Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat rám a Puli kutyám?

Miért ugat rám a Puli kutyám?

Figyelt kérdés
Kimegyek hozzá az udvarra megsimogatni ami OK is,mikor befele megyek akk hirtelen elkezd rám ugatni(de csak akkor mikor bemegyek)a szomszéd meg kint áll az udvarán és nézi hogy éget le a kutyám előtte. Kap normálissan enni,inni. Akk mi a túrónak ugat!!??

2013. jún. 12. 23:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
77%
Mekkora béna vagy... Vidd el sétálni egy héten keresztül minden nap 2 órát. Ha ezek után is fog ugatni akkor megeszem a kalapom. És neki nem célja az, hogy leégessen a szomszéd előtt
2013. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
54%

Szánalmas...ha nem kamu a kérdés, akkor szerintem nem a kutya az, aki éget téged, hanem te magad vagy az, aki miatt szégyenkezned kell.

Amúgy nem tudom, hogy az ilyenek minek tartanak kutyát...a kutyával foglalkozni kell,nevelni, játszani és sétálni vele, hogy a minimumot megadd neki. ha ezt sem adod meg neki, akkor nem értem, hogy miért mondod, hogy jó dolga van, amikor egyáltalán nem!

Sajnálom szerencsétlent, hogy ilyen gazdák jutottak neki.

2013. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:
pETA,fETA azert nincsennek messze egymastol. nos nem vok egy kutyaidomar de idom sincs ra most fejeztem sulit es kepeznem kell magam+nemet nyelv,max a nagy udvarban megsimogatom,jatszok vele de azt hogy tanitsam es setalni vigyem arra nekem nincs idom,az utca tele van korcsokkal(keverek kutyakkal) meg ha el is vinnem akk meg beszarna a tobbi kutyatol. a kutyanak otthon meg van mindene ami kell(igaz magas szinvonalu nevelesben nem reszesitjuk) de jo helye van es mindenki rendes vele,de a francnak kell ugatnia. A szomszed meg azthiszi,hogy bantom.Volt egy Rotweilerunk 2 db is..azok nem ugattak.De ez...
2013. jún. 13. 09:58
 14/72 anonim ***** válasza:
100%

Minek neked kutya, ha nincs időd rá? A kutyának nem elég annyi ,hogy csak megsimogatom. Szellemileg és fizikailag is lefárasztás kell neki.

Hetente 2 alkalommal vidd el nagyobb sétára. Ha meg nincs séta azokon a napokon meg tanítsd meg neki az alapparancsokat(ül,fekszik,marad,gyere). Tanítás kb. napi szinten 10 percet vesz igénybe. Illetve a közös játék a kutyával is jó mulatság.

2013. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
87%

Abban igazad van, hogy képezned kell magad, mert a helyesírásodból én meg nem mondtam volna, hogy most fejezted be a sulit.

Ez amúgy meg nem kifogás, én most érettségizek, és mégis napi szinten órákat tudok foglalkozni a kutyámmal. Legalább engem is kikapcsol a tanulásból.

Ez egy "jó" kifogás arra, hogy igazából tojsz egy nagyot a kutyád fejére, de ha az jelzi neked, hogy hé, valamit csináljunk már, ne menj el, akkor meg ki vagy akadva...

Valószínűleg azért ugat akkor, amikor mennél be, mert szerencsétlen unatkozik egész nap, az a nap csúcspontja számára, hogy te kimész hozzá két percre, ami persze nem elég neki, és hisztizik, hogy ne menj még el, mert nem akar unatkozni.

Te ilyenkor még egy kicsit se sajnálod meg?

Képzeld már magad a helyébe...be vagy zárva egy kertbe, ahonnan tudod nézni, hogy mások mit csinálnak, de nincs kihez szólnod, nem tudsz mit csinálni csak feküdni egyik helyről a másikra, és valaki oda megy hozzád, két percig veled van, és utána ott hagy. Neked nem fájna?

Bár, szerintem te ezt pont lecarod...

Szerintem vagy foglalkozzon valaki a családból normálisan azzal a kutyával, vagy ajándékozzátok el, és vegyetek riasztót, az is jelez, ha valaki be akar jönni, és még etetni sem kell.

2013. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
84%
Jajj, világos ez, mint a vakablak! Azért ugat, mikor bemész, mert azt akarja, hogy maradj kint vele! Figyelemfelkeltésből! Na és mit csinálsz, mikor ugat? Reagálsz rá. Akárhogy is, de reagálsz. Ezzel elérte a célját. Tehát legközelebb is ugatni fog. A megoldás ilyenkor az ignorolás lenne, az, hogy magára hagyod azonnal, de mivel eleve nincs vele foglalkozva, szinte jogos, hogy ezt csinálja. Nekem is pulim van, igaz, még kicsi, és ő is ugat figyelemfelkeltésből, de mivel rengeteget van törődve vele, megtehetem, hogy ilyenkor ignorálom. Egyre kevésbé ugat. És tudom, hogy falun "szégyen" egy pulit sétáltatni, de engem nem érdekel.
2013. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:
hat a puli nem egy olyan kutya amivel fesziteni lehet de en nagyon szeretem. amugy van benne igazsag hogy lehet hogy nem akarja hogy bemennyek...amugy az eggyik valaszolo azt mondta hogy o is eretsegizik es neki van tobb oraja a kutyajara(beszarok ezen) hova jar takaritokepzobe??!! amugy bocsi azoknak akiket zavar a helyesirasom de kulfoldi vok es angol tasztan irok,ekezettel nekem nehez. SRY
2013. jún. 13. 15:43
 18/72 anonim ***** válasza:
100%
Emeltszintű érettségit jól 80%felett, is lehet úgy, ha a kutyádat nem hanyagolod el. Tapasztalat.
2013. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
89%
Érettségi, haha :) 1 egyetemi vizsgára többet kell tanulni, mint az egészre. És nyilván te is alig tanulsz rá, csak itt trollkodsz vele.
2013. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
61%
Jaja, 5 db emelt szintűt megírni semmi egy közepesen nehéz szak egyetlenegy vizsgájához képest.
2013. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!