Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
100%

44-es! Pontosan azért van szó az utcán való szabadon sétáltatásról, mert nagyon sok kutyatartó sétáltatja póráz nélkül a kutyáját nagyon forgalmas utak mellett is, és ez több szempontból sem helyes.


Az számomra pl kissé kétségbeejtő, hogy póráz nélkül elvileg nem lehet erdőt-mezőt járni a kutyámmal. Az egy logikus szempont, hogy az ember akkor tartson kutyát, ha megvannak a körülmények hozzá, van kutyafuttató a környéken meg minden. De mi van akkor, ha én 2011-ben vettem egy kutyát, előtte megnéztem az önkormányzat honlapját, ahol azt írták, hogy 2012-re kötelezték el magukat a futtató létesítése mellett, ezért elhozom a kiszemelt kiskutyát, mondván, hogy addig majd mégiscsak járunk erdőt-mezőt... Aztán elcsúsztatták egy évvel a kutyafuttatót... jelenleg pedig nem található információ arról sem, hogy egyáltalán valaha vállalt az önkormányzat olyan elhatározást, hogy épít futtatót.

2013. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
100%
Ó mégis csak megtaláltam... megint eltolták egy évvel a kutyafuttató helyek kijelölését. De azért a plebs tartson be minden szoros határidőt... Nevetséges. -_-
2013. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok!


Nekem mudim van, 3 éves kan. Okos, jól nevelt, behívható, stb. sokat foglalkoztam vele 2.5 hónapos kora óta :).


Én azt gondolom, hogy ma Magyarországon a béka ülepe alatt van az állattartási kultúra. Eddig Kisvárdán éltem, most költöztem el 5 hónapja. Ha eddig el is mertem engedni a kutyámat a városban 1-2 helyen, most már biztos nem tenném. Ahhoz, hogy minden szép és jó legyen, először a kóbor kutyákat kellene eltüntetni minden városból. (a múltkor is egy kóbor, megtermett pitbull miatt futottunk 4 utcát halálra rémülve...)

Utána, ha már nincs kóbor kutya, igenis megkövetelni az önkormányzattól is, hogy legyen kutyasétáltató hely. Nem futtató! Legyen egy rét, vagy valami, ahol elengedhetem a kutyámat. Ha már vettem a fáradságot, és megtanítottam neki a nevét, meg hogy visszajöjjön, szocializáltam, akkor miért ne?


Viszont lakott területen nem engednék el kutyát.

Nemrég volt, kutyám egy spániel barátjával épp játszott, el voltak engedve. Egyszer csak kb 8.-os lányok mellé értünk, és nagy sikítás: az egyik lány nagyon félt mindenféle kutyától. Persze rögtön pórázra vettük a kuttyokat. Honnan tudhatja az ember előre, hogy aki szembe jön pl., hogy viszonyul a kutyákhoz?


Mikor még a járdáról is lemennek, ha a fekete mudimat meglátják, és hallom, hogy azt mondják a gyereknek, hogy ott a nagy kutya....(nem is nagy, 18 kg mindössze :)) )



Valahogy nem fér össze a társadalommal ez a sok kutya, és a kutyások által elvárt jogok a többi ember nyugalmával, biztonságérzetével, stb. Mondom ezt úgy, hogy kutya mellett tanultam járni...

2013. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás szerintem az hogy minden városban legyen kutyafuttató. Normális, nagy, biztonságos. Nyilván a kisebb faluban nem feltétlen kellene, ahol az emberek kertes házban élnek, naponta elviszik sétáltatni a kutyát, de ez ugye falun "nem divat"..sajnos, hogy sűrűn sétáltatnák a kutyákat. Ez jó lenne a kutyásoknak is, és azoknak akik félnek a kutyáktól. Futtatón kívül csak pórázon. De ez így nem fog megvalósulni még egy jó ideig, mert sem az államnak, sem az önkormányzatoknak nincs ebből haszna, nyilván több bevételt hoz az hogy büntetik halomra a kutyásokat, sőt pénz sincs erre hogy kutyaparkokat csináljanak. Az sincs kizárva hogy ez is csak a pénzszerzésről szól, büntetik majd az emberek minden felé.
2013. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 A kérdező kommentje:

"zonkívül ezzel azt érnénk el,h a kutya elengedése a tehetősek kiváltsága volna és olyan drága hobbi lesz a kutyatartás, mint a vitorlázás :)"


De miért? Rengeteg embert ismerek, akinek kutyaiskola nélkül is jól nevelt a kutyája, és simán letesz egy vizsgát. Egy BH vizsga díja konkrétan 6000 Ft, ennyit szerintem igazán ki lehet adni azért, hogy elengedhessem a kutyámat, már ha tényleg el akarom engedni.

Ha ez megterhelő, akkor marad minden a régiben, pórázon.

2013. márc. 29. 13:40
 56/88 anonim ***** válasza:
A kóbor kutya megint más kérdés. Ha veszélyesnek tűnő kóbor kutya jön velünk szembe (és nem forgalmas részen vagyunk), akkor azonnal elengedem a saját kutyáimat is. Ez a legjobb megoldás a kóbor kutya támadásának elkerülésére. Ilyenkor 10-ből 9 kóbor kutya egyszerűen kikerül minket, 1 meg mondjuk odajön szaglászni és vagy jön velünk egy darabig vagy megy a saját dolgára.
2013. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:

49. "Szerinted ezek a gazdik vennék a fáradtságot a vizsgára?"


Nem! De ezek a gazdik arra is tojnának, h vizsga nélkül engedik szabadon a kutyát. Ahogy egyébként erre a mostani szabályozásra is tojni fognak, ha nem lesz tényleges foganatja. akkor tartják be,ha a pénztárcájuk bánja. addig nem. hidd el, h jobban lehet hatni rájuk a bírsággal, mint a vizsgával.

2013. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
100%

"úgy sétáltatják, h a háztömbjük körül tesznek egy kört az utcákon és közben nem lesz rajta póráz"



nah én épp erre mondom tapasztalatból hogy az ilyesmi meg egy kalap kakit nem ér a kutyának. szinte alig van különbség aközött hogy póráz nélkül vagy épp pórázzal sétálnak. egyáltalán az ilyen kutyák mikor apportoznak? mi élvezete van a kutyának ebben hogy ilyen szinten kardoskodni kelljen a póráz ellen?


én pórázon elsétálok a tőlünk 15-20 percnyire levő részig, ahol apportozunk, a kutya ugrabugrálhat , szaladgálunk, h.lyülünk, maholnap lehet vele együtt fogok a földön fetrengeni, ha akar áshat, szabad élete van bizonyos szabályok betartásán belül. délutánonként meg kimegyünk kocsival a városból egy dombos sziklás tengerparthoz ami szintén 15-20 percnyire van. ha valaki igazán jót akar az ebének akkor a kutyáknak kijelölt zöldövezetekért kellene kardoskodni nem azért hogy a háztömb körül póráz nélkül mehessen.

2013. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
70%
# 57: Aha, tehát ha bizonyos emberek ígyis-úgyis tojnak rá, akkor inkább ne csináljunk semmit, sőt büntessük az összes többit, aki felelősen gondolkozik... Őket legalább könnyű megbüntetni.
2013. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:

jó, de nem mindegy a súlykülönbség...én nem mertem volna a pitbullhoz, vagy a másik nagy nj-hoz és a 2 nagytestű keverékhez elengedni a mudimat, mert nem egy harci kutya, az az igazság.


Legyen alkalmas a város kutyatartásra, és legyen kijelölve kutyasétáltató hely.

Addig míg ez nincs, csak a vita lesz. én már a múltkor egy jó nagy bottal indultam el, hogy ha megtámadnak, tudjak védekezni...Ez a városnak is a szégyene különben.

2013. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!