Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
100%

"ez akkora baromság. akinek normális kutyája volt az elengedte, de akinek meg idióta, az pórázon sétáltatta."


egy ideális világban. de nem ott, ahol én lakom. nem telik el úgy hónap,h ne szedjek le a kutyámról egy mérges fenevadat aki le akarja őt rágni a póráz végéről. ráadásul az ilyenek gazdái is csak úgy álldogálnak a pálya szélén, sose tudom eldönteni, h nem tudják vagy nem is akarják megakadályozni a harcot (nem is nevezném annak, mert az enyém farkát behúzva nyüszít közben) és nekem kell megrémíteni az ő ebüket nő létemre, a 48 kilómmal.


ha csak aolyanok engednék el a kutyát, akiké nem megy oda másik kutyához v legalább visszajön, ha hívják, nem is lenne semmi baj.

2013. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy UFO vagyok, ez még nem merült fel bennem :). Igazából jogalkotásban dolgozom, szóval tudom értelmezni is a jogszabályokat és ezt a területet "véletlenül" ismerem is. De ne aggódj, én is hiába írom le, mintha senki nem akarná érteni miről beszélek. Lassan már ehhez sem fogok hozzászólni.
2013. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
83%

Ja és majd a kutyám abba fog lefáradni hogy egy 5 négyzetméteres futtatóba ami tiszta ürülék meg gödör beengedem..

Muszáj póráz nélkül sétáltatnom és a futtató melletti részen szoktam vele apportírozni,eddig senki nem szólt érte,egy szó és visszajön ha hívom,de el se megy messzire tőlem. A kakáját minden esetben felszedem.

Akkor most a jól nevelt kutyám kullogjon a lábam mellett pórázon vagy zárjam be egy akkora futtatóba mint a fürdőszobám kb? Ami folyamatosan tele van agresszív kutyákkal meg undorító?

Ez hol igazságos? Tudom hogy eddig is volt ez a szabály,de sose szóltak nekünk..Még rendőrök se..

2013. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
100%
Kivtta! Elhiszed h én se mindig megyek el a futiig. De álljunk már le azzal, h a kutya MINDENHOL lehessen póráz nélkül, mert az kicsit durva lenne.
2013. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
100%

hát nem is kell mindenhol persze amíg elérünk a futtató MELLÉ:) addig lehet de nehogy már egy nagy füves területen szabályozzák,ott kit zavar?

Amúgy még mindig tartom azt hogy vizsgát kéne tenni ki mehet póráz nélkül ki nem,pl a helyi kutyaiskolába lehetne letenni szigorú követelményekkel és vizsgafeladatokkal egy kurzust. Ha valaki nem megy el vagy nem megy át rajta annak marad a póráz,akinek meg sikerül az meg hadd élvezze már:)

2013. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
100%
Vizsa...vizsga...szted ha azzal lehetne szabadon a kutya, nem indulna be a vizsgapapír-biznisz???
2013. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
100%
Én bizonyos kutyafuttatókba is csak vizsgával rendelkezőket engednék be éppen azért, hogy ne kelljen egy-két antiszociális kutyától rettegnie az összes többi normálisnak.
2013. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
100%

hát én leírom pedig lehet hogy durva lepontozás "áldozata" leszek, de nem érdekel.

azt hozzáteszem hogy szerencsre nekem is mázlim van nem a város közepén lakom, vannak lehetőségeink a kutyával. azt is szeretném hozzátenni hogy egyik olyan főleg jólnevelt kutya helyében nem lennék amelyik egy városban innentől kezdve csak pórázon élheti le az életét. szerintem mind tudjuk hogy a kutyának nem igazi ha a gazdi mellett kell bandukolnia egy pórázon.


viszont egyik ismerősöm erre mondott valamit és valljuk be elgondolkodtató volt. azt monda hogy az eleve olyan helyen ahol a kuyának nincsen sem futtató, sem pedig nyílt terep, minek vállalnak kutyát? azt mondta hogy vannak munkakutyák ő azt megri, de az örző védő fajták eleve általában nagy területen mozognak, tehát ha a biztonsági őr gazdinak egy bizonyos területhez kell a kutya, így ott nem is szükséges a kutyának a városban póráz nélkül bandukolnia.


ez alapján én is elgondolkodtam azon, hogy ha egy kutya a város közepén, a járdán elengedve van az mitől élvezetesebb neki mint ha pórázon megy, azon felül hogy kicsi távolabb kerülhet a gazditól x métert? ugyanis egy város közepén járdán bandukoló jólnevelt kutyáról kevésbé hiszem hogy önfeledten szaladgálhat ami a lényeg lenne a dologban. eszembe jutott az is hogy hiába egy jólnevelt kutya mivel ösztönlény sosem lehet tudni milyen dolgok mit válthatnak ki belőle. rengeteget lehet olvasni jól nevelt kutyákról akik valamitől megijedtek. valljuk be hiába a vizsga az ilyen dolgokra valójában felkészülni lehetetlen. emlékszem egyszer láttam egy videót egy rendőr német juhász kutyáról. épp a gazdival készítettek riportot amikor a kutya nekitámadt a riporternek. sajnos ott a riporter volt a hibás, de mégis ott van az a tény hogy a jólnevelt rendőrkutya olyan tettre szánta el magát amire nyilván értelemszerűen senki nem számítana. http://www.youtube.com/watch?v=PHLnjiISsOo


tehát ez is annak a példája hogy sosem lehet tudni hogy a jólnevelt városi járdán bandukoló kutya mikor gondolja azt mondjuk egy tárt karokkal szaladgáló gyermekről hogy veszélyt jelent. sajnos nagyon sok az olyan eset is amikor a gazdik tökéletes vizsgákat letesznek a kutyáikkal de a hétköznapokban a vezéri szerep ténylegesen kérdéses. ez eleve magába foglalja azt hogy a kutya nem lesz 100%os sosem.


kettő lehetősége van egy városi kutya gazdijának. vagy lazít a gyeplőn de akkor nem 100%os a biztonság, vagy pedig totális fegyelmet vár el, ami meg a kutyának minden csak nem élvezetes valljuk be. számolni kell azzal a ténnyel is hogy nagyon sokan nem érzik magukat biztonságban ha egy szabadon járkáló kutyát látnak legyen az bármilyen jólnevelt. és mint tudjuk a kutyák megrzik a félelmet, amit ki-ki a maga módján reagál le. én gyerekkoromban magamra haragítottam egy jólnevelt kutyát pusztán azért mert majd össze tojtam magamat tőle és a félelemtől lestem a kutya képébe hogy ez mikor ugrik rám. hát megtörtént és én akkor még nem tudtam hogy nem kellett volna lesnem a kutya képébe mert az náluk mást jelent. ahogyan sokan mások sem tudják ezt és minden ember automatikus rekciója a félelemtől pontosan az ami a kutyáknak felhívás keringőre. bevallom őszintén egyszer az én kutyám is befeszült egy járókelőre aki szintén befeszült a félelemtől és a kutyám képébe lesett. ez egy pillanat törtrésze volt. a kutyámat a póráz segítségével zökkentettem ki a pillanatból, mindenki ment tovább. ha nem lett volna rajta póráz nevelés ide vagy oda , legyek én a vezér vagy akármi nem biztos hogy tutira semmi nem történt volna, ugyanis nem vagyok a kutyám fejében és nem tudhatom mikor van esetleg nyűgösebb napja. van egy nagyon jó mondás, a kutyák mindig a pillanatnak élnek. sosem lehet tudni hogy épp neki milyen pillanata van , vagy egy pillanat mit hoz ki belőle. rengeteg olyan sztorit lehet látni ahol a kutya jólnevelt, ezer meg ezer parancsszót ismer de egyszercsak megváltozott, agresszív lett vagy félős. sok esetben a gazdi miatt mert nincsen épp rendben lelkileg, pocsék napja van, depis akármi. ezt a kutya megérzi és automatikusan át is veszi a szerepet ami magába foglalja azt hogy bármire ugorhat hogy a gazdit megvédje. sokan leszólják cesar elméletét arról hogy minden esetben legyünk toppon, pedig az én tapasztalatom is az hogy a kutya más ha épp olyanabb napom van.


én maximálisan megértem azokat is akik frászt kapnak egy póráz nélkül bandukoló kutya láttán. főleg ha az nagy testű, esetleg ijesztőbb kinézetű. a póráz némi biztonság érzetet nyújt ezeknek az embereknek. ha csak azt az elméletet veszem hogy a gazdi előtt megy a kutya x méterre ahol összetalálkozik egy emberrel aki a sarkon fordult be, egy pillanat alatt akármi megtörténhet.


én egy hatalmas letarolt részen szoktam lenni a kutyával .(azon felül hogy kocsival ki szoktunk menni a városból). körülötte lakóházak utak, nincsen elkerítve. ott szoktam apportozni a kutyával. vannak emberek akik az útjukat átvágják ezen a részen és még ha viszonylag messze (5-10 méter) is vannak én akkor is pórázra szoktam venni a kutyát hogy nekik ne kelljen félelemben közlekedniük csak mert én ott apportozok a jólnevelt behívható kutyámmal. a lakásig vezető úton pedig még csak nem is kérdés hogy pórázra veszem, de néhányan még ígyis megijednek és átmennek a túloldalra.


véleményem szerint nem az a megoldás hogy a jólnevelt kutyák póráz nélkül mehessenek, hanem a futtatók kiharcolása lenne. egy kutyának sokkal nagyobb élvezet a minél nagyobb tér, ahol ha akar jobbra szalad, ha akar balra és nem kell fegyelmezetten egy járdán bandukolnia. én szívesen megnéznék pl. egy város közepén póráz nélkül fegyelmezetten sétáló kutyát. egész biztos vagyok benne hogy nem látnám rajta azt a nagy boldogságot, azt a "vigyorgós" lihegést amit akkor produkálnak ha tényleg szabadnak érzik magukat.

2013. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
100%

Én a BH vizsgával nem értek egyet. Az én kutyusom egy csomó minden nem tud, ami a vizsga anyaga lenne. Azonban azokat az alapvető dolgokat, amik a kulturált sétáltatáshoz kellenek, tudja. Behívható, láb mellett jön, nem szalad le az úttestre, nem bánt senkit.

Ahhoz, hogy egy BH vizsgát letegyünk, el kéne végezni méregdrágán egy vagy két tanfolyamot. Még akkor is el kéne ha mindent tudna, mert a tanfolyamok nélkül tudtommal nem lehet vizsgázni. Azt meg nem tartom fair-nek, hogy csak azok a kutyák sétálhassanak szabadon, akik gazdájának van rá 100 000 Ft.-ja, hogy ezt megtehessék. Nekem nem lenne erre pénzem, viszont a kutyámat megneveltem annyira, hogy biztonságosan, mást nem zavarva lehessen vele póráz nélkül sétálni.

Akkor már legyen erre egy külön vizsga, amihez nem kell tanfolyam, és csak a sétáltatással kapcsolatos dolgokra koncentrál. Nagyon sok jó magaviseletű kutya van BH vizsga nélkül is.

2013. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr kutyákat nem biztos, hogy célszerű ide keverni. Az egy elég speciális eset, speciális kiképzéssel. Elég sok rendőrkutyás bemutatót láttam már, szinte minden évben van valami ilyen rendezvény és érdekesnek érdekes, de hogy ott jólnevelt kutyát még nem láttam, az is biztos. Azok azt tudják amire ki vannak képezve, de azt nagyon.


Annak valóban én sem látom értelmét, hogy az úttest mellett póráz nélkül sétáljunk, de amikor odaérünk egy parkba, akkor már szívesen elengedném. Amíg haladunk valahova, addig mindegy, hogy lóg-e egy madzag kettőnk között vagy nem, ha a kutya úgyse mehet el mellőlem.

2013. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!