Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen agresszív a kutyám,...

Szörnyen agresszív a kutyám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Egy kaukázusi juhász kutyáról van szó. Kicsit mesélek róla, hogy értsétek a dolgok súlyosságát :S 5 éves,ereje teljében lévő szuka. Házban él, nagyon jó körülmények között, de kertes ház és sétálni is gyakran viszem például erdőbe vagy mezőkre (mivel máshol, ahol emberek vannak már nem biztonságos), hogy levezesse a fölös energiáit. A családra semleges, nem hagyja magát simogatni, elmegy és ha piszkálják morog, de senkit sem bántott még az itthoniak közül. Ha valaki megérkezik, iszonyatos ugatásba kezd, de egy kis szaglászás után faképnél hagyja a házban lakókat. Kizárólagosan az én kutyám,szóval senkire nem hallgat, nem is veszi figyelembe a többieket. Örzővédő hajlamai azonban odáig fajultak, hogy az elmúlt 2 évben 4 betörőt kapott el, ami ebben a legmegdöbbentőbb, hogy ebből egy a szomszédba tört be éppen!! Két embert halálra marcangolt és életveszélyes sérülésekkel szállították őket kórházba, egy ember (aki a szomszédba tört be) annyira megijedt a kerítésen átugró kutyától, hogy elfutott és csak páróra múlva talált rá a rendőrség. A negyedik ember pedig sokkos állapotba ment kórházba. A rendőrség oltási papírokat meg mintákat kért, hogy nem veszett e a kutya és mivel biztonsági kamera is bizonyította, hogy az ember jött be, nekünk ebből semmilyen problémánk nem lett. A legszörnyűbb a második betörésnél volt, ugyanis az éjjel közepén a kutyám fölpattant és az első emeleti ablakot azzal a lendülettel ki is törte és úgy támadt az emberre.. Semmilyen előjelet nem adott, nem ugatott.. Feküdt. Azonnal kirohantam, szüleim hívták a rendőrséget és a mentőket, megpróbáltam leállítani a kutyát, de nem, nem bántott,tulajdonképpen figyelmen kívül hagyott és már a torkát szorítottam, észre sem vett, a földre tepert. A rendőrség hívta az állatorvost és nyugtatólövedéket kellett belelőni,mert azt mondták, ilyen állapotba a saját gazdájára is veszélyes,igazuk volt! Bár egyszer sem állt szándékába harapni, a betonba nyomott és a 90kilós kutya testsúlyát alig ha bírtam el így 56 kilósat. Eltört a csuklóm. A sétáltatás is életveszélyes, ha emberközelben van, mert mindenki mellett elmegy, aki közvetlen, de valaki legyint egyet van hangosabban szól, egyből nekitámad és végigránt az utcán, előfordult, hogy három kis kereszteződésig húzott én pedig csak sikoltani és ordítani tudtam. A 14. kerületi rendőrség már úgy jár ki hozzánk, hogy már megint betörtek?? Korábban rá is kérdeztek,hogy nem e adnám oda természetesen pénzért örzővédőnek vagy kiképeztetni. Kizártnak tartom, hogy tudnák fegyelmezni, így ezokból is nemet mondtam, na meg mert az én kutyám és szeretem! Viszont tisztába vagyok vele, hogy csak én tehetek a viselkedése ellen, mert másra nem hallgat.. Kutyasuli nem vált be. A barátaim se tudnak bejönni anélkül, hogy ne kapná meg őket, még ha én kísérem is be őket, akik gyakran járnak esetleg azokat semlegesnek tekinti,de ez így akkor sem állapot! Kérlek segítsetek, akinek voltak hasonló problémái a kutyájával és valami bevált!!

24/L


2013. jún. 4. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:
Azért hoztam el, mert előtte 2 németjuhászunk volt, egyik már meghalt a mostani kutyám előtt, másik még élt, mikor idekerült a Szandi (ez a kaukázusi neve). Azok nagyon okosak voltak, mondom,hogy ez is ki van képezve trükkökre meg ilyesmi, mert értek hozzá, de a viselkedése hirtelen változott meg és napról napra bekattant.
2013. jún. 4. 23:25
 22/76 anonim ***** válasza:
52%
Ez az egész elég kamu szagú. De ha mégsem, ezt a kutyát el kell altatni, mielőtt valakit ok nélkül megöl.
2013. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:
Nem kamu! Úristen csak mert nem azt írtam hogy "Fifike megharapta a szomszéd Mari nénit mit csináljak vele?", ettől még igaz!! Elaltattatni nem akarom:( Túlzottan szeretem! Nem értem, miért lett egyik napról egy normális, csak rendesen házat örző kutyából egy vadállat, akkoriban a póstást se nagyon ugatta:( Egyre jobban próbáltam fegyelmezni, de már egy idő után minden kicsúszott a kezemből és nem tudom miért vett 360°os fordulatot. Azért ide írok, mert az átlagos emberek közt sokkal több esélyem van, hogy valaki ír, hogy neki is van hasonló problémás kutyája. Pláne szuka, így annál inkább nemértem, miért ilyen agresszív. Aki meg azt irta hogy én tettem ilyenné annak üzenem,hogy azt irtam nem agresszív, és nem azt, hogy nem félt az emberektől!!
2013. jún. 4. 23:36
 24/76 anonim ***** válasza:
72%
igen, tudom hogy mit írtál. oké, akkor mondd meg te hogy mitől lett ilyen. Ennyire vagyok "szakértő" hogy tudjam, hogy nem magától lett egy kutya agresszív vadállat... valami kiváltotta nála ezt a problémát és ha te ezt nem vetted észre, hogy mi váltotta ki nála, vagy nem akadályoztad meg, akkor annak te vagy az oka!!!
2013. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azért változott meg 2 éves kora körül, mert akkor lett valóban felnőtt a kutya. Nem a kölyökkori élmények tették ilyenné , hanem egyszerűen olyan alomban született, ahol a kaukázusi még közelebb állt az eredeti fajtához, mint ma a legtöbb tenyésztőnél, akiknek birka módjára sétálgatnak a kutyái a kiállításon és a bíró nyugodtan turkál a szájukban, fognézés okán.

Az ilyen kutyának nem elég az udvar, a lakásban heverészés, a séta pórázon. És nem is való neki.

NEM CSALÁDI KUTYA!

2013. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:
Mindig is félt azt tudom, a legelső támadása után lett ilyen.. Akkor az utcán egy férfi elsétált mellette, megsimította a hátát és mondta, hogy milyen szép,akkor nekiesett. Biztos megijesztette, de ezek után nem egyből lett agresszív, azt hiszem egy hónap telt el, akkor borított ki, amit művelt már. De egy ilyen apróságtól nem bolondul meg egy kutya... Vagy létezik???
2013. jún. 4. 23:46
 27/76 anonim ***** válasza:

Mutatnál a kutyádról egy fényképet? Vagy esetleg linkelnéd a tévé híradós anyagnak a linkjét?

köszi!

2013. jún. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy kamu a kérdés, vagy ha nem kamu akkor veled is komoly gondok vannak. Egyik pillanatban azt írod, hogy két embert halálra marcangolt. Utána meg hogy egy szóval nem említetted, hogy megölt valakit. Utána hogy agresszív, utána kikéred magadnak, hogy a kutya értelmes és nem agresszív.
2013. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:

Ismertem egy kau tenyésztőt. Neki voltak nagyon nagy és vad kutyái. Ő pl családhoz, udvari kedvencnek nem is adott el kutyát. Nem arra valók voltak, hogy pórázon, szájkosárral sétálgassanak a városban az emberek között.

Biztosan van olyan ember, nem is egy, aki ért az ilyen fajtájú kutyákhoz.Talán sikerül neked is találni egyet.

2013. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
100%

én se hiszem ezt el. ne haragudjatok de pl. egy kaukázusinak letörni a dominanciáját nem kis feladat de NEM LEHETETLEN. én nem hiszem el hogy a cerbiben visszaadták volna ezt a kutyát, miközben idegbajos, antiszoc piteket rehabilitálnak. és azok is tudnak ám ölni. ahogyan a népszigetet sem hiszem hogy ne vállalták volna be. azt igen, hogy nem csoportos foglalkozásra engedik, de hogy ne foglalkozzanak vele, KIZÁRT! meg nehogy már el kelljen hinnem hogy pont a cerbiben visszaadják a kutyát, mondván harapott. nem többre van szükség mint egy szájkosárra és egy pórázra amit fojtóként (ahogyan pl. cesar is szokta) fül mögé teszel a kaunak és kizárt hogy el tudjon húzni, mert ez minden kutyának annyira egy érzékeny pontja hogy lazán visszatartható, tök lényegtelen mekkora erő van benne. és ezt a cerbiben is tökéletesen tudják.

ahogyan nem mellesleg pl. korom gábor is.


ennek a kaunak nincsen egyéb baja mint hogy azt hiszi ő a főnök. én elhiszem hogy marha izgi abban az álomvilágban élni hogy a kutya csak akérdezőre hallgat, ezt hozzá nem értő személynek talán be is tudja mesélni. de sajnos az a nagy harci helyzet hogy ez a kau xarik a kérdezőre is magasról, ugyanis nem balhézna lépten nyomon az utcán. és nem mellesleg ELSŐ SZÓRA AZONNAL BEFEJEZNÉ A BALHÉT HA ANNYIRA HALLGAT A KÉRDEZŐRE! nem mellesleg ebből is látszik hogy tekintély nemhogy nulla de aerőssen a béka segge alatt van. az nem tekintély ha nyugis jókedvében hajlandó nekünk lecsüccsenni a kutyánk.


am meg nem tudom mióta hallgat a kérdezőre ha a kau még a családtagokra is morog. az én pitem egyetlen egyszer morgott rá a páromra, azt lerendeztem azóta még szusszanni se szusszan a páromra még akkor sem ha nyüstöli és neki meg nincsen kedve hozzá.


hozzátenném továbbá hogy az enyém sem kedveli hogy idegenek csak úgy akármit csináljanak vele, nemhogy még babrálják is. mikor voltunk állatorvosnál egy alapos kivizsgáláson akkor a dkik nem voltak a szíve csücskei. egyszer lett elege mikor hátára akarták fektetni elkezdett elég durván morogni én annyit szóltam "na-na" abba is hagyta. pedig még a torkába is nyúlkáltak eléggé durván.


szóval ezt a csakis rám hallgat mesét szerintem mellőzzük mert azt a tekintélyt amivel a kérdező rendelkezik le lehet húzni a klotyón úgy ahogy van. mert oké hogy nem akart megharapni egy falkatagot de azért az hogy a betonba nyomta a kérdezőt mert ő megpróbálta leállítani szerintem marhára nem arról tanúskodik hogy jaj de nagyon hallgatna a kérdezőre.


szerintem hagyd abba a hazugságaidat és szépen fáradj el a cerbibe hogy segítsenek rajtad. én addig tuti nem hiszek neked amíg ezt szó szerint bizonyítani nem tudod, nem mellesleg azon agyalok hogy rájuk dobok egy üzit, vajon találkoztak e egy szuka kau-val amit nem rehabilitáltak és ha igen, miért?



nem mellesleg ha a kutyám korházba juttatna egy betörőt már bocsánat de nemigen sajnálnám. örüljön hogy él. vegye intő jelnek és húzzon el dolgozni.

2013. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!