Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
100%
BH vizsga?:) Ne vicceljünk már. egy megszokott helyszinen, begyakorolva simán le tud vizsgázni egy kutya, és a forgalmi rész pórázon történik. Aztán kikerül jönnek az ingerek és megy amerre lát.
2013. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy utcán a kutyát pórázon kell sétáltatni, tegyen így mindenki. Ha valaki póráz nélkül képes a kutyáját magas ingerkörnyezetben is sétáltatni, akkor igazán érthetetlen, miért jelent neki akkora erőfeszítést a pórázon sétáltatás. Ha az a baj, hogy le van így egyik keze foglalva, kösse az övére a pórázt azt kész. Nem attól lesz valaki jó, felelős kutyatartó, hogy képes póráz nélkül sétáltatni, hanem attól, hogy hogy hajlandó az együttműködésre a környezetével - ebbe pedig beletartoznak a szabályok is. Azt pedig tudni kell az emberekről, hogy olyat nem lehet csinálni, hogy azt mondjuk: a 100% behívható kutya elengedhető, a többi meg nem. Ezt egyrészt nem lehet ellenőrizni, másrészt azok a gazdák is elengedik a kutyáikat, akiknek valójában nem behívható az ebzetük. Én örülnék, ha a szabálysértőket végre megfékeznék, nekem nagyon sok kellemetlenségem volt már az ilyen "az én kutyám jól nevelt, sétáltatható póráz nélkül is... jah, hogy nem tudom behívni? Hát ki nem sz*rja le, ha valaki nem akarja, hogy odamenjen hozzá a kutyám? Hát milyen ember már az, aki elzavar egy ilyen kis édest... Te állatkínzó, szemét alak, hát az én kutyámnak szabadság kell! Igen, tök jó, hogy akár 2 m-re is elkocoghat tőlem." emberek miatt.
2013. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
100%

11:28-as! A belváros kellős közepén élek, és nem a járdán sétál a kutyám :D Körbe vagyok véve füves területekkel.

Ne pestből indulj ki!

2013. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
100%

nah látod ez csak mégjobbá teszi a példámat. ugyanis ki gondolná hogy egy rendőrkutya nem nevelt nemigaz? egyáltalán mégis kinek mit jelent hogy jólnevelt kutya. ugyanis ahogyan azt már más is megírtam egy BH vizsga egy adott területen van. nincsenek különböző ingerek. és csak azért mert a "négy fal között" egy kutya tökéletesen levizsgázott már hivatalosan is nevelt és póráz nélkül sétáltatható? tehát a BH vizsga maximálisan kizár minden az életben felmerülhető esetet miszerint nem történik probléma a kutyával? sosem lehet tudni hogy a kutyából mely személyek mit hoznak ki.


engedjétek meg hogy feltegyem azt a kérdést kinek mit jelent az hogy a kutyája jólnevelten tud sétálni a járdán? pontosan mi alapján mondja ezt? egy vadidegen helyen is el mernétek enegedni a járdán? ahol a kutya nem ismeri a sarki nénit, az utcán bandukoló embereket. nem ugyanaz az út, nem ugyanaz a járdaszél ahol a kutyának automatikusan meg kell állnia stb stb. de a megszokott helyen is, a kutya teljesen közömbös mindenfajta inger iránt? akármilyen ember mellett simán elbandukol, vagy automatikusan a gazdi lábához veszi az irányt anélkül hogy megtorpanna, megálna, befeszülne, stb. ?

itt persze nem azokra gondolok akik egy bizonyos nagy területen vannak a kutyáikkal mert ott eleve van reakció idő a táv miatt. legalábbis sokkal több mint amikor a kutya a járdán távolabb mint karnyújtásnyira van.

2013. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
48%

Little Red


pont téged aki szintén azt vallja hogy ne MINDENHOL legyen póráz nélkül a kutya értelemszerűen nem is vettelek a számra az irományom gyanánt. ahogyan senki másnak sem szól ez aki szintén így látja. azoknak szól akik azért kardoskodnak hogy a jólnevelt kutyájuk igenis póráz nélkül mehessen mindenhol, városban járdán is akár.

2013. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
82%

Épp ezért szajkózzuk, hogy speciális városi vizsga kell. Valahol már azt is írtam, hogy én még macskát is bevetnék zavaró tényezőnek. Sőt, kéretlenül, ordítozva odarohanó, kutyát átölelő embereket. Jó kiindulási alap lehet (megfelelően átdolgozva) a terápiás vizsga temperamentum tesztje is.


FB-n olvastam, hogy már van is ilyen vizsga tervezet.

2013. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 Mátyás97 ***** válasza:
73%

Megoldás:

Legyen kutya vizsga!

Településenként valaki ellenőrizze le a kutyákat, és csoportosítsa:

1.) Nem sétáltatható póráz nélkül

Pl. Ha engedetlen, agresszív.

2.)Félig megfelelt

Pl. Behívható, de csak x helyen sétáltathatja a kutyáját.

3.) Engedelmes

Behívható, szocializált, barátságos. Bárhol, bármikor sétáltathatja póráz nélkül!

Szerintem ez lenne a legjobb:D

2013. márc. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nagyon jó ötlet de ehhez mindennel kell számolni. nem csak a kutyát ölelő emberekkel. az idős nénitől kezde a pici gyereken át, a fenőtt nő, férfiig mindenkivel el kell játszani ugyanazt. ugyanis a kutya lehet nem szimpatizál a gyerekekkel, de mindenki mással igen. vagy a férfiakkal. vagy a piros pulcsis nőkkel. vagy a durrogó kocsival. vagy a menydörgéssel, vagy a villámlással, vagy a petárdával ami messze van nem a közvetlen közelünkben. vagy egy sikitó gyerekkel, vagy egy bőgő gyerekkel. vagy a félő emberrel aki a kutyára mered. durva de nagyon sokminden van amivel általában senki nem számol de egyszer az életben megtörténhet és akkor tárjuk szét a karunkat hogy hát jólnevelt nem tudom mi történhetett.
2013. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
84%

Egyesek nem fogják fel, h a kutya ÖSZTÖNLÉNY!!!!

Elég egy olyan szag, zaj, amit te nem is /érzelhallasz és uccu neki, a kutya megindul....

2013. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 Mátyás97 ***** válasza:
Na, ebben igazad van:D
2013. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!