Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a francot lehet egy ilyen...

Mi a francot lehet egy ilyen ösztönerős kutyával csinálni, akit labda vagy egyebek nem érdekelnek?

Figyelt kérdés
A huskymról van szó, elképesztő ösztönei vannak, de ezek csak a macskákra, esetleg pockokra és egyéb kisemlősökre kapcsolnak be. Már vért izzadtam, nem labdázik, a csipogós játék sem érdekli, így nem tudja az ösztöneit kiélni. Persze a macskák után megy, hiába dobok neki palackot, egyszerűen olyankor megszűnik a világ. És kb. egy tizedmásodperc alatt kapcsol be az ösztöne, mire letiltanám, már túl van hetedhét határon. Büntetés nem segít, mivel egyébként is szökős (volt az előző gazdájánál),nem hajthatom meg. Most már komolyan hajlok az elektromos nyakörv felé, mert minden tőlem telhetőt megtettem, teljesen jó a kapcsolatunk, figyel rám, vezére vagyok, behívható, de ezt az igen magas ösztönt nem tudja velem kiélni. Tanács?

2013. júl. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:

Hétvégén voltam egy szemináriumon, behívás kapcsán.

Ott bevetettek egy pórázon+hámban levő cicát a gyakorlati bemutatón.

Ha jól értettem, akkor ő a suli bejáratott macskája behívás tanítására :D

Váci Kutyaduma suli vezetője tartotta az előadást, az ő módszerével 100%-os behívás érhető el, elmondása szerint ez nagyon egyszerű, az viszont nehezebb, h ezt fenn is tudja tartani a gazdi.

Csoportos foglalkozás keretein belül csak megemlíti max. a módszerét, egyéni foglalkozásnál tanítja - ha érdekel vkit :)

2013. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:

Na, a körítés sok lett :D

Szóval macska kapcsán esetleg keressétek meg a Váci tükörsulit :D

2013. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
Biztos én vagyok rosszindulatú, de valamiért nem bízom ezekben a "tuti a módszer, tutira tutibb, mint minden más, de nem mondok el róla semmit, csak ha nagyon sokat fizetsz" dolgokban... :)
2013. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
100%
(különösen, ha egy tükrös kiképző mondja...)
2013. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:

Ez a lány saját módszere és nem csak tükörsulis oktató, hanem VB válogatott (tartalékos) ill. snaci vb-n 2011-ben 6. helyezést ért el.

Az, h ki-mit hisz, az már persze más kérdés :)

2013. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
A tükrösöknek sem az eredményeiben kételkedem, hanem hogy bármilyen kutyával ugyanúgy ugyanazt el tudják érni. Ez nekem kicsit olyan, mint a mindent gyógyító gyógynövények, meg a bioptron lámpa... :)
2013. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:

Nekünk egy adott problémára is több megoldást vázoltak fel és kihangsúlyozták, h mindez gazdi és kutyafüggő, mert lehet, h az egyik megoldás tetszik a gazdinak, de nem ér vele célt, a másikkal mondjuk nem tud azonosulni, de segíthetne. Ilyenkor még újabb és újabb megoldásokon törik a fejüket az oktatók (nálunk legalábbis).

Ez az új tanítás módja a behívásnak egyenlőre csak azoknál a kutyáknál van tapasztalat, akiket ő vett a kezébe. Kíváncsi leszek rá én is, h ez h fog beválni, ha más is kipróbálja majd.

2013. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
A kreativitás ritka jó tulajdonság egy tüköriskolában, ezt aláírom :) Tűkön ülve várom, hogy napvilágot lásson a módszer :)
2013. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
Elvileg készült a szemináriumról videó :)
2013. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:

én nagyon örülök hogy máris haladtok! hidd el egy idő után nem fog kelleni már a palack sem. épp tegnap voltunk étteremben a párommal, nővérével és annak pici lányával. mellettünk a játszótéren volt egy macska. az enyém látszólag nyugisan feküdt de valójában érdeklődni kezdett. akkor tiltottam és nem volt semmi gond. volt egy egy pasi, valami husky félével. úgy nézett ki mint egy husky de valahogy mégsem volt az igazi. de lehet hogy az volt csak én nem értek annyira hozzá, nem tudom. nah ott máris úgy kezdődött hogy a kutya pattanásig feszült pórázon a gazda előtt kitámadott a macskára. igaz, a gazda a kutyával együtt megindult rá szóval az nem tűnt úgy mintha le akarná tiltani. aztán kikötötte a játszótéren a kutyát egy kb. két méteres láncra amíg a gyerekei játszottak. hát érdekes látvány volt.


nah mondja a párom nővére hogy az enyém milyen rendesen viselkedik meg hogy milyen vicces hogy hol magyarul hol pedig az itteni nyelven beszélek a kutyához. hát nagyot nevettem, mondtam neki hogy a keményebb tiltások (igaz dicséretek is) magyarul vannak. egyrészt azért mert vészhelyzetben automatikusan

magyarul gondolkodom ugye. de azért is mert ha igazán durvának akarom érzékeltetni a kutyának akkor ahhoz nekem káromkodnom kell, és az meg tök jó dolog hogy senki nem érti mit mondok :D ilyenkor mondom a kutyának: a k... anyádat. gondolom a benne hangzó "r" betű is megteszi a hatását.

meséltem neki hogy egyszer a kislány azonnal pontosan visszaismételte nekem és megkérdezte hogy ez mit jelent? hát akkor cikibe voltam rendesen. jót röhögött a sztorin.

am vicces mert egy rászólást már megtanultak magyarul.


jó mert akkor tényleg bárhol bármikor nyugodtan beleélhetem magam egyetlen szó erejéig hogy nah akkor most a gazdi tényleg írdatlan dühös jobb visszább venni mert ki tudja mi lesz, anélkül hogy a körülöttem levők értenék hogy mit mondok és nem kell ezzel sem foglalkoznom hogy pl. gyerek van a környéken és én micsoda mocskosul beszélek. így ez nem is zökkent ki...


gondoltam ezt a storyt leírom .


akumi!


az hogy pénzzé teszi még nem jelenti azt hogy nem hatásos. bár kíváncsi lennék arra a pár mondatra amit ingyen is óhajtott megosztani a "halandó" kutyásokkal.

2013. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!