Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a francot lehet egy ilyen...

Mi a francot lehet egy ilyen ösztönerős kutyával csinálni, akit labda vagy egyebek nem érdekelnek?

Figyelt kérdés
A huskymról van szó, elképesztő ösztönei vannak, de ezek csak a macskákra, esetleg pockokra és egyéb kisemlősökre kapcsolnak be. Már vért izzadtam, nem labdázik, a csipogós játék sem érdekli, így nem tudja az ösztöneit kiélni. Persze a macskák után megy, hiába dobok neki palackot, egyszerűen olyankor megszűnik a világ. És kb. egy tizedmásodperc alatt kapcsol be az ösztöne, mire letiltanám, már túl van hetedhét határon. Büntetés nem segít, mivel egyébként is szökős (volt az előző gazdájánál),nem hajthatom meg. Most már komolyan hajlok az elektromos nyakörv felé, mert minden tőlem telhetőt megtettem, teljesen jó a kapcsolatunk, figyel rám, vezére vagyok, behívható, de ezt az igen magas ösztönt nem tudja velem kiélni. Tanács?

2013. júl. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
Persze, nem is az a gond, hogy pénzzé teszi, én is ezt tervezem :D Csak ha szóba kerül a tükörsuli, a pénz meg a mézesmadzagos marketing, akkor előtörnek belőlem az előítéleteim :)
2013. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 A kérdező kommentje:
A 'tuti' módszereket én sem bírom. Ha ez a lány bemutatja a tuti módszerét egy lúzer gazdának, kétlem, hogy működni fog. Ha az ember meg megtanul a kutya főnöke lenni, nem kell tuti módszer. De azért én is kíváncsi vagyok.
2013. júl. 23. 19:01
 73/76 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Most olvasom, hogy fejlődés vette kezdetét az ügyben! Engedd meg hogy Én is sok szerencsét kívánjak. Igaz, őszintén szólva nem szükséges, hiszen azzal máris sokat javítottál, hogy rájöttél, Hol hibáztál. Így már azt is tudod Hogyan és Mit csinálj.


Üdv.

2013. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
nah itt mi újság? tudjuk már hogy mi lehet az a nagy "titok"? szandra nem írja le azt a pár megemlített mondatot a "titokról"?
2013. júl. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 A kérdező kommentje:
Bár a kérdés régi, nem tudom, van-e még, aki olvassa, de leírom, hátha:) Eljutottunk olyan szintre, hogy póráz nélkül elsétálunk macska mellett, tegnap pl. póráz nélkül vittem őket bringázni, futottak mögöttem, meglátta a macskát, befeszült, ezért lassítottam a tempón, szépen jött mögöttem. Persze feszült volt még, nem teljesen nyugodtan, de nem kellett neki semmit szólnom. Úgy másfél-2 hónapja, mióta elköltöztünk és letisztázódtak a dolgok, nem volt macskaüldözés, de arra nem vennék még mérget, hogy ha 15-20 m-re van tőlem a kutyám, és ott látja meg a macskát, nem menne el. Fejlődünk szépen lassan:)
2013. okt. 16. 14:16
 76/76 anonim ***** válasza:
Szia! Örülök a sikereteknek! Nekem ugyanez volt a problémám a kutyámmal, de miután kamaszként kirohant az autók közé (lila köd) egy biciklist kergetni, elkattant az agyam, és bevallom őszintén vasfegyelmet vezettem be. Betörtem, de az életét mentettem meg vele. Azóta le tudom tiltani az ilyen kalandokról.
2014. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!