Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen agresszív a kutyám,...

Szörnyen agresszív a kutyám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Egy kaukázusi juhász kutyáról van szó. Kicsit mesélek róla, hogy értsétek a dolgok súlyosságát :S 5 éves,ereje teljében lévő szuka. Házban él, nagyon jó körülmények között, de kertes ház és sétálni is gyakran viszem például erdőbe vagy mezőkre (mivel máshol, ahol emberek vannak már nem biztonságos), hogy levezesse a fölös energiáit. A családra semleges, nem hagyja magát simogatni, elmegy és ha piszkálják morog, de senkit sem bántott még az itthoniak közül. Ha valaki megérkezik, iszonyatos ugatásba kezd, de egy kis szaglászás után faképnél hagyja a házban lakókat. Kizárólagosan az én kutyám,szóval senkire nem hallgat, nem is veszi figyelembe a többieket. Örzővédő hajlamai azonban odáig fajultak, hogy az elmúlt 2 évben 4 betörőt kapott el, ami ebben a legmegdöbbentőbb, hogy ebből egy a szomszédba tört be éppen!! Két embert halálra marcangolt és életveszélyes sérülésekkel szállították őket kórházba, egy ember (aki a szomszédba tört be) annyira megijedt a kerítésen átugró kutyától, hogy elfutott és csak páróra múlva talált rá a rendőrség. A negyedik ember pedig sokkos állapotba ment kórházba. A rendőrség oltási papírokat meg mintákat kért, hogy nem veszett e a kutya és mivel biztonsági kamera is bizonyította, hogy az ember jött be, nekünk ebből semmilyen problémánk nem lett. A legszörnyűbb a második betörésnél volt, ugyanis az éjjel közepén a kutyám fölpattant és az első emeleti ablakot azzal a lendülettel ki is törte és úgy támadt az emberre.. Semmilyen előjelet nem adott, nem ugatott.. Feküdt. Azonnal kirohantam, szüleim hívták a rendőrséget és a mentőket, megpróbáltam leállítani a kutyát, de nem, nem bántott,tulajdonképpen figyelmen kívül hagyott és már a torkát szorítottam, észre sem vett, a földre tepert. A rendőrség hívta az állatorvost és nyugtatólövedéket kellett belelőni,mert azt mondták, ilyen állapotba a saját gazdájára is veszélyes,igazuk volt! Bár egyszer sem állt szándékába harapni, a betonba nyomott és a 90kilós kutya testsúlyát alig ha bírtam el így 56 kilósat. Eltört a csuklóm. A sétáltatás is életveszélyes, ha emberközelben van, mert mindenki mellett elmegy, aki közvetlen, de valaki legyint egyet van hangosabban szól, egyből nekitámad és végigránt az utcán, előfordult, hogy három kis kereszteződésig húzott én pedig csak sikoltani és ordítani tudtam. A 14. kerületi rendőrség már úgy jár ki hozzánk, hogy már megint betörtek?? Korábban rá is kérdeztek,hogy nem e adnám oda természetesen pénzért örzővédőnek vagy kiképeztetni. Kizártnak tartom, hogy tudnák fegyelmezni, így ezokból is nemet mondtam, na meg mert az én kutyám és szeretem! Viszont tisztába vagyok vele, hogy csak én tehetek a viselkedése ellen, mert másra nem hallgat.. Kutyasuli nem vált be. A barátaim se tudnak bejönni anélkül, hogy ne kapná meg őket, még ha én kísérem is be őket, akik gyakran járnak esetleg azokat semlegesnek tekinti,de ez így akkor sem állapot! Kérlek segítsetek, akinek voltak hasonló problémái a kutyájával és valami bevált!!

24/L


2013. jún. 4. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:

Ti elhiszitek ezt a maszlagot? :D

Mert én egy szót sem. :)

2013. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 A kérdező kommentje:
teljesen tuti, hogy 24 vagyok, nem 14... vannak papírjaim, egyszer vitték el megfigyelésre és támadásokat követően egy hónapig heti egyszer jött ki az orvos és átvizsgálta,meg mégegyszer vett tőle nyál mintát. miután az ablakon kiugrott, csak sántított semmi komolyabb baja nem lett, de megröntgenezték. megvannak a paírok, azért nem érdekel a híradó, mert a felvételt sem akartam, nem véletlenül nem vállaltam az arcomat. a Cerbiék egyszer bevállalták, otthagytam,azt mondták, utána hívtak, hogy nem bírnak vele, csak ilyen magánkiképzőset vállalnak ilyen kutyával egy vagyonért.. k-rváranem esélytelen! nem megverekedtem a kutyámért! egyszerűen kifigyeltem mikor mennek el, bementem, kikötöttem a láncot,mert egy rúdra volt rárakva, és szaladtam a kutyával, hivogattam, az meg jött utánam. nem telep volt, hanem egy szegényes ház, de tényleg a szarabb környékről :S annó nem vállalták ingyen, bár most már sokan azt mondják, hogykéső kutyaiskolához fordulni. írtam már két tenyésztőnek, akiket igy google-n találtam, de még senki sem válaszolt. A bernit irtam, hogy csak a kisgyerekre volt agresszív,de sosebántott senkit, öcsémet megkapta, mert tépte fejét, fülét farkát,de akkor tényleg megőrült, ha a kerítés előtt ment el gyerek, azokat kiváltképp utálta. ha gyereket hoznak hozzánk, a Szandit fölzárjuk az emeletre. nem, a kapunál állókat vagy ha kint megy velük ismert,akkor nem támadja az ablakból.ha nem vagyok otthon anyám kaját dob be neki a szobámba, és ha bement rázárja az ajtót. szerintem nagyon okos,taplraesett kutya, mert a szomszédba még életébe nem ment át, a szomszédok sem érdeklik különösebben,akor honnan tudta, hogy nem a szomszéd pasas az, aki éjjel a kertben van???? én elismerem, hogy elcsesztem tényleg valamit, de azt hiszem ismét oda térek vissza, hogy a fajta.. hogy egy ennyire nagy, vad természetű kutyát még soha sem tartottam, talán a tapasztalat hiánya vezetett ide, nem tudom. mivel kaukázusi JUHÁSZ kutya volt, igy azt hittem, hogy hasonlítani fog a jelleme a német JUHÁSZ kutyáéhoz.. oké,tévedtem,ezt be kell ismerni! sosem méregettem a kutyát, de 80 kg volt neten irva általános súlynak ez a kutyus meg eléggé dagi is, ha nyírott a bundája, akkoris kövér, nem a szőre olyan nagy. 24 vagyk,még mindig,légyszi írja le még valaki, mert egy értelmes most a korommal szórakozik. öcsém 21, rosszgyerek volt mindig és van akikor leállok vele vitázni, olyankor a kanapéra lök és akkor kezdünk el verekedni, de hát nem komoly, nem tudom kinek van testvére, de akinek van az úgyis érti.. azért írom folyton, hogy nem veszélyes,mert rám nem az! attól eltekintve hogy nem hallgat rám, eszébe sem jutott bántani. igen elránt, igen húz maga után, de nem támad rám, akárhogy fogom le, vagy tépem a grabancát, hogy eresszen el valakit. azért nemértem,miért lett ennyire emberellnes, mert családban neveltük fel, mindenki szerette, játszott vele, de tényleg velem van a legtöbbet. annyira nyájas és kedves,mikor csak én vagyok vele, ezért mondom, hogy tényleg szeretem és ez nem az a fajta urvar végén kikötött kutya szeretet. én nem csak úgy játszhatok vele, hogy eldobok valamit és visszahoz, ledönthetem a lábáról, ha a takaró alá bújok, akkor verekszem vele és nem harap csak a mancsaival csapkod, egyáltalán nem durvul el.és mint egy példát irtam, hogy lábánál fogva húzhatom, egyszer megis tettem: a nappaliban elfektettem éshátsó lábainál fogva húztam és semmit sem csinált, még a farkát is csóválta. csak akkor látom feszültnek, agresszívnek és kiszámíthatatlannak, mikor nem kettesbe vagyok vele. így szerintem azt hogy rám nem veszélyes jogosan írom, kajáért igazából senkinek sem morog. anyám is elveszi előle a tányért és nem azért morog, mert a kajáját vették el, hanem azért, mert hozzáér, ha a Szszához nemér, akkor nem érdekli, odébbmegy.
2013. jún. 5. 14:38
 63/76 anonim ***** válasza:

" azért írom folyton, hogy nem veszélyes,mert rám nem az!"


rád nem veszélyes, mindenki másra az, tehát ez egy veszélyes kutya. Nem tudom mit nem értesz ezen.. 24 évesen lehetne már annyi eszed, hogy tudod milyen következményekkel járhat ez az egész.. és arra még mindig nem reagáltál, hogy ha annyira szereted, akkor megoldod a problémát és nem hivatkozol pénzre, meg arra, hogy rád nem veszélyes.. Ha nincs pénz, keress neki valakit akinek van..

2013. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:

Hát, kaut bezárni az emeletre......

Annak a kutyának térre van szüksége. Munkára, amit úgy neveznek, őrzés.

És sajnos nem is fiatal már a kutyád. Berögződött dolgai vannak. Naná, hogy nem akarja vállalni szinte senki sem.

2013. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
2013. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:

Most találtam ezt a videót, az itt látható helyzet nagyjából lefedi azt, amit a kérdező írt. (attól függetlenül, hogy igaz e a kérdés vagy kamu.)

Nem akarok bíztatni senkit, hogy egyedül akarjon megoldani, hozzáértés nélkül, komoly problémákat egy agresszívan viselkedő kutyával.

2013. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:

Az eset ugyan az.magához vett egy olyan kutyát amiről fogalma sem volt milyen is valòjában és egy kiszámìthatatlan veszélyes kutya lett belőle.

nem hiszem hogy a kérdező bármit meg tudna csinálni a videóból,ezek a mòdszerek sem 80 kilós kutyához vannak,de a pasi az tényleg tud!!!

2013. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
CM ért a kutyákhoz, de soha nem ment még be igazi területőrző kutyához. Szóval ez a videó kevés lenne egy igazi vad kau ellen. Még ha szájkosár lenne is rajta, simán feldönt egy tagbaszakadt embert is, ennek a 160centis mexikóinak még a feldöntéssel és a szájkosárral történő odaütéssel is komoly sérülést okozna.
2013. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:

Mondtam: "nagyjából" fedi le az esetet...

Egyébként, vannak azért más szempontok is.

Ez a két nő elmondja az elején, hogy a kutyát, akit örökbe fogadtak, korábban verték, és ők mentették ki a helyről, hogy nyugodt életet biztosítsanak neki.

Manapság 10emberből egy, ha lát szenvedni egy állatot, akkor nem úgy reagál, hogy sorsára hagyja, hanem próbál segíteni valahogy. Hogy ez rossz lenne, azt nagyon ne magyarázzátok szerintem.

A videóban említett kutya azért volt agresszív, mert félt. Mint ahogy a kérdező is leírta.

Ha egy átlagos, jószívű ember magához vesz egy ilyen kutyát, szerintem nagyjából az várható, hogy extrém, és veszélyes helyzetekkel nem fog tudni mit kezdeni.


Én azt javasolnám a kérdezőnek, hogy ha el tudja érni az illetőt, aki elvitte volna a kutyát, akkor keresd őt meg, és add őt neki. Ha tényleg jót szeretnéd neki, tovább kell hogy engedd oda, ahol boldogan élhet, és kiteljesedhet. Mert hiába szereted nagyon, ez így neked sem jó, és neki sem jó. Később pedig rosszabb lesz sajnos.

2013. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:

"magához vett egy olyan kutyát amiről fogalma sem volt milyen is valòjában"

Szerintem ez is egyoldalúan negatív mondat, mivel akkor ismersz meg egy kutyát (jobb esetben megismered, és nem csak parancsolgatsz neki) ha hosszabb időt vele töltesz vele élsz, és nagyon figyelsz rá.

Persze, önismeret is nagyon szükséges egy fajta kiválasztásánál!!

Én pl tudom magamról, egy nagytestű, határozott, nagy mozgásigényű állattal nem tudnék mit kezdeni, ezért olyan kutyát fogadtam örökbe, akivel az energiám nagyjából egy szinten van. Ha úgy érezném, hogy a kutyám "felettem áll" energetikailag, ott gond lenne, mert nem tudnám kezelni. Hiába szeretném őt nagyon, azzal csak rontanék mindkettőnk helyzetén.

Remélem a kérdező megérti, miről beszéltünk itt, ki ki a maga módján, és nem lesz gyáva meghozni a helyes döntést.

2013. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!