Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hat hetes kiskutyum esténént...

A hat hetes kiskutyum esténént mindig sir. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A kiskutyum már egy hete nálunk van. Az elsö pár napban mikor néha sirt kimentem megvigasztalni mivel olvastam sok helyen hogy igy fog kötödni hozzám hogy tudja hogy vigyázok rá és nem kell nálunk félnie. Viszont egy hét mulva iskola és nem tudok kimenni hozzá mivel este aludnom kell. Az a baj hogy ma pl hagytam had sirjon mert megkell szoknia hogy nem mindig tudok kimenni hozzá de egy orán keresztül sirt és azután is.mit kellene tennem?? Tapasztalatok? Olvastam hogy ilyenkor félti a gazdit és elég annyi is h kimegyek megmutatom hogy jol vagyok vissza rakom a helyére és ennyi. Segitsetek légyszi !
2013. aug. 28. 11:49
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

" Begyulladt az anya melle és nem tudta szoptatni a kölyköket, ez lehet egy kiskutya fogától is, ami beakadt a bimbóba és gyulladást okozott. "


ettől még a tenyésztő nem fogja eladni a kölyköket.


"lehet egy nagyobb alomszám, is ok, "


ettől szintén nem fogja hamarabb eladni a kölyköket. tudtommal a nagyobb alomszámot már születésük előtt tudja a gazdi és ennek megfelelően készíti fel az anyakutyát, hogy azok ne szívják le túlságosan az anya energiáit.

illetve szintén az elsőre is visszatérve. tudtommal létezik olyan hogy külön szelektálja a kölyköket az anyától de nem adja el a köylköket. a kölykök lényegében ugyanugy az anyjuk mellett vannak tőle is tanulnak és a saját testvéreiktől is.


"lehet akár magatartási ok is, de ez sem instabil állapotot jelez, egész egyszerűen a kutyák hormonháztartása is felborul szüléskor... "


igen, lehet az anya kimerültebb, de egyrészt ennek viszonylag kicsi az esélye egy megfelelő tenyészetben ahol nagyon jó körülmények között van tartva az anya és a létező összes lehetőségnek megfelelően fel van készítve a közelgő alomra. plusz szintén erre is létezik egy olyan lehetőség hogy nem állandóan az anyán csüng a halom kölyök. egy jó tenyésztő odafigyel erre, de ez nem azt jelenti hogy a kutyákat eladják, elválasztják az anyától az alomtestvéreitől kiszakítva így egy fontos tanulási korszakot.

2013. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Akiteki ***** válasza:
Ha sikerült végigolvasnod, ahogy néhányan egymásnak esnek, akkor jelenkezem én is. A legjobb megoldás az lenne, hogy tudnál néhány hétre kölcsönkérni egy barátságos felnőtt kutyát. Ennek a kölyöknek most kellene kutyául tanulnia, különben egy kezelhetetlen, mindenféle idegi bajokkal terhelt felnőtt lesz belőle. Első kutyásként, de még sokadik kutyásként sem tudod megtanítani arra, amit ilyenkor a testvérektől és az anyjuktól tanulnak.
2013. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 ödi2 ***** válasza:

:DDD Legyen igazad és ne legyen ellen példa sohasem!:)

Nagyon sok esettel találkoztam mikor muszáj volt 5-6-7 hetesen elvinni a kölyköt és ismert és kiváló tenyésztőktől...

Kedves névtelen beíró hozzászóló, remélem sohasem kell ilyen szituációval találkoznod és megbirkóznod hasonló problémával, hogy elhagyott 5-6 hetes kölyköt kell nevelned. Részemről a témát lezártam.


DE nem is ez a lényeg a jelen esetben Akiteki javaslata a legjobb, hisz én is ezért 2 sárhegyit hoztam el és itt van még a Max is. Szóval van kutya kommunikáció lehetőség.

Kedves kérdező pedig ne ijedj meg az ilyen viták olvastán, ugyanaz érvényes itt is, mint a tanároknál...:)

2013. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Nem tudtam vele már mit csinálni 3hét alatt, a saját kutyáimat nem bántotta csak másokat akart.. a környéken meg nem találtam olyan stabil idegen kutyát akit tudtam volna hívni segíteni..

Így is az utolsó oltás előtt könyörögtük be magunkat az oviba mert az nekünk kell :D nem hitték el de rájöttek ^^

2013. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

megbírkóztam már ilyen problémával. erre mondják előszeretettel hogy rehabilitációval normális kutya lett belőle.


én azt mondom hogy általánosságban nem lehet ezt kijelenteni hogy nem baj ha 6 hetesen hozzák el a kölyköt. mert ez nem így van. ha tapasztalt vagy, fel vagy szerelkezve x tagú falkával akkor valóban nem okoz gondot. ellenkező esetben pedig nagyon is.


a tenyésztőkhöz nem tudok mit hozzáfűzni. azokat akiket én ismerek mind így csinálják. és ne haragudj de nem értek egyet a felvetéseiddel miszerint egy jó tenyésztő azonnal eladja a kölyköket ha az anyának pl. begyullad a melle. ősrégen lehet hogy eladták, de ma már nem hiszem. pontosan azért mert tudják hogy nem viccből van helye az anyja és az alomtársai mellett a kölyöknek. mellesleg megnézném melyik az a neves tenyésztő aki 5-6 hetesen odaadja a kölykét egy teljesen civil embernek (amellett hogy ez törvénybe ütköző bár ez most ebből a szempontból lényegtelen) akinek még egy darab kutyája sincs és lehet nem is viszi el oviba se.

nah persze addíg amíg egy csomó tenyésztő még annyit sem tesz meg hogy letesztelje a kölyköket (amihez a legideálisabb a 7 hét!!!) melyik milyen jellemű így milyen célra vihető addíg beszélhetek csak falra hányt borsó. te meg firkálhatod a buta nagy d-idet.

2013. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Felesleges itt veszekedni, mindneki mást gondol:) A kutyumat elvittük legelsö oltására a 3 junior oltásbol és a doki mondta h semmi baja nincsen :)) és hogy normális hogy még hisztizik esténként:)
2013. aug. 28. 18:44
 37/42 anonim ***** válasza:
51%
Ne akard bemesélni, hogy ezt a kutyát az utcáról szedtétek össze. Akkor hol vannak a kiskutya testvérei? Hol van a kiskutya anyja? Egy főként beagle-nek tűnő kiskutyát, csak úgy kidobott volna a "gazdi" a kocsiból? Simán eladhatta volna bárkinek, de még ingyen is lett volna rá vevő, bőven. Többen rácuppantak volna, mint egy sima fekete istenverte keverékre. Nagyon olyan szaga van ennek a dolognak, hogy a kutya szaporítótól van, de nyilván nem vagy kíváncsi az alázásokra. Nem került sok időmbe, amíg beírtam a keresőbe hogy eladó beagle, és máris találtam egy hirdetést, ami mintázatra full ugyanolyan kutya is szerepel, mint a tiéd. Íme: [link] Ráadásul írják is, hogy eddig csak féregtelenítve voltak, te meg most viszed el szépen beoltatni. Leszarom, hogy honnan van kutyád, de legalább ne hazudj!!!
2013. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Hovarju ***** válasza:

Én egy régi pizsamámat tettem mellé éjszakára, amibe előtte jól alaposan áttöröltem magam, hogy érezze az illatomat.

Nálunk bevált. Már az első éjszaka alig nyüszített.


Esetleg segíthet egy meleg vizes palack is, amihez oda tud bújni.

Vagy talán még jobb, ha a palackot körbe tekered valami ronggyal, amin a te illatod van.

Én még legalább 2 hónapig a lakásban tartanám. Sőt akár a következő tavaszig, vagy kinti-benti kutyusnak tartanám.


Sok boldogságot hozzá.

2013. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
37%

# 37

Látszik nem került sok idődbe, mert ez a kutya nem a kérdezőé. Láthatnád ha egy kicsit jobban odafigyelnél.

2013. aug. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
32%

Ezt töltötte fel: [link] Gondolom ez a kép már náluk készült.

Expresszen pedig az első képen lévő beagle-re hasonlít teljesen... [link]

2013. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!