Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a francot lehet egy ilyen...

Mi a francot lehet egy ilyen ösztönerős kutyával csinálni, akit labda vagy egyebek nem érdekelnek?

Figyelt kérdés
A huskymról van szó, elképesztő ösztönei vannak, de ezek csak a macskákra, esetleg pockokra és egyéb kisemlősökre kapcsolnak be. Már vért izzadtam, nem labdázik, a csipogós játék sem érdekli, így nem tudja az ösztöneit kiélni. Persze a macskák után megy, hiába dobok neki palackot, egyszerűen olyankor megszűnik a világ. És kb. egy tizedmásodperc alatt kapcsol be az ösztöne, mire letiltanám, már túl van hetedhét határon. Büntetés nem segít, mivel egyébként is szökős (volt az előző gazdájánál),nem hajthatom meg. Most már komolyan hajlok az elektromos nyakörv felé, mert minden tőlem telhetőt megtettem, teljesen jó a kapcsolatunk, figyel rám, vezére vagyok, behívható, de ezt az igen magas ösztönt nem tudja velem kiélni. Tanács?

2013. júl. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 zsuzsabazsa ***** válasza:
2013. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
#37: Kösz a tippet :D Muszáj lesz máshol is gyakorolni, hogy ne kösse helyhez, szóval lehet, hogy egyszer elnézünk oda :)
2013. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 A kérdező kommentje:
Wow, durva:D Az enyém mocsok sunyi, meglapul, nem ugat, de ha akció van, pillanatok alatt elrohan.
2013. júl. 20. 13:16
 44/76 anonim ***** válasza:
89%

nem értetted amit írtam. ha a kutyát figyeled, nem a környéket kell azt csak maxi átpásztázni -én is rengetegszer a kutyáról tudtam meg hogy valami van és nem azért mert előre láttam-, akkor látni fogod hogy először még csak figyel. a legjellemzőbb hogy bár füleket hegyezi de a farok nyugisan lazán lent van tartva. ekkor a kutyának még nem kapcsolt be semmi, mert még azt keresi hol van pl. a macska amit megérzett. amint látja vagy rájön úgy kezd a farok egyre jobban felemelkedni és úgy kezd befeszülni ugye a célpontra. (ráadásul a husky sem olyan fajta aminek állandóan fent van a farka szóval ennyiből szintén szerencsés a helyzet) az enyémen is tökéletesen lehet ezt látni. sőt még az egész testtartásán is mert a farok emelkedésével szabályosan látni ahogy a kutyának megfeszülnek az izmai, főleg a nyakán lehet ezt nagyon jól látni egy az egyben megvastagszik neki a befeszült izomtól. rengetegszer mutattam már a páromnak is, mégis mai napig ugyanazokat mondja mint te, hogy lehetetlenség mert gyorsabb stb. pedig semmi többre nincs szükség minthogy eleinte igenis le nem veszed róla a szemedet és bőven meg fogod látni ezt. főleg a német juhászok tipikus képe jut ilyenkor eszembe, amikor a farok lent van de mégis figyelnek előre. ezt még cesar millan is rengetegszer mutatja a gazdiknak (legyen az a kutya akár más kutyákra agresszív stb) minden esetben a kutya először csak így figyel (az már egyedfüggő hogy mikor kezdi ezt el, mennyire közel van a kiszemeltjéhez) és amint elkezdene a kutya befeszülni azonnal azt tiltja. igen mondja azt is hogy az ingerhez megfelelően kell kizökkenteni a kutyát, de soha sehol nem várja meg azt hogy pl. a kutya befeszüljön mert ahhoz még neki is keményebb fegyelmezést kell produkálnia (PÓRÁZZAL!). sehol nem várja meg azt hogy a kutya befeszüljön éppen azért mert akkor már csak nagyon nehezen lehet leállítani a kutyát. ez egy nagyon könnyített módszer.


ha a te elméleted szerint nézzük, akkor viszont annak a huskynak már most borítékolom hogy jóval keményebb áramütésre lesz szüksége az általánosan elfogadottnál hogy valóban meg is érezze ilyen befeszült állapotban.


az ö.v. tényleg sokat javít -bár nem tudom huskyknak szabad e, igaz mi pittel próbáltuk amolyan energia levezetőként- de az valahogy, legalábbis az én tapasztalatom szerint megint más. mert ott már a kezdetektől az irányításod alatt áll a kutya és ezt érzi is -főleg ha a pórázas verzióval számolunk- nekem legalábbis nem okozott gondot leállítani sosem. vagyis hazudok, akkor amikor automatikusan magyarul dumáltam az itteni nyelv helyett amit észre se vettem magamon, de gyorsan orvosoltuk a problémát, a kutya mostanra tudja két nyelven. viszont a világban kószáló inyencségekkel kapcsolatban csak úgy tudtam kontrollálni ha már az elejétől a kutya a figyelmem alatt állt. tehát pl. beutasítottam a komfortzónámba azzal ő már tudta tökéletesen hogy szemem rajta van és kezelhetőbb volt, sőt. de ha esetleg a kutya azt látná azt érzékelné hogy full figyelmetlen vagyok tuti ő is megindulna maxi csak visszahívni tudnám és azért ez nem mindegy mert elég egy mp ahhoz hogy az útra kirohanjon és megtörténjen a baj. valahogy a kettő más. egy macska főleg ha még rohan is (ráadásul a kutyának szó szerint tapasztalata van a megölésében) sokkal érdekesebb mint a csibész főleg ha a kutyát amúgy is arra kell szoktatni pont hogy támadjon emberre mert ugye magától amúgy sem tenné. persze ez az én személyes véleményem, bár tény hogy valóban nagyon jó dolog az ö.v.

2013. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
94%
mellesleg pont az általam leírt állapot tökéletes arra hogy rájöjjünk mennyi tekintéllyel rendelkezünk a kutyával szemben. ebben az állapotban a kutya ugyanis -most mondom úgy- maga eldönti hogy a gazdi kedvéért -ugye tiltáskor- hajlandó e legyűrni az ösztönét vagy épp nem hallgat a tiltásra és a macskát válassza magyarán. a párom pl. még ha időben is szólna rá a kutyát nem érdekelné mert bármi ami felébreszti az ösztönét -legyen az a legapróbb dolog is- sajnos tekintély híján érdekesebb neki a páromnál.
2013. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Figyelj, egy kölyökkora óta nálad levő alapvetően emberközpontú kutyát hasonlítasz egy hónapokon át vad, önfenntartó életmódot élő iszonyat makacs fajtájú, igen komoly problémákkal küzdő kutyához. Mint írtam, tudom, hogy azok a dolgok, amit leírtál, a kutyák 90 %-ánál működnek, nála nem. De még olyan esetek is vannak, amikor a kutya kölyökkora óta a gazdánál van, a tekintéllyel is minden rendben, és a kutya mégis elmegy macskák után, mert annyira erős az ösztöne. Erre jó példa egy általam nagyon tisztelt szakember, akinek elképesztő tudása van, és nem kamu, látom, hogy viselkednek az addig antiszoc ebek a kezében, de a kutyája elmegy macska után. Egyébként olyan tisztelettel és szeretettel viseltetik iránta, amiről a legtöbb kutyatulajdonos csak álmodik. Nem minden fekete és fehér, és nem minden úgy működik, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
2013. júl. 21. 01:21
 47/76 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos nem érted amit a hosszasan válaszoló ír.


Abban igazad lehet hogy, a Te eseted nehezebb.

De akár kölyök kora óta nevelt, emberközpontú kutyáról beszélünk,

akár éveken át vadászatból magát fenntartó kutyáról, minden esetben van láncreakció.


Ez azt jelenti hogy a kutya, nem mindenfajta előjel nélkül ugrik a macskára, hanem igenis megelőzik azt bizonyos reakciók.


Tehát ebben a láncreakcióban a Te kutyád is MEGFIGYEL, mielőtt megmerevedne ahogyan azt a hosszasan válaszoló próbálta taglalni. De ha ez nem megy akkor érdemes már azelőtt tiltani a kutyát, mielőtt ez megtörténne, tehát amikor jól láthatóan elkezdi keresni a zsákmányt. Felderítő vadászatra indul. Ilyen esetben a kutya mindig a farkát magasra emelve, sűrűn szaglászva pásztázza a terepet. Ezt kell tiltani, ha a megfigyeléskor ez nem megy. Ezzel egyben a kutyának megtanítod hogy a vadászat a Te engedélyed nélkül, tilos!

Tehát nem ő maga dönti el, lévén Te vagy a falkavezér, hogy a séta az éppen a vadászatnak az ideje.

A kutyádnak nem kell zsákmányt keresnie, mert mindennap elegendő és megfelelő minőségű táplálékot kap.


A túlzott mértékű vadászösztön miatt problémás viselkedésűvé váló kutyák kezelhetőségét tény, nagyon megnehezíti, hogy az egész vadászati stratégia ismétlései során a kutyában önmagát jutalmazó, pozitív megerősítésre alapuló tanulási rendszer alakul ki.

Ha a kutya eljut a vadászati cselekvéssorozat végére, akkor valóban, gyakorlati értelemben is elérte azt, hogy megjutalmazta önmagát.


A séták alatti a kutyával folytatott kommunikáció az egyik legfontosabb alapja lehet a későbbi céltudatos, vadászati ösztönt csökkenteni hivatott tréningnek. Vannak kutyák, amelyekkel nyugodtan mehet az ember akárhová, mindig a gazdi közelében maradnak, és az ember teljes biztonsággal megbízhat abban, hogy semmilyen potenciális zsákmányt (mozgó embert, tárgyat stb.) nem kezdenek el kergetni és megtámadni. A túlzott vadászati hajlammal rendelkező és a valamilyen oknál fogva mindent, ami mozog, megkergető kutyákkal szinte elképzelhetetlen a nyugodt séta, mert az embernek örökösen készenlétben kell lennie a kutya miatt. Ezekkel a kutyákkal szándékosan szorosabb kontaktust kell kialakítania a gazdinak, hogy a kutyára figyeljen, a közelébe maradjon.


Az alapengedelmesség kellő tudása nélkül szintén elképzelhetetlen a kifejlett korban lévő kutya összeszoktatása idegen állatokkal, amelyeket vadászösztönéből fakadóan megpróbál zsákmányként kezelni.

Az engedelmes kutya megfelelő tréningjével azonban elérhető, hogy közömbösen viselkedjék vagy egy bizonyos cselekvéssel reagáljon a másik állat látványára (pl. leüljön, amikor megpillantja az idegen macskát az utca túlsó oldalán).


Ha pedig még mindig nem megy, vigaszul itt egy kis humor, ha már A Kutyasuttogó is szóba jött itt: [link]

2013. júl. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 A kérdező kommentje:
Igazad lehet utolsó, de az a vicc, hogy csak szürkületkor can nála ez a jztató viselkedés. Nappal már volt hogy le tudtam tiltani.
2013. júl. 21. 10:30
 49/76 A kérdező kommentje:
hülye telefon. Szóval van és kutató
2013. júl. 21. 10:31
 50/76 A kérdező kommentje:
Leírom, lehet valakit érdekel a válaszolók közül. Döntésre jutottam, egyelőre nem lesz elektromos nyakörv. Az elmúlt napokban elég sokat olvastam erről külföldi honlapokon, pár hibámra rájöttem, úgyhogy egyelőre azokat fogom korrigálni, és meglátom, hogy hogy alakul.
2013. júl. 22. 15:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!