Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:

58.

annyira egyetértünk, h akár én is írhattam volna

2013. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:

59.

Nem. a megoldás az lenne, amit 58 írt. ha valaki nem tojik a kutyájára, akkor elve nem a háztömbjét kreülgeti vele és nem az a legnagyob élménye az ebnek, h póráz nélkül kelhet át az úton.

2013. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
csak nehogy ezzel is az történjen, mint az örömlányok kijelölt helyeivel...végül sehol sem lett, csak beszéltek róla.
2013. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 A kérdező kommentje:

" hidd el, h jobban lehet hatni rájuk a bírsággal, mint a vizsgával."

Miért, a kettő együtt nem fér meg? Büntessék azt, aki póráz nélkül sétáltat és nincs vizsgája. Meg azt is, aki akár pórázon, akár póráz nélkül sétáltat, és nem szedi össze a kakit. MEg azt is, akinek a kutyája kárt okoz. Ez ellen senkinek nincs kifogása. A vágy itt az, hogy lehessen külön engedélyt kapni a póráz nélküli sétáltatásra bármilyen nehéz feltételek mellett. Ha a terápiás kutyák gazdáit nem büntetnék meg legalább, már az is valami előremutató dolog lenne. Aztán aki nagyon elszánt, az nekiáll egy terápiás vizsgának, aki nem, az meg ugyanúgy reckíroz mint eddig, vagy pórázon tartja a kutyáját.


A büntetés kell, efelől nincs kétségem nekem sem. De az, hogy nincs egy hely, ahol a behívható magasan vizsgázott kutyámmal tudok gyakorolni a következő vizsgámra, az szerintem agyrém. A futtatóba nem tudok bemenni magas szintű engedelmes munkát gyakorolni, mert utamat álljámk a behívhatatlan kutyák.

2013. márc. 29. 14:12
 65/88 anonim ***** válasza:
100%
"Szerinted ezek a gazdik vennék a fáradtságot a vizsgára?" kérdező, amit tőlem idéztél, erre a kérdésre adott válasz volt. nem ildomos kiragadni egy részletet az írásomból, ami egy bizonyos kérdésre született és úgy tenni, mintha én az egyik v másik kizárólagosságát hangsúlyoznám, mert nem így van. csak válaszoltam egy nekem feltett konkrét kérdésre. szerintem egyébként városban, utcán senki se sétáltasson szabadon, mert igenis veszélyes, de ezen kívül ne csak kijelölt futattókon, hanem egybefüggő, forgalomtól, járókelőktől viszonylag elszaparált tereken is lehessen szabadon a kutya. arról, h erre alkalmas, lehet vmiféle papírja, ha úgy tetszik vizsgája, csak ezt azért mondom félve, mert itthon ebből valahogy mindig az kerekedik ki,h hogyan lehet minél több pénzt lehúzni az emberről. de ha nem csupán erről szólna, támogatnám. szerintem mindenkinek, kutyásoknak, nem kutyűsoknak is az lenne az érdeke, h a kutyákat kivigyük a betondzsungelből és egy természethez közelibb területen szabadon mozoghassanak úgy, h joggal feltételezzük (ld papír), h a többi kutya is ezért van itt és nem fogja szétcincálni egyik a másikat.
2013. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
58%

Én eddig is kimentem a kutyákkal a közeli erdőbe sétálni délutánonként.. De az esti sétákat csak a környéken tesszük és igen póráz nélkül. Először sokan féltek a kutyáimtól... aztán látják hogy hozzánk verődik egy spániel vagy egy törpepincser meg hasonló méretű vadállatok és fél-egy év alatt elcsendesedett mindenki :D nem hallom már hogy mekkora harci kutya .. és szabadon blabla..


Minap egyébként nagyon elverte egy törpepincser... ami elég vicces mert Diesel most 47kiló a pincser meg 3volt...


Nah mindegy szeretek eltérni a témáktól.. szóval az esti sétát a környéken teszem van viszonylag sok füves terület a környékünkön 18.kerületben lakom. Ha az üllőnek azon a részén megyünk ahol nem tud szaglálni meg nincs fű ott megkötöm de a másik oldalon még nem szoktam.. a szart összeszedem magam után, ha látom hogy valaki odzkodik a gondolattok hogy elmenyen a kutyám mellet(mert lehet látni) akkor magamhoz hívom, meglepően sokszor megköszönik..


Egy szó mint száz.. A viszgarendszerrel értek egyet... nem a kutyafuttatókal amik xart se érnek.. 16nm el kitörölhetem a seggem meg a kutyáét is kb..


2dolog kéne... iszonyatosan megbüntetni azt aki nem szedi fel a szart. És azt is aki vizsga nélkül engedi el a kutyáját...


Az egyébként hogy valaki retteg a kutyáktól kórosan egyéni szocprobléma.. ő rettegni fog akkor is ha a kutya pórázon van... meg ilyen alapon csinálhatnánk 20köbméteres lifteket is mert valaki klausztrofóbiás.. meg ne legyenek csak földszintes házak mert valaki fél a magasságtól... (és ezzel a liftproblémát is megoldjuk :D) Az a baj hogy ezzel a jó kormányunk nem ér el megint semmit csak azt hogy egy két amúgy becsületes embert rákényszerít arra hogy illegális tevékenységet végezzen.. (persze megértem 150.000ft-os bünti nem jön rosszul.)

2013. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
62%
vidd már el 1 nap 3szor a kutyát természet közelbe a belvárosból... Nonsense.. viszont a kutyának sokkal jobb ha szabadon van. Most találkoztam egy ismerősömmel a pesti út mellet amíg a pincsim kozmetikában volt. Elvittem magammal Dieselt is.. sétáltunk eggyet. Az ismerősöm kérdezte hogy nem féltem e a kutyát egy ilyen forgalmas út mellett. Én egy dologban biztos vagyok nem megy le a kutya engedély nélkül a patkáról.. (ehez szokásomhoz híven van egy történetem. Még amikor nem tudtam letiltani macskáról akkor jött egy macsek sajnos diesel kivételesen előbb vette észre mint én, nyomban el is rohant utána akkor már kiabálhattam mindegy volt. Futok utánna azt látom hogy a kutyába tombol az ideg annyi adrenalin szabadult fel benne mint még előtte kb soha és nagyban áll a patkánál.. érted :D futott a macska után és eszébe jutott hogy hopsz itt meg kell állni... ennél durvább helyzet nem lesz ahol nem tudom irányítani. akkor mért is lenne veszélyes út mellet sétáltatni? :)
2013. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
100%

Nézzünk egy olyan helyet,ahol van kijelölt futtató.Bemegy mondjuk egy gazdi egy teljesen antiszociális,minden más kutyára támadó jószággal.Egy darabig egyedül vannak,de aztán jön több más kutyás is.Antiszoc kutya gazdija nem akar még kijönni a futtatóról mondván,hogy neki is joga van ott tartózkodni.Többi kutyás kint álldogál a csodát várva még akár fél óráig is,míg antiszoc gazdi hajlandó kijönni.Ha közben a többi kutyát a futtatóm melletti füves részen elengedik a gazdik,jön a közterületes és megbüntet.Ennek az esetnek magam voltam szemtanúja a VIII.kerületben.

Szintén ott van egy kb.20 méterszer 15 méteres kutyakarám,kerítése egy méter magas.Adott térre jár vagy 50 kutya.Mozogni nem tudnak ebben a kis karámban,1-2 kutyának is kevés a hely.Ilyenkor mi van?

Szerencsére én már megmenekültem Pesttől.A faluban pórázon vezettük eddig is a kutyákat.Kint a pusztán mehetnek szabadon,van 11 ezer hektár terület,a Nemzeti Park teljes területe.

2013. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
100%

kedves diesel!


képzeld én naponta háromszor elviszem a kutyát olyan területre (ha a pár lötyögős háztömb körüli pórázas sétát nem számolom).


elsőnek a tőlem gyalog 15-20 percre levő tisztásra reggel.

utánna d.u. kocsival szintén 15-20 percre levő tengerpartra (nemrég értünk vissza)

majd este 10 körül szintén a gyalog 15-20percre levő tisztásra.

és érdekes egyáltalán nincsen vele gondom, nem halok bele. pedig itt még csak nincs is akkora forgalom (legalábbis nem akkora mint az üllőin) szóval simán sétáltathatnám én is a járdán, mégis a kutyám kedvéért inkább elbattyogok vele minden nap hogy ne a járdán nyomiskodjunk már hanem egy igazán jót lehessen rohangálni. az odavezető úton pedig az embertársaim kedvéért pórázra veszem a kutyát. tudod, fel nem tudom fogni hogy a kutyának pontosan mi is az élvezet abban hogy az üllöin vagy tudom is én milyen forgalmas helyen te beszabályozva sétáltatod póráz nélkül. tud önfeledten rohangálni? nem hiszem, mert az már sehogy sem a járdán közlekedő nevelt kutya ismérve. előtted halad mondjuk x méterrel, na bumm bazi nagy szabadság, ha megkérdeznéd a kutyádat az is tuti azt mondaná hogy így sokkal élvezetesebb ne is menjetek többé ki a városból ? hát ne haragudj de ezt sem hiszem. hazudnék ha azt mondanám nem lenne jobb vidéken élni ahol hármat lépsz és lazán elengedheted a kutyát mert nem történik semmi, nem kell a pórázba csimpaszkodni, de ilyen helyen lakom és én vállaltam kutyát ezzel egyidejűleg azt is hogy ha kell elmegyek vele a megfelelő helyig és nem lustán a háztömbök között nyargalászok vele.


az elég durva hogy azt mondod ha valaki fél a kutyádtól az egyéni szoc problem. a lift sem túl jó példa ugyanis ahol van lift ott van lépcső is tehát a problémás embernek van választási lehetősége. az elengedett kutyánál nincsen. ott a póráz a választási lehetősége, hogy vagy megbízik benned és elmegy melletted vagy ha nagyon fél akkor átmegy a másik oldalra. de abba belegondolhatnál hogy jóval nagyobb lesz a kutyádtól félők száma ha póráz nélkül látják. azt pedig már nem is minősítem hogy diesel kutya jön póráz nélkül aki nevelt és ezt vagy elfogadják vagy nem, mert ez nem így megy. nem tekörülötted forog a világ és nem csak tied az utca. illene tekintettel lennie másokra is. és bizony erre lehetne azt mondani hogy a szabály az szabály, senki nem erőltette rád hogy a városban kutyát vállalj így ez meg a te egyéni szoc. problémád.


az hogy nem történhet a macskánál durvább eset nagyon is téves hozzáállás. ugyanis nekem sem ment le a padkáról a kutyám amikor a túloldalon macskát látott, sőt vissza is tudam hívni. ugyanakkor amikor egyszer egyetlen egyszer találkoztunk egy nem szimpi motorral ott hidd el a kutya tojt magasról a padkára, szerencse hogy pórázon volt. pedig még utcabálban is olyan gyönyörűen jött hogy lazán elengedhettem volna. se előtte se utánna nem volt rá panaszom. ez az egy eset mégis megtörtént. a kutya ösztönlény. soha nem fogod tudni 100% kontrollálni. oké, hogy a megszokott szitukkal nincsen gond, de bármikor történhet akármi. oké, nem kell hogy tekintettel légy az egyéni szoc. problémás emberekre, de akkor miért nem vagy tekintettel a kutyádra? mi van ha egyszer valamitől megijed és ijedelmében mégis leugrik a padkáról az útra? vagy valakit/valamit annyira üldözőbe vesz hogy már meg sem hallja a kiáltásodat? egyébként a macskás szitu is a felelőtlenségedről árulkodik, ugyanis elengedted a kutyát annak ellenére hogy tudtad nem tudod lehívni a macskákról. csak a szerencséden múlt hogy nem történt nagyobb baj.

2013. márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 A kérdező kommentje:

Előző te nem fogtad fel, hogy eszerint a törvény szerint a közelis tisztáson sem lehet elengedni? És a Városligetben, a Margitszigeten, a Hajógyári szigen, a Népligetben, a Normafán és a Duna-paron, sehol sem?!

Nem az a baj, hogy a városban a járdán pórázon kell mennie, hanem az, hogy nincs olyan hely, ahova elvihetném elenedni. A zárt futtatót már leírták miért nem játszik.

2013. márc. 29. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!