Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
77%

Senki nem azt kérte, h pórázon szociaálizáld a kutyát. De elsősorban akkor futiért kell rinyálni, és nem pórázmentességért. Mivel sokat pörgök ezen a témán is, nemrég beugrott egy sztori.


Mentem ki a kutyámmal a hátsó ajtón, rajta póráz. Elfordultam, h bezárjam az ajtót, egyszercsak balról vicsorgó hang és trappolás, egy kutya a semmiből ugrik neki az enyémnek. Az enyémet elrántottam a pórázzal, a másiknak meg elkaptam a grabancát. Kiabálok, h hol a gazdi, mivel nyakörves a kutya. Egyszercsak megjelenik egy nő, h engedjem már el a kutyáját. Mondom jóvan, csak épp ugrik neki az enyémnek, fogja már meg. És nem fogta meg, hiába kértem 4szer. Voltak körülöttünk járókelők, ők ledöbbenve nézték h a nő kikéri magának, ő nem fogja meg, az ő kutyája sose csinált még ilyet.

Aztán ezt eljátszottuk másodszorra is. Akkor megígértem neki, h legközelebb kapásból elengedem az enyémet és még be is segítek neki. Azóta van póráza a nőnek is.


Beszélgettem az ittlakókkal, a nő rég lakik itt, a kutya 11 éves, tényleg mindig póráz nélkül van és tényleg sose csinált még ilyet. Hát kösz....

2013. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:

" De ha mondjuk pont összefutunk a két ház közti mini téren olyan kutyával, akivel nagy haverok, akkor elengedem futni egy kört, és nem sétálunk ki a 20 percre levő parkba."


ez eddig is tilos volt, mégis megtetted és ha a törvénymódosítás nem jár szankciókkal is, akkor neked nincs is miért felháborodnod, mert ezután is megteheted (és nem is baj). vihar a biliben. amíg nem lesz átlátható szabályozás, konkrét változtatások, olyanok, amiket kutyás és nem kutyás is pozitívumként vagy épp negatívumként él meg a mindennapokban a jelenlegi helyzethez képest (!), addig mindegy, hogyan szól a törvény betűje. persze, izgi ezen felháborodni, de ennyi erővel azzal is feldobhatnád az adrenalin szintedet, h megnézel egy háromlábú kisfiút (vagy széket) a fókuszban. arról is k.va sokat lehet beszélni és közben semmi sem változik. ne haragudj, h ezt mondom, tényleg nem bunkóskodni akarok, csak hátha így lesz egyértelmű, h miről beszélünk itt páran. a többi meg már csak abból tevődik össze, h mindenki elmondta, szerinte hogyan lenne ideális. de mivel ugye nem ezek valósulnak meg így sajnos (és őszintén sajnálom) egyelőre a törvénytervezet kapcsán ezekről beszélni sima offolás - felesleges szájtépés, ha tetszik.

2013. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 A kérdező kommentje:
Azért nincs igazad, mert most 5-150 ezer forint bírsággal súlytható, és ehhez még hozzáadják az intézkedés költségét is. Tehát van szankció, épp ez változik meg azzal, hogy bekerül a szabálysértési törvénybe, meg az, hogy most már a rendőr is büntethet, nem csak a közteres.
2013. márc. 29. 22:01
 84/88 anonim ***** válasza:
54%

Nah most a rettegéshez nem kell indok nem mindeki azért fél a kutyától mert látta hogy ölt vagy megharapta már egyszer.. hanem csak úgy.. Én ok nélkül rettegek a madaraktól.


Az hogy egy kutya nem csinál semmit az egy dolog én ebben nem vagyok biztos.. viszont nem megy tőlem 10méternél messzebb sokkal az a max. Ha valaki nagyon fél akkor nem fogja megvárni hogy mellé érjek a kutyával... ha olyan a helyzet hogy nem tud átmenni valaki a másik oldalra akkokr meg félre állok vele lefektetem.. ha van baja a kutyákkal a szembe jövőknek ha nincs.


Vannak hülye emberek egy facebook csoportomat most hagytam el mert tele van idiótákkal.. Csajnak a kutyáját lefújták gázsprayel és fel volt háborodva hogy hogy tehetett valaki ilyet(a kutyát elhagyta a séta alatt valahogy és nem látta).. meg mindeki más is az oldalon.. Én mondtam hogy ő tehet róla mert miért is nem figyel a kutyára ez tök jogos.. nem lennék felháborodva ha lefújják a kutyámat úgy

én nem látom.. még is csak majdnem 50kiló jogos hogy megijed tőlük valaki.. de ha ott állok 5-10 méterre akkor látom hogy le akarja valaki ép fújni vagy hogy zavarja az illetőt és akkor evidens hogy el hívom na nkik nem...

2013. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
100%

igen, elviekben ez változik. kérdés, h a gyakorlatban változik-e, azaz lesz-e rendőr, aki ezzel tényleg foglalkozik és lesznek-e kutyások,a kik tényleg 150 ezres bírságokat fizetnek ki. ha lesznek akkor ez már a jelenlegi helyzethez képest konkrát változás, negatív irányban. de ezt még nem lehet tudni. a fű is illegális, mégis elég szépen el lehet vele lenni kis hazánkban és a rendőrök se vadásznak az átlag kisfogyasztókra, mert csak a papírmunka van vele.


még egyszer mondom, nem az a lényeg, h betű szerint, elméletben mi hogy van, hanem h átültetik-e a gaykorlatba. azaz, h megbírásol-e a rendőr csak azért mert most már megteheti vagy továbbra sem.

2013. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
79%
Tehát akkor várjuk meg, hogy mi lesz a gyakorlatban, aztán ha nincs szerencsénk és tényleg nagy sz@r lesz, akkor utólag vakarózhatunk, hogy most mit csináljunk? Vagy menjünk a dolgok elébe és harcoljunk ki egy betartható szabályozást ami minden tekintetben előrelépés lenne? Nem sok értelmét látom olyan törvényekkel ilyesztgetni a népet, amit egyrészt úgysem tartanak be, másrészt nem is igazán tartatnak be.
2013. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:

"Nem sok értelmét látom olyan törvényekkel ilyesztgetni a népet, amit egyrészt úgysem tartanak be, másrészt nem is igazán tartatnak be."


pedig rengeteg betarhthatatlan törvény születik mostanság (pl az összes hajléktalanokkal kapcsolatos ilyen). ami neked ijesztgetés, az a másik oldalnak elégtétel, te szidod miatta a kormányt, ő meg vállon veregeti :) és ha még be is jön ebből egy kis pénz, hát annál jobb. de tömeges, nagy összegű böüntetésektől nem feltétlenül kell tartani


menj elébe és segíts jó törvényt alkotni. ebben igazad van, ez volna a legjobb. csak akkor nem vagy jó helyen, mert ahhoz nem a gyakorin kell minket kell győzködnötök a vizsga fontosságáról

2013. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
nem a rendőr fog megbüntetni, hanem a közterületes. és mint tudjuk mióta elég sokmindenre van felhatalmazásuk, élnek is vele, mert ők már annyira nagy emberek lettek.
2013. márc. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!