Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
100%
A határba ezután is kiviheted, itt most belterületről van szó. Én akkor se sétáltatnám póráz nélkül a városban, ha lehetne, illetve ha lenne egy vizsga és levizsgáznánk, mert nekem és a kutyáimnak is nagyobb élmény kint a természetben sétálni, de nem mindenki lakik a város szélén, szóval számukra is kell valami lehetőséget biztosítani. Szerintem egy párszáz négyzetméteres "kutyafuttató" nem megoldás.
2013. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 A kérdező kommentje:

Itt van a 13-ik kerületi közterület felügyelet állásfoglalása:

[link]


A XIII. ker. állásfoglalása a kutyaséltatásról:


Gyakran felmerül, hogy miért nem intézkedik a közterület-felügyelet a kutyájukat póráz nélkül sétáltató személyekkel szemben? Azért marad el ilyenkor az intézkedés, mert a jogalkotó a szabálysértési törvény 193. § (1) bekezdésében a következőképpen szabályozta a „veszélyeztetés kutyával” törvényi tényállását: „Aki a felügyelete alatt álló kutyát a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,” (szabálysértést követ el). Látható, hogy a törvény nem írja elő a póráz kötelező használatát, nem valósul meg a szabálysértés, ha a kutya gazdája szemmel tartja ebét, és vezényszavakkal, vagy füttyjelekkel ellenőrzi a magatartását. A nagytestű, másokban félelmet keltő kutyák tulajdonosait ennek ellenére figyelmeztetheti a közterület-felügyelő a póráz használatára, a súlyosabb következmények megelőzése érdekében.


Tehát az ő törvényértelemezésükben is LEHET póráz nélkül sétáltatni.

2013. márc. 29. 09:17
 13/88 anonim ***** válasza:
100%
Felelősséget vállaltok a nem behívható elengedett kutyákért? Rá van írva egy kutyára, hogy a gazdája mennyire tudja kontrollálni? Attól, hogy a ti kutyátok behívható, nem minden elengedett kutya az... viszont arra nem tér ki a törvény, h te xy elengedheted a kutyádat, mert szépen viselkedik. Ezt nyilván emberek között, lakott területen értem.
2013. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ellehetetleníti az állatvédelmi törvény azon pontját, miszerint igényeinek megfelelő mozgást kell biztosítani az állatnak.
2013. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
100%
A bennem félelmet keltő embereket miért nem figyelmeztetik? :)
2013. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy miért nem lehet mondjuk egy vizsgához kötni? Aki megcsinál egy BH vizsgát és/vagy egy terápiás kutya vizsgát, az ugyan mi a francért ne engedhetné el futni a kutyáját a hajógyárin? És minden kutyáért a gazdájának kell vállalni a felelősséget.

Én teljesen egyetértek azzal, hogy akinek a kutyája kifut az autó elé, ráugrik valakire, megharap valakit, azt büntessék meg. És itt a büntetés mértékével sem viccelnék. De miért kell minden kutyást azzal büntetni, hogy a kutyának a gazda 2m-es körzetében kell leélje az életét?

2013. márc. 29. 09:34
 17/88 anonim ***** válasza:
A vizsga egy jó példa. De mondjuk az sem oldja meg a legtöbb problémát, a gazdikat is szabályozni kéne. Pl. ami másoknál evidens , hogy ha kisgyerek vagy futó vagy biciklis jön, akkor a kutyát behívjuk...ugyanez ha pórázon sétáló kutyával van dolgunk...nem csak a kutyák nincsenek megnevelve, sokszor a gazdák se. Valahogy a kutyatámadás, amit egy elengedett kutya okozott, akinek a gazdája 200 méterrel lemaradva loholt mögötte, eléggé élénken bennem van.
2013. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy mi a közterületesek álláspontja. A 41/2010. Kormányrendelet eddig is tiltotta, hogy belterületi közterületen elengedhessük a kutyát. Eddi ezért a jegyző által kiszabott állatvédelmi bírság lehetett a szankció. A tv. módosítással szabálysértési bírság is kiszabható. Maga a tv módosítás is arra hivatkozik, hogy eddig is tiltott volt, most szabálysértés is lesz.
2013. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
100%
9:50-es! Te valami UFO vagy? Mert te vagy eddig az egyetlen, aki képes felfogni, h miről hadoválok! :D
2013. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
100%

A köztereseket meg hagyjuk. Mögöttünk van egy füves TÉR (a neve is tér), ahonnan párszor már kiküldött a közteres. Mondom melyik szabály alapján? Hát helyi rendeleben van. Na, utánanéztem, helyi rendeletben 1 konkrét városi hely tiltott, azon kívül csak temetők, parkerdők, véderdők és még pár hely. Ez a tér semmilyen formában nincs említve. Harmadik alkalom után elmentem balhézni az irodába, azt mondták, h ELVILEG igazam van, de papírt nem adhatnak róla (mivel kértem volna igazolást). Várjam meg, míg megbüntetnek, utána majd beszéljem meg a szabálysértési bíróval. Kínomban megírtam a helyi újságnak, ahol válaszolt a közteresek feje: szedjem fel a kakát....


Tehát ennyire inkompetens társasággal nem kéne példálózni...

2013. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!