Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hat hetes kiskutyum esténént...

A hat hetes kiskutyum esténént mindig sir. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A kiskutyum már egy hete nálunk van. Az elsö pár napban mikor néha sirt kimentem megvigasztalni mivel olvastam sok helyen hogy igy fog kötödni hozzám hogy tudja hogy vigyázok rá és nem kell nálunk félnie. Viszont egy hét mulva iskola és nem tudok kimenni hozzá mivel este aludnom kell. Az a baj hogy ma pl hagytam had sirjon mert megkell szoknia hogy nem mindig tudok kimenni hozzá de egy orán keresztül sirt és azután is.mit kellene tennem?? Tapasztalatok? Olvastam hogy ilyenkor félti a gazdit és elég annyi is h kimegyek megmutatom hogy jol vagyok vissza rakom a helyére és ennyi. Segitsetek légyszi !
2013. aug. 28. 11:49
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
eléggé hordó a pocija. féregtelenítéssel hogy álltok? a doki alaposan megvizsgálta?
2013. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
39%

a kutyám akit 6hetesen hoztam el egy kommunikációs zseni...


A másikat komoly alomagresszíóval hoztuk el 9hetesen még sajnáltam is hogy olyan későn hozztuk.. Persze ez minimálisan akár fajta meg egyed függő bár náluk a fajta pont stimmel.


Szóval értem hogy miről van szó de nekem a 6hetes egy percet nem sírt a 9meg hisztizgetett néha.

2013. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Azért hordó a pocija mert a foto elött evett :) Féregtelenitettük és msot visszük majd azokra a junior oltásokra .:)
2013. aug. 28. 14:44
 24/42 ödi2 ***** válasza:
89%

Bár nem vagyok Diesel, azért én is hozzátennék 1-2 gondolatot...:)

Alapjaiban igaz amit írsz és valóban hasznos, de itt jön egy de...

Esetünkben nem volt alternatíva,kitett kutyusról van szó...

Mi van azokkal a kölykökkel, amiket az anya miatt kell elválasztani??? Sok-sok tenyésztő tudna mesélni ilyen esetekről...


Itt igazából a gazdákról és a lehetőségekről beszélhetünk. Az én két kis sárhegyim most voltak 10 hetesek, 2 hete vannak nálam, de 5 hetesen lettek az alomból elválasztva, muszáj volt. Van egy átnevelt 2 éves nj kanom, akit fél éve még elakartak altatni, mert olyan szinten kezelhetetlen volt. Most fél évvel később egy sikeres rehabilitáció után, úgy istápolja és kísérgeti őket, amilyet még nem tapasztaltam kan kutyától 25 év alatt! Már az első!!! nap kennel tiszták lettek, Max kijelölt helyén végzik ők is a dolgukat, mert ezt látják tőle és a hozzám való viszonyuk is a Max viselkedését követi. DE tőlem kapják az ingereket és a "nagyvilág" tapasztalását és a helyüket a falkán belül. A pásztorvér már most kiütközik rajtuk, terelik a kacsákat a felügyeletemmel és inkább ösztönből, már rendelkeznek a territoriális viselkedés minden jegyével, egyszerűen a környezetükből veszik fel az összes információt.

Az alom nagyon fontos, ahogy írtad és pontosak az ismereteid, nagyon jó, amiért ennyire tájékozott vagy.

De NEM szabad hetekben mérni az elválasztási időt, én a magam részéről akár 3 hónapot sem sokallnék, DE az 5 hét sem lehet rossz lehetőség, csak MEGFELELŐ gazdi kell hozzá. Érted a lényegét, amit gondolok róla? Ez a 8 hét az oltások és a megfelelő táplálkozási rend és a szilárd táplálék kezdeti stádiumának a megkönnyítését szolgálja és az általánosan elterjedt és bevált módszer törvényi rögzítése.

Jó a 8 hét egyet értek, de NE EZ legyen már egy vesszőparipa minden esetben, mert ez a törvény... Be kell tartani, mert szabály, de vannak kivételek, amikor NINCS más lehetőség.

A magatartási és nevelési problémákat ERRE visszavezetni, olyan, mintha egy csecsemő által kibörrögöt tökpüré, meghatározná a későbbi étkezési szokásait... Ha később megfelelően vegyes étrenden és a szülőktől és a környezetében látja és tapasztalja, hogy az finom, akkor az még a kedvence is lehet.

Így van a kutyáknál is, NEM azért lesz agresszív, mert nem volt még 2 hétig alomban, hanem azért mert a gazdija NEM szocializálta és NEVELTE megfelelően...

Ez a véleményem, erről a témáról, köszi Neked és Dieselnek, hogy felhoztátok.

2013. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
67%

diesel, azt hiszem nem nagyon értetted amiről beszélek.


az hogy egy kölyök nyafog mert egyedül hagyták ami számára nem megszokott egy teljesen másik dolog. de az hogy mennyire kommunikál jól az függ attól hogy a fontos időszakában mennyit és milyen kutyákkal volt.


ha nem haragszol rákérdeznék hogy mi alapján gondolod a kutyádat kommunikációs zseninek? netán terápiás kutya amelyik minden fajta viselkedést jól kezel? csak mert egy kérdésednél azt olvastam hogy simán menekülőre fogja ha épp olyanja van. már ha róla van szó.

persze ez jóval bonyolultabb annál is mint amit írtam.

tény hogy sok függ a kutya jellemétől is de az alapvető kommunikáción ez nem változtat ha megfelelő időben és megfelelő helyen nevelkedik fel. illetve sok függ azon is hogy a másik kutya mennyire képes értelmezni mindezt.


én megmondom őszintén fogalmam sincs hogy alomagresszió alatt mit értesz egy 9 hetes kölyök esetében amelyik -jó esetben- megfelelő anyai gondoskodás alatt van.


most röhögni fogsz de nekem eddig a legszuperebbül kommunikáló kutya a hétköznapokban egy 4 hónapos keverék kölyök volt amelyik a mai napig az anyjával van. és hidd el nem azért mert ő egy kommunikációs zseniként jött a világra. bármibe lefogadnám ha azt a kölyköt ne adj isten 6 hetesen elválasztották volna, már nem lenne ennyire jó és kifinomult a beszéde, hiszen hogyan vagy hol tudta volna ezt megtanulni? ne adj isten nem is lenne egyáltalán. hidd el nem viccből találták ki miért ne vidd el a kölyköt 8 hetesnél előbb.

2013. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

úgy látom te sem értetted a lényegét annak amit írtam.


nem azt mondtam hogy egy hat hetesen elhozott kutya tuti agresszív lesz ha elhozzák, de az biztos hogy az illetőnek tényleg nagyon alaposan kell értenie a kutyákhoz. jelen esetben szerinted a kérdező alaposan ért?


a másik. kissé zavaros volt amit írtál, de ha jól értelmeztem a problémás kutya egy megfelelő falkába került így jött rendbe. nem írtál semmi újat.


a harmadik: tudnál erről részletesebb infót írni hogy egy tenyésztő anyakutyájától miért kellene elválasztani a kölyköket? csak mert tudtommal a megfelelő tenyészetbe beletartozik a megfelelő idegrendszer is. egy megfelelő idegrendszerű anyakutya mi rosszat tud tenni a kölykeivel hogy el kelljen választani hamarabb?

2013. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Nah ez tök jó megint :D mert én meg ismerek olyan kutyákat akik az anyuk mellet voltak/vannak sokáig.. és ez kifejezetten problémaként jelenik meg náluk mivel közel nem olyan önállóak.


Dizikém meg egyszerűen ügyes ha egy kutya feszült oldja ha nagy az arca akkor vagy a képébe áll vagy elkerüli(ez attól függ hogy menyire érzi stabilnak a másik utyát. Sőt még ennél is bonyolultabb mert ha egy kutya nagyonmagabiztos és tök stabil akkor nem áll oda mert minek? viszont ha már annyira nem magabiztos de nagy arca van akkor már megpróbálja helyre tenni.) Ha egy kutyával játszani kell akkor játszik.. sok sok bonyolult helyzet :D terápián mikor bent vagyunk akkor is csomó dolgot kezd már magától.


És ismétlem értem hogy mit mondasz, de a névtelen válaszoló nagyon jól írja.. azért mert egy kutyát elhozol 6hetesen az még nem azt jelenti hogy nem kutyák között van. Én már naaaaagyon korán vittem kutyák közé, volt hogy kölykökel találkoztunk a saját korosztályából pluszminusz egy hónap játék volt pihi megint játék aztán haza mentünk..


Hogy kell elképzelni az alomagresziót ? :D Az én kis drága Ozzymék egy 2tálból ettek 11en, ez olyan szinten versenyzésre kényszerítette őket, hogy a kaját mindekitől mérettől függetlenül is bevédte.. ez odáig fajult hogy a kis kutya 3hónapos korára már messziről morgott mindekire és állt a hátán a szőr. Mikor elvittük oviba ő úgy döntött hogy neki az sok ami ott van úgyhogy szisztematikusan el kezdte volna levadászni az ovisokat.. Szerencsénkre a legnagyon kaukázusi kölyöknek ment neki :D 2hónap terápia és tömérdek foglalkozás után ez már helyre jött.



AMÚGY hogy a kérdéshez is kapcsolódjak, isten ments hogy ki menj ilyenkor a kutyához mikor sír... azelőtt kéne még kimenned hozzá mielőtt elkezd sírni. így tudod növelni ezt az időtartamot.

Ha kimész akkor amikor el kezd sírni akkor arra tanítod meg a kutyát hogy így tud hívni téged és így egyre gyakrabban fogja ezt csinálni.

2013. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
jahj nem névtelen hanem ödi2 :D annyira utálom ezt hogy lehet névtelenül is írni..
2013. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 ödi2 ***** válasza:

nem azt mondtam hogy egy hat hetesen elhozott kutya tuti agresszív lesz ha elhozzák, de az biztos hogy az illetőnek tényleg nagyon alaposan kell értenie a kutyákhoz. jelen esetben szerinted a kérdező alaposan ért?


a másik. kissé zavaros volt amit írtál, de ha jól értelmeztem a problémás kutya egy megfelelő falkába került így jött rendbe. nem írtál semmi újat.


a harmadik: tudnál erről részletesebb infót írni hogy egy tenyésztő anyakutyájától miért kellene elválasztani a kölyköket? csak mert tudtommal a megfelelő tenyészetbe beletartozik a megfelelő idegrendszer is. egy megfelelő idegrendszerű anyakutya mi rosszat tud tenni a kölykeivel hogy el kelljen választani hamarabb?


OK:) Kezdjük az elején.

"nem azt mondtam hogy egy hat hetesen elhozott kutya tuti agresszív lesz ha elhozzák, de az biztos hogy az illetőnek tényleg nagyon alaposan kell értenie a kutyákhoz. jelen esetben szerinted a kérdező alaposan ért? "

Nem gondolom, hogy alaposan ért, DE most MÉG nem is ez elsősorban a szükséglete, hanem a megfelelő táplálkozás, oltások és utána jöhet az elvárható nevelési minimum. NEM kell mindenkinek kutya szakértőnek lennie és első osztályú kutyát nevelnie, elég ha a KUTYA szükségleteinek és életkörülményeinek a feltételeit megteremti és EGYÜTT él vele. Miért kellene ennél többet elvárni, alapból???


"a másik. kissé zavaros volt amit írtál, de ha jól értelmeztem a problémás kutya egy megfelelő falkába került így jött rendbe. nem írtál semmi újat. "

Nem került semmilyen falkába, én neveltem át szocializáltam és rehabilitáltam, hogy egy stabil és kezelhető társ és családtag legyen. NEM újdonságnak szántam, hanem példának ahhoz, hogy teljesen más környezetből származó kutyák, hogyan hatnak egymás viselkedésére és beilleszkedésére, hogyan válnak ŐK falkává...



"a harmadik: tudnál erről részletesebb infót írni hogy egy tenyésztő anyakutyájától miért kellene elválasztani a kölyköket? csak mert tudtommal a megfelelő tenyészetbe beletartozik a megfelelő idegrendszer is. egy megfelelő idegrendszerű anyakutya mi rosszat tud tenni a kölykeivel hogy el kelljen választani hamarabb?"

Ez a legegyszerűbb és legfrissebb példám a sárhegyi kölykökkel kapcsolatos. Begyulladt az anya melle és nem tudta szoptatni a kölyköket, ez lehet egy kiskutya fogától is, ami beakadt a bimbóba és gyulladást okozott. De NEM kell mindjárt idegrendszeri problémára gondolni, lehet egy nagyobb alomszám, is ok, amikor nincs elég teje, lehet akár magatartási ok is, de ez sem instabil állapotot jelez, egész egyszerűen a kutyák hormonháztartása is felborul szüléskor...

Kielégítőek voltak a válaszaim?:)

2013. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

nah szóval, meg is válaszoltad azt amit akartam. tehát a megfelelően kommunikáló kutyádat bár hat hetesen elhoztad de ügyeltél arra hogy megfelelő közegben nöjjön fel, szerezzen tapasztalatokat stb stb.


ellenben kijelented hogy nem gáz ha a kölyköt elhozzák 6 hetesen. oké. nézzünk egy példát. olvassa ezt valaki aki vesz is szapitól egy kutyát és elhozza azt 6 hetesen, hiszen nem gáz. mivelhogy félti a kutyáját az oltásokig a kölyök nem találkozik egyetlen fajtársával sem (holott ez lenne az egyik legfontosabb időszaka a tanulásra). majd amikor vége az oltásoknak, akkor kiderül -most csak mondok valamit- hogy a kölyök félelemmel fogadja a fajtársait, magyarán nem tud mit kezdeni velük nem érti a testbeszédüket. a gazdi pedig le is tudja ennyivel a dolgot. vagy épp rohan az oviba hogy rehabilitálják a kölyköt. nah persze az lényegtelen hogy ha megfelelő tenyészetből megfelelő időben lett volna elhozva akkor talán nem lenne szükség erre mert minden kölyök alapvető természetes igénye a fajtársakkal való játék kontakt stb.

és akkor még nem számoltam azokat akik pénz vagy akármilyen indokkal nem vesznek igénybe segítséget.


kicsit megkavartál az alomagresszióval. tudtommal 9 hetesen hoztad el a kutyát három hónaposan mégis gond volt még vele. hogy hogy? ha már a te megfelelő kezeid alatt volt a kutya. ahhoz meg nem is igazán tudok mit fűzni hogy egy tenyészetből így kerüljön ki egy kölyök kutya.


persze én könnyen beszélek. én úgy tudom hogy a tenyésztés nem csak annyiból áll hogy összeteszünk két kutyát majd a kölyköket etetjük minőségi kajával akiket aztán eladunk. nem is értem mi ez hogy ennyi kölyköt két tálból etetnek holott mindenki tudja hogy ez természetes módon fogja kihozni egy kölyökből az ilyen viselkedést.

2013. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!