Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kiskutya Amstaff?

Ez a kiskutya Amstaff?

Figyelt kérdés

CSAK fajtaismerők kommentjeit várom.

Nyolc hetes vékony kis szuka,alig három kilós csak.

Az anyja szaporítótól kobzott férges, herpeszes agyonelletett szerencsétlen volt, aki meghalt a kölyök születésekor.

Képek:

[link]

[link]



2013. jún. 6. 16:38
 21/96 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezért választottam őt. Anno a macskáim is mentett állatok voltak. Szerintem is jobb eleve rászorulókön segíteni, csak mint látszik,van amikor kindertojàs:-))))
2013. jún. 6. 22:08
 22/96 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Állatorvos szerint teljesen egészséges?
2013. jún. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
14%
mondani bármit lehet,én is mondhatok bármit....De kétlem hogy fajtatiszta lenne a kutyád.Szapotitotól nekem biztos nem kéne kutya,föleg ez a fajta nem.Én inkább szántam rá pénzt és tenyésztötöl vettem normális idegrendszerü kutyát törzskönyvvel,az a biztos.Egy kutya 10-15évig él velünk és családunkkal és nem 1hétig.
2013. jún. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 23-as a kérdezö többször elmondta hogy a kutya MENTETT mit nem lehet érteni ezen.

Nagyon aranyos a kicsi, gratulálok hozzá. Nem vagyok ugyan fajta szakértő de eléggé staffnak tűnik számomra. Mindenesetre jobban mint az a foxi jellegű kutyus a másik linken.

2013. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 A kérdező kommentje:

22-es. Acana puppy juniort kap felváltva Brit care junior large-al.

23-as:

Te nagyon eltévedtél a gondolataid "sűrűjében"

Mint már vagy hatvanszor leírtam, ő MENTETT kiskutya, NEM VÁSÁROLT. Tudod, nem mindenki rohan kennelbe, ha kutyát akar, van akinek feltűnik, mennyi szerencsétlen van a menhelyeken,gyepin.

No, én ilyen"barom" csaj vagyok, nekem feltűnt.

Ebből értelemszerűen adódóan nekem nem lényeg, hogy fajtatiszta legyen, összevissza azért kérdeztem meg, hogy tudjam KÁBÉ mitmondjak, ha megkérdezik az utcán, milyen márkájú a törpe.

Remélem kezded kapisgálni. Köszi.

Többiek: mérlegelés volt, immáron 3,40kg Nola:) Három napja még csak 2,95 volt. :)))

2013. jún. 7. 09:03
 26/96 anonim ***** válasza:
71%
Őrülök hogy hìzik, de vigyázz a hirtelen súlygyarapodás megterhelheti az izülteket. Szerintem max 1 kg/hét ami normális lehet nálla.
2013. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
54%

Én is amondó vagyok, hogy kutyát VÁSÁROLNI kizárólag tenyésztőtől, törzskönyvvel szabad, VAGY fajtamentőktől, menhelyről örökbe fogadni. Itt az utóbbi eset volt, és nyilván a kiskutyát később ivartalanítják, vagyis neki már nem lesznek utódai, amiket, vagy azok leszármazottjait a későbbiekben szintén menteni kellene majd. Normális nevelés, gondozás és szocializáció mellett nagy eséllyel lesz belőle normális idegrendszerű, egészséges kutya. Kérdező, amint megerősödik és megvannak az oltásai, járj vele kutyaoviba (legtöbb kutyaiskolában ingyenes, pláne mentvényeknek), hogy minél több kutyával megtanuljon játszani, mert ennél a fajtánál főleg a kutyák irányában lehet probléma. Ivarérés előtti ivartalanításnál nagyobb esély van rá, hogy nem lesz domináns más szukákkal.

Üdv, egy korábban válaszoló :)

2013. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 A kérdező kommentje:

Igen, a kutyasuli már tervben van, már beszéltünk egy ismerős trénerrel, anyósomék ónémetjuhásza is hozzá járt suliba, okos kutyi volt.

- okés, figyelni fogok a súlyra, köszönöm!!


Éééés. Egy itteni kedves kommentelő hatására elkedztem körbenézni egy bizonyos vonalon, és srácok, van rá sansz, hogy ő nem amstaff, megkerestem kennel tulajokat, és tenyésztőket is, ők jelezték, hogy Nola fülei nagyon erős fajtajelleget mutatnak. Mégpedig a(z) ír staffordshire bullterrierét.

Kukkoljátok meg a fajta fotókat, szerintem igaz, amit mondanak..

Ezeket a vitorlás füleket látom egész nap itthon :)

Pl:

[link]

[link]

[link]


stb.stb.stb.

2013. jún. 7. 09:24
 29/96 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is staffim van, én írtam másik kérdésnél, hogy nálunk gond volt az acana puppy-val (megjegyzem egy hete váltottam pacificara, azóta tökéletes a végtermék, nincs egész napos állandó galamberegetés, vakarózás is kevesebb bár ezt lehet csak én akarom nagyon így látni) Szóval amikor elhoztam a picúrt 9 hetesen gyöngyörű rózsafüle volt kb egy hétig. Azóta konkrétan úgy áll, mint egy pitnek (törzskönyves, tenyésszemlés szűrt szülőktől, tenyésztőtől stb van a kutya mielőtt a "fajtaismerő" barátunk belém kötne) Szóval még rengeteget fog változni a füle, főleg a fogváltás alatt. Esetleg ragaszthatod, hogy szépen álljon bár szerintem így is szép. Három hónapos kortól ha meglesznek az alap oltások, mehettek oviba. Nem tudom merre laksz, de tudok ajánlani egy nagyon jót a 17 kerben.
2013. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 A kérdező kommentje:
Fejér megye/szfvár. De köszi:) Amúgy már megvan a kutyasuli, a pasi nagyon szuper, Nola meg nagyon okos. Jó párosítás:)
2013. jún. 7. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!