, hogy lehetetlen nevelni, makacs, öntörvényű, szánhúzáson kívül semmire se jó, és bennem úgymond él a bizonyítási vágy is, hogy nem, nem a kutya a használhatatlan, hanem a gazdi határozatlan.


Amúgy, én sem ajánlom a kérdezőnek még a kutyát, mert mint te is írtad, ha nincs határozottság, és néha kegyetlennek tűnő keménység, akkor veszett fejsze nyele.

Én is sokszor voltam úgy, hogy rossz fát tett a tűzre, rajta kaptam, és hiába volt cuki, meg imádni való meg kellett akkor abban a pillanatban büntetni, mert ha nem akkor később újra meg újra eljátssza ezt.

Nekem az is nagyon furcsa, és nagyon durva, hogy ellopták a kutyát...Nekem elfogultságtól mentesen gyönyörű kutyám van,őt is nézegették már a cigányok,szóvá is tették, hogy de szép, meg hogy milyen drága fajta lehet, meg stb,de én éjszaka is, ha furcsa hangot hallok, akkor kinézek, a kutya nyakán rajta van a kis biléta, hogy "chipem van, vigyél orvoshoz" és ha el megyek itthonról, teszem azt egy fél, vagy egy egész napra, akkor mindig megkérem a szomszédomat, hogy néha nézzen már át, hogy minden rendben van-e, ha meg valami nem stimmel tudja a számomat.


A kérdésben az se normális, hogy ha viszi sétálni olyan helyre viszi, ahol nem látják...nem találkozik senkivel, nem érik ingerek, talán kutyákkal se fog játszani, barátkozni, nem tanul meg "kutyául" sem, és lesz egy szocializálatlan kutya, aki majd ha fiatalon nem tanulja meg, hogy mi az ameddig elmehet, meg mi az, amit még meg engedhet mondjuk egy másik kutyának, akkor az már veszélyes lesz más kutyásokra nézve, és ha lesz egy támadás, akkor meg örülhet a kérdező, ha a támadott egyén csak az állatorvosi számlát hajtja be.


A babusgatással nincsen semmi baj, én is van, hogy kint együtt fekszek a földön a kutyával, vagy behívom, és az ölemben feküdve tévézünk, vagy csak kimegyek hozzá, és jól megdögönyözöm, de ha én behívom a házba, és "megunom" a jelenlétét, akkor annyit mondok neki halkan, hogy kifele, és ő feláll, és ki megy. hívatlanul nem jön be a házba, de ha hívom, akkor úgy rongyol be, hogy néha megállni is alig tud. Ha én hazajövök valahonnan, akkor nem ugrál a nyakamba, hanem szépen jön mellettem, elkísér az ajtóig, és amikor bejövök, átöltözök, rendszerint elszívok egy cigit, és csak utána megyek ki hozzá üdvözölni őt. Amíg fent tudod tartani azt, hogy az van amit te akarsz, és nem az, amit ő, addig annyit babusgatod, meg úgy, ahogy neked jól esik, nem a babusgatás miatt lesz elkényeztetve, hanem amiatt, mert mindent megtehet.

2013. márc. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

Kedves 22:34!mikor tanuljátok már meg a törzskönyv nem garancia semmire.A törzskönyvnélküli kutya pedig nem biztos hogy sz@r.

PL:Ma veszek egy tk-s kutyát bemegyek belépek a Meoe-ba,kennelnév,fedeztetés,törzskönyv.

EZ még nem tenyésztés,ez szaporítás!

2013. márc. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Utolsó...

A kérdés nem erről szólt, én is ismerek TK-s kutyát (igen neves kennelből ráadásul), aki dp-s, sőt, magam is tapasztaltam, a TK-s, dédszülőkig felmenő díjnyertes kutyám (azelőtt be sem hozták a fajtát Európába) tele volt bajokkal, az idegrendszere sem volt a legjobb, a szaporítótól mentett "ugyanilyen fajta" kutyám pedig már 14 éves és majd kicsattan az egészségtől.

DE azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a kivételeket tekintsük szabálynak...

Kicsit tovább tudnám sorolni azoknak az ismerőseimnek a kutyáit, akik szaporítótól vannak (vagy már csak voltak szegények) és a dp a legkisebb bajuk...

2013. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Nem tilos a pit tartása, a zsaru hülyeséget ír.


Fajta alapján Magyarországon nem nyilvánítanak veszélyesnek egy kutyát.


[link]


Kedves kérdező, neked meg ahogy itt olvaslak, nem való pit.


A kutyázásra való hajlamot meg nem tompítja az ha kiskorától fogva kutyák közé viszed, ezt saját és mások tapasztalatából is tudom, max. annyit fog eredményezni hogy később indul el.

2013. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

"Én sem gondolom, hogy a pit annyira kemény kutya lenne. Semmivel sem keményebb, mint bármelyik másik."


De.


A pitben nagyon erősen rögzítettek egy olyan tulajdonságot, aminek a neve gameness.


Ez azt takarja hogy a kutya ha harcba keveredik, nem fogja se leadni a megadás jeleit, se értelmezni ezt a másik kutya részéről, tehát a harc addig megy amíg ő vagy a másik kutya el nem pusztul.

2013. márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Első körben én is lebeszélném a dologról, de ha annyira el akarja hozni a kiskutyát sajnos hiába is írtok akármit :(

Kérdező! Ha már elhozod a kutyát, legalább addig amíg nincs nálad próbáld meg elméletileg képezni magad, olvass el mindent amit tudsz a kutyanevelésről, ajánlom neked Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, sok hasznos dolog van benne.Próbálj meg olyan ismerősöket keresni vagy sétáltató embereket akiknek normális a kutyája és később már tudod egyből kutyás társaságba vinni a kutyust, a gazdik tudnak tanácsokat adni esetleg. Semmiképp ne zárd el a világtól a kutyádat mert annak nagyon rossz vége lesz. A kutyanevelés nagyon nem a verésről szól, főleg a pit-nél nem,mert azzal csak rontasz a helyzeten. Nagyon fontos, hogy a kiskutyát 8 hetes kora előtt ne hozd el semmiképpen, mert az első 8 hétben tanul legtöbbet az anyjától és a testvéreitől, nem is gondolnád de a későbbi életében nagyon meghatározó lesz ez az időszak.Lehet szeretgetni,imádni a kutyádat de tudatosan. A szeretet nem azt jelenti, hogy mindent ráhagysz, attól egy kutya nem lesz boldogabb. Gondold el, ha anyukád mindent az ég világon rád hagyott volna, akkor most milyen bizonytalan lennél, nem tudnál különbséget tenni jó és rossz között. Ahogyan egy kisgyereknek kell a nevelés úgy a kutyáknak is, attól még az anya szereti a gyerekét és a gyerek is az anyját. Én is nagyon fiatal voltam amikor megvettem a cane corso-mat, de csak akkor kezdtem keresni a megfelelő kutyát amikor már úgy éreztem, hogy minden lehetséges lépést megtettem, hogy jól neveljem, nem merültek fel alapvető kérdések bennem, tudtam, hogy készen állok arra, hogy egy erős fajtát kézben tudjak tartani, szerető és igazságos jó gazdája legyek és a környezetemnek ne legyen félnivalója és ebbe nem csak ismerősök tartoznak akik eljönnek hozzám, hanem az egész város, mert mi van ha az utcán bármi oknál fogva elszabadul a kutya, elszakad a póráz vagy bármi történik.Ezzel a saját kutyádat is megóvod, mert ha bármit csinál akkor ő fogja meginni a levét, nem te. Tudnod kell annyira irányítani a kutyát, hogy bárhol bármikor, pórázzal póráz nélkül, kutyák,emberek,macskák között is rád figyeljen és azt csinálja amit te megengedsz neki.

2013. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 MrHard ***** válasza:

Nagy odafigyelés kell egy Pit neveléséhez, de nem a "Sátán kutyája", mint itt sokan leírják! Egyáltalán nem nehezebb nevelni, mint mondjuk egy Német Juhászt! A legfontosabb és amire a legnagyobb hangsúlyt kell fektetni, az a megfelelő szocializáció és a határozott nevelés! Ha ez megvan, akkor tökéletes társa lesz az embernek! Jah, emberre pedig alapból nem támadnak, hiszen nem őrzésre és személyvédelemre lettek szelektálva! Persze néha van egy-két baleset, de messze nem annyi, mint a legtöbb ismert őrző-védő fajtánál! Nekem Staffiaim voltak, de egyikkel sem volt semmilyen olyan gondom, hogy megtámadtak volna valakit, sőőőőt, imádták a gyerekeket és házőrzésre pedig szinte teljesen alkalmatlanok voltak :D Én nem beszélem le a kérdezőt a Pit-ről, mert akár még tanulhatott is a korábban elkövetett hibáiból! Határozottan kell nevelni és felkeresni egy megfelelő kutyaiskolát!


Törjön az pálcát a feje fölött, aki még egyik kutyájánál sem hibázott!


Ha betartja a kiképző utasításait és határozott nevelést kap a kutyus, akkor tökéletes társ lesz!


Sok sikert hozzá :D

2013. márc. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!