Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszunk...

Milyen fajta kutyát válasszunk? Melyik a legideálisabb kezdő kutyások számára?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk egy kiskutyát venni, de nem tudunk dönteni, hogy milyen fajtát. Elsősorban bichon vagy westie érdekel minket. Ha bichon, akkor vagy bolognese vagy havanese. Mindhárom kutyafajta jellemzőjét elolvastam, összehasonlítottam. Bichonoknak a szőrét naponta kell fésülni és a szemüket is naponta ápolni kell (legalábbis több oldalon is ezt olvastam, nem tudom a szemápolásból mennyi igaz). Tehát elég macerás. Ezen kívül nem szeretnek túl sok időt egyedül tölteni. Párom 3 műszakban dolgozik, én 2, ezért van amikor úgy jön ki a váltás, hogy 4-5 órát is egyedül lenne a kutyus. Nem tudom ezt hosszú távon mennyire bírná. Westienél viszont írják többen, hogy eléggé ugatós fajta. Lakásban lakunk, így a szomszéd tévéjét is lehet hallani, szó szerint, így gondolom a kutya ugatás is áthallatszana. Igazából mindkét fajta tetszik kinézetre is, jellemre is, és persze mindkettőnek van hátránya. Szeretnék tanácsokat, esetleg személyes tapasztalatokat a fent említett kutya fajtákkal kapcsolatban. Elfogadok mindenféle tanácsot is kutya neveléssel/tartással kapcsolatban, hiszen most először lesz saját kutyám. A családban mindig volt, csecsemő korom óta, de azért más, ha tényleg csak én vagyok érte a felelős. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 22. 11:23
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
0%

Én nem ismerem az említett fajtákat,de!!

....Nem értem kezdő kutyásként miért ragaszkodik mindenki a fajtatisztához,tenyésztőtől.

Bevezetném hogy "elsőkutyások" kizárólag menhelyi kutyát hozhatnak ki.

Én magam hoztam már ki. (nem egyet)

Végtelenül hálás ez a "fajta". 100x-osan meghálál mindent.

És ez nem büntetés,mert aki egyszer is belenézett már menhelyen élő kutya szemébe az tudja miről beszélek.

Én magam is tenyésztettem,és annyi-meg annyi tönkretett "márkás" kutyát láttam akinek "elsőkutyás" gazdija volt.

Természetesen nem feltételezem hogy a kérdező ilyen gazdi lenne.

De hogy a kérdésre válaszoljak.

Ezek mind TÁRSASÁGI FAJTÁK :ez magában foglalja hogy a kutya igényli az ember folyamatos közelségét.

Ezért látjuk hogy a gazdik szinte MINDENHOVÁ viszik magukkal őket.

Megfontolandó továbbá hogy a munka mellett reálisan mennyi időt lesz kedvetek (fáradtan) a kutyával foglalkozni,sétálni...stb...stb...

2013. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Az elején írták, hogy a mudi szőrével nem kell foglalkozni lakásban tartva. Nem olvastam el minden választ, csak erre reagálnék. Mamámnál egy fekete mudi van. Úgy hullik a szőre, hogy hétszentség. Minden nap át kell fésülni odakint. Mert a fehér padlón igencsak meglátszik a fekete kutyaszőr.
2013. dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!