Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy pórázra kényszerülünk mindenhol?

Figyelt kérdés

[link]


A törvénytervezet véleményezésére egyetlen nap van, a mai.


2013. márc. 29. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:

Eddig se lehetett. Megtetted? Meg. Ezután is megfogod.

Én is megtettem, csak én még tudtam is, h tilos. De nem flangálok mindenhol a kutyával póráz nélkül. Ha jön egy ember, vagy kutya, azonnal pórázra veszem. Ha nem azon az adott ponton maradunk, hanem haladunk, akkor pórázra veszem.

2013. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem kedves kérdező, felfogtam de úgy látszik te meg azt nem fogtad fel hogy már kora délután óta azt szajkózom hogy a mindenhol póráz nélküli séta helyett, több zöldövezetet harcoljatok ki a kutyáknak. a vicces az egészben az hogy a zöldövezeten elengedett kutyákat totálisan megértem (a szabályszegés eme módját). de egy forgalmas utcán póráz nélkül azt már nem, főleg úgy nem hogy agazdinak még van is lehetősége elmenni egy jó kis helyre de napi háromszor az már nonses és igenis a forgalmas utcán sétáltatja az ebét, akinek meg ez nem tetszik vagy fél az az egyéni szoc problémája... nah ezt nem értem meg. azt meg már kommentálni sem tudom hogy állítólag a kutyának sokkal élvezetsebb a forgalmas járdán mint egy "elhagyatottabb" területen.
2013. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
78%

először is nem azt mondtam hogy az üllői mellet sétálunk folyamat de két füves rész között van vagy 300méter amíg az üllői mellet sétálunk..


Ha neked annyi időd van hogy naponta csak 2órát rá tudsz áldozni arra hogy oda juss a séta helyszínére az neked nagyon jó.. nekem innen az erdő 45perc séta.. több mint 3óra lenne naponta csak az odajutás.


Nem azt mondtam hogy nem érdekel ha félnek a kutyáktól.. csak úgy gondolom hogy mindekien saját dolga hogy mit csinál adott helyzettben.. Én félek a madaraktól (tényleg) még sincs megkötve egysem. Lehet szajkózni marhaságokat. Törvény nem törvény nem érdekel...


Hozzá tenném hogy még csak kétszer szóltak hogy zavarnak a kutyáim póráz nélkül egyszer egy idióta csaj a két idegbeteg görcsével.. egyszer meg egy idősebb nő bár az nagyon felbaxott mert éppen kiáltam a kutyákkal a sárba hogy ne zavarjam és el tudjon menni mellettem...

Én kultúráltan sétáltatom a kutyáimat póráz nélkül is... Már volt olyan aki mondta hogy eddig félt a kutyáktól de most hogy megismerte az enyémeket némileg javult(nem szereti őket de el mer menni melletük) többek között ő mondta hogy neki aztán qrvára mindegy hogy pórázon van a kutya vagy nincs mert így is úgy is retteget tőlük..( a szájkosaras kutyák még jobban megrémítik)

Rajta kívül naponta megdicsérnek hogy milyen okosak a kutyák és tök jó látni hogy van ilyen is blabla


Én a véleményemet írtam le lehet nem tetszik közel sem érdekel :D A törvény rossz.. a kutyafuttató egyáltalán nem megoldás először is mert több méretű kutya van és a kicsik hajlamosak félni a nagyobbaktól, másodszor is az a 20nm semmire sem elég.. Ráadásul nálunk is egy nagyon kemény faszi befoglalja a teljesen antiszoc nagyon menő bandogjaival az egészet..


Egyébként Korom Gábor levelét megéri elolvasni..

Meg itt van az index legújabb száma a témával kapcsolatban


[link]

2013. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 A kérdező kommentje:

Az újlipótiak is nagyon kulturált, és vitathatatlan véleményt írtak, pont most nézem:

[link]

2013. márc. 29. 19:42
 75/88 anonim ***** válasza:

Nálunk még csak futtató sincs, pedig nem kis városban élek, 120 000 lakosa van.

Ma ajánlotta fel az egyik kutyaiskola, h a területén non-stop ingyenes kutyafuttató fog működni, kb. 5 percig örültem neki, aztán rájöttem, h felesleges, mert annyira kieső részen van, h mondhatni már külterület, tőlünk is (paneldzsungel és azon belül is ehhez a területhez a legközelebb eső részen) fél óra sétára van, nem fogja senki oda hordani a kutyáját, ergo továbbra sincs megoldva az törvényesen, h a kutyám más kutyákkal játszhasson. Vannak parkok, pl. tőlünk is van egy 3 perc sétára, vagy egy még nagyobb 15 percre, itt szoktak a kutyások összejönni.

Én is a vizsgában látom a megoldást és ezek mellett a kutyafuttatókban.

2013. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
46%

Korom levelében mit érdemes olvasni? H reklámozza magát?

Az, h szerinte a póráz sokszor rossz, pont annyira értelmes megállapítás h a biztiöv is tud ölni. Igen, tud, de az esetek 90%-ban pont azért halnak meg az emberek, mert nem kötik be magukat.


Az, meg h nem zavar h más fél a kutyádtól. Akkor emélem az se zavar, ha valaki félelmében fogja, és felrúgja. Hidd el, őt se fogja érdekelni a te nyafogásod.

2013. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
Már ezerszer elmondtam hogy nem engedem oda senkihez csak ha kifejezetten kéri hogy megsimogathatja e, ha meg valaki odafut hogy belerugjon az magára vessen..
2013. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:

Elsétálsz mellette, az illető retteg a kutyától és akarva-akaratlanul megteszi. A páni félelem simán átveszi az agy irányítását.

Tudod, mint amikor megijesztenek. Van olyan ember aki elfut, más leblokkol, de olyan is, aki egyből üt, reflexszerűen.

2013. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
100%
Diesel, én még nem hallottam olyan Mo-n honos madarakról, akik embert képesek lennének embert ölni/komolyabban megsebesíteni. nem csak egyszsmlmagukban, de még csoportosan sem. így a te félemed irracionális (és tényleg egyedül kell vele megbirkóznod adott helyzetben, mivel ez csak az elméd játéka, nem vagy valós veszélyben). egy kontrollálatlan kutya viszont igeni jelenthet valós veszélyt. azért a kettő között nem nehéz látni a különbséget szerintem.
2013. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 A kérdező kommentje:

Nekem is az a tapasztalatom, hogy aki ilyen mániásan fél a kutyától, az ugyanúgy fél akkor is ha pórázon van mellettem, meg akkor is ha nem. Én egy olyan társasházban lakom, ahol 180 lakás van két liftre szóval elég sok emberrel találkozom. Amelyik csak simán fél, azt megkérdezem, hogy jobb-e neki, ha nem ül a kutya hanem fekszik, és lefektetem a kutyát, ekkor általában megörülnek, hogy milyen okos. Hozzáteszem pórázon van ilyenkor mindig, mert nekem sem a polgárpukkasztás a hobbim. De ha mondjuk pont összefutunk a két ház közti mini téren olyan kutyával, akivel nagy haverok, akkor elengedem futni egy kört, és nem sétálunk ki a 20 percre levő parkba. Ha valaki arra közlekedik, arra figyelek, meg monitorozom amúgy is a terepet, és ha bármi van behívom és magam mellé ültetem.


Pórázon nem lehet kutyát szocializálni, ezt el kell fogadni, úgy maximum közömbösíteni lehet.

2013. márc. 29. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!