Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a francot lehet egy ilyen...

Mi a francot lehet egy ilyen ösztönerős kutyával csinálni, akit labda vagy egyebek nem érdekelnek?

Figyelt kérdés
A huskymról van szó, elképesztő ösztönei vannak, de ezek csak a macskákra, esetleg pockokra és egyéb kisemlősökre kapcsolnak be. Már vért izzadtam, nem labdázik, a csipogós játék sem érdekli, így nem tudja az ösztöneit kiélni. Persze a macskák után megy, hiába dobok neki palackot, egyszerűen olyankor megszűnik a világ. És kb. egy tizedmásodperc alatt kapcsol be az ösztöne, mire letiltanám, már túl van hetedhét határon. Büntetés nem segít, mivel egyébként is szökős (volt az előző gazdájánál),nem hajthatom meg. Most már komolyan hajlok az elektromos nyakörv felé, mert minden tőlem telhetőt megtettem, teljesen jó a kapcsolatunk, figyel rám, vezére vagyok, behívható, de ezt az igen magas ösztönt nem tudja velem kiélni. Tanács?

2013. júl. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam az őv-n, de szeptembertől lesz, addigra meg elköltözünk:S Amúgy ja, őt is feszült figyelem előzi meg, de hiába pásztázom át a terepet, ő sokkal gyorsabb mint én. Tegnap 2 m-re volt tőlem, és úgy ment el macska után. Nem hasonlítom őt egy normál kutyához, másik 2 kutyám is macskás volt, ment gond nélkül a leszoktatás, de ő egyrészt szó szerint vadászatból tartotta fenn magát, másrészt meg tuti gyilkolt már macskát, így már totál rá van kattanva. Tegnap is nekivágtam a másfél literes vizet, mint írtam igen erősen, de nem érdekelte. Kikapcsol a fájdalomérzete is ilyenkor. Remélem, az elektromos elég erős negatív inger lesz. Én magam sosem tudtam olyan negatív ingert adni, ami azt jelentené neki, hogy jobb nem elmenni.
2013. júl. 20. 11:40
 32/76 A kérdező kommentje:
És köszi 76 %-os hasznos amit írsz, de ezen már mind túlvagyunk:S Mint írtam volt már dobálózás, volt már igen erélyes tiltás, de szerintem (szó szerint!) ezeket meg sem hallja vagy érzi, annyira rá van fókuszálva. Mint Cesar Millan is mondja, hogy a kutya szintjéhez kell igazítani a megfelelő ingert. Na most úgy képzeld el, hogy hiába dobtam meg, meg sem mozdul rá, mintha meg sem érezné. Tehát sokkal magasabb az inger, mint az általam eddig adott elleninger. Remélem, így érthető, amit írtam. Nem tudja ilyenkor egy számára minimális fájdalom kizökkenteni, még ha csak figyeli, akkor sem.
2013. júl. 20. 11:45
 33/76 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy sztorim a macskákkal amit mindig el szoktam mesélni az az volt, hogy bejött hozzánk a szomszéd macskája amíg mi sétáltunk. Vagy nagyon bátor volt vagy erősen öngyilkos hajlamú, de megvárta míg hazaérünk, pedig szerintem egy macska számára egyértelmű, hogy a ház teljesen kutya szagú, na mindegy. Hazaértünk, a nagyobbik kutya elkezdte szaglászni a számítógép asztalt, morgott,próbált bemászni alá minden oldalról, minden lehetséges pózban, persze ez lehetetlen, mert teljesen be van pakolva alul, még a feje sem fért be. Erre már a kisebb kutya is felfigyelt, próbálkozott ő is. Azt hittem egér vagy valami más állat van ott, de nem macska...megzörgettem az asztalt, hogy hátha akkor kijön az a valami. Hát előugrott a macska, fénysebességgel kiszáguldott a konyhába, a kutyák egymáson átgázolva rohantak utána. Én meg csak álltam és hirtelen annyit kiáltottam csak utánuk, hogy nem. Abban a pillanatban megálltak, magam sem értem, hogy hogy, nem reménykedtem semmiben amikor utánuk szóltam, csak ösztönösen reagáltam. Kimentem, a kutyák a konyha ajtóban álltak teljes feszültségben, a macska a konyhapulton rémületben. Mondtam a kutyáknak, hogy marad, kinyitottam a konyha ablakot, arrébb álltam, a macska már repült is ki az ablakon. Aztán a kutyák megrohamozták az ablakot és még vagy 10 percig szaglásztak ott hátha visszajön. Hihetetlenül büszke voltam rájuk, mert utcán le tudom tiltani őket, de azért ilyen kis helyen összezárva 3-an már keményebb. Én csak egyszer szidtam össze úgy rendesen macska miatt, mert majdnem az arcommal töröltem fel a betont egy akciója során és azóta tudja jól, hogy nem szabad, bármennyire is szeretné, ha pórázon van még csak el sem indul ha macska van. Póráz nélkül elindul de letiltható.

Na de hogy hasznos is legyek a kérdés szempontjából, szerintem az elektromos nyakörv nagyon is jól hasznosítható ilyen helyzetekben.Én még nem használtam de az ismerősömnek bevált. Nem hinném, hogy veszélyes, mert én már kipróbáltam a kézfejemen a legerősebb fokozatot és hát tény, hogy megcsípett rendesen, de azért a kezemen a bőr sokkal vékonyabb és érzékenyebb mint a kutya nyaka. Láttam már használatban is és a kutya még csak fel sem nyüsszent, pedig egy kb 10 kg-os kutyáról van szó. Ha nem lenne más opció használnám én is.

2013. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 zsuzsabazsa ***** válasza:
75%

Nem olvastam el az egész kommentet, de tényleg egy fájó inger kell a kutyádnak, ami felül írja a zsákmány szerző ösztönét. Biztosan jó az elektromos nyakörv is, én is kipróbálnám a helyedben.

Azért én kipróbálnék mást is ami hat úgy mint az elektromos.

Nekem is volt egy Németem aki szerette volna a macskákat üldözni, de én azt szöges nyakörvvel akasztottam meg. Úgy érte az is mint egy áramütés.

Négyszeri alkalom után már nem merte a macskát kergetni, mert tudta, ahogy elindulna jön az irtózatos harapás.

Ez nagyon jól beépült a kutyába és a fájó inger elkerülése végett nem csinálta többet.

2013. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 zsuzsabazsa ***** válasza:
75%

Azt meg kifelejtettem, hogy mindig addig sétálgattam az út mellett a járdán míg fel nem tűnt egy macska a túl oldalon.

Éppen erre a szitura vártam és akkor mikor a kutyámnak leérkezett a két első lába az úttestre /direkt hagytam/ és akkor rántottam rá hirtelen egy jó nagyot, hogy a kutya felemelkedett a földről és szaltózva esett be mellém.

Inkább így tanulja meg mint hogy tényleg ahogy írtad egy kocsi lapítsa ki.

2013. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
A dobálózás meg akkor lenne jó, ha a lánc nehéz és úgy dobod el, hogy az a lábai köré tekeredjen. De ezt csak közelről lehet megcsinálni és a földön csúsztatva. Eleve a fűben elakad a lánc amúgy meg inkább az oldalát lehetne vele megcélozni.
2013. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
100%

akumi:

Látom, hogy macskát kerestek.

Nos, nem tudom merre laksz, de ha lejössz a 11. kerület, Baranyai utcába, garantáltan találni fogsz. :)

2013. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:
Mi is macskakeresésben vagyunk, szóval köszi a tippet! Fene vigye el, hogy ha kutya nélkül vagyok richtig vagy 10 macskát látok, ha ő is ott van, szökőévente van egy:D
2013. júl. 20. 12:50
 39/76 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nincs egy macskás ismerősöd akit megkérnél, hogy távolabbról mutogassa a macskát felétek. Tudod úgy emelgesse és mondja, hogy cicc,cicc.
2013. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én kutyám így reagált a macskákra még a szája is habzott. Ott nézd ahol ki van kötve ugat és habzik a szája.

Egy macskával kellett hergelnem.

2013. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!