Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » PITBULL gazdik, lenne egy pár...

PITBULL gazdik, lenne egy pár kérdésem válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Szóval 2 éve kaptam az akkori barátomtól egy pitet ( minden vágyam az volt, de ez az embertelen szakításunk után elvitte tőlünk mikor nem tartózkodtunk itthon és eladta. :( a rendőrség nem sok mindent tett az ügy érdekében nem találták meg) Visszatérve kiheverve lassan újra belevágok. Senki ne beszéljen le a fajtáról csak ez kell nem más fajta, félreértés ne essék nem vagánykodásból akarom másrészt lány is vagyok csak ez a fajta áll közel hozzám. Újra kezdbe már semmit nem akarok elrontani. Az előző kutyámat rendszeresen hordtam sétáltatni aminek meglett az eredménye hogy a helyi romák ellopták ami sikeresen visszakerült. Ez még a szakítás előtt történt. Ezt is megváltoztatom nem viszem olyan helyre ahol sokan látják az útcám környékére,rétre,mezőre. Nem akarom elrontani a nevelését, és azt sem akarom,hogy erőszakos kutyus legyen. Ti hogyan tanítottátok meg arra,hogy mit szabad és mit nem? Mennyire származhat abból bajom,hogy nagyon babusgatom kiskorába az ölembe alszik,minden időmet vele fogom tölteni. Már így is alig várom,hogy megszülessenek és pár hétre rá hazahozzam. Édesanyám fél,hogy agresszív lesz, az előző kutyám az volt kissé de őt nem jól neveltem. Sok mindent rá hagytam mert nem volt szivem ráütni ha rosszat csinált. Kérlek titeket amiben csak tudtok segítsetek :) Köszönöm! 18/L

2013. márc. 13. 15:20
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Én sem beszélnék le senkit a pittről, de ez a lány láthatóan nem fog elmenni vele kutyaiskolába. (Ami önmagában még kevés ráadásul, mert az sem mindegy, milyenbe megy... rengeteg faluszéli kutyasuli van még, ahol 1000 éves módszerekkel "dolgoznak", és az a viszonyuk rendezésén aligha fog javítani.)


És szerintem ha még itt is írja, hogy nem volt szíve ráütni, akkor majd most lesz? És itt nem a ráütésen van a lényeg, hanem a hitelességen. Szerinted egy normális kutya nem veszi észre 3 másodperc alatt, hogy sz.rból akar várat építeni a gazdijelölt?

És tök mindegy, milyen fajta kutyát választ. A pit annyival rosszabb, hogy a szaporítóktól vett kutyák felmenői gyakran viadorkutyák, sajnos a közvetlen környezetemben is él egy ilyen kutya-gazda páros, a kis sz.ros 6 hetesen(!!!) találkozott az én akkor 25 kilós ivaros kanommal, és egy célja volt: bármi módon ledominálni. A gazdája meg csak röhögött rajta, hogy hágja az enyémet, aki a földön feküdt (máshogy nem is érte volna fel) és csak nézett nagyokat. 6 hetesen pont nem érdekelte, hogy a "gazdája" merre van. Olyan magabiztos volt, hogy ha nem látom el sem hiszem. Az ilyen pitekkel tényleg rohadt nehéz. (Mellesleg még mindig messze nem a legproblémásabbak szvsz.)


De kérdező könyörgöm csak abba gondolj bele, hogy a az hagyján, hogy a kutyád hiába imádná alapból az embereket, ha téged meg akar majd védeni... de ha nem tudod összeszedni magad és felnőni a feladathoz - ami nem 1-2 hét - (és nem fizikailag kell keménynek lenni, ahogy sok elmebeteg gondolja - fizikailag a keménység közelébe sem nagyon érhetsz anélkül, hogy az ne minősülne állatkínzásnak), akkor azt gondold végig, hogy ahány boldog percet szerezne neked a cuki kutyád, megérné-e, hogy egy másik cuki kutyát szétszedjen MIATTAD.

Én sajnos láttam már halálos összecsapásokat. Hidd el, nem akarod átélni.

A barátnőm évek óta nem tudja kiheverni, hogy annak idején a pincsijét félholtra tépte egy pit, most egy benga kaukázusija van, és úgy félti, mintha csivava lenne.


Könyörgök... legyél kicsit belátó!

Ne tedd ki ennek a környezetedet, magadat és a kutyádat.


Ha szeretnél kutyát tényleg inkább keress egy menhelyet, vagy egy megbízható tenyésztőt aki kicsit "lájtosabb" fajtával foglalkozik, és egy szubmisszívebb (behódoló) egyedet tud neked ajánlani.

Ott nem olyan végzetes, ha hibázol, és nem is olyan feltűnő... Ettől még persze vannak dolgok, amiken változtatnod kell. (Jan Fennell könyveit tényleg olvasd el, mielőtt magadhoz veszel egy kutyát!)


Bekerülsz kutyás körökbe, rengeteg nevelési módot megismersz, sok kutyát látsz, idővel az agyadnak kifejlődik egy olyan területe (szó szerint értsd), aminek segítségével könnyebben megérted majd a kutyák viselkedését, és ha valami baj készülődik még időben közbeléphetsz,... talán (remélem) kicsit belekóstolsz az igazi kutyázásba, valami kutyás hobbit (sportot) is választasz, stb...


És ha úgy érzed, hogy "úr isten, de keveset tudok", akkor utána elkezdhetsz gondolkodni egy második - akár pit - beszerzésén.


És egy záró gondolat:

Nekem is van szerelem fajtám, de úgy alakult, hogy amikor minden adott volt és már a tenyésztővel is lebeszéltünk mindent és épp volt egy vemhes szukája, az erdőben sétáltam és a bokor alatt valami nyüszögött.

Egy irtó sovány, koszos, büdös, rasztásodott szőrű kis keverék egy irdatlan sebbel az oldalán...

Innentől kitalálhatod, ki lett a kutyám.

De hidd el, ahogy megláttam, 2 másodperc alatt beleszerettem. Köze sincs a szerelem fajtámhoz, sem külsőre sem belsőre, de soha egy percig nem bántam, hogy megtartottam.


Egyébként megsúgom, hogy a legrosszabb kutya-gazda párosok azok közül kerülnek ki, akiknek egy a fontos, hogy X fajta legyen. Van egy konkrét elvárásuk, elképzeléseik, kiválasztják az egyik kölyköt az alomból, hazaviszik, és a kutya rohadtul nem olyan, amilyennek elképzelték.

Nem szerelem kutya, csak szerelem fajta. és a kettő sokszor köszönőviszonyban sincs egymással.


Ja, és egy legutolsó megjegyzés:

"Senki ne beszéljen le a fajtáról csak ez kell nem más fajta, félreértés ne essék nem vagánykodásból akarom másrészt lány is vagyok csak ez a fajta áll közel hozzám."

Ez a kijelentés egy hajszálra van attól, hogy "illik hozzám". És ez a garanciája az elcs.szett viszonyotoknak.

Te csak magadért akarsz kutyát, magadra figyelsz, a saját igényeidre. Hogy neked milyen jó őt simogatni, szeretgetni...

Jegyezd meg: Amíg a gazda figyelme nincs a kutyán, a kutya figyelme sem lesz a gazdán.

2013. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiba hogy a lopás a saját tulajdon pincékben történt! Ne gondolja senki,hogy nem fogom suliba vitetni! 18 évesen még nem csekket kell fizetnem és nem fogom sajnálni a kutyára a pénzt sem !!!
2013. márc. 14. 17:01
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

Oké. De olyan suliba vidd, ahol téged tanítanak meg elsősorban jó gazdának lenni, és ne olyanba, ahol még ott tartanak, hogy ha egy kutya problémás, arra fojtót vagy szögest raknak...

(A tükörsulikban például téged tanítanak, a kutya engedelmessége szinte csak bónusz...)

2013. márc. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
54%
Minden kutyasuliban a gazdát tanítják...a pit meg nem egy tükrös fajta.
2013. márc. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
44%

Nekem van egy éves Amstaffom.

És én is úgy szúrtam el mint Te:((((

Mindent ráhagytam nem ütöttem rá mondván szegény kutya...

Mai napra ott tartunk, hogy nem fogad szót nem tisztel,ugrál,megkap,húz az utcán,nem jön vissza.

Sajnos hiába járunk hónapok óta kutya iskolába nem segít:(


Szóval ebből tanulva igen is keményen fogd és már kiskorában mutasd meg nem az van amit Ő akar.És üss rá ha kell ne sajnáld.Én is így fogok tenni ha lesz még ilyen kutyám és mielőbb majd egy kutya suli.ÉN 8 hónapos korában vittem el mert azt mondta a kiképző annál hamarabb nincs neki suli hát bánom mert addigra már annyira kezelhetetlenné vált.((

2013. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, neked nem való más csak plüsskutya, mindkettőtök érdekében ajándékozd el a kutyádat, mielőtt valami nagy baj történik.
2013. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért járok vele több hónapja, hogy eladjam vagy oda adjam valakinek.

Szeretem Őt.És mindent megteszek, hogy javítsak a helyzeten.

2013. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

Na ezért nem mindegy, hogy tükör vagy nem tükör...

Hogy érted, hogy "nem tükrös fajta"? Tudod, mi a tükör módszer?

A munkavonalas kutyákra lehet mondani, hogy nem tükrös, de egy hobbi célra tartott pit miért ne lenne az???

Pont hogy ha valahova, a "kemény kutyákat" oda kell vinni.

Valószínűleg nem tudod, kik és milyen kutyákkal járnak oda.

Amstaffból és pittből majdnem annyi van, mint vizslából és goldenből, de beaucerontól kezdve ridgebackon át a moszkvai őrkutyáig az ég világon minden fajtát megtalálsz náluk.


Mellesleg össze lehet hasonlítani (nem akarom megnevezni, mert nem olyannak ismerem, aki belefolyna egy tükör vs. bármi más vitába) egy tükrös oktatót, aki történetesen egy apbt gazdája, meg egy cerbiset...

Aztán lehet gondolkodni, milyen kutyáknak való a tükör módszer meg milyeneknek nem...


Szakadjunk már le erről, hogy a tükrösök szivárványhajú buddhisták, és egy pitet csak terepgatyás, fekete pulcsis emberekhez lehet vinni. Bocsánat.

Aki így gondolkodik, az hagyján, hogy a tükör módszert nem ismeri, de még a kutyákat sem. (és ez utóbbi kicsit nagyobb baj, ha észt akar osztani.)

2013. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Mindez nagyon jó reklám meg propagandaduma csak kár hogy nem teljesen fedi a valóságot. Amit én látok itt a tükörmóccerből, az pont a goldenek, vizslák, meg a 3,14nanyaló kategória, illetve a kistestű menhelyi keverékek. Láttam tőlük bemutatót is, hát mi az ismerőseimmel is csináltunk velük egy rendezvényen bemutatót úgy hagy csak párszor készültünk rá, nem volt tökéletes de a kutyák figyeltek, visszahívhatók voltak és nem azt csináltak amit épp akartak, nem úgy mint a tükrösök kutyái. Szóval ami itt van tükörsuli, az nem ér kutya végterméket se, de legalább jó drága. Nos, ha oda bevinnék egy normális pitet és elengedném a pórázról amit ott követelmény, akkor azért jópár feszítőfa elkopna mire úgy mond "szocializált" lenne.


Pont itt egy kérdésben írta egy nick hogy náluk még a tükörsuli oktató is fojtózik meg szögesezik, na ezzel el is mond mindent a módszerről.


Ha már kemény kutya, nos pont a kemény kutyákba kell beletenni egy olyan engedelmességet, amivel akár a levegőben is megállítod. Ez tükörmóccerrel nem megy. Itt biza kell a fizikális kényszer.


Nem tudsz mutatni egy olyan komoly kutyát - itt sport, munka, szolgálati kutyát értek - amit tükörmóccerrel raktak össze.


A pit meg ugyanez a kategória, a hobbipit is ugyanúgy szét tud kapni séta során egy nem pit kategóriájú kutyát, mint a nem hobbi pit. A hobbipitet is meg kell tudni állítani akár a levegőben is.


A pites tükörmóccer oktatót láttad hogy rakta össze a kutyáját? Biztos csak tükrözte?


Az az állítás hogy a nem tükrözős kutyasulik nem értenek a kutyákhoz, az általuk képzett kutyákat és a tükrözött kutyákat összehasonlítva nem kicsit röhejes...

2013. márc. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem tudom, milyen bemutatót láttál barátom, de meg lehet nézni, a youtube-on az évekkel ezelőttieket, amire képzeld, ők is csak pár alkalommal tudtak készülni.

Én eddig vagy 10 bemutatójukat láttam, kb. 3x fordult elő, hogy egy-egy kutya nem akart csinálni egy feladatot, mert vagy kezdő volt és ott általánosították neki a feladatokat, vagy mert melege volt, vagy mert fáradt volt. Tudod, nem gépek...:)


Csakhogy ezek ivaros kutyák, és azt hiszem, a bemutatóból minden kiderül, csak az nem, hogy sok kutya nem kebelbarát a mellette lévővel, de a gazdáik miatt eszükbe sem jut összekapni.


A tükörmódszerrel simán el tudod érni, hogy a kutyád a levegőben is megálljon, sőt, ez követelmény.

Nem csak klikkerezés van a világon, tudod, hanem viszonyrendezés és életmód is...


Egyébként meg elég szegényesek lehetnek az ismereteid, ha nem tudod, hogy hány tükrös munkakutya van a világon.

Legtöbbjük, mentő, segítő, terápiás, jelző, drog- és bombakereső, a legjobbak.

Egy kategória van, az elfogó kutyák a rendőrségnél és a TEK-nél, ahol a tanítást nem lehet csak klikkerrel megoldani, ott van, hogy pozitív büntetést és negatív megerősítést is használni kell a kiképzés során.


A vidéki tükörsulikat nem ismerem, sosem láttam, hogy bárki fojtót vagy szögest használt volna (egyébként nem zárják ezt ki a képzésből, de ha valakivel ilyet használtatnak, annak nyomós oka van.), és képzeld, minden alapfokú tanfolyamkezdést megelőz, hogy a jelentkező gazdák kutyáit felmérik egy ingyenes találkozón, ahol eldöntik, hogy a kutya csoportba illeszthető-e, vagy annyira problémás, hogy terápiázni kell.


Azt meg pláne tudhatnád, hogy a fajta kb. egy ezrelékben határozza meg A kutyát.

Egy többtízezer éves evolúciót egy párszáz éves szelektálással ha megdöglesz sem tudsz úgy módosítani.

Igen, a pitekből kiöltek bizonyos viselkedéseket, de ez rengeteg pitből már kiveszik. (Szerencsére.)

Hidd el, én láttam épp elég tündéri pitbullt, amstaffot, és őrjöngő vizslát, labit és goldent.


Nem tudom, miért gondolod, hogy egy golden mindig tündrbogár (természetesen a megfelelő gazda kezében az), a pit meg mindig kemény kutya, akit fizikai erőszakkal jól le kell nyomni.

(Mi is használunk fizikai behatást, de ezt általában csak egy tiltószó kondicionálására használjuk... azért gondolj már bele, de most komolyan, azt hiszed, hogy egy igazán rámenős pitet te meg tudsz hatni egy atyai pofonnal? vagy mégis meddig mész el a fizikai behatás skáláján, hogy megérezze egyáltalán??? Lágy részen rúgod? Azt is lehet. De ha a kiképző rúgja, a gazda viszonya nem javul ettől, ha a gazda, és nem olyan a viszonyuk, simán visszafordulhat rá.)

Én voltam nagyon jónak mondott nem tükrös suliban. Az addig tök normális kutyámra fojtót, majd szögest tetettek, mert MEGVÉDTE magát egy nála kisebb kutyával szemben, és agility feladatokat addig erőltettek ránk, amíg a kutyám lába megfájdult, én láttam, de azt mondták, csak hisztizik, csináljam tovább, és visszamorgott rám. Majd egy "tapasztalt" kiképző megpróbálta betuszkolni a kúszóba, mert jutalomfalatért sem akart bemenni, ekkor hogy-hogy nem, a kutyám visszakapott rá.


Ehhez képest a tükör suliban kezdtünk egy terápiával, klikkerezni kezdtünk, a kutyám már ekkor sokkal jobban figyelt rám, a kúszóba beleklikkereztem, tilos is volt erőltetnem bármit, most imádja a kúszót, és amikor először küldtem zsákba, nem kételkedett bennem, azt is simán megcsinálta, a behívása 100%-os, nem kajál fel semmit, gyönyörűen kommunikál más kutyákkal, sokkal felszabadultabb, imád tanulni (korábban vagy volt kedve 2 percet együttműködni, vagy nem)...


Kicsit túl sok gazdától hallottam már hasonló történeteket, és túl jól ismerem már a tükrösöket ahhoz, hogy ne tudjam, hogy a mai kor emberének, tudatlan hobbi kutyásnak ezt vagy semmit.


Ja, és az említett apbt gazdája de, az első naptól fogva tükör módszerrel tanította a kutyáját.

Tényleg meg lehet nézni, ha nem hiszed.

Ja, és képzeld, TK-s, kitűnő kutya, versenyeznek is, és normálisan játszik más kutyákkal, a megadás elemeit is használja és érti.

Természetesen vannak más ivaros kanok, akiknek nekifeszülne, de a szinte még kiskorú gazdája úgy kézben tartja, hogy eszébe sem jut ilyesmi.


Az meg már csak "mellékes", hogy a tükrösöknél vannak Európa legjobb terápiás oktatói és kutyái.

2013. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!