Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
54%
Mátyás97 ötlete szimpatikus. Az én kutyám a 2. kategóriába esne, de a cél a hármas. :)
2013. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
100%

36. megnézném azt a 86 éves újlipótvárosi nénikét, aki elsősorban azért akarja póráz nélkül vinni a tacsiját, mert gyakorlatilag alig tud járni, ahogy levizsgázik a ti spéci tesztetekből, ami annyira bonyolult és összetett, h ezért a jó öreg lehuzós hazánkban ránézésre 80-100ezer forintot kérnének (tárt karú gyermek, biciklista, és szakavatott, beépített macska bérlés - nem gúnyolódom, tényleg erről beszélsz)


Little Rednek igaza van, a kutya ösztönlény, soha nem uralhatsz 100%-ig egy kutyát. Az a réteg háborog, akinek a kutyatartás egy költséges hobbi, és simán lazán fizet súlyos tíz, alkalmanként százezreket, mert számára ez egy életstílus, bratyizik a gazdikkal, együtt kirándul a kutyaiskolájával, stb, stb. ez nem baj, de ne várjuk el mindenkitől,h így viszonyuljon hozzá. és azt se felejtsük el, h pont a jó öreg sztereotípia (a veszélyes harci kutyát veszek, h zorallabb legyek az utcán, amúgy életemben nem volt még kutyám, nem tudom mi a jó neki, de nem is ez érdekel- akik miatt van ez az egész cécó) fogja első körben piacon venni a sikeres vizsgáról szóló papírt, ahogy már mások is említették.

2013. márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
100%

jól emlékszem egy igen rédekes esetre a jólnevelt mindig behívható, pórázon tökéletesen sétáló kutyámmal kapcsolatban. este volt már a szokásos útvonalon sétáltunk pórázon. emberek, kocsik jöttek mentek, a távolban antiszoc kutya idegbajosan ugatott, szóval minden a szokásos volt. befordultunk a lakásunk utcájába, kutya gyönyörűen mellettem olyan laza pórázon hogy konkértan nem is éreztem hogy melletem jön a kutyám, full nyugis volt minden. mikoris egyszercsak megtorpant, hátrált úgy hogy majd letépte a fejét a póráz és úgy visított mint akit mindgyárt agyonütnek. gondolhatjátok. lestem hogy mi a fene történt, a lábára léptem volna vagy mi? nagy nehezen leállítottam a pánikot, leültettem mire észrevettem hogy előttünk a kb. két lépésnyire a járdán állt egy robogószerű hátul dobozos piros motor és valamiért azzal nem szimpatizált. a legviccesebb az egészben hogy soha nem zavarta egyetlen motor sem az utcán, sőt a járdán sem, de épp ott épp ez a motor valamiért őt ilyen szinten kiakasztotta. ha nem lett volna rajta a póráz a világból is kiszaladt volna, de minimum az úttestre hirtelen nagy pánikrohamába. bizony ez az eset valamennyire megviselt engem mert elképzelni nem tudtam hogyanmi módon lehetne ezt rehabilitálni hiszen azóta sem tudtam rájönni hogy a kutyát mi zavarta. a járdán álló motor? se előtte se utánna semmi ilyennel nem vol gondunk. vagy a motor látványa? szintén soha nem volt gondunk ilyennel. a hangját meg már nem is vettem számításba mert azonkívül hogy szintén nem volt ilyennel gondunk az a motor nem is járt. a dologra csak egyetlen válasz lehetséges, konkrétan az a motor nem volt szimpi. és mivel azóta se láttam azt a motrot így lehetőségem sem volt rá hogy a kutyával megértessem hogy az a motor sem csinál semmit ugyanúgy ahogyan a többi sem. voltak akik azt mondták lehet elütöttek egy kutyát azzal amotorral és azért kapott olyan pánikrohamot a kutya. nem tudom, rejtély marad ez már úgy néz ki.

sőt azt gondoltam az eset után hogy talán valami miatt az én pozicióm romlott meg, vagy talán mostmár valamiért félőssé vált. pár nappal az eset után tartottak egy rio szerű utcabált (nem magyarországon élek), még az én fülemnek is totál hangos zenével, ordítozó, mindenféle kinézetű maskarás emberekkel. mi pont úgy érkeztünk vissza hogy a lakáshoz vezető utat mindez a sok kutya számára veszélyes forrás állta el. bevallom aggódtam hogy mi a fene lesz a kutyával mert még ennyire hangos durva szituba nem keveredett. iszonyú nagy volt a tömeg, alig lehetett elférni mellettük. és lám, érdekes a kutya gyönyörűen végigment, annak ellenére hogy még az egyik embernek a ruhája még szegénynek a képébe is csapódott, borzalmasan nagy volt a hangzavar a zenétől kezdve az ordítozáson át a mindenféle hangokig minden.

ezt azért írom le mert elgondolkodtató hogy a kutya egy nyugis szituban egy nyugisan álldogáló motortól szinte pánikrohamot kapott, miközben egy hangos utcabálon gyönyörűen végigmegy anélkül hogy bármitől is megijedne. sosem lehet tudni mi az ami megzavarja a kutyát a járdán és akkor jól jön a póráz.

2013. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
51%

"megnézném azt a 86 éves újlipótvárosi nénikét, aki elsősorban azért akarja póráz nélkül vinni a tacsiját, mert gyakorlatilag alig tud járni, ahogy levizsgázik a ti spéci tesztetekből"


Nem kell levizsgáznia. Akkor marad minden így ahogy van és nem engedi el pórázról a kiskutyáját. Mint ahogy ugyanez a néni repülőt se vezet, mert nem alkalmas rá.


Nem értem, hogy miért az járdán való szabadon sétára helyezitek a hangsúlyt, mikor annak semmi értelme? Akik szabadon szeretnék engedni a kutyájukat, azok valószínűleg nem a nagykörút járdáján akarják megtenni, hanem egy olyan parkban, ahol kiszámíthatók a környezeti ingerek.

2013. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
100%

43.

az én kutyám középtermetű keverék minden, az ő szintjén keletkező zaj zavarja, motor, gyerekek hangoskodása, gyerekek műanyag kismotorral, gördeszka. szépen kiktattam nála mindet, most már nem ugatja meg őket, jó eséllyel akkor se tenné, ha póráz nélkül találkoznának. de egyszer, váratlanul találkozott egy rollerblade-es sráccal. ha nincs rajta a póráz és nem adom ki a tiltó szót és rántok rajta egy picit jelzésértékűen, kísérte volna pár méteren. nem bántotta volna, mert nem aggresszív (sőt, inkább félős és valójában kompenzál az ugatással és a fenyegető fellépéssel), de a gyereket azért jól megijesztette volna, aki mondjuk emiatt eltanyál, a balesetin varrják össze és engem meg felelősségre vonnak - szerintem jogosan.

2013. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 A kérdező kommentje:

A BH vizsgához nem kell tanfolyam, mehetsz vizsgázni, én is tervezem. Én azt gondolom, hogy már az is előrelépést jelentene, ha elengedhetné a kutyáját legalbb az a maroknyi ember, aki időt és pénzt nem sajnálva megteszi a lépéseket. Akiben van annyi elszántság, akinek fontos anniyra, hogy póráz nélkül sétáltathassa kutyáját, hogy még vizsgázni is hajlandó. ez l egalább motiváció lenne azoknak, akik el szeretnék érni, hogy póráz nélkül sétáltathassák a kutyákat, esetleg elmenjenek sulizni, vagy rágyúrjanak a vizsgára otthon.

És természetesen senki nem az üllői úton szeretné elengedni a kutyáját, meg a szűk járdán, hanem a margitszigeten, a hajógyári szigeten, a városligetben, a népligetben, stb.

2013. márc. 29. 13:14
 47/88 anonim ***** válasza:
100%

44.

ez csak feltételezés. akik szabadon szeretnék engedni a kuytájukat, azok bárhol szabadon engedik. az én kutyámat eddig még csak és kizárólag utcán szabadon sétáltatott kutyák támadták meg. lehet, h a te fejedben él az ideál, h az emberek kiviszik egy minimum kéthektáros zöld területre a kutyájukat és ott engedik el, de a gyakorlatban baromira nem így van. nem feccölnek bele ennyi energiát. úgy sétáltatják, h a háztömbjük körül tesznek egy kört az utcákon és közben nem lesz rajta póráz. minket csak is ilyenek támadtak meg. meg egy szigetes futó kutyája. a vizsga meg klassz dolog, de ahogy szalacsi mondaná, az ellen nem véd. azonkívül ezzel azt érnénk el,h a kutya elengedése a tehetősek kiváltsága volna és olyan drága hobbi lesz a kutyatartás, mint a vitorlázás :). attól, h nincs ennyi pénzed, még nevelheted jól a kutyádat, szeretheted és felelősséggel gondoskodhatsz is róla. ezzel épp azt érnénk el, h a kutyatartás vmifélen elit, kiváltásgos dolog legyen.

2013. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
100%

46.

szép és igazolható gondolat, elméletben, de távol esik a gyakorlattól. kétszer támadták már meg a kutyámat a Váci úton. szerintem az kb egy kaliber az Üllőivel

2013. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
79%

"én kutyámat eddig még csak és kizárólag utcán szabadon sétáltatott kutyák támadták meg"


Szerinted ezek a gazdik vennék a fáradtságot a vizsgára? Pont az ilyenek kiszűrése lenne a vizsga egyik célja. Amelyik levizsgázott, az már nem fogja megtámadni a te kutyádat. Sőt, amelyik levizsgázott, az nem a háztömb körül fog menni egy kört, mert a gazdinak is magasabbak ennél az igényei, pont ezért vizsgázott. De ha még megy is egy kört a lakótelepen a háztömb körül az se probléma, mert az mégsem egy forgalmas nemzetközi főútvonal szűk járdával kétoldalt.

2013. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten lakom, a 11. kerületben, a Feneketlen tó környékén. Úgy sétáltatok, hogy a kis utcákban, a közeli parkokban és a Gellért hegyen póráz nélkül megyünk. Ha forgalmas úton kell közlekednünk (Fehérvári, Bartók Béla, Villányi, Bocskai), olyankor megkötöm. Illetve késő éjszaka amikor nincs nagy forgalom, akkor nem, viszont zebrán átkelésnél ilyenkor is. De nem amiatt, hogy más kutyákat és embereket ne inzultáljon, mert azt amúgy sem teszi. Egész egyszerűen az ő biztonsága érdekében. Mert bár tudom, hogy szépen jön póráz nélkül, viszont azt is tudom, hogy ő egy ösztönlény, így bármi megeshet. Azt meg nem szívesen nézném végi ahogy kirohan a busz alá...

Viszont én nem vagyok hajlandó belenyugodni abba, hogy az én boldog, önfeledten szaladgáló és szaglászó kiskutyám ezentúl egy madzag végén élje az életét EZ konkrétan állatkínzás! Ha be is vezetik ezt a szigorítást, én ugyan úgy fogom őt sétáltatni mint eddig.

2013. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!