Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen agresszív a kutyám,...

Szörnyen agresszív a kutyám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Egy kaukázusi juhász kutyáról van szó. Kicsit mesélek róla, hogy értsétek a dolgok súlyosságát :S 5 éves,ereje teljében lévő szuka. Házban él, nagyon jó körülmények között, de kertes ház és sétálni is gyakran viszem például erdőbe vagy mezőkre (mivel máshol, ahol emberek vannak már nem biztonságos), hogy levezesse a fölös energiáit. A családra semleges, nem hagyja magát simogatni, elmegy és ha piszkálják morog, de senkit sem bántott még az itthoniak közül. Ha valaki megérkezik, iszonyatos ugatásba kezd, de egy kis szaglászás után faképnél hagyja a házban lakókat. Kizárólagosan az én kutyám,szóval senkire nem hallgat, nem is veszi figyelembe a többieket. Örzővédő hajlamai azonban odáig fajultak, hogy az elmúlt 2 évben 4 betörőt kapott el, ami ebben a legmegdöbbentőbb, hogy ebből egy a szomszédba tört be éppen!! Két embert halálra marcangolt és életveszélyes sérülésekkel szállították őket kórházba, egy ember (aki a szomszédba tört be) annyira megijedt a kerítésen átugró kutyától, hogy elfutott és csak páróra múlva talált rá a rendőrség. A negyedik ember pedig sokkos állapotba ment kórházba. A rendőrség oltási papírokat meg mintákat kért, hogy nem veszett e a kutya és mivel biztonsági kamera is bizonyította, hogy az ember jött be, nekünk ebből semmilyen problémánk nem lett. A legszörnyűbb a második betörésnél volt, ugyanis az éjjel közepén a kutyám fölpattant és az első emeleti ablakot azzal a lendülettel ki is törte és úgy támadt az emberre.. Semmilyen előjelet nem adott, nem ugatott.. Feküdt. Azonnal kirohantam, szüleim hívták a rendőrséget és a mentőket, megpróbáltam leállítani a kutyát, de nem, nem bántott,tulajdonképpen figyelmen kívül hagyott és már a torkát szorítottam, észre sem vett, a földre tepert. A rendőrség hívta az állatorvost és nyugtatólövedéket kellett belelőni,mert azt mondták, ilyen állapotba a saját gazdájára is veszélyes,igazuk volt! Bár egyszer sem állt szándékába harapni, a betonba nyomott és a 90kilós kutya testsúlyát alig ha bírtam el így 56 kilósat. Eltört a csuklóm. A sétáltatás is életveszélyes, ha emberközelben van, mert mindenki mellett elmegy, aki közvetlen, de valaki legyint egyet van hangosabban szól, egyből nekitámad és végigránt az utcán, előfordult, hogy három kis kereszteződésig húzott én pedig csak sikoltani és ordítani tudtam. A 14. kerületi rendőrség már úgy jár ki hozzánk, hogy már megint betörtek?? Korábban rá is kérdeztek,hogy nem e adnám oda természetesen pénzért örzővédőnek vagy kiképeztetni. Kizártnak tartom, hogy tudnák fegyelmezni, így ezokból is nemet mondtam, na meg mert az én kutyám és szeretem! Viszont tisztába vagyok vele, hogy csak én tehetek a viselkedése ellen, mert másra nem hallgat.. Kutyasuli nem vált be. A barátaim se tudnak bejönni anélkül, hogy ne kapná meg őket, még ha én kísérem is be őket, akik gyakran járnak esetleg azokat semlegesnek tekinti,de ez így akkor sem állapot! Kérlek segítsetek, akinek voltak hasonló problémái a kutyájával és valami bevált!!

24/L


2013. jún. 4. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:

és mi lenne akkor, ha megpróbálnál egy neves tenyésztővel kapcsolatot felvenni. Ők azért ennek a fajtának szentelik az életüket, biztos, hogy nekik is volt ilyen esetük. hátha tudnak okosat mondani.

De akkor ne olyat keress, aki show vonalas, hanem olyat, aki valóban igazi kaut tenyészt

2013. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy hol van a hír, párévvel ezelőtti, de ha érdekel keress rá. Igen, széttépte őket, de oda irtam, hogy kórházba és nem hullaházba mentek!! A kutya agresszív minden idegennel és mindenkivel aki bepróbál jönni, de itthoniakat nem bántotta még soha, senkire nem támadt rá!! Morgott, ugatott az előfordult,de egyszer sem támadt meg senkit! Igen értelmes és rendes VELEM, engem mint irtam, a támadásai során soha sem bántott, sem mikor megpróbáltam leszedni az emberről, sem az utcán, csak magával ránt! igen, sajnos odakellett irnom hogy CSAK magávalránt...

Soha nem sétáltatgatom pórázon, ez addig volt, míg nemvolt baj vele. De három éve csak a mezőig viszem úgy vagy kocsiba teszem és kiviszem, az udvar egyébként hatalmas és nem unatkozik, öcsémmel egész jó viszonyba van, őt pl még soha sem morogta meg, vele majdnem mindennap játszik is. Szájkosárral csak egyszer próbáltam meg bevinni a városba, és mint irtam nem lett jó vége, mert azthittem ha nem tud harapni, nem is támadna senkire. TÉVEDTEM! Ahogy egyre többet írtok kezdem látni, hogy nem bennem, a kutyában vagy az emberekben van a hiba. Őszintén mondom sosem voltak kis kutyáim,csak nagytestűek és utána néztem a kau fajtájáról és vadnak irták le, de gazdától függ minden kutya, nem? Elvégre ha a pitbullt sem rugod föl napi 5x hanem simogatod és rendesen neveled, akkor az sem megy neked ok nélkül, nem??? Én nem tudom elhinni, hogy ilyen vad legyen egy kutyaFAJTA, a példánytól függetlenül :((

2013. jún. 5. 00:08
 33/76 anonim ***** válasza:

"Nem értem, miért lett egyik napról egy normális, csak rendesen házat örző kutyából egy vadállat, akkoriban a póstást se nagyon ugatta:( "


sokan azt hiszik ha egy kutya túl van a kamaszkorán akkor máris meg lett oldva minden. pedig sok esetben ez nem így van. jellemzően a domináns jellem kutyák 1.5-2 éves korukban fordulnak ki magukból igazán. ilyenkor les a gazdi hogy mi történhetett hiszen eddig olyan cuki volt , meg aranyos meg tudom is én még mi. pedig nem volt akkor sem cuki, hiszen bizonyosan húzott a pórázon esetleg féltette a kajáját stb stb, de ezzel nem foglakoztak különösebben. ott a kutya amelyik kölyökként, kamaszként mindvégig azt látta hogy a gazdi a legkevésbé sem alkalmas a vezetői szerepre. magyarán full béna. nos ha ilyen béna hogy még egy kölyköt sem tud megnevelni, nem képes szabályokat felállítani akkor hogyan is gondolná hogy a kifejlett egyed majd rábízza az életét és hallgatni fog rá. bizony nem. és amikor elérkezettnek láétja az időt, megérett a feladatra a kutya betölti a "neki szánt" vezéri pozíciót. ekkor kezdi védeni a gazdit mindentől ami számára idegen. (tudom marha cuki azt hinni hogy magát védi, de nem!) a szomszéd néni, a kocsi, a motor akár még a kuka is, mind mind ellenség a kutya számára idegen világban/környezetben. ilyenkor kezdi helyretenni a nem megfelelően viselkedő/együttműködő családtagokat: morgás, ha nem értenek a szóbol oda kap. illetve mint a kérdező esetében : leszorítjuk a rendetlenkedő falkatagot aki a vezér fontos dolgába próbál hívatlanul/kéretlenül beleavatkozni.

2013. jún. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
100%

istenem de tudatlan vagy te kérdező!


"Akkor az utcán egy férfi elsétált mellette, megsimította a hátát és mondta, hogy milyen szép,akkor nekiesett. Biztos megijesztette,"


a kutya domináns lévén kifejezte nemtetszését hogy egy idegen kéretlenül behatolt a személyes terébe. nem mellesleg még meg is érintette. ez a kutyáknál marhára nem normális dolog. ha te lettél volna a vezetője akkor türte volna de így nem tűrte. te pedig gondolom ahogy mindig, képtelen voltál a helyzetet kezelni, letiltani, így a kutya megtanulta jobb ha előre támadólag viselkedik hogy senki se hatoljon kéretlenül a személyes terébe.

2013. jún. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:

akkor azt tisztázzuk le, ez már nem jópofa hogy csak téged szeret, téged véd. ahogy előttem is írták, magát tekinti falkavezérnek és erről CSAK TE TEHETSZ!!!!!

képzeld, próbáltam utánakeresni a cikknek és nem dobott ki semmit ;) szóval még várom a linket a cikkedhez

egy kutyát ha őrző-védő feladatra nevelnek, akkor az vezényszóra hallgat. ha azt mondják neki hogy támad, abban a pillanatban támad, ha azt hogy ereszt, akkor ABBAN A PILLANATBAN elengedi az illetőt, legyen az szomszéd néni, vagy baltás gyilkos...

2013. jún. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 A kérdező kommentje:
Cerbiben annyit mondtak, hogy óránként valami 8-10 ezerért vállalják, de nem ígérnek semmit, tekintettel arra, hogy ezt a kutyát verték és nem ismerem milyen volt. Szóval hogy egy vad fajta... Ha valaki kitud fizetni ennyit az fizessen, de ennyi pénzem azért nekem sincsen! azzal meg ha 1-1 órára elviszem semmit sem érek!
2013. jún. 5. 00:17
 37/76 A kérdező kommentje:
nem cikk, hírekben volt, nézz vissza hiradót vagy nem tudom. de kit érdekel, mert ott nem mutatták, hogy hogy ölmegvalakit..-.-
2013. jún. 5. 00:19
 38/76 A kérdező kommentje:
egyébként elsőre mit tehettem volna? jobban megijedtem mint az ember!!! egyik kutyám sem tett ilyesmit még soha!
2013. jún. 5. 00:22
 39/76 anonim ***** válasza:
100%

nah húzzál már trollkodni máshova! nem igérnek semmit mert verték! hagyjad már magad! a cerbiben olyan antiszoc piteket rehabilitálnak akiket verkedtettek! tudod mit jelent az? és azt is tudod okoska hogyan "képezik" erre ki ezeket a kutyákat?

és majd pont egy kautól tojnak be akinek nincsen egyéb baja csak megáldotta az élet egy totál pancser gazdával. szerintem te a pénzt sajnálod erre. ami valahol még rendben is volna, de ne olyan sulikat mocskolj hazugsággal amik nagyon is sokat letettek az asztalra!


nem mellesleg tökéletesen írta az egyik válaszoló! örző védőben a kutya parancsra támad. tök mindegy mit össze hadonászik a fater lándzsával a kutya nem támad amíg az parancsba nem lett adva neki! (mesteribb szinten már a kutya is dönthet de ez más tészta, nem ide tartozik) és amint egyet szólsz azonnal ereszt! nem nyomigál téged a betonba!

2013. jún. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:

Azért így már más a sztori...szóval ők vállalták, de te nem vitted...akkor ezt mondd, és ne azt, hogy nem foglalkoztak vele.

A másik, írd már le, hogy melyik adón ment, meg kb mikor, hogy akkor ha te nem is, akkor mi megkeressük.

ha pontos dátumot nem tudsz, akkor annyit próbálj meg, hogy melyik évben, és ha megy melyik hónapban.

Azzal is segítenél, ha leírnád, az ember akit megtámadott milyen volt(férfi/nő, középkorú/fiatal)

meg bármit amivel lehet szűkíteni a kört.

Mert így elég nagy a lista, és így eléggé kamu gyanús vagy nekem is.

2013. jún. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!