Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a francot lehet egy ilyen...

Mi a francot lehet egy ilyen ösztönerős kutyával csinálni, akit labda vagy egyebek nem érdekelnek?

Figyelt kérdés
A huskymról van szó, elképesztő ösztönei vannak, de ezek csak a macskákra, esetleg pockokra és egyéb kisemlősökre kapcsolnak be. Már vért izzadtam, nem labdázik, a csipogós játék sem érdekli, így nem tudja az ösztöneit kiélni. Persze a macskák után megy, hiába dobok neki palackot, egyszerűen olyankor megszűnik a világ. És kb. egy tizedmásodperc alatt kapcsol be az ösztöne, mire letiltanám, már túl van hetedhét határon. Büntetés nem segít, mivel egyébként is szökős (volt az előző gazdájánál),nem hajthatom meg. Most már komolyan hajlok az elektromos nyakörv felé, mert minden tőlem telhetőt megtettem, teljesen jó a kapcsolatunk, figyel rám, vezére vagyok, behívható, de ezt az igen magas ösztönt nem tudja velem kiélni. Tanács?

2013. júl. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is van ilyen gondom, főleg madarak után megy a kutya, de akkor teljes önkívületben van. Itt javasolták korábban a madzagra kötött plüssmacskát meg hasonlókat, kipróbáltam, még biciklivel is húztam az orra előtt, arról simán le lehet tiltani. Ha élő állatról van szó, az egész más, múltkor is meglátott egy sünit, úgy ment utána, mint a veszedelem.

Mi folyamatosan labdázunk, frizbizünk, de nyilván érzi a különbséget, mert ettől nem "éli ki" magát, ugyanúgy rá van kattanva mindenre, ami mozog. Úgyhogy sajnos nem feltétlenül oldaná meg a dolgot, ha szeretné a labdát.

Amit viszont akumi írt, beválhat. Az mégiscsak egy összetettebb, ösztönökre jobban ható dolog, jobban hasonlít a vadászatra, mint egy teniszlabda után rohangálni (végülis a kutya nem h.lye, hanem kutya, nem olyan könnyű nekik hihetően imitálni bármit is).

Hajrá, majd írd meg azért, hogyha előrelépés van, akkor hogy sikerült elérni, szerintem sokunkat érdekelne..

2013. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:

Hát, akumi, jól esnek a szavaid. Téged szakértőnek tartalak, és kicsit megnyugtat, hogy neked is szembe kell(ett) nézned hasonló problémával. Így már nem érzem magam akkora szerencsétlenségnek:D Ti hogy haladtok? Amúgy ettől az egytől én is parázok, hogy összeköti, azon agyalok, hog lesz valami súly a nyakörvén vagy ilyesmi, ami hasonló érzetet kelt benne.

Na meg nálunk is az a szitu, hogy anno, mielőtt hozzámkerült vadászatból tartotta fenn magát. Kiment a töltésre, kint volt 1-2 hétig, majd hazament. Ugyanolyan jó húsban...

2013. júl. 19. 22:45
 13/76 anonim ***** válasza:
0%
Dobd meg a lánccal amikor szalad a macska után.S szentségelj.3-4 alkalommal jól és jókor dobott lánc,és már elég lesz csak a szentségelés :)Persze a láncot ne melléje dobd,hanem a kutyát célozd vele.Lehet durvának tűnik,de nem az és nagyon hatásos.
2013. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:
Ja, és az ha van valami eredmény, mindenképpen megírom, augusztus közepére jön a nyakörv, már csak macskák kellenek:D
2013. júl. 19. 22:47
 15/76 anonim ***** válasza:
90%

A husky ilyen, nekem is volt. Hiába vagy a vezére, hiába tudod behívni, a macskáról képtelenség letiltani, mert nagyon erős vadászösztönük van és mint valaki nagyon helyesen írta, ők nem kergetőzni akarnak, hanem ölni. Tudom, hogy durván hangzik így, de a sarkkör közelében nem gazdagék vadásztak kedvtelésből, akik hazaérve disznót vágtak, ha nem fogtak semmit...


Visszatérve a vezérségre. Ezt én is észrevettem, hogy ez a kutya pontosan tudja, hogy meddig van ellenőrzés alatt. Sajnos pontosan érti a különbséget a 10 méteres póráz és a 0 póráz között, a lehetőségeket pedig szemtelenül kihasználja. Az elektromos nyakörv nem tudom, hogy mire vezetne. A kutyaiskolában gyenge áramot vezettek virslibe, hogy ne szedjenek fel minden szart a földről a kutyák. Hármat találhatsz, hogy hol mondott csődöt a jól bevált régi módszer... Minden kutya megértette a lényeget kivéve az enyém, aki inkább kitalálta, hogyan lehet ellopni a virslit. Egy fél virsliért képes volt többször megrázatni magát az árammal (oké, elég gyengével, mert először az oktató megrázta vele magát is bizonyításképp, hogy ne féltsük a kutyákat) Talán működne, de ha nem elég nagy a hatótáv, akkor tuti rá fog jönni és csak még messzebb szalad tőled... Én állítom, hogy ezek a kutyák baromi intelligensek. Sokkal okosabb, mint gondolnád, csak nema rra fordítja az eszét, hogy mit tegyen meg neked, hanem arra, hogy hogyan bújjon ki alóla :D

Az agár pálya tetszik, szerintem próbáld meg, kár hogy nekem nem jutott anno eszembe, biztos nagyon élvezte volna. Nálunk a kerti locsoló volt a sláger. Képes volt órákat vadászni a mozgó vízre, becserkészte, aztán harapta, ugrott, hogy elérje a tetejét is. :D

2013. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos vannak olyan tettei a kutyáknak, amelyeket csak igen erős jelzéssel lehet letiltani. Nem csinál semmi kárt egy jól használt elektromos. Nem fogja összekötni azzal, hogy rajta van, vagy nincs rajta, ha kellő ideig használjátok és időnként vissza kell rá tenni. Még úgy is, ha nem kell használni.És időt kell adni a kutyának, hogy belerögződjön a tiltó szó valóban tilt, még akkor is, ha szabadon van. Arra viszont figyelni kell, nem szabad a gyenge impulzussal kezdeni. A jelzés valóban érezhető kell legyen a kutyának már az első alkalommal.
2013. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
88%

Mi egyelőre úgy haladunk, hogy végre sikerült elemet venni a nyakörvbe, de a környéken csak elvétve van 1-2 macska, és azok sem futkosnak, vagy a kutya nem veszi őket észre :D Úgyhogy próbálok időt meg energiát találni egy macskatúrára oda, ahol kirohant az útra, meg keresni más helyeket, ahol vannak még.

Ja, egyébként amikor így kirohant az útra, akkor még aznap elértem, hogy egyik kezemben volt a kutya laza pórázon, a másikkal meg macskát simogattam, de közben kocogtatta a fogát, majd' meghalt az izgalomtól, és minden apró mozdulatra kiugrott... Minél tovább csináltam ezt, annál izgatottabb lett, három napig mást sem csinált minden sétán, csak macskát keresett, szóval úgy döntöttem, hogy ilyen formában nem erőltetem tovább a dolgot. A madarakról le tudtam "cesarmillanolni" (de azt full tökéletesen), a macskákról nem, ez van.

2013. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy van, hogy ha falkavezér vagy, akkor mindig hallgat rád a kutyád? Ez miért lenne kivétel?

Csak azért kérdezem, mert engem nemrég földbe döngöltetek, hogy szarik rám a kutyám, mert nem tudom leszoktatni a kaja felevésről, hiába írtam, hogy minden más tökéletesen működik. Pedig az étel felevése is egy ösztön. Így hát vagy az én esetem is lehet kivétel, vagy te nem vagy falkavezér.

Nem bántásból kérdezem, nem akarlak megkérdőjelezni, csak tényleg szeretném megérteni.

2013. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
69%
Ugy csináld, hogy a kutyán csak az elektromos legyen, semmi más. És ez igy egy hétig. De akkor nem szabad rányomni. Amikor készülsz használni, akkor tedd rá azt a nyakörvet, amiben majd fogtok sétálni, és vidd bele a kutyát a hibába. Tehát otthon CSAK az elektromos legyen rajta. Igy nem azzal fogja összekötni a negativot, hanem a normál nyakörvvel. Azért egy jótanácsot fogadj meg. Kérd ki egy szakértő segitségét, hogy jó időben használd, és felügyelettel.
2013. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
89%
Az van, hogy ha egy másik kutya a falkavezér, és nagyon meg akar valamit tiltani, amit a delikvens nagyon nem akar abbahagyni, akkor k*rvára megtépi. Mi meg elektromost rakunk rá. Mindenki azzal dolgozik, amije van.
2013. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!