Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hat hetes kiskutyum esténént...

A hat hetes kiskutyum esténént mindig sir. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A kiskutyum már egy hete nálunk van. Az elsö pár napban mikor néha sirt kimentem megvigasztalni mivel olvastam sok helyen hogy igy fog kötödni hozzám hogy tudja hogy vigyázok rá és nem kell nálunk félnie. Viszont egy hét mulva iskola és nem tudok kimenni hozzá mivel este aludnom kell. Az a baj hogy ma pl hagytam had sirjon mert megkell szoknia hogy nem mindig tudok kimenni hozzá de egy orán keresztül sirt és azután is.mit kellene tennem?? Tapasztalatok? Olvastam hogy ilyenkor félti a gazdit és elég annyi is h kimegyek megmutatom hogy jol vagyok vissza rakom a helyére és ennyi. Segitsetek légyszi !
2013. aug. 28. 11:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy plüssállat megoldotta problémát.
2013. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 Fannybaba8 ***** válasza:
17%
Mit keres nálad 6 hetesen? 8 hetes kortól lehet elhozni őket! :o
2013. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Fannybaba, olvasni nem tudsz??? Egy tanács : mielőtt megszolalsz, olvasd végig a többi kommentet... Lehet, hogy így a te hozzászólásodra már nincs is szükség.

Komolyan írja le 5x a kérdező, hogy miért? - Más kérdésnél is sokszor látok ilyet, hogy egy kérdést feltesznek többször, ahelyett, hogy vissza olvasnának mielőtt írnak. Ez csak nekem evidens? (mindent elolvasni, utána írni)

2013. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 ödi2 ***** válasza:
93%

Gondolom van saját kis helye, ahol alhat. Egy kicsit nagyobb plüss figurát vegyél neki és dörgöld a nyakadhoz erősen, majd tedd a kiskutya mellé és utána NE zavard. Az illatod megnyugtatja és elfog aludni. Mikor napközben vele vagy, akkor vedd úgy az öledbe, hogy legyen lehetősége a nyakadhoz bújni, mintha egy macit ölelnél és esetleg, ha engeded neki, akkor hagyd ott szuszogni pár percet és még 1-2 nyalintást-puszit is engedj neki...:) A kiskutyák illat alapján rögzítenek emlékeket és így tudod magadhoz kötni, rögzíteni az élményt a buksijában, ha jól érzi magát, akkor egész életére és a kapcsolatotokra kifog hatni.

Én még a legvadabb és legkezelhetetlenebb kutyák mellé is kiszoktam feküdni pár alkalommal a nyugágyon éjszaka, közvetlenül a kennel mellé,hogy rögzítsem benne a falka erejét és azon belüli helyét, hogy odatartozik, hogy VELEM van. Hiába alacsonyabb a rangja, falkavezér dolga a védelme és a rendreutasítása is.

Legyél már most következetes és később hihetetlenül könnyű dolgod lesz és meghálálja ezerszeresen a törődést, amit most adhatsz neki. Ha kell kérdezz, írj privátban is akár, szerintem szívesen segít mindenki.

2013. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, némelyik nagyon sokat segitett :) bent van még a házban szerintem még pár hétig bent lesz hogy megszokjon minket :) Szoktam puszilgatni nekem ez alap ha egy állatot nagyon szeretek(ha gusztustalan ha nem, én szeretem ) :) Van már egy plüss állata ami akkora mint ő, szokott is vele játszani és mikor alszik hozzá bujik, de ez jo ötlet hogy tegyem a nyakamhoz a plüsst is.

Aki irta hogy a kommenteket elötte elkell olvasni, neki köszönöm hogy megévdett :)

2013. aug. 28. 13:51
 16/42 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2013. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
44%

amúgy ezen a 6hetes-8hetes dolgon nem lehetne túl lépni ? :D a törvény relatív friss ezzel kapcsolatban de már állatkínzó aki 6hetesen hoz el kutyát.. azelőtt meg nem érdekelt senkit.

Én is 6hetesen hoztam el.. semmi baja nem lett tőle sőt.. az xével ezelőtt 6hetesen elhozott 10000000000kiskutyának se lett.. csak gondoltam ezt már meg kell említenem..


Persze a tv az tv.. de a kérdésnek nem az a legfontosabb része...

2013. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen fajta de töltök fel rola képet:) Nézegettünk neten képeket és vagy keverék vagy ilyen beagle szerü. Az a baj hogy még olyan pici hogy nem birom eldönteni:)))

[link]

2013. aug. 28. 14:19
 19/42 ödi2 ***** válasza:
100%
Fajtatiszta, koktél!:DDD Nagyon aranyos, mindenképp tartsd meg,beagle,foxi szerintem játszik benne, de kit érdekel???!:) Nagyon aranyos, vigyázz rá!:)
2013. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Diesel ne haragudj de nem értek veled egyet. régebben biztosan én is rávágtam volna hogy nem lényeg az a két hét, de mióta jobban beleástam magam a kutyakommunikáció témába rájöttem hogy még az a két hét is bazi fontos a kölyöknek (nemhogy a későbbi időszak). sőt. én 8 hetesen hoztam el, de mai fejjel visszagondolva tuti ott hagytam volna még egy hónapot az enyémet.


rengeteg tanulmány van arról hogy ez az időszak nagyon fontos a kutya számára. namármost. ha csak azt számolom hogy 8 hetesen elhozom a kutyát és x ideig az oltások miatt nincsen kontaktban semmilyen fajtársával meg sem lepődök ha pl. az oviban olyan kölyköket látok akik azt sem tudják mit kezdjenek a fajtársaikkal, nem játszanak kommunikálnak megfelelően. és akkor még nem is számoltam azokat a kutyákat akiket még az oltások után sem nagyon vagy egyáltalán nem visznek kutyás közegbe. az ilyenekből lesznek a félős esetleg agresszív kutyák akiket rehabilitálni kell. esetleg egy kiegyensúlyozott falkába rakni hogy megtanulják a saját nyelvüket meg egyáltalán kutyaként élni.


nem hiszem hogy sokan annyira mesterei lennének a kutyakommunikációnak hogy ha 6 hetesen elhozza az alomtestvéreitől az anyjától a kölyköt az valóban több (többet tanul a kölyök stb) mintha otthagyná. kizárt. még maga cesar millan sem tud mit kezdeni (mivelhogy ő nem kutya hanem ember!) az ilyen szinten elcseszett felnőtt kutyákkal egyedül a falkája.


tudod sokszor nem is az a baj hogy a gazdi nem a falkavezér -bár ennek is nagy divatja lett- hanem hogy a kutyája nem kommunikál megfelelően, nem adja-veszi jól ezeket a jeleket.

2013. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!