Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen agresszív a kutyám,...

Szörnyen agresszív a kutyám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Egy kaukázusi juhász kutyáról van szó. Kicsit mesélek róla, hogy értsétek a dolgok súlyosságát :S 5 éves,ereje teljében lévő szuka. Házban él, nagyon jó körülmények között, de kertes ház és sétálni is gyakran viszem például erdőbe vagy mezőkre (mivel máshol, ahol emberek vannak már nem biztonságos), hogy levezesse a fölös energiáit. A családra semleges, nem hagyja magát simogatni, elmegy és ha piszkálják morog, de senkit sem bántott még az itthoniak közül. Ha valaki megérkezik, iszonyatos ugatásba kezd, de egy kis szaglászás után faképnél hagyja a házban lakókat. Kizárólagosan az én kutyám,szóval senkire nem hallgat, nem is veszi figyelembe a többieket. Örzővédő hajlamai azonban odáig fajultak, hogy az elmúlt 2 évben 4 betörőt kapott el, ami ebben a legmegdöbbentőbb, hogy ebből egy a szomszédba tört be éppen!! Két embert halálra marcangolt és életveszélyes sérülésekkel szállították őket kórházba, egy ember (aki a szomszédba tört be) annyira megijedt a kerítésen átugró kutyától, hogy elfutott és csak páróra múlva talált rá a rendőrség. A negyedik ember pedig sokkos állapotba ment kórházba. A rendőrség oltási papírokat meg mintákat kért, hogy nem veszett e a kutya és mivel biztonsági kamera is bizonyította, hogy az ember jött be, nekünk ebből semmilyen problémánk nem lett. A legszörnyűbb a második betörésnél volt, ugyanis az éjjel közepén a kutyám fölpattant és az első emeleti ablakot azzal a lendülettel ki is törte és úgy támadt az emberre.. Semmilyen előjelet nem adott, nem ugatott.. Feküdt. Azonnal kirohantam, szüleim hívták a rendőrséget és a mentőket, megpróbáltam leállítani a kutyát, de nem, nem bántott,tulajdonképpen figyelmen kívül hagyott és már a torkát szorítottam, észre sem vett, a földre tepert. A rendőrség hívta az állatorvost és nyugtatólövedéket kellett belelőni,mert azt mondták, ilyen állapotba a saját gazdájára is veszélyes,igazuk volt! Bár egyszer sem állt szándékába harapni, a betonba nyomott és a 90kilós kutya testsúlyát alig ha bírtam el így 56 kilósat. Eltört a csuklóm. A sétáltatás is életveszélyes, ha emberközelben van, mert mindenki mellett elmegy, aki közvetlen, de valaki legyint egyet van hangosabban szól, egyből nekitámad és végigránt az utcán, előfordult, hogy három kis kereszteződésig húzott én pedig csak sikoltani és ordítani tudtam. A 14. kerületi rendőrség már úgy jár ki hozzánk, hogy már megint betörtek?? Korábban rá is kérdeztek,hogy nem e adnám oda természetesen pénzért örzővédőnek vagy kiképeztetni. Kizártnak tartom, hogy tudnák fegyelmezni, így ezokból is nemet mondtam, na meg mert az én kutyám és szeretem! Viszont tisztába vagyok vele, hogy csak én tehetek a viselkedése ellen, mert másra nem hallgat.. Kutyasuli nem vált be. A barátaim se tudnak bejönni anélkül, hogy ne kapná meg őket, még ha én kísérem is be őket, akik gyakran járnak esetleg azokat semlegesnek tekinti,de ez így akkor sem állapot! Kérlek segítsetek, akinek voltak hasonló problémái a kutyájával és valami bevált!!

24/L


2013. jún. 4. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:

Kifogtál egy valódi kaut. Kertes házban élni és sétákkal sosem fogja levezetni az energiáit.

Itt egy fórum. Vannak benne kedvencek és van, aki komolyabban is ért a kutyához. Próbáld meg ott.

[link]

2013. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók jókat írtak.

Én is elgondolkodnék a kudarcomon a helyedben, mert ha valóban kiképzők sem tudtak segíteni, akkor nem tudom, hogy van-e értelme.

Én is szeretem, meg imádom a kutyáimat, de onnantól kezdve, hogy a családomat veszély fenyegeti, akkor őket helyezném előbbre, hiába is imádom a kutyámat.

Nem tudom, hogy mit szólnál ahhoz, hogy ha egyszer mész haza, és mondjuk a kutyád szétmarcangolja pl édesanyádat, és nem tudnának neki segíteni, mert a kutyát nem lehet róla leszedni.

Ennek vagy az lesz a vége, hogy tényleg a TV-ben lesztek benne, az esti hírekben családi tragédia miatt, vagy amiatt, hogy egy megvadult kau megölt egy embert...Én ezzel nem játszanék, elaltatni én sem altatnám el, de keresnék egy olyan helyet neki, ahol jobb lenne, meg én is látogathatnám.

2013. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:
Látom mindenki engem szíd, hogy az én hibám, de nem akartam kiírni,hogy honnan van a kutya:S Loptam, mikor egy éves volt. Nem jókedvből. 8. kerülethez tartozott, egy cigány család udvarában élt,megkötve kb félméteres láncra, szegények voltak, szóból ismertem őket. Beszéltem az egyik idős asszonnyal, aki azt mondta, hogy lopták ők is, de nem tudták, hogy ilyen nagy lesz, fizettem volna érte, hogy elhozhassam, amikor még csak 10 hónapos volt. Nem adták, 8dik kerület ellen meg úgysincs értelme feljelentgetni, kiröhög a rendőrség. Hát elloptam és igen büszke vagyok rá, mert a kutya csont sovány volt! Akkor még neveletlen de barátságos volt, két éves korában lett csak agresszív, addig semmi probléma nem volt vele. Nem élvezem, amit csinál, de tudom, hogy honnan való és ott bántották a tizenévesfiúk,rúgták, verték!! Nem engem véd, saját magát, de persze, ha anyukám éppen ordít velem, akkor odajön és figyel, ha megüt,akkor rámordul, de magát jobban félti. Egy mezőn ha elengedem és vannak más emberek vagy kutyák, akkor semmit nem csinál, kutyákkal elvan, embert addig nembánt, míg nem piszkálják, elmegy mellettük. Visszajön szóra, meg ilyesmi. Városba szájkosárral semlehet bevinni, retteg és támad, szétveri magát az aszfalton, csak hogy leszedje magáról a szájkosarat:(( ha valaki bejön és morog rá és pl az ágyam mellett fekszik, akkor tapsolok és kiáltok,hogy á-á! akkor elhallgat de ez csak 1-2x működik, nem tudom teljesen kizökkenteni...
2013. jún. 4. 23:10
 14/76 anonim ***** válasza:

Ember nem veszed észre hogy a kutya azért meri ezt megcsinálni mert Ő a falkavezér? Ti csak amolyan alattvalói vagytok aki enni meg inni ad neki. Muszáj lesz elvinedd egy komolyabb kutyaiskolába ahol te NEM vagy ott. Mivel az neki új közeg lesz és senkit nem ismer ezért ő a ranglétra leagljára fog kerülni ezért egy kezes bárány lesz belőle. Így könnyen tudják majd tanítani és okosítani. Ja a séta és a kert nem elég egy ilyen kutyának. Őket le kell fárasztani agyilag is. Tehát egy óriási séta/futtatás, otthon játék és ezekután még tanítgatni kell utána etetés és alvás.


De legelőször neked kéne határozottabbnak lenned. Ameddig csak sipákolsz, kiabálsz, könyörögsz neki ahogy az összes nő szokott, addig NEM fog rád hallgatni a kutya.

2013. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:
Volt már a tvben hír,én beszéltem is benne, de arcomat nem mutatták. Ott volt szó róla, hogy a 14 kerületben milyen kutya él, hogy így védi az otthonát, mikor kiugrott az emeletről, akkor volt a hírekben.
2013. jún. 4. 23:12
 16/76 A kérdező kommentje:
A Cerbiben is otthagytam, fölhívtak, hogy nemtudom hányszor támad két kiképzőre is,magát védi,nem engem, mint irtam!
2013. jún. 4. 23:14
 17/76 anonim ***** válasza:
27%
Figyelj a Cerbiről egyébként is megvan a véleményem, amit nem akartam itt hangoztatni, de nem csodálkozom, hogy nem jött nekik össze. Próbáld meg a Népszigeti kutyasulit, ők nagyon profik a kutyák rehabilitációjában.
2013. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép dolog tőled, hogy próbáltad megmenteni a kutyát, de amint látod nem sikerült. Te magad írtad, hogy amikor elloptad még nem volt ilyen, vagyis te tetted ilyenné... Szerintem nem voltál elég következetes, már a legelejétől kezdve. Ezt a kutya észrevette és ki is használta. Mennyi tapasztalatod volt ez előtt a kutya előtt?
2013. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:
Oda el sem kellett vinnem, hallottak róla, közölték, hogy nem vállalják..:(((
2013. jún. 4. 23:21
 20/76 anonim ***** válasza:
36%
Az szép! Akkor náluk is addig terjed a tudomány, amíg 3 kilós Fifike megmorogja Mari nénit:S Próbáld meg azt a fórumot, amit linkeltek, vagy esetleg keress egy tapasztalt házhoz is kimenő oktatót.
2013. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!