Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a francot lehet egy ilyen...

Mi a francot lehet egy ilyen ösztönerős kutyával csinálni, akit labda vagy egyebek nem érdekelnek?

Figyelt kérdés
A huskymról van szó, elképesztő ösztönei vannak, de ezek csak a macskákra, esetleg pockokra és egyéb kisemlősökre kapcsolnak be. Már vért izzadtam, nem labdázik, a csipogós játék sem érdekli, így nem tudja az ösztöneit kiélni. Persze a macskák után megy, hiába dobok neki palackot, egyszerűen olyankor megszűnik a világ. És kb. egy tizedmásodperc alatt kapcsol be az ösztöne, mire letiltanám, már túl van hetedhét határon. Büntetés nem segít, mivel egyébként is szökős (volt az előző gazdájánál),nem hajthatom meg. Most már komolyan hajlok az elektromos nyakörv felé, mert minden tőlem telhetőt megtettem, teljesen jó a kapcsolatunk, figyel rám, vezére vagyok, behívható, de ezt az igen magas ösztönt nem tudja velem kiélni. Tanács?

2013. júl. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
Megosztanád velünk is a hibákat? Hátha tanulunk belőle. :)
2013. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:

jaj, én nagyon örülök. már egész elszontyolodtam hogy csak az áram marad megoldásként.


nagyon nagyon sok sikert kívánok a javuláshoz!

2013. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát először is a viselkedésemen kell változtatnom, sokszor feszült voltam, már előre idegeskedtem, hogy megint mit követ el, ezt abba kell hagynom. Másrészt sok mindent olvastam a nagyon magas vadászösztönnel rendelkező kutyákról, és arra jutottam, hogy nem elnyomni akarom ezt az ösztönét, hanem azt, hogy felém irányuljon. Ehhez először is megpróbálom felépíteni nála, hog a nálam lévő zsákmány is érdekelje (a labda) úgy hogy kaját rakok bele, és ha elmegy a labdiért, kiszedheti belőle a kajcsit (szerencsére étellel motiválható). Aztán az összes szemem rajta lesz sétakor, ahogy látom, hogy beindulna, tiltás flakonnal, és ha visszajön, cserébe megkapja a lasztit. A legnehezebb szerintem a labdásságot lesz nehéz kialakítani, de remélem, menni fog. Aztán ha így sem jön be, jön az áram:S
2013. júl. 22. 17:04
 54/76 anonim ***** válasza:

nah az idegeskedés az tényleg nagyon sokat ront. és nem is könnyű legyűrni, annyira automatikus tulajdonsága az embernek... egy nagyon jó tanács. ne idegeskedj hanem próbálj mindig mindennel számolni, egyszerű tényként felfogni, ne valami rossz elkerülendő dolognak, hanem lehetőségnek a fejlődésetekhez. és azt is gondold át hogy bizonyos helyzetekben mi az amit tenni fogsz. így már nem félelemmel telve fogod várni ezeket a helyzeteket, mert nem fognak felkészületlenül érni. nem leszel ideges vagy bármi ilyesmi mert tudni fogod hogy mit fogsz csinálni. nekem nagyon sokszor volt úgy hogy a fejemben felépített stratégiai lépések tömkelegével indultam vele útnak. és az istennek nem tudott kijátszani. sem semmi kizökkenteni. nagyon jó mert abszolút nem kezdesz el idegeskedni hanem a helyzethez mérten azonnal felsorakoznak a fejedben a lehetőségek és cselekszel. ilyenkor büntetsz a legpontosabban és a legegyértelműbben. jó példaként tudnám felhozni azt az esetet amikor az enyém kitalálta hogy mostmár nem lesz barátságos hanem agresszív a kutyákkal. nagyon apró jelekből azonnal észrevettem hogy valami nem stimmel. ennek megfelelően indultam is útnak vele aznap este. nem paráztam vagy idegeskedtem előre hogy nah akkor ez most ki fog támadni. hanem felfogtam tényként, ez így lesz, viszont a kérdést én mit fogok akkor csinálni? találkoztunk is egy kutyával amire ki is támadt (pedig totál rendben volt a másik kutya szóval még azt se lehetett mondani hogy ő a hibás vagy valami) én meg pont ezt vártam. mivel nem ért váratlanul és előre ki is gondoltam mit fog ezért kapni. azonnal és totál egyértelműen büntettem. most visszagondolva még kitámadni sem tudott egy rendeset. egy csepp harag vagy idegeskedés sem volt bennem. annyira jól sikerült ez hogy azóta se volt problémám vele. pedig már találkoztunk azóta mindenféle kutyával de semmi agresszió hála az égnek.


ezt a kedves kiképző ismerősöm mondta nekem (nem mellesleg tőle vettem a kutyát). mert őszinte leszek, domináns pit lévén én is mindig automatikusan idegesedtem ha valamiben nem szuperáltak a dolgok. mi van ha megint egy macskát látunk, vagy kutyát, akármit. ő ébresztett rá hogy ez annyira de annyira hátráltatja csak az embert hogy az leírhatatlan. nem megfelelően gondolkodsz így nem is megfelelően/időben büntetsz. annyira igaza volt.


plusz még egy érdekesség. pl. a kutya lelép az útra.


tiltás HOVA MÉSZ??! ---> magadban: "úristen le ne lépj,mert el ne üssön az autó"


vagy


HOVA MÉSZ??! magadban: "hogy merészelted ezt megtenni? kit érdekel mi van ott akkor sem léphetsz le és kész!"


hatalmas a különbség. márpedig ha előre idegeskedsz akkor ennek tükrében is büntetsz. ami egy domináns kutyát abszolút nem hat meg. tudom tapasztalatból.


most jutott eszembe hogy a kiképzőm adott még egy jó tippet. javaslom neked is ha megoldható. olyan napszakokban menjetek eleinte pl. macskás övezetekbe amikor jóval kevesebb a veszélyforrás arra az esetre ha nem működik elsőre tökéletesen minden. nem tudom milyen környéken laksz, nálunk ez csak éjjeli órákban volt megoldható. igaz nekem tényleg egyszerű volt mert csak körbe kell sétálnom a háztömböt és macska hátán macska van minden egyes kukánál. mivel se emberek se autók ezért te is lazábban állsz a dologhoz így könnyebben tudsz koncentrálni a "feladatra". és olyan szinten tesztelheted magadat is meg a kutyát is hogy ihajj. visszagondolhatod hol hibáztál, hogy a kutya hogyan viselkedett, hogyan reagált stb


én nagyon sokat mentem éjjel a kutyával és tényleg nagyon jó, mert neked sem vonja úgy el semmi a figyelmedet. tök csönd van csak a kutya és te. szerencsére a kutyát meg tökre nem érdekli hogy épp éjszaka van vagy nappal. ígyis ugyis rámegy a macskára ha akar. és ez egy alapozásnak nagyon jó. ez tulajdonképpen ugyanaz az elmélet amikor a kölyökkel is csak fokozatosan növeljük az ingereket hogy szokja a szitut és így jobban tudjon figyelni ránk. ti is először nyugisan tanuljátok meg a lényeget így. majd jöhet egy lazább hajnali óra amikor már vannak de még nem annyian és így tovább. most hogy belegondolok jobban azért egy ingerdús környezetben (kocsik, minden) egy ekkora ösztönű kutyával valójában nem csoda hogy nem sikerül időben reagálni. amolyan egyből a mélyvízbe szitu és ez tényleg nagyon tré. ember legyen a talpán aki ezt meg tudná azonnal jól oldani.



szerinted butaság ha pl. a labdába nyers esetleg véres husit raknál? amiatt gondoltam mert hogy ő ténylegesen vadászott így lehet hogy a nyers hús szaga jobban felkelti az érdeklődését mint egy jutifalatka. plusz a lasztit én tuti odaadnám valami macskás ismerősnek minimum egy hétre hogy jól beigya a szagát.

2013. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 A kérdező kommentje:

Kint voltam vele este, a kukák környékén volt egy macska, persze figyelte, izgatott volt, én tiltottam, egyből ment a palack is. Leültettem, megvártam míg lenyugszik, maentünk tovább. Én is nyugodt tudtam maradni. Nem véletlen, azért a palack igencsak hozzájárul az önbizalmamhoz, azt hiszem, hű társam lesz még egy darabig. Olvastam ma egy tudományos értekezést, ami leírja, hogy a berögződött vadászó kutyáknak olyan a kergetés, mint egy heroinosnak a lövés. Olyan magas dopamin szabadul fel a szervezetükben, amit semmi mással nem lehet összehasonlítani. Ilyenkor a sima tiltás kevés, úgyhogy ezért használok palackot. Többször észrevettem rajta, hogy fürkészi a környéket (zsákmány után, álló fülekkel, feszült testtartással, magasban lévő farokkal), régebben ezt hagytam, most már tiltottam, majd mikor abbahagyta, dícsértem. A vacsiját meg pár napig a lasztiban fogja megkapni, hogy minél jobban akarja.

A nehezítés, hogy ez nem kimondottan macskás környék, elvétve akad egy-kettő, de mindegy, mindig úgy fogok készülni a sétához, hogy a kutyát ma le kell tiltanom a vadászatról:D

2013. júl. 23. 00:27
 56/76 anonim ***** válasza:
akkor jól haladtok. De ha ő nem labdás akkor a labda sosem lesz neki jutalom. Lehet, hogy hülyeséget fogok irni, de ha kajás, akkor esetleg klikkerrel nem lehet?
2013. júl. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 A kérdező kommentje:

Valamiért eltűnt a kommentem:O Na mindegy, leírom újra. Reggel kint voltunk a töltésen, lefárasztottam őt agyilag mielőtt elindultunk, bicikliztem vele. 2x is le tudtam tiltani macskáról, úgy látszik a tegnap esti flakonozás megtette a hatását. Most kicsit parázik a flakontól, remélem, ez elmúlik, de a macskák után nem ment el:D El sem hiszem, ilyen még a több, mint egy év alatt nem volt. Akiknek szintén ilyen problémájuk van, írom hogy ne adjátok fel! Mindig úgy készüljetek, mintha azon a sétán biztos hogy el akarna menni macska után, ti mindig legyetek résen, hogy időben tudjatok tiltani. Ehhez erőteljes nem szó plusz palackkal megdobás nagyon hatásos. És ahogy a 76-os írta: folyamatosan legyen rajta a szemetek a kutyán, hogy figyeljétek a testbeszédet.

Biztos vagyok benne, hogy az enyém is be fog még próbálkozni, ez természetes egy ilyen erős zsákmányösztönű kutyánál.

2013. júl. 23. 12:39
 58/76 A kérdező kommentje:

Az utolsónak írom (nem bántásból!): klikkerrel egy zsákmányos kutyát leszoktatni az üldözésről olyan, mint egy heroinosnak azt mondani, hogy ha nem lövi be magát, kap egy sütit. Szóval teljesen más lépték a kettő, le is írtam, hogy a gazda nem tud olyan magas izgalmat, örömet generálni egy ilyen kutyában, mint amilyen a macskaüldözés. Ezért kell az erős tiltás is.

Amúgy remélem, nem bánja akumi, hogy kifecsegem, de neki is jó úton halad a dolog elektromossal, úgyhogy nem csak egy módszer létezik.

2013. júl. 23. 12:42
 59/76 anonim ***** válasza:
nem egészen jól fogalmaztam akkor:) nekem az a kép ugrott be. hogy kutya kihuz, farok fel, légszimat, és itt amikor gazda leállitja, és visszanyugodott, akkor jöhet a klikk, és a kaja.
2013. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:

Nem bánom, és örülök nektek :)

Én észrevettem általában időben, ha a kutya elindult volna, nem rohanó macskáról lehetett is tiltani simán, aztán egyszer elment egy után, és azóta be van gőzölve rájuk.

Most azon szenvedek (csak hogy más is okuljon belőle), hogy a másik kutyám meg nem érti, miért nem tiltom izomból a macskázást, ahogy eddig (mert ha már elektromos van nálam, akkor arra gyúrok, hogy a kutya egy átlagos "nem"-re is megálljon, ne kelljen torokból tolni), szóval egyik kezemben az összecsomózott póráz, hogy őt meg meg tudjam dobni, ha elindul, másikban a távirányító, szemem a két kutyán, az úton előttünk, mögöttünk, bokrok alatt, autók alatt, mindenhol, én is lefáradok tőle :D De tegnap már nem rohant el azonnal Zizi, hanem besorolt mellém, tiltásra azonnal felvette a szemkontaktust, a végén meg nagyon szépen megálltunk a szomszéd macska mellett, nulla izgatottsággal, békésen szemlélődött mindkettő. Még ráizgul a macskára és aztán fogja vissza magát, de 1-2 alkalom, és el fog múlni szerintem. És ezért nem kell visításig ráznom, csak jelzésértékűen.

Most épp azon filózom, hogy kéne kölcsönkérni egy macskát egy hétvégére, hogy ne legyen neki olyan egzotikus a dolog, meg hogy töményen kapja a nemmacskázunk ingert flakon formájában, mert az utcán kolbászolók mindig túl hamar eltűnnek valahol :P

2013. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!