Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » PITBULL gazdik, lenne egy pár...

PITBULL gazdik, lenne egy pár kérdésem válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Szóval 2 éve kaptam az akkori barátomtól egy pitet ( minden vágyam az volt, de ez az embertelen szakításunk után elvitte tőlünk mikor nem tartózkodtunk itthon és eladta. :( a rendőrség nem sok mindent tett az ügy érdekében nem találták meg) Visszatérve kiheverve lassan újra belevágok. Senki ne beszéljen le a fajtáról csak ez kell nem más fajta, félreértés ne essék nem vagánykodásból akarom másrészt lány is vagyok csak ez a fajta áll közel hozzám. Újra kezdbe már semmit nem akarok elrontani. Az előző kutyámat rendszeresen hordtam sétáltatni aminek meglett az eredménye hogy a helyi romák ellopták ami sikeresen visszakerült. Ez még a szakítás előtt történt. Ezt is megváltoztatom nem viszem olyan helyre ahol sokan látják az útcám környékére,rétre,mezőre. Nem akarom elrontani a nevelését, és azt sem akarom,hogy erőszakos kutyus legyen. Ti hogyan tanítottátok meg arra,hogy mit szabad és mit nem? Mennyire származhat abból bajom,hogy nagyon babusgatom kiskorába az ölembe alszik,minden időmet vele fogom tölteni. Már így is alig várom,hogy megszülessenek és pár hétre rá hazahozzam. Édesanyám fél,hogy agresszív lesz, az előző kutyám az volt kissé de őt nem jól neveltem. Sok mindent rá hagytam mert nem volt szivem ráütni ha rosszat csinált. Kérlek titeket amiben csak tudtok segítsetek :) Köszönöm! 18/L

2013. márc. 13. 15:20
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Ahova mi járunk suliba ott is fojtó nyakörvet kérnek:((

Ez nekem, elsőnek furcsa volt de azt mondta ezzel jobban tudom fegyelmezni a kutyát jobban érzi ha megrántom a pórázt.

2013. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

"Hát én nem tudom, milyen bemutatót láttál barátom, de meg lehet nézni, a youtube-on az évekkel ezelőttieket, amire képzeld, ők is csak pár alkalommal tudtak készülni."


Mert egy videót nem lehet megvágni és manipulálni...


"Én eddig vagy 10 bemutatójukat láttam, kb. 3x fordult elő, hogy egy-egy kutya nem akart csinálni egy feladatot, mert vagy kezdő volt és ott általánosították neki a feladatokat, vagy mert melege volt, vagy mert fáradt volt. Tudod, nem gépek...:)"


Nem gép, de


1. Fáradt kutyával nem bemutatózunk. Gazda felelőssége.

2. Olyan hogy melege van, nincs. Feladat van, oldja meg. Ha be kell terelni a birkákat, akkor be kell, ha a vérebet vércsapára teszik, ha jön a betörő akkor a kutyának működnie kell akkor is ha cigánygyerekek potyognak az égből.

3. Kezdő kutyát meg ne vigyünk bemutatóra.


"Csakhogy ezek ivaros kutyák, és azt hiszem, a bemutatóból minden kiderül, csak az nem, hogy sok kutya nem kebelbarát a mellette lévővel, de a gazdáik miatt eszükbe sem jut összekapni."


És szabadidő programként összeengedni? Felügyelet nélkül együtt tartani? Mert az én pitem is kutyázik, de amikor feladat van nem figyeli a többi kutyát, de nem merném elengedni a mezőn egy falkával labdázni.


"A tükörmódszerrel simán el tudod érni, hogy a kutyád a levegőben is megálljon, sőt, ez követelmény."


A helyi tükörmódszeres iskola nem ezt mutatta, ismerősünk egy másik városban ahol szintén van tükrözős iskola is hasonló "eredményekről" számolt be. De cáfolj meg. Mi azt láttuk hogy azon alapul a tükörmóccer hogy tolod a kutya szájába a jutalomfalatot. Csak az egyszer elfogy hacsak nem banyatankkal húzod magad után, és ha elfogy a kutyádnak nem lesz miért visszamenni hisz tekintélyed nincs felette.


"Nem csak klikkerezés van a világon, tudod, hanem viszonyrendezés és életmód is..."


A klikkerről is megvan a magam véleménye: röviden az elv jó, az eszköz ahogy használják nem, a tekintélyt meg volt pechem látni.


"Egyébként meg elég szegényesek lehetnek az ismereteid, ha nem tudod, hogy hány tükrös munkakutya van a világon.

Legtöbbjük, mentő, segítő, terápiás, jelző, drog- és bombakereső, a legjobbak."


Jó! Példákat kérek! Főleg drogra meg bombára. Kis segítség: egy megyei rendőr-főkapitányságon alám tartozik a kutyás munka irányítása. De mentőkutyásokat is ismerek Magyarország élmezőnyéből, akik élesben is, versenyeken is nagyon jók, azok sem tükröznek.


"A vidéki tükörsulikat nem ismerem, sosem láttam, hogy bárki fojtót vagy szögest használt volna (egyébként nem zárják ezt ki a képzésből, de ha valakivel ilyet használtatnak, annak nyomós oka van.), és képzeld, minden alapfokú tanfolyamkezdést megelőz, hogy a jelentkező gazdák kutyáit felmérik egy ingyenes találkozón, ahol eldöntik, hogy a kutya csoportba illeszthető-e, vagy annyira problémás, hogy terápiázni kell."


Egy pitet amelyik nem viseli el maga mellett a felnőtt, ivaros kanokat, kölyköket meg szukákat igen, azt "terápiázni" kell?


"Azt meg pláne tudhatnád, hogy a fajta kb. egy ezrelékben határozza meg A kutyát."


Eddig még nem tudtam, na most már nem halok meg hülyén. :-D Ez amúgy komoly? A fajta határozza meg a genotípust, az magába foglalja az ösztönkészletet és a fenotípust. Ezek után jön a kutya egyénisége. Példát mondok: próbálj meg egy agárral terelni, egy vérebbel őrző-védőzni vagy egy kaukázusival frizbizni.


"Egy többtízezer éves evolúciót egy párszáz éves szelektálással ha megdöglesz sem tudsz úgy módosítani."


Dehogynem. Jusson eszedbe a majdhogynem önállóan életképtelen angol bulldog. Vagy a vadászatra 95% -ban használhatatlan rövidszőrű tacskó. 25 éve még simán kotorékoztak, disznóztak, ma már csak a szálkás alkalmas erre. Vagy nem kutyás példa: gondolj a brojlercsirkére.


"Igen, a pitekből kiöltek bizonyos viselkedéseket, de ez rengeteg pitből már kiveszik. (Szerencsére.)Hidd el, én láttam épp elég tündéri pitbullt, amstaffot, és őrjöngő vizslát, labit és goldent."


Mi az hogy tündéri? Elvan a gazdával? Elvan egy falkával felügyelet nélkül?


"Nem tudom, miért gondolod, hogy egy golden mindig tündrbogár (természetesen a megfelelő gazda kezében az), a pit meg mindig kemény kutya, akit fizikai erőszakkal jól le kell nyomni."


Nem azt mondom hogy mindig, azt mondom hogy nagy százalékban. Pitről meg azért nem hiszem hogy a te kioktatásodra szorulok, tekintve hogy már évek óta tartom a fajtát.


"vagy mégis meddig mész el a fizikai behatás skáláján, hogy megérezze egyáltalán??? Lágy részen rúgod? Azt is lehet."


Bírom hogy a fizikai ráhatásról ti tükörmócceresek egyből a verésre asszociáltok. Vannak egyéb fizikai ráhatások is, megkérdezheted akár a Koromtól is bár ő mostanság ezt a "megtért qrva" style -t adja elő. De mondhatom azt is, hogy ilyenkor magatokból indultok ki hogy fizikai ráhatás = verés? Pórázzal visszarántás nem jácc? De nézz meg egy cézármilán videót, ott is látsz ilyeneket szép számmal.


"De ha a kiképző rúgja, a gazda viszonya nem javul ettől, ha a gazda, és nem olyan a viszonyuk, simán visszafordulhat rá.)"


Ahogy az veletek is megesett mint a későbbiekből kiderül.


"Én voltam nagyon jónak mondott nem tükrös suliban. Az addig tök normális kutyámra fojtót, majd szögest tetettek, mert MEGVÉDTE magát egy nála kisebb kutyával szemben, és agility feladatokat addig erőltettek ránk, amíg a kutyám lába megfájdult, én láttam, de azt mondták, csak hisztizik, csináljam tovább, és visszamorgott rám."


Hoppá! Mi az hogy ráderőltetik? Ha én nem akarok valamit azt nem csinálom, hanem elmegyek. Ha látom hogy a kutyám - aki nem hisztis - sántít akkor fogom és berakom a kocsiba és húzok állatorvoshoz vele. Meg mi az hogy erőltetik az agilityt? Ha nem akarom akkor nem csinálom. Amúgy meg baromi stabil lehet a kutyád meg a kettőtök kapcsolata ha rádmorog ha valamit nem akar, az én nem tükrözött, viszont a ti fogalmaitok szerint terápiára szoruló pitemnek ilyen eszébe sem jut.


"Majd egy "tapasztalt" kiképző megpróbálta betuszkolni a kúszóba, mert jutalomfalatért sem akart bemenni, ekkor hogy-hogy nem, a kutyám visszakapott rá."


Ezen nem csodálkozom, ha a gazdáját is megmorogta, ezek után átgondolnám ezt az egész tükörmóccert és nem hagynám a kutyát másra mert a végén még komolyabban megharap valakit.


"Kicsit túl sok gazdától hallottam már hasonló történeteket, és túl jól ismerem már a tükrösöket ahhoz, hogy ne tudjam, hogy a mai kor emberének, tudatlan hobbi kutyásnak ezt vagy semmit."


A tudatlan hobbi kutyást persze könnyebb megvágni súlyos tízezrekkel, de tapasztaltabb kutyás ezt már nem veszi be.


"Ja, és az említett apbt gazdája de, az első naptól fogva tükör módszerrel tanította a kutyáját.

Tényleg meg lehet nézni, ha nem hiszed."


Hol?


"Ja, és képzeld, TK-s, kitűnő kutya, versenyeznek is, és normálisan játszik más kutyákkal, a megadás elemeit is használja és érti."


Mennyi idős és milyen vonalú? Jöhet akár ide is...


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3918684-pit-b..


"Az meg már csak "mellékes", hogy a tükrösöknél vannak Európa legjobb terápiás oktatói és kutyái."


Konkrét példákat kérek erre.

2013. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Ahova mi járunk suliba ott is fojtó nyakörvet kérnek:((

Ez nekem, elsőnek furcsa volt de azt mondta ezzel jobban tudom fegyelmezni a kutyát jobban érzi ha megrántom a pórázt."


Olvass Fennelt.


Ő írta hogy elég párszor belerántani a fojtóba, utána már csak annyira hogy épphogy megcsörrenjen, a kutya meg fogja érteni. Tehát bizonyos szinten a fojtó nem kényszerítő, hanem jelzőeszköz.

2013. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

Hú bocs de már a felénél annyi hülyeséget olvastam, hogy nincs türelmem végig olvasni, mert nem tudok ennyi választ megjegyezni...


Mimimi???

Te egy megyei kapitányságért felelsz és nem mered terepen elengedni a kutyád??????????

EZ komoly?:D


És TE konkrét példákat kérsz???


Hát bocs, de ezek alapján te kamuzol.


És mi az, hogy nincs tekintély???

Áruld már el, hogy 1. szerinted mitől lesz tekintélyed? 2. szerinted mi az a tekintély? 3. szerinted neked van tekintélyed, ha nem mered elengedni a kutyád terepen???


Megsúgom, a tekintélyt nem klikkerrel szerzed meg. Na ezt bírom nagyon. Halvány lila fingod sincs, hogy mi az a tükör módszer, van egy elképzelésed, amit pár információ foszlányból összeraksz, és csak azért, mert miért ne, ennyiből azt hiszed, hogy ismered a módszert.


Kezdjük ott, hogy a klikkerezést már a II. világháborúban is használták. Aztán a cirkuszokban. Ezután a tükrösöknek az elsők között jutott eszébe (ha jól tudom, konkrétan Hornig Rudiéknak - őt ugye azért ismered?...), hogy kutyákon is alkalmazzák.

Suszter Feri is klikkerezik, de ő például a munkájuk jellege miatt használ pozitív büntetést és negatív megerősítést is.


Bennem meg emberedre akadtál, ha geno- meg fenotípusokkal jössz elő.

Nagy tudomány kell ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy a fenotípus alakítja ki az állat külső jegyeit.

A baj az, hogy sajnos a genetika nem ilyen egyszerű. Tudod te, hogy egy eukarióta szervezet a teljes genomjának hány százaléka aktív?


Nem véletlen, hogy a tenyésztők nem annyiból állnak, hogy összeraknak két azonos fajtájú kutyát.

Ha tényleg a rendőrségnél lennél, azért ezzel tisztában kellene lenned.

Attól még, hogy egy kutya német juhász, egyáltalán nem biztos, hogy jó elfogó kutya lenne, vagy attól, hogy golden, nem lesz jó vakvezető.

Nagyon tudatos szelekcióval hoznak le olyan almokat,amikből pár kölyök alkalmas a feladatra.


Nyilván nem ismered a tükör őrző-védőt sem.

Minden kutyában ott van a zsákmány és a védő ösztön is.

Az összesben.

Van, akiből könnyebb, van, akiből nehezebb előhozni egyiket vagy másikat.

Ha nem sikerül (nagyon ritka esetekben), az a segéd hibája.


Nyilván nem láttál még vizslát őrző-védőzni. Pedig van,nem is egy. Sok.

Sajnos így, hogy nem is ismered a módszert és az iskola eredményeit, semmi értelme nincs a vitának.


Azt tudom ajánlani, hogy ha egy kicsit is érdekel, mit tudunk MA a kutyákról (és ezt a te pozíciódban - ha igaz, amit írsz - finoman szólva lehetne kamatoztatni), akkor menj el egy kiképzésvezetőire nyáron (KIKVEZ.) Van I és II, az I-re menj el.

Minden kérdésedre készséggel válaszolnak. Sőt, abban is segítenek, ha szeretnéd, hogy bárhol nyugodt szívvel elengedhesd a kutyád anélkül, hogy ettől "elpuhulna".

2013. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%

jézus egy kicsit tovább olvastam még...

igen, visszamorgott rám a kutyám, amíg NEM tükörsuliba jártunk.

egy jónevű "hagyományos" kutyaiskolában történt meg.

Az is, amikor a kiképzőre fordult vissza. (tök jogosan...)

2013. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

és még annyit, hogy ez régen történt, első kutyás voltam, azért hittem azoknak az oktatóknak, mert éreztem, hogy valami nem stimmel, de megbíztam bennük,gondolván, hogy mégis csak ők a szakemberek...

Az agility pedig az "engedelmes" része volt.

Bár agilitynek nem igazán nevezném, inkább simán agility akadályoknak...


A viszonyom a kutyámmal náluk romlott el, és a tükrösök segítettek helyre tenni.

2013. márc. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Hú bocs de már a felénél annyi hülyeséget olvastam, hogy nincs türelmem végig olvasni, mert nem tudok ennyi választ megjegyezni..."


Gingko tablatta és a Cavinton a megoldás erre a problémára.


"Mimimi???

Te egy megyei kapitányságért felelsz és nem mered terepen elengedni a kutyád??????

EZ komoly?:D"


Nem, egy szabadfoglalkozású kutyacsoportba nem merem elengedni ahol a kutyák el vannak engedve és kikerültek a gazdájuk szoros fennhatósága alól, mert hamar lenne olyan kutya amelyik belemászna a szájába és akkor a Szent Feszítőfa lesz az ami őket szétválasztja. Egy bemutató csoportban simán működik póráz nélkül, mert akkor feladat van amikor minden kutya arra koncentrál és nem a többi kutyára. Legalábbis egy nem tükörmócceres csoportban...


"És TE konkrét példákat kérsz???


Hát bocs, de ezek alapján te kamuzol."


Nem kamuzok, persze egyszerűbb engem lehazugozni mint konkrétumokkal előjönni és eredményt felmutatni amikor lebuktál azon hogy hasaltál egyet.


"És mi az, hogy nincs tekintély???

Áruld már el, hogy 1. szerinted mitől lesz tekintélyed? 2. szerinted mi az a tekintély? 3. szerinted neked van tekintélyed, ha nem mered elengedni a kutyád terepen???"


El merem engedni a kutyát terepen is, pont mert van tekintélyem. Mert visszajön, baromi stabil a behívása, a helybenmaradása, az engedelmessége IPO szinten van. De most te kitaláltál valamit és azzal vitatkozol vagy egyszerűen csak funkcionális analfabéta vagy. Bármelyik is a kettő közül, nem velem vitatkozol hanem a kényszerképzeteiddel.


"Megsúgom, a tekintélyt nem klikkerrel szerzed meg."


Hol írtam ilyet? Nincs is klikkerem, vagyis van de a számban tartom, ahonnan sosem veszik el.


"Na ezt bírom nagyon. Halvány lila fingod sincs, hogy mi az a tükör módszer, van egy elképzelésed, amit pár információ foszlányból összeraksz, és csak azért, mert miért ne, ennyiből azt hiszed, hogy ismered a módszert."


Az eredményeit látom. Nekem az bőven elég.


"Kezdjük ott, hogy a klikkerezést már a II. világháborúban is használták."


Az ejtőernyősök a normandiai partraszálláskor.


"Aztán a cirkuszokban. Ezután a tükrösöknek az elsők között jutott eszébe (ha jól tudom, konkrétan Hornig Rudiéknak - őt ugye azért ismered?...), hogy kutyákon is alkalmazzák."


Megsúgom hogy tükörmóccer pár éve került a köztudatba, előtte a Korom is a szokásos módon kutyázott, míg a klikker már több mint 10 éve van. Ja, a tükörmóccer magyar fejlesztés míg a klikker kintről jött be. A klikkerrel főleg elvszinten nincs is gond, azzal van a gond hogy a legtöbb kutyasuliban mindenki csak nyomja egyszerre mint a süket a csengőt.


"Bennem meg emberedre akadtál, ha geno- meg fenotípusokkal jössz elő.

Nagy tudomány kell ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy a fenotípus alakítja ki az állat külső jegyeit.

A baj az, hogy sajnos a genetika nem ilyen egyszerű. Tudod te, hogy egy eukarióta szervezet a teljes genomjának hány százaléka aktív?"


Tegyük hozzá hogy a jelen kutatások alapján, amelyeknek még korántsincs vége. De még egyszer: saját pénzemből veszek neked egy francia bulldogot és másfél év múlva nyulat kell vele fogatnod a mezőn, az egy ezrelékes különbsége az agártól ez lehetővé kell tennie, nemde? Ha ez neked nem fog sikerülni, jössz nekem egy üveg ötputtonyos tokaji aszúval, rendben?


"Nem véletlen, hogy a tenyésztők nem annyiból állnak, hogy összeraknak két azonos fajtájú kutyát."


Nem mondod? Pont piteknél a leginkább gyakorlat a szoros rokontenyésztés és a hozzá kapcsolódód szigorú szelekció, ezáltal ez az egyik leghomogénebb fajta.


"Ha tényleg a rendőrségnél lennél, azért ezzel tisztában kellene lenned."


A rendőrség nem tenyészt kutyákat, el kell mondjam, csak vásárlunk.


"Attól még, hogy egy kutya német juhász, egyáltalán nem biztos, hogy jó elfogó kutya lenne, vagy attól, hogy golden, nem lesz jó vakvezető.

Nagyon tudatos szelekcióval hoznak le olyan almokat,amikből pár kölyök alkalmas a feladatra."


Így van. És hol írtam ennek ellenkezőjét?


"Nyilván nem ismered a tükör őrző-védőt sem.

Minden kutyában ott van a zsákmány és a védő ösztön is.

Az összesben."


Csak kérdés hogy milyen százalékban? Mert ha élesben nem jön ki belőle akkor kenheted a hajadra.


"Van, akiből könnyebb, van, akiből nehezebb előhozni egyiket vagy másikat.

Ha nem sikerül (nagyon ritka esetekben), az a segéd hibája."


Nem. Véletlenül sem. Tudod van olyan kutya, amelyik azért olyan amilyen, mert olyannak született. Ahogy a putriban a debilitás szintjén lévő unokatestvérek párosodásából született cigánygyerekből se azért lesz MTA tag mert nem olyanra nevelik, hanem mert alkalmatlan rá agyilag.


"Nyilván nem láttál még vizslát őrző-védőzni. Pedig van,nem is egy. Sok."


Láttam már ilyet, sőt a weimari tenyészszemléjének része. De ettől még nem fog élesben működni. Nem véletlen hogy nem vizslákat használnak öv munkára mert terhelés alatt nagy százalékban törnének mint a ropi.


"Sajnos így, hogy nem is ismered a módszert és az iskola eredményeit, semmi értelme nincs a vitának."


Dehogynem ismerem az eredményeit, látom, hallok róla.


"Azt tudom ajánlani, hogy ha egy kicsit is érdekel, mit tudunk MA a kutyákról (és ezt a te pozíciódban - ha igaz, amit írsz - finoman szólva lehetne kamatoztatni), akkor menj el egy kiképzésvezetőire nyáron (KIKVEZ.) Van I és II, az I-re menj el."


Megint a saját kényszerképzeteiddel vitatkozol. De ha olyan jó a tükörmóccer, akkor érdemes lenne a Koromnak a színvonal megtartása érdekében (höhöhö) a körmére nézni a vidéki suliknak mert ami mifelénk megy az nem ér xart se. És ezt már nagyon sok helyről hallottam.


"Minden kérdésedre készséggel válaszolnak. Sőt, abban is segítenek, ha szeretnéd, hogy bárhol nyugodt szívvel elengedhesd a kutyád anélkül, hogy ettől "elpuhulna"."


Már megint a saját kényszerképzetedet vetíted ki rám, mint írtam séta közben el tudom engedni a kutyámat, vissza is jön még akkor is ha vadról kell lehívni, és még véletlenül se puhult el.

2013. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha valaki sötét akar maradni, az sötét is marad. Amíg nem ismered a módszert, teljesen felesleges bármiről is beszélgetnünk.:)

Sok boldogságot!

2013. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Na bejött a papírforma. Mert itt is előjött a szokásos mém hogy tükörmóccer meg az a legjobb meg a kutyás élvonal csak azt használja, de amikor a konkrétumokra terelődik a szó, hogy melyik is pontosan az az extrajó tükörmóccerrel kiképzett keresőkutya vagy mentőkutya, mi a vonala a tükörmóccerrel nevelt nemkutyázós TK -s pitnek, akkor vagy sértődés, vagy néma csend és hullaszag.


Nos, itt mutatkozik meg az hogy duma van csak vagy konkrét eredmény is van mögötte.

2013. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 sippara ***** válasza:
Miért is kéne terápiázni egyáltalán egy pitet, akinek annyi a "baja", hogy pit??? ...és bizony ha egy pitnek a szomszéd Julcsa pofátlan fifikéje belemászik az arcába a futtatón, akkor a pit meg fogja tanítani, hogy hol a helye (és itt jön be a "gameness") - ebben az esetben pedig nem a pit, vagy a gazdája a hibás, hanem a szomszéd Julcsa. Emiatt pont, hogy felelős állattartónak/jó gazdának (mindegy, minek nevezzük) tűnik a pites válaszadó, hiszen ilyen kutyák között nem engedi el a sajátját - mert attól, hogy Ő le tudja állítani a sajátját, a másik gazdi még nem (sajnos voltam már ilyen helyzetben, és bizony a sajátodat akármennyire is le tudod állítani, sz@rt se ér az egész, ha fifike továbbra is tépi a nyakát).
2013. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!