Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen agresszív a kutyám,...

Szörnyen agresszív a kutyám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Egy kaukázusi juhász kutyáról van szó. Kicsit mesélek róla, hogy értsétek a dolgok súlyosságát :S 5 éves,ereje teljében lévő szuka. Házban él, nagyon jó körülmények között, de kertes ház és sétálni is gyakran viszem például erdőbe vagy mezőkre (mivel máshol, ahol emberek vannak már nem biztonságos), hogy levezesse a fölös energiáit. A családra semleges, nem hagyja magát simogatni, elmegy és ha piszkálják morog, de senkit sem bántott még az itthoniak közül. Ha valaki megérkezik, iszonyatos ugatásba kezd, de egy kis szaglászás után faképnél hagyja a házban lakókat. Kizárólagosan az én kutyám,szóval senkire nem hallgat, nem is veszi figyelembe a többieket. Örzővédő hajlamai azonban odáig fajultak, hogy az elmúlt 2 évben 4 betörőt kapott el, ami ebben a legmegdöbbentőbb, hogy ebből egy a szomszédba tört be éppen!! Két embert halálra marcangolt és életveszélyes sérülésekkel szállították őket kórházba, egy ember (aki a szomszédba tört be) annyira megijedt a kerítésen átugró kutyától, hogy elfutott és csak páróra múlva talált rá a rendőrség. A negyedik ember pedig sokkos állapotba ment kórházba. A rendőrség oltási papírokat meg mintákat kért, hogy nem veszett e a kutya és mivel biztonsági kamera is bizonyította, hogy az ember jött be, nekünk ebből semmilyen problémánk nem lett. A legszörnyűbb a második betörésnél volt, ugyanis az éjjel közepén a kutyám fölpattant és az első emeleti ablakot azzal a lendülettel ki is törte és úgy támadt az emberre.. Semmilyen előjelet nem adott, nem ugatott.. Feküdt. Azonnal kirohantam, szüleim hívták a rendőrséget és a mentőket, megpróbáltam leállítani a kutyát, de nem, nem bántott,tulajdonképpen figyelmen kívül hagyott és már a torkát szorítottam, észre sem vett, a földre tepert. A rendőrség hívta az állatorvost és nyugtatólövedéket kellett belelőni,mert azt mondták, ilyen állapotba a saját gazdájára is veszélyes,igazuk volt! Bár egyszer sem állt szándékába harapni, a betonba nyomott és a 90kilós kutya testsúlyát alig ha bírtam el így 56 kilósat. Eltört a csuklóm. A sétáltatás is életveszélyes, ha emberközelben van, mert mindenki mellett elmegy, aki közvetlen, de valaki legyint egyet van hangosabban szól, egyből nekitámad és végigránt az utcán, előfordult, hogy három kis kereszteződésig húzott én pedig csak sikoltani és ordítani tudtam. A 14. kerületi rendőrség már úgy jár ki hozzánk, hogy már megint betörtek?? Korábban rá is kérdeztek,hogy nem e adnám oda természetesen pénzért örzővédőnek vagy kiképeztetni. Kizártnak tartom, hogy tudnák fegyelmezni, így ezokból is nemet mondtam, na meg mert az én kutyám és szeretem! Viszont tisztába vagyok vele, hogy csak én tehetek a viselkedése ellen, mert másra nem hallgat.. Kutyasuli nem vált be. A barátaim se tudnak bejönni anélkül, hogy ne kapná meg őket, még ha én kísérem is be őket, akik gyakran járnak esetleg azokat semlegesnek tekinti,de ez így akkor sem állapot! Kérlek segítsetek, akinek voltak hasonló problémái a kutyájával és valami bevált!!

24/L


2013. jún. 4. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:

"egyébként elsőre mit tehettem volna? jobban megijedtem mint az ember!!! egyik kutyám sem tett ilyesmit még soha!"


te nem tudod felfogni hogy a kutyád szemében egy pancser vagy? okés hogy nem tudtad kezelni a helyzetet, csakhogy ez nem a vezető ismérve. és itt máris fény derült arra hogy mennyire tudsz helytállni ebben a szerepben. ahogyan arra is hogy MIATTAD ILYEN A KUTYA! ahogyan azt már mások is megírták. te vagy a hibás. és addig amíg nem húzod el a fenekedet egy kutyasuliba a hazudozás helyett hidd el ez nem is fog változni. én már csak szerencsétlen kutyát sajnálom, de nagyon. még egy ártatlan kutya és egy érthetetlen pancser gazda!

2013. jún. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 A kérdező kommentje:
Tényleg azt mondták! Most hát komolyan, honnan szedjek én heti 30-40 ezret csak arra,hogy a kutyát rendszeresen magánkiképzőhöz vitessem?? Nem azért döngölt a földbe,mert akart, hanem mert a nyakát szorítottam, oldalra esett és rámesett. Nem engem bántott,én csak belekeveredtem így a támadásába
2013. jún. 5. 00:31
 43/76 A kérdező kommentje:
amúgy most szídhattok, de tényleg nem volt dolgom még ilyen kutyával! soha nemvolt agresszív kutyám, Szasza az egyetlen! Pedig már kicsi koromban is voltak kutyáink,egyszerre több is! Asszem 2010es az interjú, férfit támadott, nem tudom meik adón adták,talán hir tv, rtl vagy tv2, nem tudom,mert őszinte leszek nem néztem meg! azt is kérdezték honan van, akkor kamuztam, azt hogy kaptam vagy vettem, nem tudom már.
2013. jún. 5. 00:37
 44/76 anonim ***** válasza:

cikk, híradó, kisfilm, esszé, édesmindegy... elhiheted hogy nem arra vagyok kíváncsi hogy a lehet hogy nem is létező kutyád hogyan nem marcangolt halálra egy lehet hogy nem is létező betörőt... az alapján amiket összeírogattál, ne várd el, hogy higgyünk neked. ahhoz először linkelj videót a híradóról ;)

ha itt össze-vissza dobálózol olyan szavakkal hogy "halálra marcangolt", "nem fogadta el a Cerberos", csak szegény fajtának az imidzsét rontod... ez a fajta NEM ROSSZ és nem is VADÁLLAT... írd be utube-ra, hogy kaukázusi és kb kismillió videót láthatsz róla... ilyen fajtából is lehet kezesbárányt csinálni de persze ahhoz érteni kell hozzá...

Ja és a Cerberos ne fogadja el??? hát akkor szerinted ők miért kapják a fizetésüket, ők miért működnek mint Cerberos Kutyaiskola? egy kutya nevelése nem csak annyiból áll hogy hurrá nem hugyozik a szoba közepére és visszahozza a labdát...-.-"

2013. jún. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:

nah ennyit erről egy totál hazug pancser kérdező! hát én ne tudd meg hogy szidlak most magamban a gép előtt!


nem szégyelled magad??? kiderül hogy xart se értesz a kutyához! hazudsz hogy a cerbiben nem tudták megnevelni a tükörben meg nem is vállaták mert "ooooolyan komoly a baj" közbe meg sajnálod a pénzt hogy egy kis észt belédverjenek ha már annyira okos voltál hogy egy komoly kutyát ellopj magadnak! belegondoltál a hazugságaid következményeibe te nem normális? ha ezt mind elhiszik és rávesznek hogy altasd el a kutyát mert menthetetlen? te nemnormális felelőtlen zokni!

2013. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ez igaz, akkor nem tudjuk megoldani itt. Az itteni válaszadók többsége, annak ellenére, hogy tapasztalt kutyás ilyet még nem élt át, mert mondjuk vizslákat tart már 30 éve. Nem véletlenül küldenek kiképzőhöz, hiszen a kutya életveszélyes lehet még ha nem is rád, de másokra tuti, mert nem bírod visszatartani. Amúgy a kaukázusi az ilyen. Én ismertem egyet, egyedül a gazdájára hallgatott, a gazdi fia pedig akár napestig nyúzhatta volna, és ennyi. A különbség annyi volt, hogy amikor a gazdája rákiabált, akkor visszavett magából a kutya és behívható volt. Ennek ellenére minden egyes embernek neki akart volna menni, szóval egyesével le kellett tiltani mindről és úgy működött a séta.


A másik baj szerintem az, hogy a kutya nem hiszi már el neked. Lebuktál, tudja, hogy ő az erősebb. Szerintem is túl kéne adnod a kutyán egy erősebb kezű gazdinak. Én is csaj vagyok, veled 1 súlycsoportban és azt mondom, hogy ez a kutya már nem nőnek való. Kéne egy jó 90-100 kilós hozzáértő pacák, akit nem tud tollpiheként pórázon rángatni maga után, mert téged simán végighúz az utcán, így meg aztán nem bírod megtanítani pórázon sétálni sem és ez még csak a legkisebb gond a kutyáddal.

2013. jún. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
100%
az egyik válaszolónak: én 20 éves lány vagyok, 2 pitbullom van. mindkettőt egyszerre szoktam sétáltatni, a pórázt akár a számban is vihetném és hidd el, megmaradna minden fogam... ha a kutya tudja hogy ki a falkavezér (a gazdi) akkor akár a kisujjaddal is sétáltathatod a kutyádat, az ott fog menni szépen melletted...
2013. jún. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
ebben nem teljesen értek veled egyet utolsó. az én pitem lazán elhúzza a bőven 90 kilós anyosomat. gondolom egy kau még ennél is könnyebben megteszi ha akarja. itt a tekintélyen esett nem kevés csorba. amihez nem kell fizikai erő hogy a kutyát visszatartsa. igaz nekem pitem van de röhögve ráncigálhatna engem is végig az utcán a 47 kilómmal. mégsem teszi. mert kemény melóval elértem hogy igenis vezéreként nézzen rám. puszta tekintély miatt le lehet tiltani ha ráfeszülne valamire anélkül hogy elrántson. ha annyira szereti a kedves kérdező akkor valahogy gyűjtse össze a pénzt hogy megtanítsák neki hogyan lehet vezetője ennek a kutyának. ha sajnálja a pénzt/nincsen, akkor valóban az az egyetlen megoldás ha túlad rajta egy hozzáértő gazdának. ugyanis így valóban életveszélyes a kutya és ami a legszomorúbb hogy akaratán kívül. hiszen ő csak jó vezérként a kedves gazdit próbálja megvédeni minentől és mindenkitől.
2013. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
utolsó előttinek szántam.
2013. jún. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
egyébként ugyan azt írtad le, amit én csak más szavakkal :) persze nekem sem a két szép szememért sétálnak így a kutyáim, én is megdolgoztam azért, hogy falkavezérként tekintsenek rám. és mivel pitbullokról beszélünk, nem 2-3 kilós tollpihékről van szó. na ná, hogy engem is eltudna rántani, ha hagynám. de megtanulták hogy hogyan sétálunk és azóta nem rángatnak és nem támadnak senkire rá az utcán (meg sehol sem)
2013. jún. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!